Sada je: uto svi 14, 2024 1:12 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet vel 09, 2007 7:19 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sub sij 27, 2007 4:35 pm
Postovi: 66
Lokacija: Duga Resa
Mozda nije bitno, ali svejedno cu reci, vozim V40 iz '98, pa me zanima zna li tko sto bi tocno bio uzrok cudnog mirisa ili mozda bolje reci smrada koji se osjeti kad ukljucim klimu. Pretpostavljam da bi trebalo nesto ocistiti, ali sto bi tocno trebalo ocistiti? Vjerujem da se nakupilo plijesni ili gljivica pa one uzrokuju takve zamamne miomirise. Postoji li kakva tekucina/sprej ili nesto slicno da nesto poduzmem po tom pitanju. Probao sam je drzati ukljucenu malo duze, mislio sam da ce se malo "ispuhati" ili osusiti, ali svaki sljedeci put kad je ukljucim, opet taj miris. Nemojte krivo shvatiti, nije tako grozan, podnosljiv je, ali bi radje da nije takav kakav je :) Mogu li to sam srediti, ili moram do prvog servisa? Hvala na odgovorima!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet vel 09, 2007 8:27 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 11:08 am
Postovi: 170
Vozi: volvo 480T
Lokacija: Matulji-Rijeka
jesi probao promjenit filter klime???
sigurno je navukao svega u sebe a uz ovo vlazno vrijeme pogotovo dolazi do izrazaja taj smrad.

postoji posebna sprej pjena koja se upuhuje u sve kanale od ventilacije i napravi jedan oblik dezifekcije.

ta dezinfekcija i promjena filtera mislim da bi rijesilo problem

_________________
Jednom turbo, ZAUVIJEK TURBO!!!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet vel 09, 2007 8:38 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
jesi probao promjenit filter klime???
sigurno je navukao svega u sebe a uz ovo vlazno vrijeme pogotovo dolazi do izrazaja taj smrad.

postoji posebna sprej pjena koja se upuhuje u sve kanale od ventilacije i napravi jedan oblik dezifekcije.

ta dezinfekcija i promjena filtera mislim da bi rijesilo problem
Upravo tim redom, a jedan od sprejeva se zove "Clim" i šprica se direkt na ventilator koji onda odradi distribuciju pjene po ostatku sustava. Zapravo najkritičnije mjesto je sam isparivač, dovoljno je da se jedan list zalijepi na njega, vrlo brzo počinje proces truljenja jer je isparivač konstantno vlažan. Čim sprej dopre do isparivača, kondenzat koji se stvara na njemu radi "automatsko" čiščenje ;).


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub vel 10, 2007 12:36 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Prvo probaj odvrnut klimu do kraja dok se vozis, i drzi ju upaljenom nekih 15ak minuta. Nakon toga ugasi klimu i stavi samo puhanje barem na 3 i tako drzi jos barem 5 minuta. Meni je pomoglo.

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
PostPostano: ned vel 11, 2007 12:50 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub vel 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 839
Lokacija: Zagreb
Citat:
Mozda nije bitno, ali svejedno cu reci, vozim V40 iz '98, pa me zanima zna li tko sto bi tocno bio uzrok cudnog mirisa ili mozda bolje reci smrada koji se osjeti kad ukljucim klimu. Pretpostavljam da bi trebalo nesto ocistiti, ali sto bi tocno trebalo ocistiti? Vjerujem da se nakupilo plijesni ili gljivica pa one uzrokuju takve zamamne miomirise. Postoji li kakva tekucina/sprej ili nesto slicno da nesto poduzmem po tom pitanju. Probao sam je drzati ukljucenu malo duze, mislio sam da ce se malo "ispuhati" ili osusiti, ali svaki sljedeci put kad je ukljucim, opet taj miris. Nemojte krivo shvatiti, nije tako grozan, podnosljiv je, ali bi radje da nije takav kakav je :) Mogu li to sam srediti, ili moram do prvog servisa? Hvala na odgovorima!

Savjet - uvijek iskljuciti klimu barem 3-5 min prije gasenja tj. izlazenja iz auta i u tih 3-5 min ostaviti puhanje toplog zraka kroz sustav da ga barem djelomicno osusi. Naravno redovno 1-put godisnje prije sezone vrucine mjenjati filter... Otkad imam auto dinstao je samo na pocetku. Nakon posjeta klima servisu, zamjene plina i ulja i savjeta koji sam naveo vise nikad nije dinstalo :-)

Drugo - kako su vjerojatno svi proizvodi za ciscenje klime otrovni, evo jednog recepta s jeftinom votkom i jabucnim octom :-)
Detalji na: http://groups.google.com/group/alt.auto ... albany.net

_________________
[1981...244gld6] - 1992. > 2004.
[1997 ... 855tdi] - 2004. > danas.
[2013 ... V70d3] - 2022. > danas.


Vrh
   
PostPostano: ned vel 11, 2007 4:25 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Drugo - kako su vjerojatno svi proizvodi za ciscenje klime otrovni, evo jednog recepta s jeftinom votkom i jabucnim octom :-)
Detalji na: http://groups.google.com/group/alt.auto ... albany.net
LOL, pa di ćeš jačeg otrova od "jeftine vodke" :shock: :lol:


Vrh
   
PostPostano: pet vel 16, 2007 11:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 1:39 pm
Postovi: 732
Vozi: Volvo 850 2.0 GLT
Lokacija: Karlovac
Citat:
Mozda nije bitno, ali svejedno cu reci, vozim V40 iz '98, pa me zanima zna li tko sto bi tocno bio uzrok cudnog mirisa ili mozda bolje reci smrada koji se osjeti kad ukljucim klimu. Pretpostavljam da bi trebalo nesto ocistiti, ali sto bi tocno trebalo ocistiti? Vjerujem da se nakupilo plijesni ili gljivica pa one uzrokuju takve zamamne miomirise. Postoji li kakva tekucina/sprej ili nesto slicno da nesto poduzmem po tom pitanju. Probao sam je drzati ukljucenu malo duze, mislio sam da ce se malo "ispuhati" ili osusiti, ali svaki sljedeci put kad je ukljucim, opet taj miris. Nemojte krivo shvatiti, nije tako grozan, podnosljiv je, ali bi radje da nije takav kakav je :) Mogu li to sam srediti, ili moram do prvog servisa? Hvala na odgovorima!
Sorry Zugs kaj sam malo kasnije ovo vidio.
Prvo zamjeni filter klime - sigurno smrdi i malo je kriticnije voziti sa takvim filterom(bakterije i ostale gluposti).
Mozda pomognu isprejevi!
Ali kao sto su ti prije napomenuli - ugasi klimu prije nego sto ces stat da iz ventilacije izidje vlaga, ona inace zna zeznut cijelu stvar.

Kak' ide pila i jesi li zadovoljan?
Moja je ko grom!

_________________
Ron@ld

850 GLT 2.0 T(urbo)5


Vrh
   
PostPostano: pon vel 19, 2007 1:27 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sub sij 27, 2007 4:35 pm
Postovi: 66
Lokacija: Duga Resa
Citat:
Sorry Zugs kaj sam malo kasnije ovo vidio.
Prvo zamjeni filter klime - sigurno smrdi i malo je kriticnije voziti sa takvim filterom(bakterije i ostale gluposti).
Mozda pomognu isprejevi!
Ali kao sto su ti prije napomenuli - ugasi klimu prije nego sto ces stat da iz ventilacije izidje vlaga, ona inace zna zeznut cijelu stvar.

Kak' ide pila i jesi li zadovoljan?
Moja je ko grom!
Probat cu napraviti sve sto je predlozeno. Valjda ce pomoci. Stalno sam u pokretu zadnjih par tjedana, ne stignem nista napraviti.
Naravno da sam zadovoljan. Jos moram srediti nekoliko sitnica, ali sve u svemu, auto je odlican.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan