Sada je: pon tra 29, 2024 10:53 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned lis 31, 2010 11:35 am 
Offline

Pridružen/a: pet lis 29, 2010 12:03 pm
Postovi: 9
Vozi: Volvo V50
Lokacija: Rijeka
Pozdrav svima,
Prije mjesec dana sam kupila V50 2.0D. Već su mi se pojavili brojni problemi pa pokušavam na forumu pronaći da li je itko drugi imao sličnih poteškoća.
Auto je presao 112 tis km. Nakon što samo ga kupili prvo smo ga odveli na servis u Autokuću Draga u Rijeci.
Nakon tog servisa auto je stajao tjedan dana bez paljenja i poslije ga nismo mogli upaliti. Spojili smo ga klemama na drugi auto, upalili i... problemi. Radio više ne radi (U servisu kažu da će popravak koštati oko 3000 kn). Baterija se stalno prazni i ako stoji više od 12 sati jedva ga upalim (u servisu kažu da nakon gasenja se ne ugasi sva elektronika i to crpi struju). Također mu se javlja poruka na displaju: Engine system service required (treba servisirati motor)- kažu mi da je otišao neki ventil na turbini i da cijelu turbinu treba mjenjati. Plus i centralni kompjuter mi ne radi i možda bi morala uzimati novi.
Za početak je bio dogovor s njima da promjene software na autu jer su mislili da bi možda to moglo rješiti dio problema.
Prije dva dana smo pokupili auto od njih i novi software ništa nije rješio. Sad je još gore. Danas auto nisam mogla upaliti, akumulator potpuni prazan (btw. rad kojim nisu ništa rješili su mi uredno naplatili 900 kn).
Zanima me ako netko ima preporuku o kvalitetnim mehaničaru (bilo gdje u HR) koji bi to mogao rješiti (jer će me u servisu oderati, plus kažu da nikad nisu imali takve probleme pa nije ni sigurno da li će uspjeti rješiti problem), ili je netko možda imao slične probleme...?
Unaprijed hvala forumašima.


Vrh
   
PostPostano: ned lis 31, 2010 2:58 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 06, 2010 7:09 pm
Postovi: 38
Vozi: S80 D5
Lokacija: Rijeka
Pozdrav,

mogu ti samo predloziti da odes do Zagreba ili u Ljubljanu u Avtocenter Lekše. U Zagrebu ima par Volvo servisa ali o njima vise ce ti znat reci zagrebacki forumasi. Za Lekše sam cuo samo pohvale. Za Dragu nemam ti sta rec, tu i tamo kupim neki dio i to je sve.

Sretno!


Vrh
   
PostPostano: ned lis 31, 2010 5:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Bok,
Što se tiće pražnjenja akomulatora ja bih na tvojem jestu posjetio nekog električara. Čak ne mora biti ni jako razvikan, samo da se kuži u posao.
Ovo s centralnik kompjuterom mi je malo čudno, kak to auto radi a centralni kompjuter ne. On naime upravlja radom motora. A sad nakon novog softwarea ništa. Imaš li ti račune od tog servisa. Ako da, lijepo se obrati VolvoCars Hrvatskoj, oni su iznad svih servisa i rješavaju slučajeve koje ne mogu rješiti servisi. Tu na forumu se nalazi čavjek koji radi tamo. Nik mu je KikiR6. Stisni mu P.M. (nije niš prosto nego private masage) i probaj se nekako dogovoriti s njim kaj dalje. držimo fige da sve dobro prođe.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: ned lis 31, 2010 8:06 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6555
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Citat:
Pozdrav,

...Za Dragu nemam ti sta rec, tu i tamo kupim neki dio i to je sve.

Sretno!
imam ja - SVIJETSKA KATASTROFA, LOPOVI, i da ne nabrajam dalje

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: ned lis 31, 2010 8:24 pm 
Offline

Pridružen/a: pet lis 29, 2010 12:03 pm
Postovi: 9
Vozi: Volvo V50
Lokacija: Rijeka
Citat:
Bok,
Što se tiće pražnjenja akomulatora ja bih na tvojem jestu posjetio nekog električara. .
Bila sam i kod električara. On je rekao da je problem software. Ovi u Dragi su instalirali novi i to nije ništa promjenilo.
Bila sam i kod mehaničara. Taj je rekao da je mehanički sve OK s autom. Serviseri pak kažu da moram mjenjati turbinu :shock:
Pokušat ću stvarno preko VolvoCars. Možda oni nešto uspiju rješiti.

E da , jel' netko možda zna da li je na V50 radio kodiran? Ne kužim zašto mi je on riknio nakon paljenja na kleme. U Dragi su rekli da moram kupit novi kompjuter za radio (opet par tisuća kuna) jer da se drugačije ne može popraviti.
Hvala svima.


Vrh
   
PostPostano: ned lis 31, 2010 9:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Nema kodiran radio u smislu da kad otpojiš akomulator moraš utipkavato kod.
Što se tiće turbine nije baš jasno zašto bi ju trebala mijenjati i što s njom nije u redu. Mislim da je najpametnije javiti se KikiR6-tici i nek on pogleda kakve ti to auto ima gremline. Mislim da u svakom slučaju ne smiješ pristati na to da servisi mijenjaju dijelove/software dok ne otkriju na kojem je dijelu problem a ti to sve plačaš iz svog džepa. Postoji oprema za dijagnostiku koja služi upravo tome.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: ned lis 31, 2010 9:37 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6555
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Bok,
Što se tiće pražnjenja akomulatora ja bih na tvojem jestu posjetio nekog električara. .
Bila sam i kod električara. On je rekao da je problem software. Ovi u Dragi su instalirali novi i to nije ništa promjenilo.
Bila sam i kod mehaničara. Taj je rekao da je mehanički sve OK s autom. Serviseri pak kažu da moram mjenjati turbinu :shock:
Pokušat ću stvarno preko VolvoCars. Možda oni nešto uspiju rješiti.

E da , jel' netko možda zna da li je na V50 radio kodiran? Ne kužim zašto mi je on riknio nakon paljenja na kleme. U Dragi su rekli da moram kupit novi kompjuter za radio (opet par tisuća kuna) jer da se drugačije ne može popraviti.
Hvala svima.

Samalj da ti objasnim moje iskustvo sa dragom
odem na servis i nakon par dana pojavi mi se lampica "SERVICE". Vratim se nazad u Dragu a oni meni kazu da mi nevalja instalacija na autu i da bi par stvarcica na autu trebalo zamjeniti sto bi me kostalo cca 2600kn.odbio sam naravno i odem kod prijatelja koji ima svoju radnju(vulkanizersku)(ali ima softver)spoji mi auto na komp ponisti service i nikakvih problema ni dan danas.Par puta sam isao kupiti neke djelove i oderali me posteno jer nema tih djelova kao zamjenskih da bi lijepo od frenda saznao za ovaj forum koji mi je uvelike pomogao po pitanju nekih stvari savjeta a bome i djelova za do 150% jeftinije

vjeruj mi ovdije ima jako iskusnih ljudi sto se tice volva i radije se obrati njima nego u VOLVO DRAGI-nazalost
:D :D :D

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: pon stu 01, 2010 1:51 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Na žalost ja na taj način nesmijem raditi, naime ja sam suport servisima te u slučaju da servis ima problem on me kontaktira a ne stranka.

U slučajevima kad je auto u voznom stanju servisi voze auto kod mene na popravak a ako je u nevoznom stanju ja izlazim na teren.

Volvo Cars se može uvijek kontaktirati ako ne možete naći zajednički jezik sa servisima ili imate pritužbu na njihov rad.


Vrh
   
PostPostano: pon stu 01, 2010 2:15 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Moto Ris je otvorio servis u Istri, vjerujem da češ tamo sve riješiti, sretno.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan