Sada je: ned tra 28, 2024 5:13 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet ruj 06, 2007 12:59 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 06, 2007 10:41 am
Postovi: 23
Lokacija: Kutina
S60 2.4 `02. - pojavo se problem s centralnim zaključavanjem vozačevih vrata, a kad to ne radi, tada ne rade ni podizači stakla, kao ni ostale komande na vozačevim vratima.

Kvar se nedavno manifestirao tako da se pri daljinskom otključavanju nisu otključala vozačeva vrata, a sve ostalo jeste, te sam ih otključao ključem, no u sklopu u vratima je nešto nešto izvjesno vrijeme lupkalo, tj. kvrckalo ( cca 30 sek. ), a kada je prestalo sve su funkcije proradile.

Danas se ista stvar ponovila, no nakon prestanka " kvrckanja " sistem nije proradio. Vozačeva vrata se mogu otključati ili zaključati samo ključem, ali se zaključaju samo ona, tj. ne prenose centralno zaključavanje na ostala vrata. Isto tako ne rade komande podizača stakla, te podešavanje retrovizora.

Ako netko ima slična iskustva, molim pomoć ili savjet.

U suprotnom, slijedeći tjedan odlazim u servis.

A kako sam novi VOLVO vlasnik, imao sam preporuku za MOTO-RIS, iako je S60 kupljen 2002. kod Baotića i svi servisi do 80000 km su izvršeni tamo, no vidim da dio ovog Foruma nije baš oduševljen ni s jednima, ni s drugima, pa me interesira da li se iz Kutine stvarno isplati u Varaždinu održavati vozilo. Molim mišljenje i o tome.


Zadnja izmjena: scepo S60 2.4, dana/u čet ruj 06, 2007 6:41 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 06, 2007 1:02 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Za pocetak, dobrodosao na forum! Nadam se da ti nije problem da se ukratko predstavis u rubrici "Predstavljanje novih clanova" :wink:

Kaj se tice problema, mislim da ce ti Kiki vrlo brzo odgovorit :wink:

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 06, 2007 1:37 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Što se tiče udaljenosti Zgb. vs Vž. to ti je tu negdje, kao što si i sam pročitao da je dosta naših čalnova posjetilo Auto kuću Biškup i bilo iznimno zadovoljni s uslugom, stoga nemaš što razmišljat s moje strane izrazite preporuke za AK Biškup koji prema svakoj mušteriji maximalno individualno i profesionalno pristupaju , članovi našeg kluba imaju popust na usluge i dijelove tako da nečeš trebat puno razmišljat gdje češ održavat svog ljubimca, svi te putevi vode u Biškup, šala, tvoj novac tvoj izbor, i naravno što prije se učlani u naš klub!!! :D


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 06, 2007 3:19 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 06, 2007 10:41 am
Postovi: 23
Lokacija: Kutina
Hvala na savjetu o servisu. Tijekom pregleda foruma sam i sam otprilike isto zakljucio. Jedino sto je KT-ZG 84 km + 25kn cestarine, a KT-VŽ 143km + 96kn cestarine. Udaljenost friško izmjerena dolaskom na Špancirfest prošli tjedan. A inače sam u ZG otprilike 2 puta tjedno, a u VŽ jednom godišnje, ili još rjeđe, tako da ću prihvatiti još malo uvjeravanja od članova foruma.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 06, 2007 3:35 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 12:43 am
Postovi: 913
Vozi: XC70
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
UVJERAVAM te da ja AK Biškup bolje riješenje. :)
Razlog je vrlo jednostavan. Iako je put malo dalji i cestarina nešto veća, AK Biškup je jeftinija nego li ovi mulci u Zagrebu, a ako se učlaniš u klub još dobiš i popust..... (čitaj -> učlani se). Već ti je tu ušteda.
Osim toga, siguran si da su ti posao obavili kako spada i da nećeš imati nikakvih problema (što se nemože reći za RIS ili Baotić).

_________________
I'm not crazy! My reality is just different than yours...
XC70 AWD automatic u garaži.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 06, 2007 4:29 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 12, 2007 12:03 pm
Postovi: 2022
Vozi: XC90 2.5T
Lokacija: Jaska
Imao sam isti problem na bivšem autu, provjeri kablove koji ulaze u vrata, vjerojatno imaš nekakvu "utičnicu" na vratima u koju se ušteka ona hrpa kablova (podizači, centralno itd...) , kod mene je taj spoj olabavio, kablovi su se malo izvukli te je dolazilo do prekida. Ako ovo ne pomogne - definitivno najbolje rješenje je otići u Biškup.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 06, 2007 4:47 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 06, 2007 10:41 am
Postovi: 23
Lokacija: Kutina
Čim kiša stane izlazim do auta. Javim ako proradi.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 06, 2007 4:56 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 06, 2007 10:41 am
Postovi: 23
Lokacija: Kutina
Citat:
UVJERAVAM te da ja AK Biškup bolje riješenje. :)
Razlog je vrlo jednostavan. Iako je put malo dalji i cestarina nešto veća, AK Biškup je jeftinija nego li ovi mulci u Zagrebu, a ako se učlaniš u klub još dobiš i popust..... (čitaj -> učlani se). Već ti je tu ušteda.
Osim toga, siguran si da su ti posao obavili kako spada i da nećeš imati nikakvih problema (što se nemože reći za RIS ili Baotić).

Pregledao stranicu kluba od A do ... Ne nađoh pristupnicu na site-u. Pretpostavljam da je jedini načim da se javim mailom trojici VOLVO entuzijasta. U kontekstu pronašao da je članarina 50 kn, ali pristupnice nema, a bogami ni žiro-računa. A ne vjerujem da sam registracijom na forumu pristupio klubu !?!?

Devinius977 ispravi me ako sam u krivu, ili sam slijep kod očiju !


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 06, 2007 5:45 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 06, 2007 10:41 am
Postovi: 23
Lokacija: Kutina
Našao na forumu. Javim se Dugom kad sam u ZG !


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 06, 2007 6:56 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 1:39 pm
Postovi: 732
Vozi: Volvo 850 2.0 GLT
Lokacija: Karlovac
Obavezno! I nabaci koju sliku svog Svedjana.

_________________
Ron@ld

850 GLT 2.0 T(urbo)5


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 06, 2007 7:31 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
Citat:
Našao na forumu. Javim se Dugom kad sam u ZG !

Zovi samo zovi svi će ............ :D :D :D

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 06, 2007 7:38 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 06, 2007 10:41 am
Postovi: 23
Lokacija: Kutina
Citat:
Imao sam isti problem na bivšem autu, provjeri kablove koji ulaze u vrata, vjerojatno imaš nekakvu "utičnicu" na vratima u koju se ušteka ona hrpa kablova (podizači, centralno itd...) , kod mene je taj spoj olabavio, kablovi su se malo izvukli te je dolazilo do prekida. Ako ovo ne pomogne - definitivno najbolje rješenje je otići u Biškup.

Stala kiša. Provjerio spoj do vrata, ali sve je uredno. Kablovi ubloženi gumenom oblogom, spoj čvrst, " utičnica " ne mrda. Ali me čudi što računalo ništa ne javlja, a pregorjelu sijalicu zadjeg desnog pozicionog svjetla javi odmah ?!?!

Po savjetu grimreapera cekam odgovor Kikija, inace moram u VŽ.


P.S. Poruka rsegavic-u : slike stižu uskoro !


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 06, 2007 11:37 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon svi 14, 2007 2:02 pm
Postovi: 1001
Vozi: S80
Lokacija: Šibenik
Pozdrav i od mene. Svakako odi do Biškupa, zbilja nisam imal problema (a niti bilo ko drugi), dečki se zbilja trude tam.

P.S. Ak vidiš Nikolu u Biškupu poveč mu da ga je pozdravil šibenski zagorec. :lol:

_________________
S80 2.4i '00 140KS LPG
S80 2.4D '09 195KS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 06, 2007 11:42 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 06, 2007 10:41 am
Postovi: 23
Lokacija: Kutina
Ako ne riješim, kotače pod noge, pa u Varaždin. Nagovorili me starosjedioci foruma. A nije vrag da se i iz Šibenika ide tamo na servis ? Ili je to samo pozdrav za dobra stara sjećanja ?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 07, 2007 8:17 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet lip 15, 2007 12:19 am
Postovi: 413
Vozi: S60 D5, 2002.
Lokacija: Zagreb, Maksimir
bok.
Vidim da su te nagovorili na Biškup.

Budem te malo i ja nagovarao.

Ja sam ti tamo išao kupit samo krovne nosače; pa su mi onda iz Zagreba slali kontakt bravu u Biškup da mi zamijene, a bilo je sve plaćeno od Volvo Hrvatska. Čak mi je Toni rekao da mi je njihova usluga na poklon.

Ovako stvari stoje: kaj kog da trebaš i deš u Biškup, ne samo zato kaj su dobri i ljubazni nego su i jeftiniji i bez popusta.

Evo ti još jedne situacije:
Promjena software-a za board komp i dijagnostika
- Moto Ris 300 KN software i 150KN dijagnostika = 450 KN
- AK Biškup software 156 KN i dijagnostika besplatno

Mene je to već uputilo za Vž. A kaj da ti kažem da su od gazde pa do zadnjeg mehaničara svi normalni i ljubazni i susretljivi. Čak te puste da gledaš kaj se radi (makar se to nesmije). Pitaš kaj te zanima i tak dalje, da sve ne nabrajam.

Uglavnom se moraš naručit barem nekoliko dana prije jer sad imaju posla preko glave.

Eto toliko od mene.

_________________
slika

VOLVO swinger/sfinger


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan