Sada je: ned svi 12, 2024 4:31 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 48 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub sij 12, 2013 9:56 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3801
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Na Max tv imaš činč izlaze,spoji njih i resiver

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sub sij 12, 2013 10:37 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
RADI
thx Kiki
Spojio optiku sa maxtva na receiver i sve radi savrseno !!
Samo moram kupiti dulji opt kabel jer mi je sad maxtv na podu jer mi je kratak kabel jer s jedne strane tv imam maxtv a s druge receiver i dvd
Bitno da sve radi !!!!

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sub sij 12, 2013 10:41 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
slika

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: ned sij 13, 2013 8:23 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Još jedno pitanje, pošto imam slobodan 1 optički port na receiveru i na Tv-u, ima li smisla spojiti rec i tv sa optikom, tj. da li se time što dobije ili mi je to potpuno suvišno ???? , jer za sada apsolutno sve radi kako treba.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: ned sij 13, 2013 2:37 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet stu 25, 2010 9:16 am
Postovi: 431
Vozi: S40 phII 1.6 2002.g V50 D3 2011 R-design
Lokacija:
Nema potrebe jer ti se zvuk prenosi sa cinca, a optika ti je samo za zvuk .
Možda da samo na cincima ostavis video (žuti), a zvuk prek optike. Ali ako sve
radi nema potrebe

_________________
...ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti...


Vrh
   
PostPostano: ned sij 13, 2013 4:11 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 05, 2007 8:14 am
Postovi: 1427
Vozi: volvo 850
Lokacija: beli zagreb grad
moror bi ti zvuk radit preko hmdia, ak nis odna preko scarta mora radit.. da ti nije na reciveru upaljena neka opcija da nema zvuka s tv? ja sam san svom jedno vrije nekak ukljuci da je tv mute.

_________________
Butt Sex is WilD, And it Don´t Cause No CHILD!!!
http://www.zm-design.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: ned sij 13, 2013 4:17 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 05, 2007 8:14 am
Postovi: 1427
Vozi: volvo 850
Lokacija: beli zagreb grad
sad pogledoa da nepricam napamet.. spoji s optickim kablom max tv u AC. ja sam tako spojio jer nisam mogio dobit dts na filmovima koji ga imaju.
najbolej da nabavis duzi opticiki kabel, imao sam negdje od metar i pol al ga nemogu nac, mora da sam ga nekom dao ;)

_________________
Butt Sex is WilD, And it Don´t Cause No CHILD!!!
http://www.zm-design.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: ned sij 13, 2013 9:58 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Sta je to ac ??
Pa spojio sam maxtv i receiver sa otilom i sve je super, kazem samo da imam viska opticki port na tv i receiveru ali koliko kuzim nema smisla spajati to jer imam zvuk sad na svemu.

Jedino nemam zvuk na samom tv-u dakle na tv tuneru preko receivera ako ugasim maxtv a to je nikad .

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: ned sij 13, 2013 10:55 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 05, 2007 8:14 am
Postovi: 1427
Vozi: volvo 850
Lokacija: beli zagreb grad
Citat:
Sta je to ac ??
Pa spojio sam maxtv i receiver sa otilom i sve je super, kazem samo da imam viska opticki port na tv i receiveru ali koliko kuzim nema smisla spajati to jer imam zvuk sad na svemu.

Jedino nemam zvuk na samom tv-u dakle na tv tuneru preko receivera ako ugasim maxtv a to je nikad .
nisam vidio postove neke da si spojio. a ovo ac je trebalo ispast av al mi je prst pobjego ;) av reciver

_________________
Butt Sex is WilD, And it Don´t Cause No CHILD!!!
http://www.zm-design.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: sri sij 16, 2013 7:42 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Bok,

imam problem a to je da nemogu dobiti zvuk sa tv-a na receiveru tj na zvučnicim kućnog kina.
uštekao u TV bilo to u L ili R ili pak Pr ili Pb ili Y/A2:
Pokušavam shvatiti zašto tv na audio izlazu nije dao signal na audio ulaz recivera, no bitno je da je problem riješen.
I samo dodatak: spominjani Pr, Pb i Y nisu audio to jest zvučni nego komponentni RGB (crveni, zeleni, plavi) video priključci. Ono što kroz kompozitni (žuti) video priključak ide zajedno u ta tri je razdvojeno na svaku zasebnu boju. Isto to ide kroz SCART, tamo u onoj hrpi pinova ima mjesta i za i audio i kompozitni i komponentni i S-video priključak i koješta drugo.
HDMI je u principu video priključak, ali kroz verziju 1.3 pa na više (priključka, ne nužno i kabela) može prenjeti i zvuk. No isto tako je opterećen antipiratskim zaštitama te ukoliko je sadržaj zaštićen a kopiran, kroz hdmi se neće moći vidjeti.

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: sri sij 16, 2013 7:55 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Pokušavam shvatiti zašto tv na audio izlazu nije dao signal na audio ulaz recivera, no bitno je da je problem riješen.


da, to nije još rješeno, jer sam predhodni TV imao tako spojeno zelenim cinčevima koji su išli na receiver u TV port i sve je radilo savršeno, sad samo dakle zamjenim TV i ne radi, spojim isto kao i na predhodnom tv i ne radi, očito je da na ovom novom treba podesiti NEGDJE taj port aktivirati ili što god ali nisam uspio, spojio sam kako mi je Kiki rekao maxtv i receiver preko optike, i sve sad u biti radi, ali nisam spojio da bi mi dakle svi izvori koje reporoduciraju zvuk direktno preko TV-a dalo zvuk na kućno kinu tj receiver, doduše nisam se više ništa ni igrao odkad je ovo sve proradilo preko optike, no kažem kupit ču duži optički kabel kojeg nemam da spojim TV i receiver dikretno optikom, onda bi to u biti trebalo zamjeniti cinčeve i sve što dolazi na TV bi dalo zvuk na k. kino preko receivera.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sri sij 16, 2013 11:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned ožu 09, 2008 3:15 pm
Postovi: 709
Vozi: C70 T5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Pokušavam shvatiti zašto tv na audio izlazu nije dao signal na audio ulaz recivera, no bitno je da je problem riješen.


da, to nije još rješeno, jer sam predhodni TV imao tako spojeno zelenim cinčevima koji su išli na receiver u TV port i sve je radilo savršeno, sad samo dakle zamjenim TV i ne radi, spojim isto kao i na predhodnom tv i ne radi, očito je da na ovom novom treba podesiti NEGDJE taj port aktivirati ili što god ali nisam uspio, spojio sam kako mi je Kiki rekao maxtv i receiver preko optike, i sve sad u biti radi, ali nisam spojio da bi mi dakle svi izvori koje reporoduciraju zvuk direktno preko TV-a dalo zvuk na kućno kinu tj receiver, doduše nisam se više ništa ni igrao odkad je ovo sve proradilo preko optike, no kažem kupit ču duži optički kabel kojeg nemam da spojim TV i receiver dikretno optikom, onda bi to u biti trebalo zamjeniti cinčeve i sve što dolazi na TV bi dalo zvuk na k. kino preko receivera.

Ne treba niš podešavati nego ako sam dobro shvatio ti si cijelo vrijeme spajao na L,R "izlaze" činča. Naravno da zvuk nisi mogao dobiti na taj način jer je to upravo AUDIO IN L,R za kompozitni ulaz.
Trebao si spojiti na 3.5mm audio jack izlaz (onaj za slušalice). Imaš za kupiti i takav kabel u chipoteci a evo i link:

http://www.chipoteka.hr/artikl/6471/cab ... c-m-lc-15m

_________________
:)


Vrh
   
PostPostano: čet sij 17, 2013 10:56 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 05, 2007 8:14 am
Postovi: 1427
Vozi: volvo 850
Lokacija: beli zagreb grad
Citat:
Citat:
Pokušavam shvatiti zašto tv na audio izlazu nije dao signal na audio ulaz recivera, no bitno je da je problem riješen.


da, to nije još rješeno, jer sam predhodni TV imao tako spojeno zelenim cinčevima koji su išli na receiver u TV port i sve je radilo savršeno, sad samo dakle zamjenim TV i ne radi, spojim isto kao i na predhodnom tv i ne radi, očito je da na ovom novom treba podesiti NEGDJE taj port aktivirati ili što god ali nisam uspio, spojio sam kako mi je Kiki rekao maxtv i receiver preko optike, i sve sad u biti radi, ali nisam spojio da bi mi dakle svi izvori koje reporoduciraju zvuk direktno preko TV-a dalo zvuk na kućno kinu tj receiver, doduše nisam se više ništa ni igrao odkad je ovo sve proradilo preko optike, no kažem kupit ču duži optički kabel kojeg nemam da spojim TV i receiver dikretno optikom, onda bi to u biti trebalo zamjeniti cinčeve i sve što dolazi na TV bi dalo zvuk na k. kino preko receivera.

Ne treba niš podešavati nego ako sam dobro shvatio ti si cijelo vrijeme spajao na L,R "izlaze" činča. Naravno da zvuk nisi mogao dobiti na taj način jer je to upravo AUDIO IN L,R za kompozitni ulaz.
Trebao si spojiti na 3.5mm audio jack izlaz (onaj za slušalice). Imaš za kupiti i takav kabel u chipoteci a evo i link:

http://www.chipoteka.hr/artikl/6471/cab ... c-m-lc-15m
mozda bi radilo ali kvaliteta zvuka je nikakva, s tim kablom

_________________
Butt Sex is WilD, And it Don´t Cause No CHILD!!!
http://www.zm-design.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: čet sij 17, 2013 1:34 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
da, to nije još rješeno, jer sam predhodni TV imao tako spojeno zelenim cinčevima koji su išli na receiver u TV port i sve je radilo savršeno, sad samo dakle zamjenim TV i ne radi, spojim isto kao i na predhodnom tv i ne radi, očito je da na ovom novom treba podesiti NEGDJE taj port aktivirati ili što god ali nisam uspio, spojio sam kako mi je Kiki rekao maxtv i receiver preko optike, i sve sad u biti radi, ali nisam spojio da bi mi dakle svi izvori koje reporoduciraju zvuk direktno preko TV-a dalo zvuk na kućno kinu tj receiver, doduše nisam se više ništa ni igrao odkad je ovo sve proradilo preko optike, no kažem kupit ču duži optički kabel kojeg nemam da spojim TV i receiver dikretno optikom, onda bi to u biti trebalo zamjeniti cinčeve i sve što dolazi na TV bi dalo zvuk na k. kino preko receivera.
Ako je to ovaj tv i ovaj manual: http://manuals.grundig.com/uploads/tx_g ... 000_en.pdf (a tvojim fotografijama odgovara) onda je sve jasno: to su audio ULAZI, upareni sa susjednima komponentnim video ulazima, kao što reče Quasimodo. Slabo se vidjelo na fotki. Drugim riječima, tv nema audio izlaz na cinch konektorima, jedino (upotrebljivo) rješenje je da zvuk skineš sa scarta, pomoću adaptera koji je odmah pokraj onog klinka (3,5 mm)/cinch kabela: http://www.chipoteka.hr/artikl/12596/ad ... preklopkom. Ili s ovim, pa ne trebaš i kabel: http://www.chipoteka.hr/artikl/5559/cab ... lopkom-15m Žuti konektor je kompozitni video, ne mora bit spojen zbog zvuka, no ako visi negdje obavezno ga treba izolirati da ne sprži modul u tv-u dodirom neke mase.
E sad, kako je scart priključak tv-a zauzet, trebat ćeš razdjelnik 1 na 2: http://www.chipoteka.hr/artikl/7803/cab ... apter-20cm, umetneš ga između tv-a i postojećeg kabela, a u preostali slobodni utakneš prije spomenuti adapter scart/cinch i povežeš s tv ulazom na reciveru.

U takvim "adapiranim" kombinatorikama su nekad mogući i čudni rezultati, pogotovo kad neki uređaj ostane na krivom ulazu/izlazu, no svakako treba isprobati. Kod šogija sam imao situaciju da je reciver propuštao zvuk sa dvda na tv (sve prek dva hdmi kabla, dvd-reciver-tv) ali nije htio svirati na svoje zvučnike. Onda sam dodatno spojio dvd sa reciverom (5-kanalni audio) i dobio zvuk, ali na aux ulazu recivera, koji je, pogađate, ugasio sliku na tv-u. Onda napraviš RTFM (read the fucking manual) a prije toga PKT (prekopaj kuću i tavan) i prokužiš di je kvaka. :)

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: čet sij 17, 2013 5:25 pm 
Offline

Pridružen/a: uto svi 11, 2010 7:19 pm
Postovi: 139
slika

evo mog savjeta nasao sam tvoj reciver na netu, dakle ja bi to ovako napravio

iskopcaj sve iz tv-a, i sa recivera gdje pise monitor video out ili hdmi out spoji u tv i samo to u tv
ostale uredaje spoji na mjesto gdje im ide,
tj dvd dal ces putem hdmi ili putem cinch spoji u reciver, ali mislim da ako ides hdmi trebas posebno i audio tako da onda spojis optickim
i tako max tv u sat in
ovi sareni komponent su ti samo za prijenos slike ali ne i zvuka to je zastarjeli hdmi. . .


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 48 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan