Sada je: uto lip 04, 2024 2:02 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet lip 24, 2011 3:54 pm 
Offline

Pridružen/a: uto lis 26, 2010 1:59 pm
Postovi: 94
Vozi: S40
Evo da ne duljim, problem je što nemogu otključati prtljažnik..
Jučer bilo sve u redu, danas otključam auto i nemogu otvoriti prtljažnik.
pokušam iznutra otključati sva vrata, sva su otključana osim prtljažnika.
ne čuje se kod prtljažnika da se otključa kako se prije čulo.

e sad mi vrag nije dao mira, jer sam već imao toliko gluposti s autom, pa sam išao otvoriti to otraga..
skinuo sam kompletno ono kao lajsnu gdje su svjetla za tablicu i onaj kao prekidač u sredini (vidi se samo guma izvana) koji lagano pritisneš pa se otključa i otvori prtljažnik.

otvorim ja to, skinem i vidim da 3 žice idu u konektor do tog prekidača na toj lajsni..
odspojim ja taj konektor, i šta ću sad, izgleda ok, spojim ga natrag i otključa se prtljažnik,
ali ga opet nemogu otključati preko tog prekidača na lajsni otraga..

problem je u tome da niti sa daljinskim otključavanjem, niti iz auta, niti otraga direktno na prtljažniku nemogu otključati prtljažnik, nego samo ako odspojim i spojim taj konektor (onda prebaci i otključa)

da li je netko imao sličnih problema i kako to riješiti, tj dal je netko sam riješio, ili moram u ovlašteni???


Vrh
   
PostPostano: sub lip 25, 2011 5:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub lis 13, 2007 6:30 pm
Postovi: 941
mozda je problem u releju,jednostavno ne dobiva signal

_________________
C.T.O (cestovna teroristička organizacija=


Vrh
   
PostPostano: sub lip 25, 2011 6:30 pm 
Offline

Pridružen/a: uto lis 26, 2010 1:59 pm
Postovi: 94
Vozi: S40
Skuzio sam da otkljuca kad odstekam i zastekam taj konektor, tak da mislim da nije cijeli taj mehanizam nego samo taj relej kod gumba gdje se otvara prtljaznik (ispod gumenog gumba)..
Vidjet cemo, idem u ponedjeljak do ovlastenog pa javim dijagnozu..


Vrh
   
PostPostano: pon lip 27, 2011 2:54 pm 
Offline

Pridružen/a: uto lis 26, 2010 1:59 pm
Postovi: 94
Vozi: S40
Evo samo update o prtljažniku koji se nije htio otvoriti..
otišao sam ujutro do Moto Risa, ostavio sam auto jer sam žurio pa nisam mogao čekati..
nazvali me za cca pola sata i rekli da je riknuo je onaj mikroprekidač na prtljažniku,
te da za pola sata mogu doći po auto.

taj prekidač košta cca 200 kn i pola sata posla..

eto toliko, ako se nedaj bože još nekome dogodi da znate što bi mogo biti problem.

kad prtljažnik zašteka obično mogu biti dvije stvari, taj mikroprekidač, ili ožičenje,
koje ide iz auta u bunker (valjda se žice ogule ili precvikaju pa nema kontakta,
to sam našao i na stranim forumima da se znalo događati).

hvala dečkima iz Risa na brzom rješavanju problema (ako netko od njih čita forum) i lijep pozdrav svima...


Vrh
   
PostPostano: pon lip 27, 2011 3:17 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto kol 03, 2010 12:07 pm
Postovi: 228
Vozi: S40 2.0 D
Lokacija: Karlovac
Citat:
Evo samo update o prtljažniku koji se nije htio otvoriti..
otišao sam ujutro do Moto Risa, ostavio sam auto jer sam žurio pa nisam mogao čekati..
nazvali me za cca pola sata i rekli da je riknuo je onaj mikroprekidač na prtljažniku,
te da za pola sata mogu doći po auto.

taj prekidač košta cca 200 kn i pola sata posla..

eto toliko, ako se nedaj bože još nekome dogodi da znate što bi mogo biti problem.

kad prtljažnik zašteka obično mogu biti dvije stvari, taj mikroprekidač, ili ožičenje,
koje ide iz auta u bunker (valjda se žice ogule ili precvikaju pa nema kontakta,
to sam našao i na stranim forumima da se znalo događati).

hvala dečkima iz Risa na brzom rješavanju problema (ako netko od njih čita forum) i lijep pozdrav svima...
Evo samo da kazem da su kod mene bile zice problem. Prtljaznik mi se znao u voznji otvoriti ili se uopce nije dao otvoriti. Bio kod Risa, provjerili bravu i ostalo i na kraju pokrpali zicu evo i dan danas radi. Pozdrav.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan