Sada je: sub tra 27, 2024 11:46 am.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 121 post ]  Stranica Prethodna 1 ... 5 6 7 8 9 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon sij 23, 2012 9:53 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet sij 24, 2008 11:22 am
Postovi: 1232
Vozi: tečetri
Lokacija: Zadar
moj je trek 4300 disc 2012
a ocito sam malo pre platio al sam dobio rukavice gratis :D :D :D
slika

_________________
slika


Vrh
   
PostPostano: pon sij 23, 2012 10:04 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Tvoje pare tvoj odabir, svakako dobar bajk, sretno, evo ja jučer otklačio 18 km, danas u firmi sjedim na stolcu sa 4 jastuka !!!!!!!!!!

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pon sij 23, 2012 10:08 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet sij 24, 2008 11:22 am
Postovi: 1232
Vozi: tečetri
Lokacija: Zadar
Citat:
Tvoje pare tvoj odabir, svakako dobar bajk, sretno, evo ja jučer otklačio 18 km, danas u firmi sjedim na stolcu sa 4 jastuka !!!!!!!!!!
uf zanam kako vam jeeeeee
slika

_________________
slika


Vrh
   
PostPostano: pon sij 23, 2012 10:15 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet sij 24, 2008 11:22 am
Postovi: 1232
Vozi: tečetri
Lokacija: Zadar
ja pokušavam ba 2 puta tijedno odvozit neku rutu od 15ak + km

a sad čekam neku finu subotu da nemam obaveza pa planiram malo papreniju rutu:

rano jutrom prvim trajektom na Preko i lagano iz preka prema Tkonu, potom trajektom iz Tkona za Biograd pa onda nazad u Zadar.
8-) :? :shock: :mrgreen:

slika

_________________
slika


Vrh
   
PostPostano: pon sij 23, 2012 10:41 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Uf fina ruta....svjež zrak i borovina/raslinje na Ugljanu i Pašmanu ... to bude fina ruta ...

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pon sij 23, 2012 12:24 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Ja sam se niz Papuk spušto biciklom prvi put, zadnji put i nikad više :naughty:

Samo da sam živu glavu izvuko

Inače je sport ok

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: pon sij 23, 2012 4:51 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
Citat:
Dobar je ali po meni :D ništa bolji od ovog kaj sam ja uzeo jer sam i tog probao - čak mi je i taj 4300 bio tvrđi jer ima ''tvrđu'' vilicu, doduše ovdje je koštao niti 3500 kn NOV tak da si ga malo preplatio :?: :?: .... ali kad smo nakon tog jeftinije probali ovaj 3900 velika je razlika, dok pak model 4300 nije nekaj po vožnji i udobnosti bolji a skuplji je nekih 400 kn, tako da smo odabrali Trek 3900 disc 2011.

to ti je cisti marketing, 2011 ili 2012 model :)

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: uto sij 24, 2012 8:47 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet sij 24, 2008 11:22 am
Postovi: 1232
Vozi: tečetri
Lokacija: Zadar
Citat:
Citat:
Dobar je ali po meni :D ništa bolji od ovog kaj sam ja uzeo jer sam i tog probao - čak mi je i taj 4300 bio tvrđi jer ima ''tvrđu'' vilicu, doduše ovdje je koštao niti 3500 kn NOV tak da si ga malo preplatio :?: :?: .... ali kad smo nakon tog jeftinije probali ovaj 3900 velika je razlika, dok pak model 4300 nije nekaj po vožnji i udobnosti bolji a skuplji je nekih 400 kn, tako da smo odabrali Trek 3900 disc 2011.

to ti je cisti marketing, 2011 ili 2012 model :)
ja sam bio samo naletio u rog jomu jer mi je bilo usput i gledam ja i zaljubim se u ovaj 4300, cijena mi je bila prihvatljiva, bike se po meni jako dobro vozi s obzirom da mi radni kolega ima FUJI nevada 1.0, ovaj ga moj debelo gazi izuzev relativno tvrdog sicaa koji zahtjeva navikavanje. :P

_________________
slika


Vrh
   
PostPostano: uto sij 24, 2012 7:15 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Zato sam ja danas sic rejšio :clap: :clap: :clap: :)


slika

slika

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: uto sij 24, 2012 11:10 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
ma kakvi. i dalje bude rit dobila svoje nakon 40+km :)

velim ti, meni su samo bicke spasile stvar.
ili redovito voziti, pa guzica otvrdne i navikne se :D

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: sri sij 25, 2012 8:29 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet sij 24, 2008 11:22 am
Postovi: 1232
Vozi: tečetri
Lokacija: Zadar
Citat:
Zato sam ja danas sic rejšio :clap: :clap: :clap: :)


slika

slika
jel to samo navlaka ako je onda sam skeptičan oko toga kako će kod mene podnjet dupe od 105kg na sebi :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
slika


Vrh
   
PostPostano: sri sij 25, 2012 8:32 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Žuljevi na preponama (soresadle) su česta stvar i kod profesionalaca koji su dnevno na biciklu i 6 sati svaki dan i godišnje prevaljuju i po 40000-50000 km (oni najbolji). Dakle za očekivati je da se pojave i kod onih koji su na biciklu puno manje. Ima par stvari koje pomažu i na koje treba paziti.
1. Adekvatna pozicija na biciklu, i preniska i previsoka kao i ona pozicija gdje ste previše rastegnuti kao žaba ili ona prekratka pridonijeti će tome da na sicu ne sjedite pravilo (iako nijedna pozicija na sicu nije prirodna) a time su šanse da nažuljate područje oko prepona velika
2. Adekvatna odjeća, traperice na ruti od 40 km to definitivno nisu. Biciklistički donji dres, ili gaće, to jesu. Tu ne štedite na novcima, materijali su evolvirali ima ih onih koji su antibakterijski, gledajte da su dobro podstavljeni na tom mjestu, bez šavova, anatomski prilagođeni. Takva odjeća omogućuje tijelu disanje na tom području što je jako bitno.
3. Higijena, no comments.
4. Sic, ima nas različitih po konstituciji i svima nam paše nešto drugo. Svaki proizvođač sjedala ima neku svoju filozofiju izrade istih. Među profesionalnim, ali i onim amaterskim, vozačima kao jedna od najboljih tvrtki na tom području je tvrtka fizik. Oni imaju filozofiju razvijenu na temelju toga koliko je pojedini čovjek "razgiban" u kukovima i na temelju toga dijeli ljude generalno u tri skupine. Moram priznati da sam se nakon dugo godina isprobavanja raznih siceva našao u njihovoj filozofiji i da mi jako dobro paše sic Arione.
Dakle vrlo vjerojatno nećete iz prve pogoditi sic koji vam paše. Vani postoje dućani gdje se može sic iznajmiti za probu, jer je to jedini način da kupite ono što vam odgovara. I još jedna zabluda u vezi siceva, debelo postavljeni sicevi, kao i oni s razno-raznim prorezima i otvorima na "strateškim mjestima" nisu garancija ugodne vožnje. Ponekad je upravo suprotno da oni koji izgledaju "minimalistički" pružaju najbolje "jahanje". Pogledajte kako zgleda taj moj Arione.
5. Prije vožnje, obavezno stavim talk na "kožu" na biciklističkim gaćama, smanjuje trenje, sa znojenjem ne nestaje. Mogu poslužiti i razne kreme ali ovo mi se pokazalo kao najbolje.
6. Sati provedeni na biciklu su važan faktor, tijelo se s vremenom privikava na ovaj poprilično neprirodan stres.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: sri sij 25, 2012 10:59 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Dgvorcin ti se profić u svemu tome i svakako da vrlo vjerojatno dobro zboriš jer imaš iskustva u tome, vjerujem da če mi se rit prilagoditi nakon nekog vremena čim ti mišići malo dobiju gibljivost jer nisam klačio godinama i odma sam sad napravio cca 18 km i normalno da me sve boli, interesantno da me ne bole mišići u nogama niti malo, što pripisujem tome jer sam svaki dan u pokretu od jutra do većera jer nemam statički posao, dakle mišići u nogama/listovi/bedra nisu niti osjetili taj napor mada sam osjetio da su mi noge ko kamen teške prilikom klačenja, dok sam vozio stavio sam si odmah ručnik na sjedalo i tak vozio, jučer sam stavio navlaku gel i probao zaklačit ali eto tek nakon 3 dana od 1-ve vožnje dupe i dalje boli, tj. baš ti mišići u preponama kod jaja i ne mogu se voziti dok malo ne prodje upala, s vremenom vjerujem da če ovaj sic biti dobar meni i bez navlake za moje rekreacijsko klačenje, sljedeče klačenje planiram sad opet u nedjelju pa čemo vidjeti dal če ići ili ne još zbog guzice.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sri sij 25, 2012 8:53 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
...he he, danas u 19:30 točno na 0C krenuo na djir Konjščina- Budinšćina (11 km), od obleke bih samo rekao da je najača stvar kaj sam kupio adidas clima warm majica, ostalo klasika, trenirka, boxe, podkošulja, na nju majica na tregere i na to clima warm i onda flis na sve to, kapa na glavu, rukavice na ruke i gas, rit mi se priviklnula nakon cca 1-2 km što znači makar me boli treba forsirat da legne, uglavnom u početku kad sam krenuo smrzo sam se ko pčka, ali kad sam se zagrijao bilo je super, odvezo do tamo, ruknuo kod bake 2 čaja sa rumom, ostavio bic u šupi i sad sam sa ženom i klincem sa autom stigo doma...super feeling ...

danas stigao nosač flaše, a druge stvari su u dolasku :

slika

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet sij 26, 2012 9:22 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet sij 24, 2008 11:22 am
Postovi: 1232
Vozi: tečetri
Lokacija: Zadar
Citat:
slika
najs!

gdje, koliko, ocu i ja :D

_________________
slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 121 post ]  Stranica Prethodna 1 ... 5 6 7 8 9 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan