Sada je: čet svi 09, 2024 3:42 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 20 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri stu 14, 2012 12:11 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 975
Malo bih trebao poraditi na podvozju pa me zanima ima li netko od vas iskustva s aftermarket ramenima kad se nemogu mijenjati samo kugle?

Našao sam ovo: http://www.ebay.de/itm/2-QUERLENKER-VOR ... 518f8bac8a

- cijena je manja nego jedno rame kod nas, pa samim tim i prilično privlačna ponuda. Zanima me vaše mišljenje, naročito ako netko već ima iskustva sa sličnim dijelovima.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: sri stu 14, 2012 10:28 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet pro 16, 2010 7:59 pm
Postovi: 137
Vozi: Ford Focus Mk1
Lokacija: Zagreb / Samobor
Pozdrav!

Ipak ima i može znatno jeftinije i kod nas, ali treba pitati na pravom mjestu ;)
Naime, ako se ima vremena pričekati (ne mogu još točno reći koliko, ali na kraju ovoga mjeseca ili s početkom 12. mjeseca),
ići će jedna narudžba prema van od firme FAI Autoparts iz Engleske i osobno sam siguran da je bolja i kvalitetnija od ove što sam vidio na ebayu,
a znatno povoljnija.
Ukoliko se ima vremena pričekati, možda i do kraja godine, ne mogu u ovom trenutku još reći točan rok isporuke u Hr, ali znam da će narudžba ići svakako,
onda me zanima da li bi bila primamljiva cijena od 670,00 Kn/1kom (s PDV-om)
Slikovni prikaz:
slika

FAI Autoparts je tvrtka iz Engleske i spada pod kvalitetne brandove s pristupačnom cijenom,
a evo i stranice na kojoj možete vidjeti više o toj firmi, kao i online katalog: http://www.faiauto.com/

Sa ovom firmom nam je novi početak i nova suradnja, a ja osobno ih znam od prije dok ih se moglo kupiti u Hr,
ali firma koja ih je radila, nije više u radnom opticaju, pa sam eto uspio isposlovati pregovore da toga u Hr bude opet.

Stoga ako ima netko kakvih dodatnih interesa, slobodno se javite.

NAPOMENA:
Plaćanje je avansno u cijelosti iznosa i uplaćuje se prije slanja narudžbe prema van (internet bankarstvom, općom uplatincom ili gotovinski)
Za sve dodatne info možete se javiti meni ovdje na PM ili direktno na email lageors1@lageros.hr

_________________
http://lageros-auto-moto.webs.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: čet stu 15, 2012 7:37 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub vel 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 839
Lokacija: Zagreb
Citat:
Malo bih trebao poraditi na podvozju pa me zanima ima li netko od vas iskustva s aftermarket ramenima kad se nemogu mijenjati samo kugle?

Našao sam ovo: http://www.ebay.de/itm/2-QUERLENKER-VOR ... 518f8bac8a

- cijena je manja nego jedno rame kod nas, pa samim tim i prilično privlačna ponuda. Zanima me vaše mišljenje, naročito ako netko već ima iskustva sa sličnim dijelovima.
Vidio sam takav komplet na ebayu i za 50 EUR-a!!! Istina nije bilo slanja u HR, a do SLO je bilo 20 EUR. Super povoljno.
No, ovo je ukupno cca 600 HRK i tesko da ce proci bez davanja na carini jos barem 300-400 HRK. Mozda su iste kvalitete ko ove kod nas za duplo vise, ko zna... Ja se za rizik slanja postom i mozebitnih davanja i slabe kvalitete ne bih za to odlucio...

Da smo u EU onda bih...

Ja stavio prije 8 mj. par ramena za 1400 HRK (s popustom), pa cemo vidjet koliko ce drzat...

Prosla koja sam stavio jos prije x godina izdrzala su 3 godine, a kostala me s montazom 2000 HRK.

Ovo sto nudi Lageros izgleda OK. Kad bi jos malo manja cijena bila :-)
Ili kad bismo znali da ce trajat barem 100.000 km :-)

_________________
[1981...244gld6] - 1992. > 2004.
[1997 ... 855tdi] - 2004. > danas.
[2013 ... V70d3] - 2022. > danas.


Vrh
   
PostPostano: čet stu 15, 2012 8:17 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 975
Ma nisam ja ni mislio naručivat kući :mrgreen: nego u Sloveniju, tako da me dodatni troškovi ne brinu jer ako ide iz D u SLO toga nema. Vidio sam i ja za 50 €, ali na Talijanskom ebayu a nekako više povjerenja imam u .de :mrgreen:

Ovo iz Lagerosa mi nije loša ponuda, a nešta slično mi se nudi i u RISu.
Još razmišljam šta i kako :? jer su razlike u cijenama ogromne, a opet nebi htjeo uzet neki šrot. Kad bih znao da će izdržati 100 000 kn uopće nebih razmišljao jer to u mom slučaju znači cca 8 godina vožnje.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: čet stu 15, 2012 8:47 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet pro 16, 2010 7:59 pm
Postovi: 137
Vozi: Ford Focus Mk1
Lokacija: Zagreb / Samobor
Ja sam malo gledao okolo kod konkurencije mi i nema tu baš nekih cijena ispod 1000,00 Kn po komadu, barem onoga što vrijedi naravno,
u isti koše ne trpam ono što ne zadovoljava moje kriterije kvalitete.
Po pitanju FAI Autoparts-a, sve ste mogli vidjeti na linku web stranice što sam postavio i ja za njih znam već duže vremena,
a i prodavao sam ih prije dok je to uvažala jedna druga firma, koja više ne posluje, pa sam sada iskoristio svoje umijeće poslovnog razgovora
i tako dobio priliku da ih zastupam na području Hr.

dakle, problema nije bilo, a ako vas ima više zainteresiranih i da se napravi nekih GB, onda mi mogli isposlovati nekih 20% niže cijene od navedene po komadu.

Razmislite, pa javite :)

_________________
http://lageros-auto-moto.webs.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: čet stu 15, 2012 10:25 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub vel 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 839
Lokacija: Zagreb
Citat:
dakle, problema nije bilo, a ako vas ima više zainteresiranih i da se napravi nekih GB, onda mi mogli isposlovati nekih 20% niže cijene od navedene po komadu.
Razmislite, pa javite :)
Eh, meni sad ne trebaju :D

No, cijena niza za 20% je vec zbilja dobra :D

Jednog dana bih to uzeo odmah.

_________________
[1981...244gld6] - 1992. > 2004.
[1997 ... 855tdi] - 2004. > danas.
[2013 ... V70d3] - 2022. > danas.


Vrh
   
PostPostano: čet stu 15, 2012 10:27 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub vel 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 839
Lokacija: Zagreb
Citat:
Ma nisam ja ni mislio naručivat kući :mrgreen: nego u Sloveniju, tako da me dodatni troškovi ne brinu jer ako ide iz D u SLO toga nema. Vidio sam i ja za 50 €, ali na Talijanskom ebayu a nekako više povjerenja imam u .de :mrgreen:

Ovo iz Lagerosa mi nije loša ponuda, a nešta slično mi se nudi i u RISu.
Ma daj! Pa nije moguce da original košta blizu toj cijeni???
Citat:
Još razmišljam šta i kako :? jer su razlike u cijenama ogromne, a opet nebi htjeo uzet neki šrot. Kad bih znao da će izdržati 100 000 kn uopće nebih razmišljao jer to u mom slučaju znači cca 8 godina vožnje.
Na zalost sumnjam da ce jeftiniji nabavljeni u HR preko 50.000 km :x

_________________
[1981...244gld6] - 1992. > 2004.
[1997 ... 855tdi] - 2004. > danas.
[2013 ... V70d3] - 2022. > danas.


Vrh
   
PostPostano: čet stu 15, 2012 10:37 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 975
Citat:
Ma daj! Pa nije moguce da original košta blizu toj cijeni???
Ne original je duplo skuplji, a zamjenska je 700 ili 870 kn - zavisi jel varijanta da vijak ide okomito krooz vilicu ili vodoravno. Znači i na to treba pazit koja je varijanta na autu.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: čet stu 15, 2012 10:43 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet pro 16, 2010 7:59 pm
Postovi: 137
Vozi: Ford Focus Mk1
Lokacija: Zagreb / Samobor
Realno, cijene tih vilica su preko 1000,00 Kn i malo je čudno da bi u originalnom pakiranju to koštalo tako jeftino.
A što se kilometraže tiče, vjerujem da bi FAI mogao izdržati dosta, ali kakve su naše ceste, uvijek je moguće svašta,
ne samo sa FAIem, već i sa onim što dolazi u originalu.
No kako god, sad imate priliku (ne samo za ove vilice, već i ostale rezervne dijelove) nabaviti povoljnije (kao i uvijek do sada) ;)
a ovo sa FAIem vrijedi i za ostalo, npr FAI je ekskluzivni prodavatelj LUCAS diesel sistema, a što inaće nije baš jeftino,
pa tako da ima svega, samo.... znate čega nema ;)

_________________
http://lageros-auto-moto.webs.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: pet pro 28, 2012 12:23 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub lip 23, 2007 6:05 pm
Postovi: 1143
Vozi: Made in Japan
Lokacija: Opatija
Citat:
Malo bih trebao poraditi na podvozju pa me zanima ima li netko od vas iskustva s aftermarket ramenima kad se nemogu mijenjati samo kugle?

Našao sam ovo: http://www.ebay.de/itm/2-QUERLENKER-VOR ... 518f8bac8a

- cijena je manja nego jedno rame kod nas, pa samim tim i prilično privlačna ponuda. Zanima me vaše mišljenje, naročito ako netko već ima iskustva sa sličnim dijelovima.
Iste takve ima plinko na zelenom. kupio ih 3mj.prije nego sam prodao auto pa ako mu se nisu raspale do sada onda vrijede tih 60€ :D

_________________
850 T5 estate green olive 1997-2011

Ako sam sisao vesla, ne znaci da sam pusio gliser...


Vrh
   
PostPostano: pet pro 28, 2012 10:14 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 975
Eh da, za mene je sad kasno :( ja sam silom prilika uzeo ramena kod nas. Kad sam mijenjao zamašnjak (koji mi se raspao) i kvačilo, bio motor vani pa smo kemijali s rabatima, ratama i sličnim čudesima tako da sam to riješio kod Tokića, a kvalitetu bude pokazalo vrijeme :think:

Naravno ako kome zatreba bilo bi zgodno da se Plinko javi sa svojim dojmovima sada!

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: pet pro 28, 2012 10:28 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet pro 16, 2010 7:59 pm
Postovi: 137
Vozi: Ford Focus Mk1
Lokacija: Zagreb / Samobor
Alo, alo! ima koga? :mrgreen:

Još jednom ponavljam ono što sam pisao više gore.
Možete proći jeftinije i kvalitetnije pa ako imate potrebe za tim stvarima, javite se,
pa da napravimo GB i da se to sad već sredinom idućeg mjeseca 2013. godine,
pukne narudžba i da si ušparate koju kunu.

Javite se na PM slobodno ili na email (ne grizem :naughty: :D )

_________________
http://lageros-auto-moto.webs.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: pet pro 28, 2012 3:16 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 975
Ma nije vas nitko zaboravio, ali eto bila je takva neplanirana situacija jer sam imao havariju zamašnjaka i kvačila, pa sam gledao kako bi sve odjednom odradio kad je već motor bio izvađen i raskopane poluosovine i sve ostalo, jer bez auta nemogu na posao, t.j. više od dva sata i 3 km pješice s gradnskim prijevozom :roll: u odnosu na 15 min i 21km sa svojim vozilom!

Znači kad se to dogodilo trebale su mi vilice "jučer" pa nije dolazila u obzir naruđba i čekanje 10-15 dana.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: pet pro 28, 2012 3:38 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet pro 16, 2010 7:59 pm
Postovi: 137
Vozi: Ford Focus Mk1
Lokacija: Zagreb / Samobor
Citat:
Ma nije vas nitko zaboravio, ali eto bila je takva neplanirana situacija jer sam imao havariju zamašnjaka i kvačila, pa sam gledao kako bi sve odjednom odradio kad je već motor bio izvađen i raskopane poluosovine i sve ostalo, jer bez auta nemogu na posao, t.j. više od dva sata i 3 km pješice s gradnskim prijevozom :roll: u odnosu na 15 min i 21km sa svojim vozilom!

Znači kad se to dogodilo trebale su mi vilice "jučer" pa nije dolazila u obzir naruđba i čekanje 10-15 dana.
Ma sve 5, to sam skužio iz gore više posta, tako da je to tako moralo biti,
no za sve ostale koji imaju u vidu promijenu takvih stvari, ali i općenito, da znaju,
jer ipak vjerujem da je svima u interesu ušparati koju kunu, a meni je pak interes da gore naručim
nešto više i svima dobro :D

_________________
http://lageros-auto-moto.webs.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: ned pro 30, 2012 8:59 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet pro 30, 2010 12:35 pm
Postovi: 766
Vozi: Volvo 855 t-5 LPG volvo 854 t-5 LPG
Lokacija: zagreb ,Mikulići-Fratršćica
Citat:
Eh da, za mene je sad kasno :( ja sam silom prilika uzeo ramena kod nas. Kad sam mijenjao zamašnjak (koji mi se raspao) i kvačilo, bio motor vani pa smo kemijali s rabatima, ratama i sličnim čudesima tako da sam to riješio kod Tokića, a kvalitetu bude pokazalo vrijeme :think:

Naravno ako kome zatreba bilo bi zgodno da se Plinko javi sa svojim dojmovima sada!

da se i plinko javi...kugle na vilicama još drže, u međuvremenu promjenio selene na vilicama i to je to

_________________
VOLVO 345 GL 1993 - 2003 god.
VOLVO 460 GLT +lpg 2011 - 2012 god.
VOLVO 855 Estate T5+LPG DRIVING 2012-
VOLVO 854 SEDAN T-5 +LPG 2015-


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 20 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan