Sada je: pon tra 29, 2024 12:44 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet pro 17, 2010 6:13 pm 
Offline

Pridružen/a: sri sij 27, 2010 5:08 pm
Postovi: 46
Lokacija: Pula
Molim sve sa slicnim iskustvima,kako u DIY varijanti rijesiti problem kad na S/V40 stisnes na daljinskom "unlock" a vrata se ne otkljucaju,nego samo onako "napola"... Konkretno mi se to događa na zadnjim vratima...

_________________
V40 T4


Vrh
   
PostPostano: pet pro 17, 2010 10:48 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 12, 2007 12:03 pm
Postovi: 2022
Vozi: XC90 2.5T
Lokacija: Jaska
Vrlo jednostavno:
uzmi wd ili još bolje silikonski sprej i podmaži na vratima mehanizam za zatvaranje s tim da pokušaš što dublje ubaciti sprej (gurneš onu cjevčicu što dublje u sve moguće otvore koje vidiš na mehanizmu i dobro nasprejaš).
Pod mehanizmom za zatvaranje mislim na onaj dio na vratima koji se vidi izvana, nema potreba za skidanje tapacirunga.
Nakom podmazivanja vrata bi trebala opet normalno funkcionirati.


Vrh
   
PostPostano: sub pro 18, 2010 8:25 am 
Offline

Pridružen/a: sri sij 27, 2010 5:08 pm
Postovi: 46
Lokacija: Pula
To je to? A nije prolem u polugicama unutra? Super! Javim kako je proslo!

_________________
V40 T4


Vrh
   
PostPostano: sub pro 18, 2010 1:17 pm 
Offline

Pridružen/a: sri sij 27, 2010 5:08 pm
Postovi: 46
Lokacija: Pula
Nije pomoglo,koristio sam CRC 66-6 spray ali opet isto...Ok nije nikakva greda skinut plastike od vrata na 40-tkama,ali da samo podmazivanje moze pomoc? je moguce da oslabi motor ili tako nesto? Uglavnom,onapoluga kojom izunutra zakljucavamo vrata ful ful tvrdo ulazi i izlazi,prije sam je cak kljestima trebao izvuci da bi otkljucao vrata....

_________________
V40 T4


Vrh
   
PostPostano: sub pro 18, 2010 7:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 12, 2007 12:03 pm
Postovi: 2022
Vozi: XC90 2.5T
Lokacija: Jaska
Citat:
Nije pomoglo,koristio sam CRC 66-6 spray ali opet isto...Ok nije nikakva greda skinut plastike od vrata na 40-tkama,ali da samo podmazivanje moze pomoc? je moguce da oslabi motor ili tako nesto? Uglavnom,onapoluga kojom izunutra zakljucavamo vrata ful ful tvrdo ulazi i izlazi,prije sam je cak kljestima trebao izvuci da bi otkljucao vrata....
Kod mene su bili identični simptomi i to na prednjim lijevim i zadnjim desnim vratima. Nakon podmazivanja riješio sam problem.
Ako nije uspjelo izvana skini tapacirung sa vrata i podmaži kroz one rupe gdje poluge ulaze u mehanizam.
Samo dobro nasprejaj i nakon toga sjedi u auto, klješta u ruke i razradi mehanizam.


Vrh
   
PostPostano: sub pro 18, 2010 7:56 pm 
Offline

Pridružen/a: uto vel 09, 2010 11:14 pm
Postovi: 24
Vozi: s40
Lokacija: Banja Luka
Citat:
Vrlo jednostavno:
uzmi wd ili još bolje silikonski sprej i podmaži na vratima mehanizam za zatvaranje s tim da pokušaš što dublje ubaciti sprej (gurneš onu cjevčicu što dublje u sve moguće otvore koje vidiš na mehanizmu i dobro nasprejaš).
Pod mehanizmom za zatvaranje mislim na onaj dio na vratima koji se vidi izvana, nema potreba za skidanje tapacirunga.
Nakom podmazivanja vrata bi trebala opet normalno funkcionirati.
Imao sam isti problem sa zadnjim vratima iza vozaca i rjesio ga sa WD, samo sam skinuo tapacirung. Ako budes skidao obrati paznju na osigurac kod rucice prozora, a nalazi se izmedju tapacirunga i rucice iznutra. Ja sam se mucio dok nisam skontao kako se skida, a bez njega tapacirung nece van..


Vrh
   
PostPostano: pon pro 20, 2010 10:25 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon lis 12, 2009 3:10 pm
Postovi: 69
Vozi: V40 1.8i
Lokacija: Zagreb, Vrbani
Iste probleme imam od kad je zahladilo vani. Zadnja vrata se ne otkljucavaju do kraja, pa moram rucno izvlaciti do kraja. Pospricao sam sa wd-om i minimalno poboljsao situaciju, ali i dalje steka. Kad se malo dulje vozim odnosno kad se auto zagrije lakse se otkljucava, pa pretpostavljam da se radi o nekavom zaledjivanju... :?:


Vrh
   
PostPostano: sub sij 29, 2011 11:13 pm 
Offline

Pridružen/a: ned tra 26, 2009 8:56 pm
Postovi: 31
Vozi: s40 1.8
Lokacija: Zagreb
Hoće iskočiti polugica iz plastike u ležištu,to je kad skineš tapacirung okrugla bijela plastika koja se vrti ipodiže štangicu gore ,dole .Štangicu vratiti u utor i naravno sve podmazati.Ja sam imao isti problem na suvozačkim i zadnjim desnim vratima.


Vrh
   
PostPostano: sri sij 14, 2015 8:56 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned stu 30, 2008 2:27 pm
Postovi: 676
Vozi: V4O 1.9 D 103 KS
Lokacija: Sovići, Grude, Hercegovina
Znao sam da ima otvorena tema :D
Ista situacija odkad je zaladilo :D

_________________
Ne vjeruj ženi koja laže!
slika


Vrh
   
PostPostano: sri sij 14, 2015 9:00 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Eh, kada kupujete Volvo. Na Golfu se to ne bi dogodilo :mrgreen:

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: sri sij 14, 2015 11:10 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Haha golfa otkljucas al guma ostane zalepita. Kad podmazujes uzmi mast u spreju bolja je solucija

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan