Sada je: uto lip 04, 2024 9:26 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 46 postova ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub sij 23, 2010 11:07 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Evo javljam se da probam riješiti problm koji imam sa autom(riješio sam prednju vilicu pa sad samo to ostaje).
Od kad sam ga kupio (pa i puno prije toga) u autu svijetli lampica motora.
Kad sam ga kupovao dobio sam informaciju da je to vezano uz vožnju na plin i da su tamo gdje je ugrađivan plin
rekli da se radi toga ne treba zabrinjavati.

Uglavnom ja ne volim da mi je auto neispravan i krenuo sam to riješiti.
Očitali samo kod mog majstora greške (preko OBD dijagnostike) i javile su se P0300, P0171 i P0026 greške.
Nakon toga 15-tak km i lampica se ponovo upalila.
Poništili smo greške ponovo i vozio sam samo na benzin međutim opet ista stvar.

Kako se meni čini to znači da je problem u radu na benzin, a ne u plinu.

Nisam siguran kad su zadnji put mijenjane svječice pa sam mislio od tuda krenuti, da li je to pametno i da li ima netko
pametniji savjet ovako na daljinu.

Pozdrav,
Tomislav

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 9:03 am 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Nisam napisao da nisam primjetio nikakve probleme u radu motora, sve normalno radi. Jedino što sam primjetio je da se ponekad na ler gasu malo zaletava (50-200 okr) na 1-2 sek i onda se stabilizira.
Na Audi-ju sam imao sličan problem koji je riješen zamjenom dva punkuta crijeva na usisu zraka u motor i čišćenjem benziniskih injektora, jedino Audi nije paliko nikakve lampice radi toga, ali to je bio EURO III motor, dok je ovo EURO IV pa možda radi manjeg problema pali lampicu.

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 12:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Imaš misfireove zbog presiromašne smjese na mahove. Probaj očistiti MAF senzor, zamijeniti filter goriva (ako nije dugo mijenjan), injektore po mogućnosti očistititi i svijećice zamijeniti (ako nisu duže vrijeme mijenjane). Treba imati na umu da vožnjom na plin svijećicama drastično pada životni vijek. Nakon toga poništiti greške i nadati se da se više neće javiti.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 2:32 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Hvala na savjetu.

MAF senzor i injektore nije problem očistiti i svjećice staviti nove (već sam naručio NGK LFR6D, 90kn/kom).
Filter goriva sam već mislio zamijeniti ali su mi rekli da nema filtera koji se može mijenjati (u Mariboru, Dumida Avto).
Javiti ću se kako je prošlo kad to napravim.

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 3:39 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Nema na čemu 8) . Držim fige da pomogne.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 5:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
I bilo bi obavezno dobro provijerit plinsku mapu, ove greške su također vezane i za plin tj. isti simtomi preisiromašna smjesa, ako je sve podešeno kako treba nesmije nikakava lampica svijetlit :!:

_________________
VOLVO S40 T4 Ph II-"silver bullet"


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 11:37 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet srp 16, 2009 9:13 pm
Postovi: 1443
Vozi: 960 aka Plavi Grom
Lokacija: Mala buna
Citat:
Imaš misfireove zbog presiromašne smjese na mahove. Probaj očistiti MAF senzor, zamijeniti filter goriva (ako nije dugo mijenjan), injektore po mogućnosti očistititi i svijećice zamijeniti (ako nisu duže vrijeme mijenjane). Treba imati na umu da vožnjom na plin svijećicama drastično pada životni vijek. Nakon toga poništiti greške i nadati se da se više neće javiti.
Potpisujem kolegu za ove izmijene i čišćenje al definitivno treba prekontrolirat i lambda sondu
ak ti se dešava i na benzinu a nema drastične promijene u radu motora.
Ako plinska mapa nije dobro podešena dešavalo mi se da zmrda i benzinsku mapu i digne potrošnju goriva

Koji plinski sistem imaš (injektori :?: )
Poz

_________________
850 2.0 karavankoSold
850 2.3 T-5 sedankoSold
740 2.3 Brick-RWD
940 2.0 Turbać
960 3.0 Šalta sam :-))
Martiauto2017 j.d.o.o
Automehanika-Autoplin


Vrh
   
PostPostano: pon sij 25, 2010 9:51 am 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Citat:
I bilo bi obavezno dobro provijerit plinsku mapu, ove greške su također vezane i za plin tj. isti simtomi preisiromašna smjesa, ako je sve podešeno kako treba nesmije nikakava lampica svijetlit :!:
Kad postignem da se na benzin ništa ne pali onda ću vidjeti ponašanje na plin.
Ako se nakon toga lampica bude palila samo na plin onda ću se javiti u servis da se to podesi.

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: pon sij 25, 2010 9:56 am 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Citat:
Potpisujem kolegu za ove izmijene i čišćenje al definitivno treba prekontrolirat i lambda sondu
ak ti se dešava i na benzinu a nema drastične promijene u radu motora.
Ako plinska mapa nije dobro podešena dešavalo mi se da zmrda i benzinsku mapu i digne potrošnju goriva

Koji plinski sistem imaš (injektori :?: )
Poz
Danas dolaze nove svjećice (kupio NGK, sad sam zvao i originalne su dosta jeftinije, ali ne mogu više odustati od ove narudžbe)
Kad skinem sve potrebno da dođem do svječica odmah ću očistiti MAF senzor.

Potrošnja goriva je 9,5 do 10,5 goriva i 10-11l plina a to mi se ne čini previše za 2.4i motor i automatsku getribu (pogotovo jer je dosta hladno sad).

Plinski sistem imam LR direktno ubrizgavanje, redovito servisiran svakih 10 tkm u AutoTim-u gdje je i ugrađen.

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: pon sij 25, 2010 10:09 am 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Samo za informaciju jučer sam očitao greške ponovo i javlja se samo P0171, tako da se nadam da je uzrok samo u prljavom MAF senzoru.

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: pon sij 25, 2010 11:51 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Meni se pali također lampica motora ,no nemam ugrađen plin. Pali se nakon duže vožnje autoputom ili kod sporije vožnje gradom. Primjetio sam da dok lampica svijetli auto slabije prima gas između 2000okr/min i 3500 okr/min. Onda tek povuče.
U servisu su rekli da je prljavo gorivo, drugi put su rekli da je nekakav kontakt na elektronici. no to se opet pali. Mislim da je maf snezor. Idem začas na servis pa ćemo vidjeti što će biti ovaj put.

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: pon sij 25, 2010 12:58 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Citat:
Meni se pali također lampica motora ,no nemam ugrađen plin. Pali se nakon duže vožnje autoputom ili kod sporije vožnje gradom. Primjetio sam da dok lampica svijetli auto slabije prima gas između 2000okr/min i 3500 okr/min. Onda tek povuče.
U servisu su rekli da je prljavo gorivo, drugi put su rekli da je nekakav kontakt na elektronici. no to se opet pali. Mislim da je maf snezor. Idem začas na servis pa ćemo vidjeti što će biti ovaj put.
Meni je problem što nikad nisam vozio takav auto pa ne znam da li slabije "vuče" jer nemam sa čime usporediti.

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: pon sij 25, 2010 11:09 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Svjećice su promjenjene, stare su bile katastrofa, sutra ću staviti slike.
Očistio sam klapnu koja je bila na usisu zraka i sve oko nje..tu je bilo dosta nekakve čađe.

MAF senzor sam dobro našpricao sredstvom za čiščenje električnih kontakata.

Sutra ujutro idem resetirati grešku pa ćemo vidjeti da li će se ponovo javljati.

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: pon sij 25, 2010 11:23 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet srp 16, 2009 9:13 pm
Postovi: 1443
Vozi: 960 aka Plavi Grom
Lokacija: Mala buna
Držimo fige :pray:

_________________
850 2.0 karavankoSold
850 2.3 T-5 sedankoSold
740 2.3 Brick-RWD
940 2.0 Turbać
960 3.0 Šalta sam :-))
Martiauto2017 j.d.o.o
Automehanika-Autoplin


Vrh
   
PostPostano: uto sij 26, 2010 9:37 am 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Evo operacija je uspješno izvedena i pacijent je zdrav (zasad :D ).

Jutros su poništene greške i vozio sam i na benzin i na plin i sporije korz grad i do blokade na obilaznici nije se upalila lampica.

Ujutro kod paljenja sam primjetio potpuno stabilan ler gas, a i čini mi se da auto bolje "povuče", pogotovo u nižim okretajima.

Obzirom na stanje svjećica čudim se da je auto uopće išao.

Savjet svima koji će mijenjati svječice....originalne su potpuno iste kao ove NGK, a puno jeftinije, čak je ista oznaka LFR6D na njima
tako da sam izgleda bezveze 200-tinjak kuna potrošio.

Sprej kojim sam čistio klapnu i MAF senzor je kupljen u Bauhausu prije par mjeseci, to je sprej za čišćenje kontakata (Kontaktreiniger),
nije bio niti skup, nekih 30-tak kn.


slika
slika
slika

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 46 postova ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan