Sada je: pon tra 29, 2024 4:42 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet pro 01, 2011 11:32 am 
Offline

Pridružen/a: uto stu 29, 2011 2:00 pm
Postovi: 12
Vozi: 850t5/850
.... prelistal sam sve teme tu sa sličnim problemima , ali u niti jednoj nema rješenja osim otić "nedeljnom" majstoru , al nemreš otić ak bar okvirno neznaš kaj je i kolko bi po iskustvu taj popravak koštal .... tak da evo mog problemčeka :
Radi se o 850 T5 2.0 96 godina , auto ujutro upali bez problema , ali kad se zgrije , stanem negde na više od 5 minuta i mogu ga verglat doslono 5 minuta i tek tad počinje zbrajat i onda upali sa dosta crnog dima i mirisa benzina . Na autu je plin , ali namjerno sam ga potrošil svog da definitivno taj uzrok uklonim i opet se i samo na benzin isto događa . Svečice sam probal promjenit , ali sve je isto , kompresija mi je između 8,3 i 9,2 na svim celindrima .

:?: :?: :?:


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 11:50 am 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Sad kad je tank plina prazan, polijes ga benzinom i zapalis od prve... Bar jednom od prve.

Ako se ne varam problem je sa nekim senzoriom. Daj probaj otkaciti konektor sa MAFa i vidi dali će upalit topal.
A lako bi moglo biti i do kakvog senzora temperature, no siguran sam da će ti Nenad vise pomoći!

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 11:52 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
senzor bregaste ili radilice, nisam siguran koji.


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 12:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Prije da je do regulatora pritiska goriva.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 1:44 pm 
Offline

Pridružen/a: uto stu 29, 2011 2:00 pm
Postovi: 12
Vozi: 850t5/850
Citat:
Prije da je do regulatora pritiska goriva.
Prije neg sam tu postavil pitanje malo sam tu čital o problemu i videl to za regulator pritiska goriva , pa mi je jedan mehaničar koji šarafi po volvačima neko crjevo otpajal i neku blendu metal gore , pa je prokomentiral da je taj regulator u redu ...


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 3:00 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Možda ti je koji injektor propišao. Staneš, ugasiš motor. Sustav dovoda goriva je još neko vrijeme pod pritiskom, i ako injektor ne zatvara do kraja, kroz njega nakapa benzin u cilindar. Kada upališ motor, trokira dok ne izbaci taj višak goriva kroz ispuh, u vidu crnog dima.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 3:02 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Citat:
senzor bregaste ili radilice, nisam siguran koji.
To je to garant, to provjeriš lako, zaverglaj par puta 0-1 pa ako od cca 5* pokušaja auto normalno upali garant je senzor ili bregaste ili radilice.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 4:22 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Senzor bregaste.To mer zajebavalo nedavno na Zmajčekovom,al mi se više nije javil pa neznam kaj je.Zanimljivo da to govno uopče ne treba za rad motora.Dok motor radi možeš ga iskopčatit i sve ok.On samo javlja da je položaj bregaste ok dok ga pališ.Kao da to nemože skužiti sa senzora zamašnjaka.Ak je remen puknul onda je več sve u k :D

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 7:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub lip 23, 2007 6:05 pm
Postovi: 1143
Vozi: Made in Japan
Lokacija: Opatija
Mene je taj senzor kostao pa barem godine dana zivaca. :mrgreen:
Citat:
Senzor bregaste.To mer zajebavalo nedavno na Zmajčekovom,al mi se više nije javil pa neznam kaj je.Zanimljivo da to govno uopče ne treba za rad motora.Dok motor radi možeš ga iskopčatit i sve ok.On samo javlja da je položaj bregaste ok dok ga pališ.Kao da to nemože skužiti sa senzora zamašnjaka.Ak je remen puknul onda je več sve u k :D
Senzor zamasnjaka samo ocitava polozaj zamasnjaka dok gornji senz. bregaste daje impuls kompjuteru. Sam senzor je BOSCH 305 ako se ne varam ili 303 a ima ih svugdje.Novi za volvo, bolje ne pitat za cijenu dok ovih drugih ima i od audia i drugih marki. Na mom je bio senzor od Lancie i pokazao se kao najbolji izbor jer sam prije njega vec nabavio (thx. Nenad) jedan polovni koji je izdrzao manje od godinu dana. :x dok je od lancie i ostao na autu do prodaje. Fizicki je samo kuciste senzora drugacije dok je sam senzor isti k....c
Jaoooo samo kad se sjetim koliko sam znao stajat na cesti a on nece pa nece upalit i onda kad bas odustanem nakon 2 sata upali na prvu :lol: majku mu..... :D

_________________
850 T5 estate green olive 1997-2011

Ako sam sisao vesla, ne znaci da sam pusio gliser...


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 10:01 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 05, 2007 8:14 am
Postovi: 1427
Vozi: volvo 850
Lokacija: beli zagreb grad
Citat:
Senzor bregaste.To mer zajebavalo nedavno na Zmajčekovom,al mi se više nije javil pa neznam kaj je.Zanimljivo da to govno uopče ne treba za rad motora.Dok motor radi možeš ga iskopčatit i sve ok.On samo javlja da je položaj bregaste ok dok ga pališ.Kao da to nemože skužiti sa senzora zamašnjaka.Ak je remen puknul onda je več sve u k :D
ma još nekaj radi tokom voznje al nisam siguran tocno kaj..

_________________
Butt Sex is WilD, And it Don´t Cause No CHILD!!!
http://www.zm-design.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 10:08 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
A jel barem sad pali svaki put?

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 10:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 05, 2007 8:14 am
Postovi: 1427
Vozi: volvo 850
Lokacija: beli zagreb grad
Citat:
A jel barem sad pali svaki put?
ne radio je dok sam dosao doma i poslje opet nije.. poslao sam ti pm... sad je u moto risu oni otkrivaju kaj mu je...

_________________
Butt Sex is WilD, And it Don´t Cause No CHILD!!!
http://www.zm-design.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: čet pro 01, 2011 11:14 pm 
Offline

Pridružen/a: uto stu 29, 2011 2:00 pm
Postovi: 12
Vozi: 850t5/850
Hm , znači da tražim senzor bregaste .... za volvo , a može i od ...???

Hvala na trudu :clap: :clap:


Vrh
   
PostPostano: pet pro 02, 2011 12:37 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub lip 23, 2007 6:05 pm
Postovi: 1143
Vozi: Made in Japan
Lokacija: Opatija
Lancia Kappa 2.0 neznam tocno god al 2.0 motori naravno uz preinake. Ja sam svog dobio pa i neznam koja mu je cijena. samo naravno uz preinake, zamjenom zica na konekotru. Stvar je u polovima + i mase.

_________________
850 T5 estate green olive 1997-2011

Ako sam sisao vesla, ne znaci da sam pusio gliser...


Vrh
   
PostPostano: pet pro 02, 2011 9:02 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Bolja elektronika (ECU) ne otvara injektore sve dok ne dobije ispravan signal sa senzora položaja radilice. Drugim riječima, ne bi trebalo biti crnog dima i mirisa benzina iz ispuha, ali stvarno ne znam da li i Volvo Bosch ECU tako radi.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot] i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan