Sada je: uto lip 04, 2024 10:16 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri tra 15, 2009 7:07 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: čet lis 11, 2007 11:03 am
Postovi: 208
Lokacija: Slovenija
Desi se mi kada palim avto ili kad duže staje u leru na mjestu sa upaljeno klimu, da se avto trese. Ako se ustaviš na semaforu nakon vožnje jedno vreme je sve normalno ali ako stojim dalje opet se desi... Avto kao da bi se htio ugasit, no to se ne desi jer se uvijek "vadi". Kad je klima ugašena, to se ne desi. Čini se kao da bi imao premalo okretaja. No na ovome modelu mislim da se ne može to regulirat. Imao li ko slično iskustvo, ili zna šta bi to moglo bit?

_________________
ALJAŽ
VOLVO
V50


Vrh
   
PostPostano: ned tra 19, 2009 1:32 pm 
Offline

Pridružen/a: uto lis 14, 2008 3:56 pm
Postovi: 25
Lokacija: Sarajevo
Citat:
Desi se mi kada palim avto ili kad duže staje u leru na mjestu sa upaljeno klimu, da se avto trese. Ako se ustaviš na semaforu nakon vožnje jedno vreme je sve normalno ali ako stojim dalje opet se desi... Avto kao da bi se htio ugasit, no to se ne desi jer se uvijek "vadi". Kad je klima ugašena, to se ne desi. Čini se kao da bi imao premalo okretaja. No na ovome modelu mislim da se ne može to regulirat. Imao li ko slično iskustvo, ili zna šta bi to moglo bit?
Ja sam imao slično iskustvo sa V40 modelom iz 2001. godine. U leru, kada je uključena klima, ventilator je pravio takvu buku da su se vibracije i brujanje prenosile na kabinu što je bilo vrlo neugodno za putnike. Na servisu su konstatovali da je potrebno izmijeniti ventilator hladnjaka jer je navodno njegova osovina bila iskrivljena. :doh: Na sreću ili nesreću ubrzo sam sa tim Volvom imao nezgodu tako da sam ga takvog havarisanog i prodao. :neutral:

_________________
slika


Vrh
   
PostPostano: pon svi 04, 2009 8:18 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: čet lis 11, 2007 11:03 am
Postovi: 208
Lokacija: Slovenija
Pa mislim da ne more bit ventilator. Nema nikakve buke osim ovog tresenja. Ima još ko kakvu ideju?

hvala i lp

_________________
ALJAŽ
VOLVO
V50


Vrh
   
PostPostano: uto svi 05, 2009 5:30 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Ne mogu reči da imam sličan PROBLEM ali imam slične simptome opisane prethodno. Doduše nemam nikakvih vibracija i nagli pad okretaja nije toliko naglašen kako navodite. Ali kad se upali ventilator i ili klima sigurno da se osjeti pad okretaja...šta je i normalno...i tada se elektronika pobuni i podiže broj kretaja (zbog potrošnje el.struje) na set up minimum...barem kod mene oko 900-910 okretaja. Tako da ne smatram ništa nenormalno pad okretaja i da se motor VADI...Koliko sam primjetio taj pad okretaja je trenutan nekih 60-80 revs. i onda se motor VADI ili hunting revs. :wink: Ako je to toliko izraženo možda nebi bilo loše poč do servisera na dijagnostiku da malo resetira origigi seting... :wink:

_________________
DS


Vrh
   
PostPostano: uto svi 05, 2009 6:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned ožu 18, 2007 8:58 pm
Postovi: 1793
Vozi: V40 1.9 DI
Lokacija: Strmec,Sv.Nedelja
Citat:
Pa mislim da ne more bit ventilator. Nema nikakve buke osim ovog tresenja. Ima još ko kakvu ideju?

hvala i lp
Daj mi reci kaj ti skače turnceler kad stojiš na semaforu (kad mislim SKAČE onda je to skoro niš oko jednu crticu)

Kad si radio servis na klimi?

_________________
S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku sa iskustvom!


Iznajmljujem razglas,rasvijetu,pozornicu,krov i ostalu prateću opremu za razne evente
http://www.alibi-sound.com


Vrh
   
PostPostano: uto svi 05, 2009 7:48 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: čet lis 11, 2007 11:03 am
Postovi: 208
Lokacija: Slovenija
Citat:
Citat:
Pa mislim da ne more bit ventilator. Nema nikakve buke osim ovog tresenja. Ima još ko kakvu ideju?

hvala i lp
Daj mi reci kaj ti skače turnceler kad stojiš na semaforu (kad mislim SKAČE onda je to skoro niš oko jednu crticu)

Kad si radio servis na klimi?
Ništa ne skače. U leru je na cca. dobrih 800, kad palim klimu malo više. Servis na klimi još nije bio urađen, samo dezinfekcije, mjenjanje filtra i slično...
Ugotovio sam da najviše trese na mjestu kod 1200 okretaja. Dali ima ko sa 2.0D slično iskustvo?

_________________
ALJAŽ
VOLVO
V50


Vrh
   
PostPostano: sri svi 06, 2009 8:25 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
A da ti nije netko zamijenio motor i stavio benzinac iz serije 400? :think:

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: sri svi 06, 2009 7:20 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: čet lis 11, 2007 11:03 am
Postovi: 208
Lokacija: Slovenija
Citat:
A da ti nije netko zamijenio motor i stavio benzinac iz serije 400? :think:
Misliš reč diesel =)

_________________
ALJAŽ
VOLVO
V50


Vrh
   
PostPostano: sri svi 20, 2009 8:03 pm 
Offline

Pridružen/a: sri svi 13, 2009 7:40 pm
Postovi: 20
Lokacija: Rijeka
cao ja sam novi! nemam iskustva s 2.0 d ali sam nekad radio na autima! to bi ti trebao kompjuter sam kompenzirati s povecanjembroja okretaja!"!!!! probaj se spojit na neciji tester i pogledaj pod opciju klima uredaja! neka ti testira gresku!mozes probat i na kompresoru klime s wd-om pospricat izmedu remenice i komprespra dok auto i klima radi pa pogledaj da li ce se pojavit malo dima! samo se skloni da te remen ne posprica! ako ti se pojavi dim to ti je vjerovatno znak da ti je prosao lezaj pa ti stvara preveliko opterecenje koje auto nemoze kompenzirat!!!! nadam se da sam ti bio od pomoci


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan