Sada je: ned tra 28, 2024 2:38 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 51 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 1:39 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 3:19 pm
Postovi: 271
Lokacija: zagreb
Iako sam rekao da neću više, moram reagirati.

Evo njega opet (VCLINIX-a): " Dok me ne zaustave i ne kazne, voziću kako vozim".

Nemam komentara. Ovom izjavom si me totalno kupio i uvjerio da si u pravu. Ti komotno možeš biti uzor mladim Hrvatima, ovo je prototip razmišljanja koje danas prolazi. Nadam se samo da moji sinovi neće pročitati ovu tvoju kapitalnu izjavu, sva sreća još su premali.

A ja se radujem novim fotkama brzinomjera na forumu u rubrici "Galerija slika".
Administrator, predlažem uvođenje novih podrubrika: "Moj brzinomjer-moj prijatelj", "Adrenalinska ljestvica", "Blagdanski brzinomjer", "Klub 300 km/h", "Ne ide dalje iako letim", "Događaji iz tunela", "Friziraj svoj brzinomjer".......Ha, ha, ajde malo šale.

Dečki zaključujem raspravu kaj se mene tiče.


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 1:53 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet lip 22, 2007 11:51 pm
Postovi: 294
Lokacija: Rijeka
Joja držiš ti neku školu sigurne vožnje ili šta jer više neznam kako ti odgovorit?To je moje mišljenje na koje je ja imam pravo i tako razmišljam.Reci mi molimte kad imaš takvo vozačko iskustvo kolko bi čovjek trebao vozit normalno u gradu otvorena cesta autoput da ga nikad nezadesi prometna nesreća.Mislim da takve savjete nemožemo davat ni ti ni ja a bogami ni šumaher montoya i svi ostali vozači. Vozač mlad ili star mora se znat prilagodit uvjetima na cesti.Nažalost svih nas najviše iskustva stječemo na greškama


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 1:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Tko je bez grijeha, nek prvi baci kamen. Ne znači da su ljudi vozili brzinom 220 km/h od Zagreba do Rijeke. I nije to isto ako su na nekoj dionici od kilometar dva potegnuli toliko a ostali dio puta odvezli unutar zakonskih odredbi ili nečega što je prihvatljivo s aspekta sigurnosti. Ili vama u raspravi. Svejedno.
Nije isto tako mudro stavljati vlastite slike kršenja zakona na internet. Službeni organi bi mogli slučajno ili ne navratiti na ove stranice. I naravno da to isto nije ni moralno ni edukativno za mlade naraštaje.
Također ne mislim da treba uvađati cenzuru na ove stranice. Postovi su do sada bili u granicama etički prihvatljivog. A što se tiće slike koja je uzbudila duhove, koliko sam ja shvatio stavljena je u sklopu teme o plinu i problemima vezanim za turbopunjač na dotičnom automobilu. Istina da to nije najpametnija i najedukativnija odluka vlasnika slike, ali on ne promiče vožnju koja je s onu stranu zakona. Barem ne direktno.
Apeliram ubuduće ljude koji se zateknu na ovim stranicama da tekstovi i slike koje se postavljaju se ne kose s važečim zakonima RH, a vlasniku slike ostavljam na njegovoj savjesti da istu pobriše ili ne.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 2:13 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 3:19 pm
Postovi: 271
Lokacija: zagreb
Citat:
Joja prvo da ti kažem nisam najpametniji na svijetu ali nestavljam ti riječi u usta ako želiš da se slike skinu to je tvoje pravo ali ist je pravo da se poštuje onaj koji ih je stavio. Kolika je moja razina adrenalina pri 60 130 220(tolko nisam nikad ni vozio) nemogu ti točno reč jer nemam pojma ali mogu reč da pri brzini od 130 san više skoncentriran na vožnju nego na 60 jer meni misli lutaju pri malim brzinama.Sad se složi samnom da vozačka automobil nije za svakoga i da nemože svako vozit na određenoj brzini. U Rijeci kad vidiš pulske tablice bježiš od straha od tog auta što je smiješno jer ima i dobrih i loših vozača iz Istre( mogu reć da sam osjetio što znači imat pulske tablice na autu u rijeci to se sklanja bježi od tebe kao da imaš sirenu na krovu). Sad da nekomu kažem da treba vozit 50 svagdje da bi bio siguran je totalna glupost jer čovjek uči na lošim iskustvima na lošim procjenama i nitko od nas se ne rađa sa volanom u ruci
Ti si opasan na 60 km/h, čo, misli ti vrludaju pri malim brzinama, kako sam kažeš. Molim te da se skoncentriraš na 30 km/h kad prolaziš pokraj neke škole ili vrtića, jer tada ti koncentracija rapidno pada, odnosno proporcionalno smanjenju brzine. Nemoj slušati grupu "Aerodrom" da ti misli ne odvrludaju. Ili gledati komade.
Kažeš pri brzini od 130 si više skoncentriran na vožnju. Ako se dobro skoncentriraš, na 180 km/h možeš i knjigu čitat.
Stari moj, kaj ću ja još od tebe naučiti. A ovo sa pulskim tablicama mi je posebni biser.


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 2:24 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet lip 22, 2007 11:51 pm
Postovi: 294
Lokacija: Rijeka
Naravno nisi shvatio šta sam mislio reć mislio sam na 60km na autoputu.


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 2:45 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 3:19 pm
Postovi: 271
Lokacija: zagreb
Dobro sam ja tebe shvatio, ali to sad uopće nije bitno. Jasno da nećeš po autoputu voziti 60 km/h jer si isto onda prijetnja za sigurno odvijanje prometa.
Ono što je bitno, ali to ti nisi shvatio, je da si nemreš dozvoliti da mrtvo- hladno napišeš da ti misli vrludaju pri malim brzinama i da su pulske tablice frka i da čovjek uči na lošim iskustvima. Pa radi se o vožnji!!!!!

Za sve koji su zaboravili:

Članak 54.

(1) Na cesti izvan naselja vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od brzine dopuštene postavljenim prometnim znakom, a najviše:
1) 130 km na sat na autocestama,
2) 110 km na sat na cestama namijenjenim isključivo za promet motornih vozila i brzoj cesti,
3) 90 km na sat na ostalim cestama.

(2) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti izvan naselja kreće brzinom koja je za više od 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine te će mu se izreći zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju do tri mjeseca i tri negativna boda.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti izvan naselja kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine i izreći će mu se jedan negativan bod.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti izvan naselja kreće brzinom koja je za 10 do 30 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 2:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
e vidiš joja zato autoput ima 2 trake,desna za takve poput tebe te ljeva za nas koji se volimo malo brže povest 8)
sad mi reci samo jednu stvar,šta ti nisi nikad u svome životu vozio brže od 140kmh po autoputu?

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 2:52 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned tra 29, 2007 8:48 pm
Postovi: 122
Lokacija: Rijeka-Kantrida
Citat:
e vidiš joja zato autoput ima 2 trake,desna za takve poput tebe te ljeva za nas koji se volimo malo brže povest 8)
sad mi reci samo jednu stvar,šta ti nisi nikad u svome životu vozio brže od 140kmh po autoputu?
To ne znaci da se po peticajnoj lijevoj traci moze voziti vise od 130 km/h. Ja vozim po preticajnoj maksimalno 160-170 jer mi niti auto vise ne dopusta ali to ne znaci da su u pravu budale (uglavnom za ZG registracijama na autoputu Zg-Ri --- NHF) koje mi pri toj brzini pocnu blicati ili cak trubiti da se maknem u desnu traku a ja sam u prestizanju kolone slepera ili necega slicnog koja ide oko 100 km/h. :roll:


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 3:01 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
ljevo se dapače može voziti više od 130 a što ćeš platit kaznu je tvoja stvar a to za blicanje, pa neće ti blicati bezveze da se makneš već će ti blicati kad si uporan i ne silaziš sa ljeve trake jer si ti naumio preteknut kamio koji je udaljen 500 metara od tebe a imaš mjesta da se skloniš i propustiš bržega.
moj auto ima prilično blizu 300ks pa opet kad u retrovizoru vidim bržega uvjek se sklonim i propustim a to ne znači da ga poslje nemogu stići ako to želim, već se radi samo o vozačkoj kulturi koju nažalost najčešće vozači slabih te loših automobila nemaju.(iznimke uvjek postoje)

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 3:12 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Citat:
ljevo se dapače može voziti više od 130 a što ćeš platit kaznu je tvoja stvar a to za blicanje, pa neće ti blicati bezveze da se makneš već će ti blicati kad si uporan i ne silaziš sa ljeve trake jer si ti naumio preteknut kamio koji je udaljen 500 metara od tebe a imaš mjesta da se skloniš i propustiš bržega.
moj auto ima prilično blizu 300ks pa opet kad u retrovizoru vidim bržega uvjek se sklonim i propustim a to ne znači da ga poslje nemogu stići ako to želim, već se radi samo o vozačkoj kulturi koju nažalost najčešće vozači slabih te loših automobila nemaju.(iznimke uvjek postoje)
Hmmm,...... meni se pak čini da se na cesti svi ponašaju ko da su kod sebe doma u dnevnom boravku i voze se kak im paše. Ali pri tome one druge (sporije ili brže) ne mogu smisliti. Naime, ovi brži se ljute na ove sporije jer se ne miću, a sporiji na brže jer luduju. A svi zaboravljaju da se ipak u krajnjoj liniji ne radi niočem drugome nego o prevoženju od točke A do točke B, pri čemu je ipak od svega najvažnije stići do točke B zdrav i živ.
Sve u svemu malo više tolerancije i uvažavanja, i kulture (jer neki se zbilja voze ko da imaju pretplatu na lijevu traku ali samo do 120 km/h, a neki bi ti najradije ušli u auto kroz gepek i obračunali se s ovim drugima) i autocesta bi bila lijepše mjesto za voziti.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 3:24 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 3:19 pm
Postovi: 271
Lokacija: zagreb
Gonzo, ti se po svojoj isključivosti komotno možeš priključiti VCLINIX-u.

Naravno da sam se vozio više od 140 km/h, konkretno reći ću ti da moj v40 ne ide brže od 200. U zadnje vrijeme uglavnom se vozim između 130 i 140, a u preticanju potegnem do 160 ako me baš netko tjera. To tjeranje je isto priča za sebe, a opasno je u mp3 jer voziš 160 a ovaj ti se odozada stvori na guzici sa ko zna koliko (nije prilagodio brzinu uvjetima na cesti) pa te pokušava sj ....ti sa blicanjem i maglenkama i trubom i najradije bi te odgurao ko ralica. Ja se maknem ako je sigurno, a ako nije onda nek blica do sutra. Samo što nekog nekoncentriranog vozača (ima ih na ovom forumu) to blicanje i stres pri takvim brzinama može navesti na krivi potez....jedan od čestih je naglo skretanje udesno što dovodi do instant prevrtanja i sigurne smrti.

U SVAKOM SLUČAJU:
Koliko god brzo vozio ili ne, ne pada mi na pamet to prikazivati na Internetu, iz svih razloga koje sam prije naveo, a osnovni razlog je da se klince bez ikakve potrebe ne vabi na nedopuštene ili preopasne brzine (mislim da je 220 upravo ta brzina) kako to ne bi shvatili zdravo za gotovo, kako ne bi mislili da je to općeprihvaćen način ponašanja te se na isti naviknuli, te kako ne bi pomislili da je to nedajbože poželjno ili stvar prestiža. Prestiž povlači za sobom kompeticiju, a u ovoj zemlji je previše nezdrave kompeticije. Kompeticija u ovom slučaju puni grobne rake.

Dakle, moj motiv z apokretanje ove rasrave je vrlo jasan: dečki vozite se koliko god hoćete ali to držite za sebe, nemojte se s time hvaliti i stavljati fotke svojih debelih prekršaja na forum. Motiv je ISKLJUČIVO PRINCIPIJELAN. Ako niste primjetili, gore sam rekao da moj v40 ne ide brže od 200. To ne znači da sam ga ja napičio na 200, a možda i znači. Možda na autoputu Zg-Karlovac, a možda kod Frankfurta, gdje je to dozvoljeno. U svakom slučaju nisam stavio fotku brzinomjera (skinuti trofej) i još napisao gdje i kad je to bilo.

Pametnom dosta.
pozdrav


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 3:47 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
Citat:
Gonzo, ti se po svojoj isključivosti komotno možeš priključiti VCLINIX-u.
naravno da mogu jer meni ipak teče bezolovni u venama. :wink:

čuj tebi ako ne paše postanje slika nemoraš ih gledat ako ti smetaju, a nas ostavi na miru jer ovo je otvoreni tip foruma gdje može stavljat svatko sve šta želi sve dok ne počne stavljat uvredljive sadržaje u obliku slike ili texta. :!:

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 3:49 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet lip 22, 2007 11:51 pm
Postovi: 294
Lokacija: Rijeka
Dobro joja ti si u svemu u pravu osim u mom nicku.
Kako nemogu si napisat da mi misli ne vrludaju pri brzini od 60 km na autoputu kad je to istina takva vožnja je za mene prelagana i uspavljuje otupljuje osjetila i produžuje vrijeme moje reakcije.Uglavnom uspavljuje.Sad me kljucaš tim nekim zakonima i da ti kažem u naselju se ponašam pristojno propuštam pješaka pazim na prijelazima pazim da mi dijete neizleti iza busa i slične situacije ali to je sve dio neke opće kulture.Pazim u svakom slučaju da neidem 50 iznad kilometraže.Zbog pulskih tablica nemoj me shvatit krivo nemam ništa(djelom sam i i Istranin)ali to neznači da neću izbjeć neugodnu situaciju da budem malo oprezniji ili kad po ljeti vidim turista na moru koji nakon 10 sati vožnje samo "čeka" da se zabije u nekoga.Uzimam to sa oprezom da se nedovedem u neugodnu situaciju.Isto tako kad sam bio u Milanu bio san šokiran načinom na koji oni voze i morao sam se takvom načinu prilagodit jer su mi se ubacivali i sa lijeve i sa desne ustvari samo čekaš da te neko sa krova preteče, a njima je to normala,jedan dan u gradu.
Mislio sam da se vožnja uči na cesti a ne za knjigom jer sati provedeni za upravljačem stvara iskustvo a nekad i presigurnost koja je varljiva stvar.Znaš šta je ljepota volva možeš ga stisnut možeš ga vozit brže od bmw,audija mercedesa i znat da te policajac neće zaustavit jer volvo je auto za penziće.LOL.Kako kaže policajac jeste ga posudili od oca.Ne ovaj je moj htio san bit siguran za volanom


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 3:52 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 3:19 pm
Postovi: 271
Lokacija: zagreb
Veliš imaš bezolovni u venama, nadam se da nikad nećeš trebati transfuziju.

Dečki oktani su pobijedili. Jeste sad sretni?


Vrh
   
 
 Naslov:
PostPostano: pon pro 10, 2007 4:00 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
ako je ikad budem trebao nadam se onda ne od tebe jer bi me mogao inficirati virusom zvanim penzionerska vožnja po autoputu :lol: :lol:

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 51 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan