Sada je: pon tra 29, 2024 8:19 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned srp 15, 2007 4:56 pm 
Offline

Pridružen/a: ned srp 15, 2007 4:26 pm
Postovi: 57
Lokacija: Podgorica,Montenegro
Ne znam kakva je situacija kod vas,ali svaki volvo 850,S70 i V70 koji sam ja vidio ima problem sa ABS-om izmedju ostalog i ja sam imao taj problem.Kad se stavi na kompjuter on javlja da je neki od senzora na tocku,kupio sam ga i nije to.
Imam jednog druga manijaka za elektroniku koji se zinteresovao i poslje puno muke uspio da rijesi to.Problem je u centralnoj jedinici ABS-a(nalazi se ispod filtera za vazduh)u njoj je stampana ploca na kojoj je pno malih cipova i tako tih stvarcica.Njihovi lemovi valjda od vibracija popuste i vise nemju kontakta.Pod mikroskopom ih je svet opet zalemio,kod mene je nasao cetiri da su se odlemila,i vise nisam imao problema sa ABS.Posle mene sam mu posalo jos tri volva koje je isto tako resio i niko vise nije imao problema.
Ovo je moje iskustvo i nadam se da ce nekome ovo da pomogne.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned srp 15, 2007 4:59 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Hvala ti ko bratu. To i mene jebe i već sam ga izvadio i bacam se na lemljenje.Moj još ima i traction control mamu mu je..m :!:

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned srp 15, 2007 5:03 pm 
Offline

Pridružen/a: ned srp 15, 2007 4:26 pm
Postovi: 57
Lokacija: Podgorica,Montenegro
Ali ozbiljno mora to da ti uradi neko ko se razume,jos je problem sto ta centralna jedinica ne moze da ce otvori.On ju je sjekao malom brusilicom pa i to moras da pazis kako radis da ne ostetis nesto.Naravno posije je zalijepio.
Zaboravih da napomenem,nije bas tacno ispod filtera,malo put kabine.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned srp 15, 2007 5:15 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Evo to je to govno.
slika

slika

slika

Bacam se na posal pa javim rezultate.Jedino me muči kak skinuti zaštitu sa elektronike mislim onu masu koja je presvučena preko nje :?:

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned srp 15, 2007 5:18 pm 
Offline

Pridružen/a: ned srp 15, 2007 4:26 pm
Postovi: 57
Lokacija: Podgorica,Montenegro
Brzo li ga skide :D to je to kako si rekao govno,dalje ti ne mogu pomoci oko toga se ne razumem.Znam samo da je pod mikroskopom gledao sve to.

_________________
Sto manje razmisljate manje ce da vas boli glava!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned srp 15, 2007 9:15 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
REZIME

Nemojte me pitati kaj sam lemil no lemil sam sve kaj sam mogal.Nisam videl ni jedan kontakt da se klima zajebaval ssm se jedno 2-3 sata metnul ga gore i proba.Zapalio auto i krenuo ABS se ugasio nakon 2-3 metra i nije se više palio.Vozio sam se jedno pola sata i to gradska vožnja kad sam imao najviše problema s njim i ništa đubre uredno radi ne čuje se onaj prokleti zvuk motora ABS-a koje stalno zujal.On u pravilu mora proraditi kad se ABS aktivira.Zaletim se naglo zakočim i čujem dddddddd onak kak treba kad ABS prošljaka.Još bum videl sutra malo duže kad bude vručile da ga možda toplina ne jebe ali za sad je ok.Samo ga moram opet skidati jel mu nisam stavio poklopac i ak bu sve u redu moram ga zalijati sa plastikom.Mamu mu je..m najebao me je već dva-tri tjedna skinul i metnul sam ga jedno desetak puta sjebal si prste i ruke jel mi se ni dalo čekati da se motor ohladi al ak bu sad šljakal ni mi žal.Pizda jedna švapska.Da ABS je proizvodnje ATE-a mada na njemu piše made in Pilipheneses ili tak nekak.E da piše made in sweden ne bi bilo ovakvih sranja.Hvala Radi na instrukcijama mada sam i sam sumnjal najviše na njega.Ako bude još nekoga zajebaval dajem instrukcije za popravak ali više ga ja NE POPRAVLJAM :!: 8)

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned srp 15, 2007 9:22 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub lip 23, 2007 6:05 pm
Postovi: 1143
Vozi: Made in Japan
Lokacija: Opatija
jel imam ja to? :D :D


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned srp 15, 2007 9:24 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Imaš imaš vidi jučer kod tebe :cry:

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned srp 15, 2007 9:41 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
REZIME

Nemojte me pitati kaj sam lemil no lemil sam sve kaj sam mogal.Nisam videl ni jedan kontakt da se klima zajebaval ssm se jedno 2-3 sata metnul ga gore i proba.Zapalio auto i krenuo ABS se ugasio nakon 2-3 metra i nije se više palio.Vozio sam se jedno pola sata i to gradska vožnja kad sam imao najviše problema s njim i ništa đubre uredno radi ne čuje se onaj prokleti zvuk motora ABS-a koje stalno zujal.On u pravilu mora proraditi kad se ABS aktivira.Zaletim se naglo zakočim i čujem dddddddd onak kak treba kad ABS prošljaka.Još bum videl sutra malo duže kad bude vručile da ga možda toplina ne jebe ali za sad je ok.Samo ga moram opet skidati jel mu nisam stavio poklopac i ak bu sve u redu moram ga zalijati sa plastikom.Mamu mu je..m najebao me je već dva-tri tjedna skinul i metnul sam ga jedno desetak puta sjebal si prste i ruke jel mi se ni dalo čekati da se motor ohladi al ak bu sad šljakal ni mi žal.Pizda jedna švapska.Da ABS je proizvodnje ATE-a mada na njemu piše made in Pilipheneses ili tak nekak.E da piše made in sweden ne bi bilo ovakvih sranja.Hvala Radi na instrukcijama mada sam i sam sumnjal najviše na njega.Ako bude još nekoga zajebaval dajem instrukcije za popravak ali više ga ja NE POPRAVLJAM :!: 8)
Nije da se hvalim, ali nisam li ti ja jučer na meet-u rekao da uzmeš lemilicu i umri muški :D

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned srp 15, 2007 9:42 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Ma jesi samo te ja kao nisam htio čuti :lol:

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned srp 15, 2007 11:53 pm 
Offline

Pridružen/a: ned srp 15, 2007 4:26 pm
Postovi: 57
Lokacija: Podgorica,Montenegro
Drago mi je da si i ti to rijesio,nece se vise ta prokleta lampica paliti sigurno.

_________________
Sto manje razmisljate manje ce da vas boli glava!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto srp 24, 2007 12:00 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
I opet se upalila lampica od ABS-a.I sad sam bio skroz popizdio i ponovo raskapanje i skidanje.I dok ja to raskapam vidim krajičkom oka da su žice koje idu od motora ABS-a do control unita potpunp gole tj izgorjela izolacija žica.E rakapanja u pm.Sve je moralo dole cijeli sustav ABS-a i ulje van iz sistema.Izvadim ja motor zamotam(izoliram žice) isprobam jel radi motor i sve nazad na svoje mjesto i čorak opet ne šljaka.Ponovo prelemim modul i ništ lampica stalno svijetli.Neznam više kaj bi i nazovem Kikia i on veli da postoji još jedan rele od ABS-a.Nađem ja njega nakon malo više potrage(ispod volana ispod plastike)i imam kaj videti sljepili se kontakti od relea pizda mu materina.Sad mi se čini da je u stvari cijelo vrijeme kod mene zajebaval motor ABS-a i rele a ne control unit.Nema veze sad sve opet šljaka.I samo da velim jednu stvar KAJ BI MI BEZ KIKI-A :lol:


ps:Naravno Kiki sljedi cuga i klopa :wink:

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto srp 24, 2007 12:17 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Nenad, jednoglasno te proglasavam ovlastenim majstorom za ABS :wink:

BTW, kaj je sa zupcanikom od km-sata? Jesi zvao firmu? Kad pocinje proizvodnja? :lol:

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto srp 24, 2007 12:59 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
BTW, kaj je sa zupcanikom od km-sata? Jesi zvao firmu? Kad pocinje proizvodnja? :lol:[/quote]


Zupčanik je naručen preko interneta i stiže.E kad ga dobijem možda nešto iskemijam jer mi treba jedan ispravan da bi mi možda mogli napraviti kalup ali možda i pitanje je koliko bi to bilo isplativo.Javit ču

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto srp 24, 2007 3:56 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon svi 14, 2007 2:02 pm
Postovi: 1001
Vozi: S80
Lokacija: Šibenik
Citat:
I opet se upalila lampica od ABS-a.I sad sam bio skroz popizdio i ponovo raskapanje i skidanje.I dok ja to raskapam vidim krajičkom oka da su žice koje idu od motora ABS-a do control unita potpunp gole tj izgorjela izolacija žica.E rakapanja u pm.Sve je moralo dole cijeli sustav ABS-a i ulje van iz sistema.Izvadim ja motor zamotam(izoliram žice) isprobam jel radi motor i sve nazad na svoje mjesto i čorak opet ne šljaka.Ponovo prelemim modul i ništ lampica stalno svijetli.Neznam više kaj bi i nazovem Kikia i on veli da postoji još jedan rele od ABS-a.Nađem ja njega nakon malo više potrage(ispod volana ispod plastike)i imam kaj videti sljepili se kontakti od relea pizda mu materina.Sad mi se čini da je u stvari cijelo vrijeme kod mene zajebaval motor ABS-a i rele a ne control unit.Nema veze sad sve opet šljaka.I samo da velim jednu stvar KAJ BI MI BEZ KIKI-A :lol:


ps:Naravno Kiki sljedi cuga i klopa :wink:
Čim Nenad vidi da neka lampica svijetli, odma ulje van i motor na dizalicu. :lol: Ne bu njega niko .... To ti je pravi majstor. :wink:

_________________
S80 2.4i '00 140KS LPG
S80 2.4D '09 195KS


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan