Sada je: ned tra 28, 2024 3:34 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 51 post ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: 850 T5R
PostPostano: pon kol 20, 2007 4:22 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 1:39 pm
Postovi: 732
Vozi: Volvo 850 2.0 GLT
Lokacija: Karlovac
Mislim da je potrebna ova tema iz cistog razloga da se malo rasciste nesuglasice.
Ja smatram da je 850 T5 R auto za kolekcionare, a ne za tunere. To je, vrlo verojatno, mislio i Volvo, napravivsi 5500 komada tih auta u tri boje u jednoj sezoni i samo tada(2500 crnih, 2500 krem zutih i 500 zelenih).
Sama brojka od 5500 komada u cijelom svijetu("samo" 185 zutih u USA) govori o tome da je auto jako privlacan za one koji od auta traze jedinstvenost, a ima nas dosta.
Ovo ne pisem zato sto sam si dobar sa grimijem(Vjeranom), vec zato sto mi je auto predivan, krenuvsi od dizajna(pogotovo zuta boja) pa do mehanike(spusten serijski, 17" felge serijski) i motora(240 KS serijski).
Stvarno bih ga volio za sebe, pogotovo u karavan verziji.

_________________
Ron@ld

850 GLT 2.0 T(urbo)5


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 13, 2007 11:06 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 1:39 pm
Postovi: 732
Vozi: Volvo 850 2.0 GLT
Lokacija: Karlovac
http://www.youtube.com/watch?v=txAFOi9EPTc

_________________
Ron@ld

850 GLT 2.0 T(urbo)5


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 13, 2007 1:11 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 9:56 pm
Postovi: 42
Lokacija: Ljubljana, Slovenija
Odakle ti podatak o 5500 T-5Ra?

Ja sam ga dosada našao samo na jednoj njemačkoj web stranici, pa me zanima koliko je to vjerodostojno (tih podataka koliko jih je bilo napravljeno ima malo more), iako se meni ta brojka 5500 (2500 žutih, 2500 crnih i 500 zelenih) čini najtočnijom.

_________________
T-5R


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 13, 2007 1:20 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 1:39 pm
Postovi: 732
Vozi: Volvo 850 2.0 GLT
Lokacija: Karlovac
Wikipedia, i skoro na svakom volvo forumu ili stranici.

_________________
Ron@ld

850 GLT 2.0 T(urbo)5


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 13, 2007 1:55 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Da. i tako sve po dva puta, jer racunajte i motore 2.0T i 2.3T ...

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 13, 2007 2:19 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
Da. i tako sve po dva puta, jer racunajte i motore 2.0T i 2.3T ...
I na to još barem puta dva, kineske kopije :lol:

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 13, 2007 7:44 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Tocno tocno, a gdje su tu još i replike sa R styling kitovima :lol:

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 13, 2007 8:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 1:39 pm
Postovi: 732
Vozi: Volvo 850 2.0 GLT
Lokacija: Karlovac
Ako ste pismeni onda su ovakvi komentari suvisni, ali posto niste da vam prevedem, to je limited edition. I da stvarno ih je napravljeno 5500(slovima pettisucapetsto) komada.

_________________
Ron@ld

850 GLT 2.0 T(urbo)5


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 13, 2007 9:00 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Citat:
Ako ste pismeni onda su ovakvi komentari suvisni, ali posto niste da vam prevedem, to je limited edition. I da stvarno ih je napravljeno 5500(slovima pettisucapetsto) komada.
T5R 2,3t ili 2,0T ili svakih po 5500 ???

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 13, 2007 11:17 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 1:39 pm
Postovi: 732
Vozi: Volvo 850 2.0 GLT
Lokacija: Karlovac
Dakle vidim da su ovdje neki nepismeni pa ce mo nasiroko.

850 T5 R napravljen je u 5500 primjeraka, uglavnom sa motorom 2,3T, ali za talijansko trziste radjen je i sa motorom 2,0T.
U to vrijeme Talijani su bili veliki kupci ove marke pa su se u Volvu odlucima za mali ustupak, posot je i inace 2,0T motor bio jako popularan u Italiji.
Nadalje 850 T5 R je tzv. limited edition, kasniji modeli su bili samo 850 R.
Dakle proizvodio se samo modelske 1995. godine u sedan i wagon karoseriji.
Izuzetno je rijedak i skup za auto tog godista.

Ovo je moj izvadak iz prijevoda, navedenih site-ova.

_________________
Ron@ld

850 GLT 2.0 T(urbo)5


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 14, 2007 8:39 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
ajde kad si ti tako pismen onda napishi razlike izmedju R modela i obichnog T5 :wink:
jedina razlika koju JA vidim je razlika u prednjem braniku,16T turbini i felgama a sad ti posto si TI R fan napishi shta ima josh bolje taj famurozni R 8)

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 14, 2007 9:18 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Citat:
ajde kad si ti tako pismen onda napishi razlike izmedju R modela i obichnog T5 :wink:
jedina razlika koju JA vidim je razlika u prednjem braniku,16T turbini i felgama a sad ti posto si TI R fan napishi shta ima josh bolje taj famurozni R 8)
Cudno kako ti je promaknulo da je R spusten (to je vidljivo, 850R ima podosta preradjen ovjes, cak i u odnosu na T5R). Nadalje, ima spojler, unutrasnjost sa posebnim bojama i (nazalost laznim) drvetom, nesto jace kocnice, drugaciji ispuh...

Kaj se tice 2.0T5 i 2.3 T5 motora, ukljuceni su oba u gore spomenutih 5500 komada.

Inace, ispravak Ronijevog posta:

T5R je postojao i u MY1996 (zeleni koji se proizvodio u drugoj polovici 1995.).

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 14, 2007 9:44 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
Dakle vidim da su ovdje neki nepismeni pa ce mo nasiroko.

850 T5 R napravljen je u 5500 primjeraka, uglavnom sa motorom 2,3T, ali za talijansko trziste radjen je i sa motorom 2,0T.
U to vrijeme Talijani su bili veliki kupci ove marke pa su se u Volvu odlucima za mali ustupak, posot je i inace 2,0T motor bio jako popularan u Italiji.
Nadalje 850 T5 R je tzv. limited edition, kasniji modeli su bili samo 850 R.
Dakle proizvodio se samo modelske 1995. godine u sedan i wagon karoseriji.
Izuzetno je rijedak i skup za auto tog godista.

Ovo je moj izvadak iz prijevoda, navedenih site-ova.
Nepismeni?? Samo u prvoj rečenici imaš tri gramatičke pogreške, pri tome nisam brojio izostavljene dijakritičke znakove. :lol:

Također, ne vidim smisao ove rasprave. Osobno ne vidim neku osobitu važnost u tom, kako vi kažete, vrlo rijetkom Volvu, ali ako je to nekome veselje, neka se veseli i u tome nema apsolutno ništa loše.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 14, 2007 10:03 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 12:43 am
Postovi: 913
Vozi: XC70
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Jučer krećem ja na posao negdje oko 11:15 i onako fino, lagano izlazim iz zgrade, počnem prelaziti cestu i mislim si da li da prije odem kupiti Colu u dučan. Naravno da sam se odlučio kupiti ju :D . I tako okrenem se ja prema dućanu koji mi je bio sa lijeve strane jedno 20tak metara dalje. Odjednom sam u nevjerici stao nasred ceste jer mi se učinilo da sam nešto vidio. I jesam, jesam, vidio sam micu-ma.. , ovaj, vidio sam točno ispred dućana parkirani "850 T5R karavan" u cijelom svome "žutom" sjaju. Nisam mogao vjerovati svojim očima. Bilo je ko u filmovima. Sve okolo mi je postalo tamno, a on je bio kao pod reflektorima :D . U sekundi sam isprepipkao svoj bezrukavnik u potrazi za letkom, ali zadnji letak sam stavio dan prije na jedan 850 koji već danima stoji malo razbijen sa prednje strane u Folnegovićevom naselju (bar mislim). Kako letka nije bilo u bezrukavniku, mislio sam možda ima koji letak kod mene u autu, pa sam trčao prema njemu... Da, dobro ste pročitali, TRČAO sam.... Ja koji nisam trčao od 5og razreda osnovne.... U roku od minute sam raskopao auto i za svaki slučaj istresao sadržaj svih 20 džepova bezrukavnika na sic od auta u slučaju da mi nije promakao koji letak. Letka nije bilo... Di ću, šta ću?... Uzeh račun od plaćanje parkinga za drugu zonu, te sa stražnje strane crnim markerom velikim, masnim, štampanim slovima napisah WWW.VKH.HR, te VOLVO KLUB HRVATSKA. Nakon toga krenuh prema T5R karavančiću da ga zataknem za brisać, kad ono on već lagano kreće sa parkinga na cestu! I ponovno je bilo ono što nisam radio od 5og razreda osnovne.... Prešoh Savsku cestu kroz gusti promet, naravno preko crvenog svjetla, te sa prometnim policajcem iza leđa koji me je lagano promatrao :? .
Onako uspuhan kucam ja čovjeku na prozor, a gle čuda on otvara... Mislio sam da će me samo tako odj*****, misleći da sam prosjak :D . I kažem ja njemu da promićemo Volvo klub, da se isprićavam na rukom pisanom letku, da bi stvarno bilo dobro da nam dođe još jedan T5R u klub, itd...
Odgovor me zaprepastio kad sam ga čuo. Nisam mogao vjerovati... Oslovio je T5R sa "ovo smeče".... Valjda se šali? :? Također sam na taj njegov odgovor odmah reagirao i rekao, da ako prodaje auto, da se prvo obrati klubu te da će ga tako sigurno prodati :roll: .

Moram naglasiti da je meni žuti T5R karavan san već duže vremena. Možda zato što mi se boja jako sviđa, te je ipak to 850 sa T5 motorom koji ima malu oznaku R pored. Te naravno karavan izvedba 850ice za koju osobno smatram da je najljepši karavan ikad proizveden (ako izuzmem XC70).
Da imam taki autić pazio bi ga vjerojatno više nego li Grimmy svoj :D . Ma šta prićam... Odnio bi ga u stan na drugi kat i stavio ga na policu :D .
Znam da su ukusi različiti i da mnogi smatraju da je to obični T5 sa par dodataka (ne kažem da nije istina jer vjerojatno je), ali to je ipak T5R.... Meni je taj auto san snova. Ono, kako se kaže "dao bi guzice za njega" :D :D :D . Šalim se naravno :P , ali da mi to netko predloži mislim da ne bi baš isti čas rekao ne :roll: ....

_________________
I'm not crazy! My reality is just different than yours...
XC70 AWD automatic u garaži.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 14, 2007 10:07 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 1:39 pm
Postovi: 732
Vozi: Volvo 850 2.0 GLT
Lokacija: Karlovac
Citat:
ajde kad si ti tako pismen onda napishi razlike izmedju R modela i obichnog T5 :wink:
jedina razlika koju JA vidim je razlika u prednjem braniku,16T turbini i felgama a sad ti posto si TI R fan napishi shta ima josh bolje taj famurozni R 8)
WTF!? :shock:

_________________
Ron@ld

850 GLT 2.0 T(urbo)5


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 51 post ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan