Sada je: pon tra 29, 2024 7:35 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub sij 19, 2013 7:29 am 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 06, 2009 9:28 am
Postovi: 29
Pozdrav svim forumašima nakon dosta vremena.
Zadnji put sam raspravljao o mjenjaču na XC 90 jer mi je stao prija cca godinu dana."Rješio" sam stvar u servisu i vozi godinu dana ali sada ponovno problemi.
O čemu se radi:
ne znam da li je bitno,ali na kraćim relacijama sve radi ok.Međutim na dužim rutama cca 300-400 km vozim u automatik položaju sa oznakom"D"na displeju i odjednom nekakav lagani trzaj mjenjača i ugasi se oznaka položaja mjenjača te se na displeju pojave samo dvije crtice kao dva minusa.Auto i dalje vozi ali predpostavljam u stupnju prijenosa u kojem se to desilo.Nako toga zaustavim vozilo,zagasim auto i ponovno dam kontakt i upalim i sve radi kao da se ništa nije desilo.Međutim nakon nekog vremena se to ponovno dogodi.Također se to dešava i u manualnom položaju kada na displeju pokazuje u kojoj si brzini.Npr.vozim u 4 stupnju da bi odjednom nakon laganog trzaja mjenjača pokazao 2 stupanj prijenosa,pa onda ponovno 4.Sada se već tjedan dana vozim po gradu i nemam problema.To mi se dogodilo 4 puta na relaciji od 400 km i to u zadnjih 100 km.
Moje je mišljenje da se radi o problemu sa softwerom mjenjača,odnosno sa dijelom elektronike koja upravlja mjenjačem.Da li netko ima ideju ili iskustvo sa tim.Model je D5 sa 165 KS i cca 260 000 km,god 2003.Sa samim motorom nemam problema.
Osim toga u vožnji se kod 2000 o/min u 4 ili 5 brzini kada dodam gas događa vibracija da se trese cijeli auto.Mani to liči na problem sa kardanom ali nisam uspio ustanoviti.U servisu su rekli da je sa kardanom sve ok??????
Ima li netko kaakvu ideju ili da se rješavam auta?

Da,još moram dodati da su prestali raditi zadnji parking senzori.Prijavio sam problem u servisu pa su rekli da moram mjenjati cijelu čentralinu cca 5000 kn.


Vrh
   
PostPostano: sub sij 19, 2013 1:20 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
moje misljene onako na prvu- promijeni servis. vidim da putujes puno, odi u neki drugi servis i vidi sta ti tamo kazu.


Vrh
   
PostPostano: sub sij 19, 2013 2:13 pm 
Offline

Pridružen/a: pet srp 22, 2011 2:24 pm
Postovi: 13
Vozi: xc90
rijesi se auta...


Vrh
   
PostPostano: sub sij 19, 2013 2:30 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Meni se tak tresao kod dodavanja gasa i uzrok je bio poluosovina koja je zamijenjena a jedan forumas sa istim problemom ju je reparirao u Sloveniji. Ucestali kvar...

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan