Sada je: sub svi 04, 2024 5:31 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned kol 07, 2011 4:20 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
Ovako,
montirao ja danas Arjes na krov volva, stavio unutra ležaj za bebu i kolica, pse u bunker, dijete u jaje i ženu na zadnje sjedalo i krenuli na Učku malo prošetati. Nakon penzinerske vožnje stigli smo do vrha ali vrh je bio u oblaku i vjetrovit slika

Uploaded with ImageShack.us
pa smo u strahu da se Tonka ne prehladi odlučili se spustiti niže. Spuštajući se baš sam bio zadovoljan kako auto dok je u drugoj brzini nizbrdo bez gasa gotovo ne ubrzava (trebalo bi značiti da je kompresija u redu) a pao je i dogovor da ćemo za Kotle jer je tamo lijepo (i zdravo štaviše) a ima i za pojesti ali prvo na kavu u Wald u Veloj Učki. slika

Uploaded with ImageShack.us

Nakon kave na ljuljačkama (nema klupa - ukinula inspekcija terasu od kafića) upalio sam auto i učinilo mi se da je zadimio ali smo bili na makadamu i pomislio sam da je možda samo prašina. No, pri uključivanju na ipsilon oblio me hladan znoj, auto dimi bijelo za popizdit. Nakon 100m polukružno okretanje, na benzinsku kod tunela i kontrola ulja. Ok, ulja ima, idemo nazad polako kući. Naravno, kolona pred tunelom, plati najsuplju kartu jer sam se polukružno okrenuo... bla bla... No, nakon kretanja s benzinske auto više nije dimio. Stisnuo sam ga jednom ili dva puta da provjerim ali samo malo, tek da vidim hoće li dimiti ništa. Pred zgradom u leru, ne dimi, s pol gasa ne dimi... Ulja ima isto kao i prije.

Tek za informaciju, auto je na autoputu vožen 220-230 niti desetak minuta (na benzin, naravno) pred pet dana. Do danas je sve bilo normalno. Milsim da to nema veze ali eto ipak za info.


E sad, nakon što sam vam ispričao i naslikao ovu priču zanima me zna li netko što je to, koji je uzrok i koje su posljedice, što mi je činiti?

Imam mehaničara kojem potpuno vjerujem i mislim daje odličan majstor ali on ima neku ludu averziju prema volvu i vidim da mu nije po guštu kad se naručujem. Znam da bi Nenad znao to riješiti ali on mi je malo daleko za voziti takav auto.
Da stvar bude bolja, tribalo bi na more u Dalmaciju poći krjem drugog tjedna a popizdit ću ako budem morao s Getzom.

Pomagajte hitro i mudro :)

Hvala


Vrh
   
PostPostano: ned kol 07, 2011 5:38 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Mudro i brzo ni ne brini i vozi :D
Nisi napisao šta je s vodom :?:
Znači test ide ovako.Dobrano ga natjeravaš(znaći par kilometara pod okretajima)zatim staneš na mjestu ptvoriš haubu i čekaš da se upali ventilator hladnjaka pa ugasi,i nakon toga bi se morao dati uredno otvoriti čep na posudi od vode.Ako se neda ili baca vodu van u pravilu je otišla brtva glave.Kažem u pravilu jer bez pomnijeg testiranja niti ja nemogu biti siguran.

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: ned kol 07, 2011 11:22 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
super nenade, nadao sam se tvojem odgovoru . hvala na brzini!
sutra ću probati što si pereporučio.
glede vode- razina mi se čini nešto niža nego zadnji put kad sam gledao a to je bilo pred dobrih pol godine. eb ga, nemaran sam, znam :oops:

javim sutra kako je s vodom i kako je prošao test.

ako je brtva glave da li to lako sa sigurnošću dijagnostira iskusni mehaničar i koliko otprilike košta popravak mimo servisa? ili ću ipak morati u jasku? :)

još važnije, koliko traje popravak?


Vrh
   
PostPostano: pon kol 08, 2011 2:11 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
Citat:
Mudro i brzo ni ne brini i vozi :D
Nisi napisao šta je s vodom :?:
Znači test ide ovako.Dobrano ga natjeravaš(znaći par kilometara pod okretajima)zatim staneš na mjestu ptvoriš haubu i čekaš da se upali ventilator hladnjaka pa ugasi,i nakon toga bi se morao dati uredno otvoriti čep na posudi od vode.Ako se neda ili baca vodu van u pravilu je otišla brtva glave.Kažem u pravilu jer bez pomnijeg testiranja niti ja nemogu biti siguran.

probao sam. otvorilo se kao i inače, ništa teže, malo je bacilo van, kao kad gazirano piće otvoriš i stalo. jel to znači da je otišla brtva ili nešto drugo?
nakon toga se podigla razina tekućine i sad stoji podignuta. provjeriti ću kad se ohladi do k uda će biti tekućine i ustanoviti da li gubi vodu.
postoji li još neki znak da je otišla brtva glave?

govno nikad ne pluta samo - danas smo ostali bez getza. ode godišnji u tri pm :x


EDIT:
otvorio sam čep od vode a nisam čekao da se ugasi ventilator, ugasio se kad sam ugasio auto čim sam stao. jesam nešto krivo razumio ili? jesam trebao čekati da se ugasi ventilator pa tek onda provjeriti? s ugašenim autom ili upaljenim?

DAMN!


EDIT EDITA: :D

probao sad na način da sam jurcao po gradu, stao, sačekao da se ugasi ventilator, ugasio motor i otvorio čep od vode. niti sam ga teško otvorio niti je što prskalo.
:?:


Vrh
   
PostPostano: pon kol 08, 2011 3:22 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Jesi siguran u boju dima, da nije ipak plavi? Razina rashl. tekucine je ista?

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: pon kol 08, 2011 3:41 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
ne bih rekao da je plavi. ali nisam siguran. imam zatamljena stakla pa možda i griješim iako vidio sam ga i na bočne retorvizore spuštenih prozora i mislim daje bijeli. ne smrdi na ulje.

meni se čini da je razina "vode" danas ista.


Vrh
   
PostPostano: pon kol 08, 2011 3:46 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
našao sam ovaj sličan slučaj, njmu je također nakon dugog spuštanja nizbrdo i kočenja motorom bacalo bijeli dim.

http://volvospeed.com/vs_forum/topic/10 ... elerating/

no, za razliku od njega ja taj dim nakon spuštanja s učke na ipsilonu jučer ni danas više nisam vidio.


Vrh
   
PostPostano: pon kol 08, 2011 6:43 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Nije brtva onda.Od nekud je stiglo malo ulja u cilindre i to je zadimilo.Prati samo dalje i ako se ne ponovi ne brini.Zna se dogoditi da kapne malo ulja(u pravilu sa glave motora)malo na ispušnu granu pa takvo ulje nesagorjelo u potpunosti izazove ajmo reč tebi bijeli dim.Prati pozornije stanje ulja u motoru i vode pa javi situaciju

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: pon kol 08, 2011 10:21 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
provjerio navečer nakon odvoženih 30 km, sve razine identične kao i ranije danas, dima u vožnji nije bilo, kao ni prilikom paljenja auta.

valjda nije ništa ;)

mislim (koliko vidim) da u vodi nema ulja, a šipka ulja nema vode, čep je također čist... nadam se da je ok sve.


pratiti ću ovih dana pozorno potrošnju tekućina pa ako bude trošilo ponovo ovdje tražiti pomoć

hvala!


Vrh
   
PostPostano: pon kol 08, 2011 10:34 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6555
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Super sad pakiraj stvari i na godišnji :D

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: pon kol 08, 2011 10:45 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pon lip 16, 2008 12:22 pm
Postovi: 1358
Vozi: V90 1997. opet i još uvijek
Lokacija: rotterdam
ma nemas brige..samo vozi..i mene moj malo zeza s uljem i nis strasno..
ak je moj nosonja prosel soma i pol kma takav bez problema nemas se ni ti kaj brinuti..pakiraj kofcege i uzivaj na godisnjem..

_________________
Nosonja...964...2.5...170KS...1995...šalto sam...
Crni đek...V90...3.0...204KS...1997... šalto sam...
Kumpić ...V90...3.0...180KS...1997...šaltam ja...


Vrh
   
PostPostano: pon kol 08, 2011 10:51 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6555
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Citat:
ma nemas brige..samo vozi..i mene moj malo zeza s uljem i nis strasno..
ak je moj nosonja prosel soma i pol kma takav bez problema nemas se ni ti kaj brinuti..pakiraj kofcege i uzivaj na godisnjem..
Je tvoj je od nizozemske do hrv. dosao bez ulja :D

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: pon kol 08, 2011 10:59 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pon lip 16, 2008 12:22 pm
Postovi: 1358
Vozi: V90 1997. opet i još uvijek
Lokacija: rotterdam
Citat:
Citat:
ma nemas brige..samo vozi..i mene moj malo zeza s uljem i nis strasno..
ak je moj nosonja prosel soma i pol kma takav bez problema nemas se ni ti kaj brinuti..pakiraj kofcege i uzivaj na godisnjem..
Je tvoj je od nizozemske do hrv. dosao bez ulja :D
ja sam vise mislil na ovaj put od cro do niskozemske al da i na ovo kaj ti velis isto..
pa naravno da me onda nije ulje mucilo kad ga nije ni bilo :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Nosonja...964...2.5...170KS...1995...šalto sam...
Crni đek...V90...3.0...204KS...1997... šalto sam...
Kumpić ...V90...3.0...180KS...1997...šaltam ja...


Vrh
   
PostPostano: sri kol 10, 2011 5:23 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
auto prosvir'o definitivno.
otišle karike vjerojatno.

peta bez gasa, usporio na 50 ubacio u drugu i po gasu. otraga sve "bijeli" dim.

govno, govno, govno.

back to honda.


Vrh
   
PostPostano: sri kol 10, 2011 6:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Prvo se smiri, pa onda pogledaj da ti ne curi ulje sa dovoda ili odvoda na turbo. Ako su karike, bio bi plavi dim.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan