Sada je: sub tra 27, 2024 6:14 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet pro 15, 2011 10:06 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 05, 2007 8:14 am
Postovi: 1427
Vozi: volvo 850
Lokacija: beli zagreb grad
pitanja nekoliko ;)
uskoro ce doc vrije za selene. dal stavit OEM ili power flex?
i za oem selene dal postoji razlika izmedu selena obicne 850 i 850 r recimo? npr. bwm ima jednake selene na svim modelima s rupama a //M ima pune selene. pa ljudi stavljaju od //M jer su bolji posto su puniji...

eto pa neki savjet, iskustvo i tak..

_________________
Butt Sex is WilD, And it Don´t Cause No CHILD!!!
http://www.zm-design.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: pon pro 19, 2011 6:56 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 12, 2009 12:14 am
Postovi: 534
Vozi: 850R Estate
Lokacija: Jaska - ZG
Ne mogu ti reci sta da napravis tj. stavis na svoj Volvo jer jos proucavam tematiku di, sta, i kako to ide kod vas, no mogu ti prenjet svoje 10+ godisnje iskustvo sa japanskih modela.

Naime, postoji x aftermarket firmi koje proizvode selene koje mozes kupit sto pojedinacno, sto u kompletu. Kako drze, ponasaju se i traju OEM seleni to znas i sam posto ih imas na autu, a prvenstveno da bi znao sto dalje odnosno cime zamijenit stare i dotrajale selene, moras znat i sam se sa sobom dogovorit sto zelis i ocekujes od novog setup-a!

Aftermarket seleni su u pravilu tvrdji, vole skripat, no istovremeno je automobil fiksniji, direktniji i tocniji. Jos nikad nisam cuo da su isti nekome pukli, ostetili se i sl. Takav proizvod stavljaju ljudi koji uredno rekao bi uredno maltretiraju svoje vozilo, vole se vozit na nekoj granici, tj. traze maksimum od svog vozila.

Zamjena za aftermarket selene bi bio nas zagrebacki majstor Anđelko. On radi selene po narudbi. Radi po komadu ili kompl. set po zelji, no njemu trebas donjet uzorak da zna kako sta napravit (za Honda modele ne treba, njih radi svakodnevno). Moze napravit mekse, tvrdje, pune, kakve god treba. Njegove selene vozi pola drzave, no to je redom ekipa koja vozi ili SR, drift, cunjeve ili bilo sta drugo ilegalno.

Auti su pod normalno pun K tvrdji, dosta lupaju i skripe, pogotov zimi. Prenosenje vibracija na karoseriju je normalna pojava na toj vrsti upgrade-a, sto po meni nije ugodno za svakodnevno koristenje.

Zadnja i po meni mozda najednostavnija i najisplativija varijanta (ako ti vozilo sluzi za voznju, a ne za trke u vidu masakriranja po nekoj sazi), OEM ili zamjenski seleni tipa JC auto i velike prodavaonice sl. predhodno navedenoj.

Isti nebi trebali bit skupi, drzat ce koju godinu dok imas auto, ako koji i ode, njega ces zamijenit za neku bagatelu, a auto ce i dalje bit udoban, nece skripat ni lupat kao da vozis "potrgani" EVO ili STI na nekom brdu.

Nadam se da sam ti barem malo predocio sta mozes ocekivat od pojedinog seta selena koji mozes ugradit na svoj auto ;)

_________________
Citat:
Đapanstajl. :P


Vrh
   
PostPostano: pon pro 19, 2011 10:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 05, 2007 8:14 am
Postovi: 1427
Vozi: volvo 850
Lokacija: beli zagreb grad
jesi hvala. na volvu to nsiam nikad imao prije na kockici imao sam jednu s m selenima a jednu s power flex ova s power flexima je doslovce bila karting ;) al 850 je ipak gospodski auta pa se brinem da nebude pretvrdo

_________________
Butt Sex is WilD, And it Don´t Cause No CHILD!!!
http://www.zm-design.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan