Sada je: uto lip 04, 2024 5:22 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet pro 23, 2011 4:40 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: sub ruj 19, 2009 1:13 pm
Postovi: 559
Vozi: S80 ph2 D5 AWD
Lokacija: Zagreb
Dakle nedavno se preduzeće odlučilo na veliki servis XC-a, znači uz klasični servis dodano: svi remeni, natezač i rolice, pumpa vode, 2. izmjena ulja getribe i servis AWD-a (Haldex i ostalo). Pri odlasku na servis Volvan je napunio 95.000 km

Ovim putem se zahvaljujem Zeljku_M na korisnim savjetima jer nam je Haldex bio suh ko barut, što znači da bi mu trebalo davati svježe ulje u intervalima kraćim od 90.000 km
Dodatno je napravljen upgrade software-a mjenjača i još moramo testirat prednji ovjes - izgleda da nas čeka zamjena amorizera i još nekih sitnica.
Napomena: promjenio sam servis (dalje o tome neću osim što meni auto od dana preuzimanja nije dobro šaltao i ovjes je previše lupao, a sad ćemo to sve lijepo platit jer je garancija istekla)


Zadnja izmjena: NeMiran, dana/u pet pro 23, 2011 5:54 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: pet pro 23, 2011 5:44 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet stu 27, 2009 6:39 pm
Postovi: 371
Vozi: Volvo V 70 2.5 T
Lokacija: Zagreb
Bogami,lijepa kilometraža u dvije godine.Samo mislim da je malo rano za tzv. veliki servis, ali to je XC 90, pa je kod njega možda drugačije. Doktor Nenad bu znal bolje. Obzirom na sve navedene radove, cifra je vjerojatno lijepa i velika,onak okrugla bojim se. Kad sam ja svojevremeno mijenjal diskove i pločice na svom bivšem XC 90 V8, (ovlašteni servis),uz ulje i sve filtere koštalo je s popustom za gotovinu dobro preko 10000 kuna. A kad sam zamolio da mi promijene jezik sa njemačkog na engleski , rekli su mi još cca 1500 kuna- e tu su malo pretjerali, pa sam se pobral i doma malo ponovio znanje njemačkog.Tih par fraza nije bio problem naučiti, ali cijena zahvata od par minuta me šokirala... :evil:

_________________
Volvo V 50 2.0 d
Volvo S 60 R
Volvo XC 90 V8
Volvo XC 60 2.4 d
Volvo V 70 2.5 t


Vrh
   
PostPostano: pet pro 23, 2011 5:53 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: sub ruj 19, 2009 1:13 pm
Postovi: 559
Vozi: S80 ph2 D5 AWD
Lokacija: Zagreb
Zato smo i prešli iz ovlaštenog u specijalizirani servis.
Cifra je bila skoro pa okrugla, malo je falilo, ali se i puno napravilo, a pogotovo spriječilo štete.
Da ne spominjem da ovlašteni nisu reagirali na pritužbe za mjenjač i ovjes jer to tako treba biti...


Vrh
   
PostPostano: pet pro 23, 2011 6:11 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet stu 27, 2009 6:39 pm
Postovi: 371
Vozi: Volvo V 70 2.5 T
Lokacija: Zagreb
Ja bih pomislil da takav auto na toj kilometraži ne bi(još) trebao imati problema sa ničim , a kamoli sa getribom i ovjesom,odnosno amortizerima i Haldexom. Kod nas nitko ne spominje potrebu mijenjanja ulja u aut.getribi, Haldexu i diffu, kao da jedva čekaju da rikne. Na svu sreću, vi ste to preduhitrili na vrijeme i uz pomoć ovog foruma(Željko M je to "diplomirao") , ali uistinu se bojim i pomisliti koliko bi koštala havarija AWD-a izvan garancije. A da za mnoge stvari govore da je to "normalno" ,i to je istina. I tak do isteka garancije,a onda te opali po đepu. Žalosno.

_________________
Volvo V 50 2.0 d
Volvo S 60 R
Volvo XC 90 V8
Volvo XC 60 2.4 d
Volvo V 70 2.5 t


Vrh
   
PostPostano: sub pro 24, 2011 8:02 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3806
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
E baš mi drago da si zadovoljan,da auto je stvarno loše šaltao(kako god da doziraš gas šalta na 3000 ok)abdejtan je i softver,da haldex je izgleda dosta dugo suh jer ima miris po spaljenom ulju,da prvi amortizeri su tvrdi i ovjes lupa previše,kaj se tiče velkog servisa nemam komentara ,mi smo napravili što je kupac tražio.

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sub pro 24, 2011 9:17 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: sub ruj 19, 2009 1:13 pm
Postovi: 559
Vozi: S80 ph2 D5 AWD
Lokacija: Zagreb
Citat:
E baš mi drago da si zadovoljan,da auto je stvarno loše šaltao(kako god da doziraš gas šalta na 3000 ok)abdejtan je i softver,da haldex je izgleda dosta dugo suh jer ima miris po spaljenom ulju,da prvi amortizeri su tvrdi i ovjes lupa previše,kaj se tiče velkog servisa nemam komentara ,mi smo napravili što je kupac tražio.
Naravno, sve je bilo po narudžbi.
Tužno je to što ovlašteni prema podacima tvornice ne bi mjenjali ni ulje u getribi, niti u haldexu već ih moraš molit, nagovarat i žicat da to naprave.
Tvrdnje da je mjenjač bio ok i prednji ovjes ispravan neću komentirat.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan