Sada je: ned tra 28, 2024 9:49 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet vel 11, 2011 8:47 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto kol 03, 2010 12:07 pm
Postovi: 228
Vozi: S40 2.0 D
Lokacija: Karlovac
Pozdrav svima,
da li netko zna od kuda se dobiva informacija o temperaturi na instrument ploci. Naime jutros mi je ona totalno podivljala. Na autoputu KA-ZG je pisalo cak -37 C :o a poslije je padala. Na autoputu ima mjerenje temp. i tamo je pisalo -4 a kod mene -22 ???? U Zg je bilo 0 sto mi se cini OK. Ako netko ima ikakvu ideju.... :?: :?: :?:
Nenad jos jedna stvar za provjeriti na servisu.

Eh da mi je bar VOLVO vozit a ne PSA.


Vrh
   
PostPostano: pet vel 11, 2011 10:55 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: sri kol 26, 2009 12:50 pm
Postovi: 185
Lokacija: Bakar
mislim da se senzor temperature nalazi u vanjskom lijevom retrovizoru i on ti je očito u banani


Vrh
   
PostPostano: pet vel 11, 2011 11:47 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto kol 03, 2010 12:07 pm
Postovi: 228
Vozi: S40 2.0 D
Lokacija: Karlovac
Citat:
mislim da se senzor temperature nalazi u vanjskom lijevom retrovizoru i on ti je očito u banani
Ako je tako onda mislim da znam sta je. Staklo od zmigavca, na lijevom retrovizoru, je lagano razbijeno. Vjerojatno kad se vozim po autoputu veca kolicina zraka prolazi nego sta bi trebala pa ga to zeza. Hvala na odgovoru.


Vrh
   
PostPostano: pet vel 11, 2011 12:04 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: sri kol 26, 2009 12:50 pm
Postovi: 185
Lokacija: Bakar
nema na čemu.pozz.


Vrh
   
PostPostano: pon vel 28, 2011 10:30 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto kol 03, 2010 12:07 pm
Postovi: 228
Vozi: S40 2.0 D
Lokacija: Karlovac
Pozdrav svima,
evo staklo je zamjenjeno ali problem je ostao isti. Naime problem se javlja samo ako uključim grijanje zadnjeg stakla, time se uključe i grijači za stakla retrovizora. Inače kad je grijač isključen sve normalno šljaka. Ne znam da li postoji nekakva izolacija koja stoji na tom senzoru temperature ili ne. Svaki savjet je dobrodošao.


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 22, 2011 10:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto vel 09, 2010 11:06 am
Postovi: 893
Vozi: S60 2.4D 2002. XC90 D5 2006.
Lokacija: Koprivnica
Citat:
Pozdrav svima,
evo staklo je zamjenjeno ali problem je ostao isti. Naime problem se javlja samo ako uključim grijanje zadnjeg stakla, time se uključe i grijači za stakla retrovizora. Inače kad je grijač isključen sve normalno šljaka. Ne znam da li postoji nekakva izolacija koja stoji na tom senzoru temperature ili ne. Svaki savjet je dobrodošao.
Malo kasno se javljam jer više grijač možda nećeš koristiti no po ovom mogu zaključiti da ti je senzor ili njegov kotakt na konektoru spojen sa nekom od žica grijača ogledala. Možda nećeš vidjeti oštečenje žica ali ako ti je ulazila vlaga unutar toga moguće da ima samo neke prljavštine koja provodi kontakt prema masi . Ovo zaključujem iz razloga što senzor temperature mijenja svoj otpor u skladu s temperaturom koja je vani kako je veća temperatura veći je i otpor-manja temperatura manji otpor a tebi odlazi ispod temperature koja je stvarna znači smajio se otpor kod uključenja grijača stakla.Probaj to provjeriti prije ikakve kupovine dijelova

_________________
V40 1.9TD 90 HP 2005.-2009
S60 2.4D 170 HP 2009.-danas
XC90 2.4D 185 HP 2016-


Vrh
   
PostPostano: čet svi 05, 2011 10:29 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
To je slučaj ako je senzor PTC tipa - thermistor. Ako je NTC tada je logika kontra opisane. U praksi se puno češće koristi NTC radi sigurnosti krugova... a čini mi se da je i isti spominjani također NTC. Meni se događalo to isto neko vrijeme. Kad sam detaljno počistio kontakte (prvo mehanički, plosnatim odvijačem ostrugana prašina i ostali oksidi, a potom sprayem za kontakte, protiv vlage pošpricano) spojnih konektora između vrata i karoserije, te desetak puta provozao retrovizor iz normalnog položaja u zatvoreni (sve u jednom zahvatu, prije pola godine), do danas se problem nije ponovo javio, pa sam sad sretan i zadovoljan. Eto.


Vrh
   
PostPostano: pon svi 09, 2011 10:06 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto kol 03, 2010 12:07 pm
Postovi: 228
Vozi: S40 2.0 D
Lokacija: Karlovac
Citat:
To je slučaj ako je senzor PTC tipa - thermistor. Ako je NTC tada je logika kontra opisane. U praksi se puno češće koristi NTC radi sigurnosti krugova... a čini mi se da je i isti spominjani također NTC. Meni se događalo to isto neko vrijeme. Kad sam detaljno počistio kontakte (prvo mehanički, plosnatim odvijačem ostrugana prašina i ostali oksidi, a potom sprayem za kontakte, protiv vlage pošpricano) spojnih konektora između vrata i karoserije, te desetak puta provozao retrovizor iz normalnog položaja u zatvoreni (sve u jednom zahvatu, prije pola godine), do danas se problem nije ponovo javio, pa sam sad sretan i zadovoljan. Eto.
Evo ja nisam nista radio i proslo je samo od sebe. Sad sve normalno sljaka. Koma mi je sta se takve sitnice desavaju, koda je Volvo na Win pa se trebaju resetirati. :D
Za sad sve 5 a do kad ce to ce mo vidjet.


Vrh
   
PostPostano: uto lip 05, 2012 11:26 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon vel 27, 2012 2:36 pm
Postovi: 7
Vozi: V50
Lokacija: Beograd
Na mom V50 2007g. je isto bio problem sa divljanjem temperature a najgore je sto leti na 30 C pokazuje -20
i tad nece da ukljuci klimu nego greje....resio sam to tako sto sam skinuo tapacir na vozacevim vratima i 2 konektora koja se nalaze na kutiji elektronike na vratima poprskao sa kontakt sprejem koji uz to skida okside(Wurth), a konektor koji se nalazi odmah do senzora u vozacevom retrovizoru sam odsekao zaletovao i navukao kao zastitu termo buzir.i sad vec 20 dana radi perfektno.Dugo sam mislio da je problem u konektoru vrata ali tu su mi pozlaceni kontakti (proverio sam kada sam skinuo tapacir), to su promenili od 2007 godine.
Pozdrav


Vrh
   
PostPostano: uto lip 05, 2012 6:46 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto kol 03, 2010 12:07 pm
Postovi: 228
Vozi: S40 2.0 D
Lokacija: Karlovac
Citat:
Na mom V50 2007g. je isto bio problem sa divljanjem temperature a najgore je sto leti na 30 C pokazuje -20
i tad nece da ukljuci klimu nego greje....resio sam to tako sto sam skinuo tapacir na vozacevim vratima i 2 konektora koja se nalaze na kutiji elektronike na vratima poprskao sa kontakt sprejem koji uz to skida okside(Wurth), a konektor koji se nalazi odmah do senzora u vozacevom retrovizoru sam odsekao zaletovao i navukao kao zastitu termo buzir.i sad vec 20 dana radi perfektno.Dugo sam mislio da je problem u konektoru vrata ali tu su mi pozlaceni kontakti (proverio sam kada sam skinuo tapacir), to su promenili od 2007 godine.
Pozdrav
Ja nisam ništa dirao a sve se samo popravilo. E to je Volvo. :lol:


Vrh
   
PostPostano: sub lip 30, 2012 1:23 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Meni je jednom već mijenjan senzor vanjske temperature. I opet je riknuo, baš sad kad je vruće, napiše 4 u plusu i neće klima puhati :)
I konektori u vratima su problem do 2007. do redizajna. Zbog toga zna senzor isto zezati. Sad ću mijenjati opet senzor vanjske temperature i ovaj put konektor u desnim vratima, jer je lijevi već promjenjen. No senzor je u garanciji :)

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: pon srp 02, 2012 6:27 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet svi 18, 2012 6:43 pm
Postovi: 87
Vozi: Volvo V50 2.0D 2005
Lokacija: Maribor
Ne mora da znaci da je crko senzor, mozda je samo slab kontakt (tj. najcesce je kontakt). Kod mene se slicno desavalo (2005 godiste). Znam da je pravo resenje ocistiti kontakte u vratima sto sam jednom uradio ali nije dugo drzalo. Problem netacne temperature na BCu sam resavao tako da bih tada ugasio auto, otvorio vrata i "malo jace" zalupio vozaceva vrata, upalio, i temperatura je bila ok. Tako par puta i evo vec godinu dana se sve ok. :D
Pozz


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan