Sada je: pet svi 10, 2024 5:49 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Alarm u S60 ?
PostPostano: uto tra 17, 2007 8:12 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Pozdrav svima. Novi sam član i kako vidim, najmanje tema ima vezanih za S60. Da li to znači da ih je malo na našim prostorima ili ,jednostavno, ljudi nemaju problema sa tim modelom.
Imam pitanje: Prije pet mjeseci sam uvezao volvo s60, 2400 ccm, 140KS, automatik, god. 2002, sa dosta dodatne opreme (koža, automatska klima, sjedišta električno podesiva sa memorijom i grijanjem, zatamnjenje retrovizora, itd. Između ostalog, tu je i prekidač za isključivanje senzora pokreta od alarma. Međutim, kada sam htio da isprobam alarm, zaključao sam sebe u vozilu i micao se želeći tako aktivirati alarm, ali ništa se nije desilo. Na kutiji sa osiguračima smještenoj u instrument tabli, na rednom broju 38 (ili 36, ne sjećam se) nalazi se upražnjeno mjesto. Na poklopcu piše da je to mjesto za sirenu alarma, osigurač 5A. Ubacio sam osigurač i opet ništa. U uputstvu piše da dugme za deaktiviranje senzora imaju samo vozila sa ugrađenim alarmom. Kako da provjerim alarm? Gdje mu je smještena sirena?
Unaprijed zahvaljujem.


Vrh
   
PostPostano: uto tra 17, 2007 8:28 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Pozdrav svima. Novi sam član i kako vidim, najmanje tema ima vezanih za S60. Da li to znači da ih je malo na našim prostorima ili ,jednostavno, ljudi nemaju problema sa tim modelom.
Imam pitanje: Prije pet mjeseci sam uvezao volvo s60, 2400 ccm, 140KS, automatik, god. 2002, sa dosta dodatne opreme (koža, automatska klima, sjedišta električno podesiva sa memorijom i grijanjem, zatamnjenje retrovizora, itd. Između ostalog, tu je i prekidač za isključivanje senzora pokreta od alarma. Međutim, kada sam htio da isprobam alarm, zaključao sam sebe u vozilu i micao se želeći tako aktivirati alarm, ali ništa se nije desilo. Na kutiji sa osiguračima smještenoj u instrument tabli, na rednom broju 38 (ili 36, ne sjećam se) nalazi se upražnjeno mjesto. Na poklopcu piše da je to mjesto za sirenu alarma, osigurač 5A. Ubacio sam osigurač i opet ništa. U uputstvu piše da dugme za deaktiviranje senzora imaju samo vozila sa ugrađenim alarmom. Kako da provjerim alarm? Gdje mu je smještena sirena?
Unaprijed zahvaljujem.
Zakljucaj ga daljinskim i onda otkljucaj kljucem. Ako svira, imas alarm. 8)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto tra 17, 2007 9:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Da li si siguran da uopće imaš alarm?

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov: Alarm
PostPostano: sri tra 18, 2007 10:20 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Mogu ti provjeriti po broju šasije dali ima ugrađen alarm, samo mi pošalji zadnjih 6 brojeva.

Neka vozila imaju gumb za isključenje unutarnjih senzora a nemaju alarm.

Ako ima alarm ima na tabli u sredini kod vjetrobranskog stakla crvenu lampicu.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri tra 18, 2007 11:05 am 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Zadnjih šest brojeva: 185305. Inače, nema nikakve lampice ispod vjetrobrana. Pretpostavljam da je ono crno ispupčenje iznad zvučnika prijemnik za daljinski.


Vrh
   
 Naslov: alarm
PostPostano: sri tra 18, 2007 12:08 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Nažalost alarm nemaš.

A ono crno ispupčenje ti je kod vozila bez alarma senzor sunca za klimu.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri tra 18, 2007 3:56 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Hvala KIKIR6. Malo me čudi postojanje dugmeta za senzor. Nisam očekivao da volvo ugrađuje nešto nefunkcionalno.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri tra 18, 2007 4:04 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Zaboravih upitati, ima li barem imobilizer, ako se to može vidjeti iz broja šasije, i šta se sve uopšte može vidjeti iz tog broja (osim godišta i vrste motora)?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri tra 18, 2007 4:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
imobilizator ima sigurno a ta lampica šta blinka ispod šajbe znači da je imobilizator aktiviran,,barem je na mojoj četrdesetki tako.
i da još da napomenem neki X40 modeli namjenjeni za hrv. tržište imaju imobilizator ali ta lampica im ne blinka.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri tra 18, 2007 7:27 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Citat:
imobilizator ima sigurno a ta lampica šta blinka ispod šajbe znači da je imobilizator aktiviran,,barem je na mojoj četrdesetki tako.
i da još da napomenem neki X40 modeli namjenjeni za hrv. tržište imaju imobilizator ali ta lampica im ne blinka.
da recimo na mom to ne blinka kiki šta ti kažeš zakaj je to tak??


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet tra 19, 2007 10:42 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Citat:
imobilizator ima sigurno a ta lampica šta blinka ispod šajbe znači da je imobilizator aktiviran,,barem je na mojoj četrdesetki tako.
i da još da napomenem neki X40 modeli namjenjeni za hrv. tržište imaju imobilizator ali ta lampica im ne blinka.
da recimo na mom to ne blinka kiki šta ti kažeš zakaj je to tak??

Automobili bez alarma imaju senzor sunca na tom mjestu pa ti to samo izgleda kao lampica, to nema veze sa imobilizatorom.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet tra 19, 2007 10:46 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Zaboravih upitati, ima li barem imobilizer, ako se to može vidjeti iz broja šasije, i šta se sve uopšte može vidjeti iz tog broja (osim godišta i vrste motora)?

Imobilizator imaš sigurno, iz broja šasije se može vidjeti sve što je tvornički ugrađeno na vozilo, što je bilo rađeno u garanciji i na kojim kilometrima, datum isporuke, i još dosta toga bitnog za servisere, da sad ne nabrajam.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet tra 19, 2007 4:37 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
2kiki neznam zašto onda meni ta lampica blinka kad zaključam auto ...a nema sunca hahaha, šala mala to je lampica od imobilizatora 100%


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet tra 20, 2007 8:43 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
2kiki neznam zašto onda meni ta lampica blinka kad zaključam auto ...a nema sunca hahaha, šala mala to je lampica od imobilizatora 100%


Na tvojem auto je ta lampica povezana sa imobilizatorom, a na S60 i Zlajinom nije, jer ti imaš stariji tip i on ima potpuno drugačiji sistem.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet tra 20, 2007 3:32 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
A postoji li mogućnost naknadne ugradnje originalnog alarma i je li preskupo? Kada kažem preskupo mislim na odnos "razumnih" cijena i onih u ovlaštenom servisu. Usput vam dajem cijenu redovnog servisa u "F-Autocentru" (ovlašteni distributer i serviser za volvo i ford) u Sarajevu, za volvo S60: filter ulja 25,35 KM (93,80 kn), filter zraka 59,00 KM (218,00 kn), filter klime 87,75 KM (324,67 kn), ulje Syn power 6,5 l x 16,46 KM = 113,31 KM (419,25 kn), korištenje elektronskog testera 80,00 KM (296,00 kn), mehaničarski radovi 51,61 KM (191,00 kn). Uz ovo je bila i izmjena zadnjeg stabilizatora 157,95 KM (584,41 kn). Konačni račun 610,07 KM (2257,73 kn).

P.S. Je li bezobrazno naplaćivati korištenje elektronskog testera, pošto je to ipak samo alat? Po tom principu mogu naplatiti i upotrebu kliješta, odvijača itd.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Lucas i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan