Sada je: pon tra 29, 2024 12:16 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 26 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Promjena jezika
PostPostano: ned stu 28, 2010 1:59 pm 
Offline

Pridružen/a: pet stu 26, 2010 9:58 am
Postovi: 12
Vozi: s40 2004
s40 2.0d 2004 Pozdrav svim forumasima. Htio bih promjeniti jezik sa spanjolskog na njemacki. dali mi moze ko pomoci, u risu hoce 1500kn. hvala unapred.


Vrh
   
PostPostano: ned stu 28, 2010 4:13 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet tra 23, 2010 11:48 am
Postovi: 63
Vozi: V 50
Ja imam isti problem, samo sa talijanskog na engleski. Nakon nekog vremena prestao sam o tome razmišljati, ali koliko pamtim mislim da su me tažili 700 kn. Pa nije valjda tolika razlika :?


Vrh
   
PostPostano: ned stu 28, 2010 6:05 pm 
Offline

Pridružen/a: pet stu 26, 2010 9:58 am
Postovi: 12
Vozi: s40 2004
E da prijatelju i mene su iznenadili... ako ima druga opcija, ali hvala na utjehi.


Vrh
   
PostPostano: ned stu 28, 2010 7:53 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet tra 23, 2010 11:48 am
Postovi: 63
Vozi: V 50
Evo ja ju nisam našao, jednostavo sam popamtio tih par poruka koje se javljaju, preveo si na internetu tako da znam što znače i onako iskreno nije da me više to pati
Ono što me zapravo muči, baš sam pisao o tome je, što jako volim slušati muziku, i ubija me što ne čita MP3. Volio bi kada bi se za to našlo nekakvo riješenje. Ja nisam uspio ništa nači po tom pitanju :(


Vrh
   
PostPostano: pon stu 29, 2010 3:15 pm 
Offline

Pridružen/a: pet ruj 17, 2010 9:44 pm
Postovi: 5
prije tri godine sam mijenjao sa talijanskog ne engleski kod biškupa u varaždinu i koštalo me 300kn.nemogu vjerovati da je sad to tako skupo


Vrh
   
PostPostano: pon stu 29, 2010 7:05 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet tra 23, 2010 11:48 am
Postovi: 63
Vozi: V 50
Hm vidiš njega nisam nikad nazvao. Nije mi palo na pamet. Kao što rekoh jednostavno sam to nekako prihvatio tako :)


Vrh
   
PostPostano: pon stu 29, 2010 7:43 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Meni su (doduše u Sarajevu) promjenu jezika sa njemačkog na engleski odradili besplatno u sklopu redovnog servisa, uz riječi "to je sitnica". Što u biti i jeste.

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
PostPostano: pon stu 29, 2010 7:52 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet tra 23, 2010 11:48 am
Postovi: 63
Vozi: V 50
Citat:
Meni su (doduše u Sarajevu) promjenu jezika sa njemačkog na engleski odradili besplatno u sklopu redovnog servisa, uz riječi "to je sitnica". Što u biti i jeste.
Daj me još iznenadi i reci kolika je cijena redovnog servisa?


Vrh
   
PostPostano: pon stu 29, 2010 8:00 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Da sad ne editujem prethodni post, mislim da je stvarno bezobrazno toliko naplatiti posao koji je komplikovan koliko i izmjena jezika na vašem mobitelu. Na stranu to što oni plaćaju licencu za taj program (VADIS ili VIDA koji god). Neka naplaćuju dijagnostiku, ali ove sitne uslugice svojim kupcima bi trebale biti u rangu popijene kafe u servisu dok čekaš da vozilo bude gotovo.
Zbog ovoga su me u F-AC Sarajevo kupili. Te sitnice kao što su promjena jezika ili dnevna svjetla uključena-isključena nikad nisu naplaćivali. Ogriješio bih se kad ne bih spomenuo i Nuića u Mostaru. Iako su im jedno vrijeme dijelovi bili skupi, nikada mi nisu naplatili dijagnostiku, čak i kada sam samo došao po mišljenje.
Mislim da vašim serviserima neko treba objasniti da Hrvatska (još uvijek) nije Švedska.

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
PostPostano: pon stu 29, 2010 8:05 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Citat:
Citat:
Meni su (doduše u Sarajevu) promjenu jezika sa njemačkog na engleski odradili besplatno u sklopu redovnog servisa, uz riječi "to je sitnica". Što u biti i jeste.
Daj me još iznenadi i reci kolika je cijena redovnog servisa?
Imam neke račune u autu, mogu sutra pogledati pa ti napisati. Najveća stavka je bilo ulje Valvoline SynPower 5W-40, mislim da je bilo 19-20 KM/l (cca 10,00 EUR po litru a staje 6 litara). Znam i da su filteri skuplji nego što smo navikli kupovati na benz. pumpama, ali ni na e-bay nisu puno jeftiniji.

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
PostPostano: uto stu 30, 2010 2:23 pm 
Offline

Pridružen/a: pet stu 26, 2010 9:58 am
Postovi: 12
Vozi: s40 2004
I ja se slazem s predhodnicima,to se nebi trebalo naplacivati a pogotovo sto sam mijenjao zupcasti i sve sto ide uz to a kostalo me preko 6000kn. :naughty:


Vrh
   
PostPostano: uto stu 30, 2010 6:29 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet tra 23, 2010 11:48 am
Postovi: 63
Vozi: V 50
Citat:
I ja se slazem s predhodnicima,to se nebi trebalo naplacivati a pogotovo sto sam mijenjao zupcasti i sve sto ide uz to a kostalo me preko 6000kn. :naughty:
Ma da mi i naplate tipa 200 kn, ja nebi ništa rekao. Cijenim svačiji rad i posao. Ali ne te cifre koje oni lupaju i glume politiku oko toga. Na kraju ti se i svodi na to da ljudi kupuju Švabe.

Da skratim, smatram da bi u svakom trebao biti temeljni engleski jezik, a španjolski talijanski i ostali ciganjski jezici, samo kao opcija +, a ne jedina mogučnost


Vrh
   
PostPostano: uto stu 30, 2010 10:51 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Nije to stvar do servisa već oni taj iznos plaćaju prema Volvu, svaki software ima svoju cijenu a promjena jezika je jedna od skupljih,, e a zašto to vam ne smijem reći.

Prije tri godine je taj SW koštao nekih 20-ak €

Engleski je standard za većinu tržišta ali stranka kod naruđžbe auta može birati u besplatnoj opciji koji jezik želi, tak da kad budete kupovali novi auto ne budete to platili ali ako ste kupili rabljeni e onda ....... gledajte si da ima jezik koji vam treba :mrgreen:


Vrh
   
PostPostano: sri pro 01, 2010 3:38 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet svi 13, 2010 10:56 am
Postovi: 230
Vozi: Volvo S60 2.4T 200KS
Lokacija: Zagreb
Dok sam bio u Makedoniji, u Skopju sam odlucio posjetiti Volvo servis. U biti to je Fordov servis, Mi-Da Motors, ali radili su i servis za Volvace. Tamo su mi zamjenili ulje i pročistili-propuhali usisnu granu motorica od lergasa. Uglavnom bio sam zadovoljan i sa cijenom i sa odradjenim poslom. To mi je bilo drugo propuhavanje tog motorica. Prvo sam radio kod nas i nije bilo dobro.
Uglavnom, pitao sam ih mogu li mi zamjeniti i jezik na automobilu. Rekli su da mogu i da ce me to kostati nesto kao 20 eura. Na to sam pristao. Za pola sata su mi dosli i rekli da me nece kostati samo 20 eura jer tip softvera u mom autu nema promjenu na engleski unutar sebe, vec bi trebalo zamjeniti software u kompletu.
Buduci su me za to trazili 80 eura, na to nisam pristao.
E sada, ocito je da tu postoji i skuplja i manje skupa tarifa u igri, ovisno o softveru koji vec imas u autu.

Ako se drzimo usporedbe sa telefonima, prva opcija je nesto kao kada odes u options->device->language i promjenis jezik, a druga je uzmes kabel, spojis telefon na komp, napravis backup konfiguracije i kontakata, potegnes novi software, vratis backup i kontakte i tek onda promjenis jezik.
Svejedno, kako god okrenes, skupo je.


Vrh
   
PostPostano: pon pro 20, 2010 11:04 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned pro 19, 2010 10:00 pm
Postovi: 4
Vozi: V 50
Lokacija: Zagreb
I mene muči taj problem, recimo, iako sam sada naučio tih par riječi na talijanskom
U Risu su mi rekli da im treba 2 min da to naprave i da software košta 1k kn, čista glupost

_________________
V50, 2.0d
Endurox R4
Social Networking Statistics


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 26 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan