Sada je: uto lip 04, 2024 9:59 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto lip 05, 2007 5:47 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Već 6 mjeseci (zar je prošlo toliko?) vlasnik sam S60, 2.4 (140 KS), automatik, 2002. godina. Kada sam ga uvezao iz Njemačke (kupljen od distributera volvo-a, sa uredno popunjenom servisnom knjigom) na kilometar satu pokazivao je 72000 km, a u ovlaštenom servisu u Sarajevu su ustanovili da kilometraža nije mijenjana te da su urađeni svi potrebni servisi. Od kada ga imam primjetio sam zvuk koji se čuje kada mjenjač prebacuje iz prvog stepena u drugi (nekakav "KLANG", ako me možete razumjeti na kakav zvuk mislim) ali samo prilikom prvog polaska. Na primjer ujutro prilikom polaska na posao ili popodne kada se vraćam. Već nakon toga, prilikom polaska sa semafora i slično, nema nikakvog zvuka. Druga stvar koja se javlja u zadnjih nekoliko dana je zvuk (pretpostavljam iz homokinetičkih zglobova) koji se javlja prilikom polaska naprijed ili nazad (nešto kao "KRC"), s tim da sam taj zvuk čuo 2-3 puta i prilikom izlaska iz auta, kada se amortizeri vraćaju u normalan položaj. Napominjem da nisam težak (svega 75 kg bez obzira šta i kada jedem :roll: - da mi malo pozavide oni što se moraju čuvati), pa može biti da je i taj zvuk proistekao od malog pomaka auta naprijed ili nazad.

Ne znam koliko je moja "onomatopeja auta" bila realistična i znam da se ovo ne može ustanoviti bez pregleda, ali nije li malo prerano za (eventualne) probleme sa zglobovima obzirom na kilometražu (sada 79000 km) , da se nikada ne penjem po ivičnjacima niti sam nalijetao na kojekave rupe na putu i s obzirom na to da je automatik pa zglobovi i ne mogu doći u situaciju da trpe jake trzaje prilikom polaska? Ili ovaj model i ovo godište imaju neki problem sa tim?

Pozdrav iz Mostara.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 05, 2007 6:06 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Moj se 850 T5R automatic takodjer svaki put javi kod kretanja, no nije direktno vezano za mijenjanje brzina vec unutar prvih parsto metara. Kasnije se vise ne javlja nikakav cudan zvuk. No, kod mene nije bas klang nego vise nekakav krc.

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 05, 2007 6:57 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Zvuk iz mjenjača se čuje baš prilikom prebacivanja iz prve u drugu, a ovaj zvuk za koji pretpostavljam da je iz nekog od zglobova se pojavi čim se auto pomakne. Nisam probao, ali mislim da kada bih ga stalno "cimao" naprijed-nazad, da bi se uvijek čulo.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 05, 2007 7:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
Zvuk iz mjenjača se čuje baš prilikom prebacivanja iz prve u drugu, a ovaj zvuk za koji pretpostavljam da je iz nekog od zglobova se pojavi čim se auto pomakne. Nisam probao, ali mislim da kada bih ga stalno "cimao" naprijed-nazad, da bi se uvijek čulo.
Za mjenjač ne bih znao. Homokinetički zglob kada ne valja, "kvrcka" konstantno kod namotanog volana, tako da ne vjerujem da je to slučaj kod tebe, pogotovo ne na toj kilometraži. Najčešće strada ako pukne zaštitna manžeta, pa ostane suh.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub lip 16, 2007 4:00 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Kada sam prije nekoliko dana mijenjao ulje, majstor je ustanovio da ima lufta u tzv. "kuglama". Ne znam da li se to tako zove, ali to je zglob koji drži lafetu za karoseriju. Lufta ima na obje lafete. Da li bi to mogao biti izvor "krckanja"? Na britanskom volvo forumu sam procitao da je to slaba tacka modela S60 ("ball joint" ako je to to), valjda su premekane, šta li? i da se u zadnje vrijeme ugrađuju jače "kugle" (mada ja tu ne vidim nikakvu kuglu) sa imenom "powerflex" ili slično, koje su prije bile rezervirane samo za S60R. Da li je to tačno, odnosno, kada budem mijenjao te tzv. "kugle", hoću li opet dobiti ove "mekane" ili će to biti ove jače? Pitao bih to odmah ovog majstora, ali to nije bio volvo servis. Do najbližeg ovlaštenog volvo servisa bih se trebao voziti 30-35 km, a do drugog (gdje sam već bio) 130 km. U ovaj prvi ("Nuić") mi se ne ide, ali o tome ću otvoriti drugu temu.

Pozdrav iz sparnog Mostara.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned lip 17, 2007 9:14 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Kada sam prije nekoliko dana mijenjao ulje, majstor je ustanovio da ima lufta u tzv. "kuglama". Ne znam da li se to tako zove, ali to je zglob koji drži lafetu za karoseriju. Lufta ima na obje lafete. Da li bi to mogao biti izvor "krckanja"? Na britanskom volvo forumu sam procitao da je to slaba tacka modela S60 ("ball joint" ako je to to), valjda su premekane, šta li? i da se u zadnje vrijeme ugrađuju jače "kugle" (mada ja tu ne vidim nikakvu kuglu) sa imenom "powerflex" ili slično, koje su prije bile rezervirane samo za S60R. Da li je to tačno, odnosno, kada budem mijenjao te tzv. "kugle", hoću li opet dobiti ove "mekane" ili će to biti ove jače? Pitao bih to odmah ovog majstora, ali to nije bio volvo servis. Do najbližeg ovlaštenog volvo servisa bih se trebao voziti 30-35 km, a do drugog (gdje sam već bio) 130 km. U ovaj prvi ("Nuić") mi se ne ide, ali o tome ću otvoriti drugu temu.

Pozdrav iz sparnog Mostara.

Ako budeš uzimao org. kugle dobit češ jače kugle nego su ove ugrađene na tvoj auto..


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon lip 18, 2007 4:39 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Hvala Kiki, tako nešto sam i mislio.[/quote]


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan