Sada je: sub svi 11, 2024 7:38 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet pro 30, 2011 10:34 am 
Offline

Pridružen/a: čet pro 29, 2011 12:24 pm
Postovi: 5
Vozi: XC 90
Pozdrav svim korisnicima ovog foruma .

Ja sam postao ponosan vlasnik ovog vrhunskog XC-a 2010.g kojeg sam uzeo novog u ovlašteno salonu.
Na prvu ruku sam bio oduševljen ali kad sam ga malo bolje upozna (u pređenih 50000km koliko je sad na njemu) primjetio sam neke sitnice koje ovo vozilo ne bi smjelo imati npr. :
1. U zimsko doba dok se vozilo ne ugrije na radnu temperaturu u kratkim relacijama kad parkiram ispod poklopca motora mi dimi kao da je netko zapalio centralno grijanje na loživo ulje. Ako netko ima sl. iskustava volio bi da mi javi pošto su meni u servisu rekli da je to sasvim normalno(kao naime vebasto ispušta) mada meni ne izgleda tako normalno.
2.Nakon 20000km su mi se počeli tresti bočni retrovizori, imaju praznog hoda bar 5-10mm tako kad zatvaram vrata, vozom po neravnom terenu dosta se tresu.
3. Plastike ispod mjenjača i sjedala (vozača i su vozača ) bi trebale biti od bolje čvršće plastike, na vozačevom sjedalu je već pukla na dijelu gdje su prekidači za pomicanje.
4. Na 25000km kad prebacim u D ili R kad vozilo krene čuje se neki zvuk (KLANK) i kad prebacim u D ili R prije nego pođem isto se čuje zvuk(klak). Bio sam u servisu zbog toga navodno treba nešto podmazati, sad se ne čuje .

Da ne ispadnem pesimista prema ovome XC-u auto je extra za voziti , odličan rad i zvuk motora , odličan i udoban za duge vožnje... Što ga više vozim sve mi je draži i draži, osim ovih par sitnica naravno, zato bi volio da mi se javi netko sa sličnim iskustvom ili savjetom da znam jeli ovo baš meni potrefilo ili je to tako.

Pozdrav svim ljubiteljima Volvo vozila


Vrh
   
PostPostano: pet pro 30, 2011 12:00 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
To što dimi je webasto i potpuno je normalno, e sad baš ako dimi u motornom prostoru i ulazi u kabinu, treba vidjeti da nije aspuh tj. crijevo ispušno od webasta prefrknuto gdje ili uvinuto pa ti šiklja dim prema gore tj. možda dim udara u neku plohu od koje se odbija uvis u motorni prostor, treba se sagnut i vidjet ili na grabu/dizalicu, uglavnom, možeš doštukat to ispušno crijevo sa drugim komadom crijeva pa složiti da dim šiklja gdje kod hočeš, ali mislim da nema potreba za time, jer su oni dobro smjestili kud mora ići, biće prije da si ga negdje svinuo pa da ne baca dim kamo je predviđeno. Za retrovizore ne znam, plastike mi se ne čine loše, moj ima xc70 d5 sad već skoro 200 000 km i ništa nije puklo niti ne vidim da bilo kaj loše, dal je u xc90 lošije, pogotovo u paketu executive, sumnjam. Ovo za mjenjač nije normalna pojava i ne smije se čuti KLIK ni klak, auto je u garanciji pa reklamiraj, taj mjenjač bi do nekih 200 000 km trbao raditi ko putar. lp

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pet pro 30, 2011 1:00 pm 
Offline

Pridružen/a: čet pro 29, 2011 12:24 pm
Postovi: 5
Vozi: XC 90
Hvala na odgovoru


Vrh
   
PostPostano: pet pro 30, 2011 6:00 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: sub ruj 19, 2009 1:13 pm
Postovi: 559
Vozi: S80 ph2 D5 AWD
Lokacija: Zagreb
Mjenjat ulje u mjenjaču svakih 50.000 km i provjerit da ima zadnju verziju software


Vrh
   
PostPostano: pet pro 30, 2011 6:54 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Auto mu ima tek 50 kkm ...pravac servis i vidjeti šta je !!!

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pet pro 30, 2011 6:58 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: sub ruj 19, 2009 1:13 pm
Postovi: 559
Vozi: S80 ph2 D5 AWD
Lokacija: Zagreb
Citat:
Auto mu ima tek 50 kkm ...pravac servis i vidjeti šta je !!!
taman za prvu izmjenu ulja u getribi


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan