Sada je: pon tra 29, 2024 5:37 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 22 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto ruj 06, 2011 8:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Dogodilo se prije par dana: ujutro sam našao žaruljicu alarma koja je izletila (?) iz svoga ležišta, pa sad u vožnji šeta po rupi i vibrira. A primjetio sam i pukotinu na plastici (doduše previše pravilnu, reklo bi se da nije puklo nego se nekakav spoj olabavio i dobio lufta). Odakle krenuti?

slika

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 06, 2011 11:31 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri pro 10, 2008 11:16 am
Postovi: 1357
Vozi: 850 2.0 plin
Lokacija: Koprivnica
Nažalost pukla plastika i radi tog je izletila žaruljica :cry:

_________________
You drive BMW if you want to be someone!
You drive Mercedes if you are someone!
You drive Volvo if you don't care!


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 07, 2011 1:07 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Puklo je (od starosti, vibracija, sunca...) isto kao i kod mene jer je na tom dijelu plastika prilično tanka. Kapni par kapljica nekakvog brzog ljepila i to je to.

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 08, 2011 11:31 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Citat:
Puklo je od starosti, vibracija, sunca...
Sve napisano stoji... no kako je pukotina previše ravna, ponadao sam se da se samo odvojilo na (nepostojećem) spoju. Što je babi milo...

@olle
Imam loših iskustava s brzim ljepilom i otapanjem plastike, pa me zanima čime si lijepio i što si imao pri ruci za emergency čiščenje.

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 08, 2011 7:26 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: ned stu 18, 2007 6:55 pm
Postovi: 420
Lokacija: zadar
Citat:
Puklo je (od starosti, vibracija, sunca...) isto kao i kod mene jer je na tom dijelu plastika prilično tanka. Kapni par kapljica nekakvog brzog ljepila i to je to.
meni je puka jedan od dva zuba na lampici/njenom kućištu, a i plastika okolo je slomljena
nisan naša rješenje :cry:

_________________
855 TDI 96 manual


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 09, 2011 11:41 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
:lol: i ja imam loših iskustava, ali uglavnom zato kaj sam mahom zaljepljivao prste, a ne ono što je trebalo slijepiti no ovdje sam bio pažljiv, kapnuo minimalnu količinu i nisam zalijepio prste, niš se nije otopilo, sve o.k. Koristio sam Loctite.

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 09, 2011 1:24 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
:lol: i ja imam loših iskustava, ali uglavnom zato kaj sam mahom zaljepljivao prste, a ne ono što je trebalo slijepiti no ovdje sam bio pažljiv, kapnuo minimalnu količinu i nisam zalijepio prste, niš se nije otopilo, sve o.k. Koristio sam Loctite.
ajd sad nađi neku pohvalu za volvo, kao vidi puklo je al je to volvo pa se super lijepi ili nešto slično. Ko onda s diferencijalom :lol:


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 10, 2011 11:02 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
:lol: i ja imam loših iskustava, ali uglavnom zato kaj sam mahom zaljepljivao prste, a ne ono što je trebalo slijepiti no ovdje sam bio pažljiv, kapnuo minimalnu količinu i nisam zalijepio prste, niš se nije otopilo, sve o.k. Koristio sam Loctite.
ajd sad nađi neku pohvalu za volvo, kao vidi puklo je al je to volvo pa se super lijepi ili nešto slično. Ko onda s diferencijalom :lol:
Zvučiš kao da imaš neki problem :? , ali ako to zanemarimo i vratimo se Volvu - nije niš čudno da je pukla plastika na armaturi izloženoj Suncu na autu starom 16 godina (btw. na dvojki mi je bila popucala cijela ploča s gornje strane od stakla prema unutra radi iste stvari) i zbog toga ne ide niš lošije ;) . Inače mislim da do sada nisam pljuvao ni po ostalim markama automobila, ali tijekom 30 godina vozio sam svašta i iako se ponavljam reći ću ti ponovo da sam na 244 u 10 godina imao samo dva (2) kvara na autu koji sam kupio kad mu je već bilo punih 14 godina i smatram da je Volvo (barem bio nekad) izrazito pouzdan i funkcionalan auto što je meni najvažnije. Možemo raspravljati o designu, ali to je stvar ukusa (a o ukusima se ne raspravlja). Npr. nova Lancia Musa mi je nakon godinu dana tj. cca 12 do 15 tkm pojela više od pola ulja u motoru da bi mi u servisu rekli da je to normalna pojava :?: Što je tu normalno :?: Inače 850-ku ne hvalim nešto posebno jer bih radije vozio dobru dvojku ili sedmicu pa i devetku (što sam zapravo u početku i tražio, ali toga više nema, prošlo svršeno vrijeme) no generalno je to auto sasvim o.k. sa svim manama koje ima svaki auto. Da sam ga svojedobno kupio novog mislim da bi me služio zauvijek. Ovako uvijek imaš brljotine od prošlih vlasnika tipa osnovno nepoznavanje i neodržavanje, liječenje od popravaka nadrimajstora itd. da ne pametujem ;) . I samo mi nemoj reć da si kupim novi auto jer takvu namjeru nemam, a ne bih to više učinio niti da imam 100.000 eura viška (kojih nemam uopće ;) ). Ali mene zapravo zanima kaj ti imaš protiv Volva? Koliko me sjećanje služi vozio si ga dugo i još imaš dvojku :?: ;) A ak se ne varam mislim da sam negdje prema jugu u jednom dvorištu vidio neku crvenu 850-ku na kojoj piše Ruka :o Ili griješim :?:

_________________
850 T-5


Zadnja izmjena: olle, dana/u ned ruj 11, 2011 11:21 pm, ukupno mijenjano 2 puta.

Vrh
   
PostPostano: ned ruj 11, 2011 8:14 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
slazem se sa gornjim postom 100%, kad je rijec o kupovini polovnih auta.
sto se tice kvalitete, po mojem misljenju kvaliteta SVIH proizvodjaca je ZNACAJNO opala, nazalost i kod volva. uzroci se mogu svesti na vecu i brzu zaradu kroz servise i rezervne dijelove.


Vrh
   
PostPostano: ned ruj 11, 2011 8:45 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Da samo nastavim što sam zaboravio...devetke se još mogu naći. Ja sam našao dvije u odličnom, čak bih rekao besprijekornom stanju, ali nažalost nakon što sam već kupio ovo što sad vozim. Jedna je turbo dvolitrenka stajala u garaži 2 - 3 godine bez akumulatora. Spojio sam kablovima na svoj akumulator i beba je upalila kao da je bila ugašena prije 5 minuta ;) . Evo i dokaznog materijala, puno prašine i paučine, ali ispod toga čak i besprijekoran lak.
slika

slika

slika

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: ned ruj 11, 2011 11:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
slazem se sa gornjim postom 100%, kad je rijec o kupovini polovnih auta.
sto se tice kvalitete, po mojem misljenju kvaliteta SVIH proizvodjaca je ZNACAJNO opala, nazalost i kod volva. uzroci se mogu svesti na vecu i brzu zaradu kroz servise i rezervne dijelove.
Nekima je opala, a nekima se poput Fiata npr. podigla, ali danas je potpuno drugo vrijeme. Auti su prepuni elektronike i običan potrošač koji o autu niš ne zna je Bogec Bistrički prepušten na nemilost gospodinu Ovlaštenom Servisu Svemogućem. Osim toga u današnji prosječni auto ugrađeno je daleko više komponenti nego npr. prije 20 godina, auti su nikad skuplji nego danas i naprosto po mom mišljenju ne vrijede taj novac, a kaj je najvažnije uz svu silnu elektroniku, sustave ubrizgavanja i sva moguća poboljšanja i dalje troše istu količinu goriva kao i stari motori s fergazerom ili Bosch pumpom jer postoji i naftna industrija kojoj baš i nije interesantno da prosječan motor troši 2 lit goriva na 100km. Bolje je ipak da troši 10. Kak bi inače zarađivali silne novce :?:

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 13, 2011 5:58 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:

ajd sad nađi neku pohvalu za volvo, kao vidi puklo je al je to volvo pa se super lijepi ili nešto slično. Ko onda s diferencijalom :lol:
Zvučiš kao da imaš neki problem :? , ali ako to zanemarimo i vratimo se Volvu - nije niš čudno da je pukla plastika na armaturi izloženoj Suncu na autu starom 16 godina (btw. na dvojki mi je bila popucala cijela ploča s gornje strane od stakla prema unutra radi iste stvari) i zbog toga ne ide niš lošije ;) . Inače mislim da do sada nisam pljuvao ni po ostalim markama automobila, ali tijekom 30 godina vozio sam svašta i iako se ponavljam reći ću ti ponovo da sam na 244 u 10 godina imao samo dva (2) kvara na autu koji sam kupio kad mu je već bilo punih 14 godina i smatram da je Volvo (barem bio nekad) izrazito pouzdan i funkcionalan auto što je meni najvažnije. Možemo raspravljati o designu, ali to je stvar ukusa (a o ukusima se ne raspravlja). Npr. nova Lancia Musa mi je nakon godinu dana tj. cca 12 do 15 tkm pojela više od pola ulja u motoru da bi mi u servisu rekli da je to normalna pojava :?: Što je tu normalno :?: Inače 850-ku ne hvalim nešto posebno jer bih radije vozio dobru dvojku ili sedmicu pa i devetku (što sam zapravo u početku i tražio, ali toga više nema, prošlo svršeno vrijeme) no generalno je to auto sasvim o.k. sa svim manama koje ima svaki auto. Da sam ga svojedobno kupio novog mislim da bi me služio zauvijek. Ovako uvijek imaš brljotine od prošlih vlasnika tipa osnovno nepoznavanje i neodržavanje, liječenje od popravaka nadrimajstora itd. da ne pametujem ;) . I samo mi nemoj reć da si kupim novi auto jer takvu namjeru nemam, a ne bih to više učinio niti da imam 100.000 eura viška (kojih nemam uopće ;) ). Ali mene zapravo zanima kaj ti imaš protiv Volva? Koliko me sjećanje služi vozio si ga dugo i još imaš dvojku :?: ;) A ak se ne varam mislim da sam negdje prema jugu u jednom dvorištu vidio neku crvenu 850-ku na kojoj piše Ruka :o Ili griješim :?:[/quote]

Blago onom tko nema problema. Imam ja još di kojeg uz tu dvojku. Za onog u jaski crvenog imaš praf, al čeka da se oporavim malo, a ja čekam da naraste tak da na njega stane kompletan natpis ;)


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 14, 2011 5:57 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:

čekam da naraste tak da na njega stane kompletan natpis
E sad naravno slijedi pitanje: što je kompletan natpis :?:

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 14, 2011 9:11 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Citat:
E sad naravno slijedi pitanje: što je kompletan natpis :?:
Toyota :?: 8-)

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 14, 2011 1:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
E sad naravno slijedi pitanje: što je kompletan natpis :?:
ruka, sad na njega možeš napisati samo ruk, ili uka. Fali ga malo ;)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 22 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan