Sada je: ned tra 28, 2024 6:54 am.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 43 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon vel 27, 2012 5:54 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: ned svi 25, 2008 1:18 pm
Postovi: 239
Vozi: Volvo XC60 T5 R-Design
Ovo je luda država...

imam frenda koji je prodao svoj auto dileru još krajem 2009. i u međuvremenu je kupio novi. Frend je dileru dao punomoć da ima zbog rege koja je isticala u 3 mj. 2010. pa da nemoraju odjavljivati odn. ponovo prijavljivati auto. Frendu su dolazile tu i tamo kazne za parking ali nije obraćao pažnju na to i uvijek bi otišao u Zagrebparking i kupoprodajnim ugovorom to riješio. Danas je išao predavati prijavu poreza i nije mogao to napraviti jer su mu na poreznoj rekli da mora platiti i porez na drugi auto!!! Bilo je WTF! Otišao je na policiju koji su mu rekli da nemaju ništa s tim i da ode na teh. pregled gdje je auto pregledan. Tamo su uočili "nepravilnosti" jer je auto registriran u 3 mj. 2010. ali bez teh. pregleda koji je napravljen tek u 7 mj. i zamislite ovo, na ime moga frenda!!! WTF! Rekli su mu da im da jedan dan dok sve ne provjere pa će mu se javiti odn. on će opet otići kod njih. Još je i saznao da mu slijedi neka ovrha jer nije plaćena kazna od 300kn!!!

Pa meni nije jasno... kako je netko mogao dvije godine voziti i registrirati auto bez osobne mog frenda, uredno ne platiti prijenos državi, skupljati kazne... zar postoje toliko glupi ljudi??? I da, pa da se barem radi o nekom skupom auto, radi se o auto od 50-ak tisuća kn!

Ima li netko savjet što da frend sada radi?!
Ja sam mu rekao da neka kaže dileru neka izvoli to sam riješiti jer će ih u međuvremenu prijaviti policiji... ili još bolje, neka prijavi policiji krađu auta i neka mu ga dofuraju doma, pa neka ga opet proda :-)

_________________
STARTING THE REVOLVOLUTION WITH THE VOLVO XC60 R-DESIGN


Vrh
   
PostPostano: pon vel 27, 2012 7:03 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
davno je trebal prijavu jos napraviti.

al sad nek ga prijavi policiji, i sve po istini veli ;)

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: pon vel 27, 2012 7:14 pm 
Offline

Pridružen/a: pet lis 14, 2011 3:05 pm
Postovi: 104
Vozi: s40 2.4
Lokacija: Zagreb, Maksimir
tužna priča koja dokazuje u kakvim vremenima živimo. varaj ženu, zezni frenda, kradi gdi stigneš - to su nažalost vrijednosti koje nas okružuju.

neka ti frend uloži žalbu na rješenje porezne uprave (rok je 15 dana od primitka rješenja) i neka navede da on nije vlasnik auta jer je istog prodao još prije godinu i pol. iz tog ugovora mora bit vidljivo u kojem je trenutku prenio vlasništvo na dilera. nadalje, uz žalbu neka priloži i kopiju kupoprodajnog ugovora. to bi trebalo bit dovoljna da ospori poreznu obvezu.
što se tiče kazni za parkiranje - osim kazne vjerujem da je dobio i prekršajne prijave pa će u prekršajnim postupcima koji će se protiv njega voditi trebati u biti navesti isto kao i u poreznom postupku povodom žalbe.
ako ti treba kaj detaljnije slobodno mi pošalji poruku


Vrh
   
PostPostano: pon vel 27, 2012 7:31 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Nije mi jasno zašto je dao punomoć i radio KP ugovor ??? Ako taj ima punomoć ako nije ništa mjenjano u punomoći ili dodavano taj može napravitt registraciju i prenos bez vlasnika vozila jer za sve radnje ima punomoć. Ako je pak rađen KP ugovor i uredno ovejeren kod JB tvom frendu je to čvrsti dokaz da ne trba niti plačati park. kazne, niti ovrhu niti ništa jer je to dokaz da je vozilo prodano, kupac pak snosi troškove i kamate za prekoračenje ne plačanja poreza u onolikom iznosu kako dugo nije paltio porez, a to odmah mu izračunaju kad dodje na poreznu sa ugovorom/prometnom/knjižicom vozila i osobnom.

Daj ti pitaj frenda jel mu je dao punomoć i kakvu i zašto su radili KP ugovor i dal je isti ovjeren kod JB pa mi se javi.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pon vel 27, 2012 7:39 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: ned svi 25, 2008 1:18 pm
Postovi: 239
Vozi: Volvo XC60 T5 R-Design
Punomoć je dao dileru samo da može zadržati rege dok ne isteknu... nitko drugi nije mogao koristiti tu punomoć.
Auto je prodan dileru u 12 mj 2009, diler je prodao auto drugom kupcu u 1 mj 2010, a rega je isticala u 3 mj 2010.
Prema podacima iz stanice za teh. pregled auto je u 3 mj 2010 obavio "samo" teh. pregled a registriran je tek u 7 mj 2010!
Javim se sutra sa novim informacijama kad mi se frend javi što je uspio saznati i riješiti.

_________________
STARTING THE REVOLVOLUTION WITH THE VOLVO XC60 R-DESIGN


Vrh
   
PostPostano: pon vel 27, 2012 7:45 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Diler je isto tako mogao napisati punomoć i tom kupcu kome je on prodao auto i taj opet može sve raditi bez pravog vlasnika vozila - DA istina je to nažalost

Hm ... kakva je to punomoć o zadržavanju reg. pločica do isteka rege ??? Daj ti točno pitaj kaj je kome od papira radio i dao.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pon vel 27, 2012 7:54 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub lis 13, 2007 6:30 pm
Postovi: 941
a jadan auto

_________________
C.T.O (cestovna teroristička organizacija=


Vrh
   
PostPostano: pon vel 27, 2012 11:40 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Nis mi nije jasno. Dao mu je punomoc a imao je ugovor?!

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: uto vel 28, 2012 10:00 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Ugovor je možda ima proforme ne ovjeren ispunjen čisto kao dokaz o primitku love za auto, jer da dodje do nečega na sudu je vjerodostojni podatak da je napisano na komadu papira ako su ga obje strane potpisale ako se radi o fizičkim osobama.

Dobro ti je pogledati na staklu da nema vinjetu ili sl, jer ako auto još uvjek glasi na frenda a ako je auto bio VAN RH to je carinski prekršaj i na temelju toga korisnik vozila snosi posljedice carinskog prekršaja, korisnik, ne vlasnik, a to MUP odmah provjeri po datumu prelaska granice po skeniranoj reg.oznaci kao i identificiranje vozača (putovnica, osobna).

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: uto vel 28, 2012 1:10 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: ned svi 25, 2008 1:18 pm
Postovi: 239
Vozi: Volvo XC60 T5 R-Design
Frend mi upravo javio...

policija ne može ništa dok mu stanica za teh. pregled ne da potvrdu s objašnjenjem na temelju čega su oni teh. pregledali auto i četiri mjeseca kasnije registrirali auto (nisu imali osobnu vlasnika)...

frend je dileru dao punomoć samo da može prodati njegov auto i ništa drugo, a punomoć glasi na ime dilera i njegovu firmu (tipa ERBER i sl) tako da je nitko drugi nije mogao koristiti i za ništa drugo nego samo prodaju auta...

diller je u takvoj gužvi da se danas nakon osam poziva nije stigao javiti frendu nego ga je ovaj dobio kada ga je zvao s tuđeg telefona i onda je rekao da on ima i drugog posla te da ne može tako brzo to riješiti...

teh. stanica će mu u toku dana javiti što su saznali jer da pokušavaju otkriti gdje je auto bio registriran godinu ranije, a tu im informaciju navodno može dati samo policija...

ma što se mene tiče...

:violence-enforcer: :violence-flak: :violence-glob: :violence-instagib: :violence-plasma: :violence-rambo: :violence-ripper: :violence-rocket: :violence-shock: :violence-sniperdark: :violence-sniperprone:

_________________
STARTING THE REVOLVOLUTION WITH THE VOLVO XC60 R-DESIGN


Vrh
   
PostPostano: uto vel 28, 2012 1:34 pm 
Offline

Pridružen/a: pet lis 14, 2011 3:05 pm
Postovi: 104
Vozi: s40 2.4
Lokacija: Zagreb, Maksimir
pouka iz ove priče - nemojte potpisvat punomoći ako želite prodat auto nego potpišite kupoprodajni ugovor


Vrh
   
PostPostano: uto vel 28, 2012 3:10 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Citat:
pouka iz ove priče - nemojte potpisvat punomoći ako želite prodat auto nego potpišite kupoprodajni ugovor
Nikada nikome te punomoci nisu donijele srecu i nije mi jasno zasto tako olako vlasnici pristaju na to pogotovo kada auto ide u nepoznate ruke :snooty:

Sad bu najebal frend jer bu placal tudje kazne, najebal bu neko od zaposlenika na tehnickom jer je pustio auto na tehnicki bez osobne a dileru koji je sve zakuhal ne bu ni vlas s glave pala.

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: uto vel 28, 2012 5:24 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
P U N O M O Ć


kojom oponumoćujem:


(Ime i prezime, adresa, MBG)
kao opunomoćenika,

da može mojim motornim vozilom umjesto mene i bez moje nazoćnosti:

upravljati u zemlji i inozemstvu,
prodati, potpisati kupoprodajni ugovor radi prijenosa vlasništva na novog vlasnika, te poduzeti druge potrebne radnje glede prijenosa vlasništva,
odjaviti motorno vozilo i predati reg. pločice na MUP,
obaviti registraciju i podići reg. Pločice u MUP-u,
naplatiti eventualnu štetu, te
poduzeti sve druge radnje na koje sam ja kao vlasnik ovlašten

Punomoć se odnosi na slijedeće motorno vozilo:



Marka i tip




Godina proizvodnje




Registarska oznaka




Broj šasije




Upunomoćenik je ujedno odgovoran za sve štete u prometu prouzroćene mojim motornim vozilom, a svojom krivnjom i to od dana potpisivanja ove punomoći, pa do opoziva iste ili do prodaje motornog vozila.


U __ _________, dana __ __________


DAVATELJ PUNOMOĆI



Ime i prezime



Adresa



MBG


OIB




Koliko sam shvatio frend je dao tom dileru punomoć na kojij piše da samo može prodati njegov auto tj. potpisati sve potrebite dokumente oko prijenosa vlasništva na novu osobu - i ništa drugo .

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: uto vel 28, 2012 5:44 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: ned svi 25, 2008 1:18 pm
Postovi: 239
Vozi: Volvo XC60 T5 R-Design
Meni je najžalosnije to što kad je otišao na policiju, oni su mu rekli da oni nemaju ništa s tim i da nek im on donese potvrdu sa teh. pregleda... ma daj me nemoj j***** ...pa čovjek dođe prijaviti krivično djelo a oni ga odkantaju :violence-smack: Po meni ako je netko kriv u cijeloj ovoj priči to je kupac kojeg treba policija odmah privest i pitati ga za zdravlje ako se mene pita. Dvije godine krši zakon, izbjegava plaćanje poreza, vozio je neregistrirani auto... :law-policered: Tako bi barem policija vani napravila siguran sam.

_________________
STARTING THE REVOLVOLUTION WITH THE VOLVO XC60 R-DESIGN


Vrh
   
PostPostano: čet ožu 22, 2012 3:38 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: ned svi 25, 2008 1:18 pm
Postovi: 239
Vozi: Volvo XC60 T5 R-Design
Nisam dugo pisao o ovome jer mi je fakat bilo zlo od cijele priče... uglavnom sve se riješilo na kraju.
Btw kupac od frenda je prodao u međuvremenu auto i taj se drugi kupac vozio još uvijek na njegovo ime... auto je završio privremeno u Hercegovini :D ...na kraju su valjda skužili da je vrag uzeo šalu pa su napravili prijenos, platili porez i eto sad je sve čisto... koja drama čovjeće pa da čovjek ne vjeruje :shock: Da stvar bude smješnija drugom se frendu s posla dogodila gotovo ista stvar... prodao je auto prije godinu dana i čovjek ga zove da li bi mogli obnoviti ugovor jer da nije još uspio napraviti prijenos :shock: nakon godinu faking dana!!! Sve to treba streljat :lol:

_________________
STARTING THE REVOLVOLUTION WITH THE VOLVO XC60 R-DESIGN


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 43 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan