Sada je: sub tra 27, 2024 6:01 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 84 posta ]  Stranica 1 2 3 4 5 6 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon vel 11, 2013 12:13 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Prije mjesec dana ugradio sam plin, a jučer sam na šipki motornog ulja prvi put našao majonezu. Na čepu nema majoneze, nivo antifriza je ok, a stari trik s papirom pokazao je da u antifrizu nema ulja.

Motor je atmosferac 2.5 20v, ima 280.000 km, uredno je održavan, radi mirno, ne gubi snagu. Ulje je već dugi niz godina Shell Helix Ultra 5w40 koje mijenjam na 8-10 tisuća km, ovo koje je sada u motoru ima oko 3 tisuće.

Do ureda imam 7-8 km i jasno mi je da se motor ne stigne zagrijati, ali tako vozim već godinama i nikad do sada nije bilo majoneze, nego je ulje uvijek bilo zdrave, svijetle boje, a potrošnja zanemariva. Dakle, majoneza se pojavila s vožnjom na plin.

U razgovoru s Nenadom saznao sam da možda postoji neko drugo ulje koje bi bilo više „LPG friendly“ od ovoga koje sada koristim. Ima li netko kakvu ideju?

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 11, 2013 9:56 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
i mene zanima koje je to "LPG friendly" ulje, i koji je to trik sa papirom i antifrizom?


Vrh
   
PostPostano: pon vel 11, 2013 10:13 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
http://www.oktanoil.rs/index.php?option ... &Itemid=78

Nisam ga isprobao i nemojte me pitati za kvalitetu ili neki drugi savjet.Ovo je samo ogledni primjer

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: pon vel 11, 2013 10:24 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: sub ruj 19, 2009 1:13 pm
Postovi: 559
Vozi: S80 ph2 D5 AWD
Lokacija: Zagreb
Meni se to pojavljivalo na saab-u 2.0 lpt sa LPG, pa su mi rekli da je zbog naglog zagrijavanja i hlađenja ulja, mislim da je isto bio shell pa sam prešo na mobil 1, ali nije dočekao sljedeću zimu u mojoj garaži


Vrh
   
PostPostano: pon vel 11, 2013 10:36 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Citat:
i mene zanima koje je to "LPG friendly" ulje, i koji je to trik sa papirom i antifrizom?
Znači li to da i ti imaš isti problem?
Pitanje koje gore nisam napisao glasi: je li uobičajeno da se emulzija pojavi s prelaskom na plin i može li to biti jedini razlog? Je li još netko imao ovakav slučaj?

Trik s papirom datira još iz osamdesetih godina kad smo bili mladi i balavi i uglavnom vozili (i popravljali) Zastave... zarolaš listić wc papira ili salvetu, umočiš u posudu s antifrizom i ako u njemu ima ulja na rubu papira će ostati masni trag.

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 11, 2013 2:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
srica pa nemam takvih problema, imam drugih. :D za papir nisam znao pa me zanima.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 11, 2013 3:01 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Momci u lokalnom oldtimer klubu kažu da LPG ispušni plinovi imaju veću temeperaturu, puno veću količinu vodene pare i različitu kiselost u odnosu na benzinske ispušne plinove. Za veću temperaturu sam znao, ali ovo za paru i kiselost (?) nisam.
Smatraju da bi trebalo koristiti "ulje za LPG motore" i ukloniti katalizator.

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 11, 2013 6:53 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon kol 27, 2012 3:14 pm
Postovi: 32
Vozi: volvo v40
meni se isto to događalo s castrolom i repsolom u novom seatu ali otkako se stavlja shell nema majoneze


Vrh
   
PostPostano: pon vel 11, 2013 7:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 05, 2007 8:14 am
Postovi: 1427
Vozi: volvo 850
Lokacija: beli zagreb grad
mislim da ti to nije radi plina.. meni svi auti imaju plin i zadnji 15 godina svi auti u familiji su na plin i nijedan nema majonezu...

_________________
Butt Sex is WilD, And it Don´t Cause No CHILD!!!
http://www.zm-design.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: pon vel 11, 2013 7:34 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 05, 2007 8:04 am
Postovi: 514
Vozi: S40 phI-LPG
Lokacija: štefanec - međimurje
kod mene također majmoneza...nisam znal kak da opišem taj problem....nadam se rješenju... :mrgreen:
također lpg....

_________________
kupil bum si s60R i nikoga nikaj nebum pital ;-)


Vrh
   
PostPostano: pon vel 11, 2013 10:13 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri pro 10, 2008 11:16 am
Postovi: 1357
Vozi: 850 2.0 plin
Lokacija: Koprivnica
Preko 100 000 km na LPG i nikakvih problema s emulzijom, a ni katalizator nije skinut. Ulje je: http://motorno-ulje.com/#!/~/product/ca ... id=5705705

_________________
You drive BMW if you want to be someone!
You drive Mercedes if you are someone!
You drive Volvo if you don't care!


Vrh
   
PostPostano: pon vel 11, 2013 10:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 05, 2007 8:14 am
Postovi: 1427
Vozi: volvo 850
Lokacija: beli zagreb grad
znam da se obicno to stvara kad motor pocne mjesat antifriz i ulje, znaci kad je lagano u banani... a moze biti i da je zbog kratke vozne pa se ugrije dosta..

ak ujutro kad je hladan izvadis stangicu ulja i ak je na njoj emulzija znaci da je u banani i negdje mjesa ulje i antifriz.. a ak nema nis na stangici nebrini samo vozi..

_________________
Butt Sex is WilD, And it Don´t Cause No CHILD!!!
http://www.zm-design.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: uto vel 12, 2013 12:08 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 12, 2007 12:03 pm
Postovi: 2022
Vozi: XC90 2.5T
Lokacija: Jaska
Citat:
znam da se obicno to stvara kad motor pocne mjesat antifriz i ulje, znaci kad je lagano u banani... a moze biti i da je zbog kratke vozne pa se ugrije dosta..

ak ujutro kad je hladan izvadis stangicu ulja i ak je na njoj emulzija znaci da je u banani i negdje mjesa ulje i antifriz.. a ak nema nis na stangici nebrini samo vozi..
Nije pravilo, prije generalke stvaralo mi se puno emulzije, motor je bio loš (karike i cilindri)) ali nije gubio antifriz tj nije ga miješao sa uljem.
Kod mene vidim uzrok u "miješanju ulja" tj stavljao sam prije 10w40 pa sam prešao na 20w50 i odmah se počela stvarati emulzija, znači definitivno je povezano sa vrstom i kvalitetom ulja, bar je kod mene bio takav slučaj.
Nakon generalke pazim na ulje i više neću bilo šta staviti unutra.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 18, 2013 10:11 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ruj 27, 2012 8:35 pm
Postovi: 40
Vozi: Volvo S70, V40
pa bitno je da razina antifriza u posudi ne opada, dakle onda se stvarno radi o nakupljanju vodene pare na šipki. Ako gubi vodu, e onda il je brtva, glava a moguće i ono najgore - blok.


Vrh
   
PostPostano: uto vel 19, 2013 7:04 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ruj 27, 2012 8:35 pm
Postovi: 40
Vozi: Volvo S70, V40
btw, jedan poznanik je imao isti problem na s 40 LPG na flanđu...auto je funkcionirao besprijekorno, ali je na šipki bilo majoneze. Ulje je bilo čisto (žuto-crno). Antifriz nije gubio. Kad ga vidim pitati ću ga šta je bilo uzrok.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 84 posta ]  Stranica 1 2 3 4 5 6 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan