Sada je: pon tra 29, 2024 9:17 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 138 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto srp 31, 2007 7:41 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
To sam si i mislio. Veeeeeeljoooooooooo!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto srp 31, 2007 8:37 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
Citat:
To sam si i mislio. Veeeeeeljoooooooooo!

Sretno ti bilo :?

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto srp 31, 2007 10:07 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Citat:
Evo, rudolf se pobrinuo da mi ne bude dosadno i poslije godišnjeg. Danas u kabini osjetim miris spaljenog ulja :shock: i kad sam malo bacio pogled na motor (koliko se vidi od plastičnih poklopaca) i skužim da pušta ulje na poklopcu glave, sa zadnje strane iznad turbine. Sutra idem kod majstora na "reklamaciju". Nadam se da će se riješiti samo zatezanjem.
Da nevolja nikad ne dolazi sama, kad sam to razgledavao, skužim da mi fali antifriza :shock: . Gledam, gledam, podvlačim se i skužim neke mokre tragove. Šnjof, šnjof i uđem curenju u trag.

slika

Pukla posudica rashladne tekućine. Pitanje: može li se to krpati ili idem u potragu?
Dobro ak je samo ispod dekla na glavi. Mislim da bi trebalo ipak kupiti novi dihtung i Locktite lijepo namazati i fino stegnuti kak Volvo preporučuje. Onda je to posl :-). Držim fige da je samo taj dihtung.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto srp 31, 2007 11:23 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Skini posudu dolje, operi ju dobro i odnesi na varenje, nece puknuti uz jedno ali, a to je da u zagrebu ima puno takozvanih majstora i specijaliziranih firmi za to kao sto je i ona u bestovju, al ti su svi skupa diletanti i normalno da puca kad rade a ne razumiju sto rade. Jedini pravi majstor za kojeg znam i koji zbilja zna puno i o polimerima i poslu je onaj u Laducu, odnesi tamo i imat ces posudu koja sigurno nece puknuti po zavarenim spojevima. Njemu nose i ostali "majstori" kad dobiju nesto zahtjevno za raditi.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 01, 2007 11:32 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: ned srp 01, 2007 5:33 pm
Postovi: 234
Lokacija: Zagreb
Citat:
Nažalost, u komadu je sa glavčinom broj dijela je 30889072, za cijenu nazovi kod Biškupa u servis i reci da si iz VKH, jer ja nemam cijene od dilera (br. telefona 042/241-321 i daj im samo taj broj dijela)
Hvala ali ipak sam našao kod frenda među rezervnim dijelovima tako da neće biti potrebe za novim, hvala na trudu u svakom slučaju!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 01, 2007 9:32 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Danas sam bio kod Velje i frajer traži 400 kn za rabljenu posudu :!: :shock: Sad ću malo pogledati po oglasima, a ako ništa, jebi ga. MIslim da će dan dva izdržati, ako ga pažljivo vozim ne curi.
Što se tiče curenja ulja, majstor će mi se javiti tek za koji dan kad uhvati vremena, renovira garažu. Ako sam ga dobro shvatio, rekao mi je da uopće nema dihtunga nego samo diht masa, a na prvi pogled mu se čini da čak kroz šaraf pušta. Vidjet ćemo.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 01, 2007 9:53 pm 
Citat:
Danas sam bio kod Velje i frajer traži 400 kn za rabljenu posudu :!: :shock: Sad ću malo pogledati po oglasima, a ako ništa, jebi ga. MIslim da će dan dva izdržati, ako ga pažljivo vozim ne curi.
Što se tiče curenja ulja, majstor će mi se javiti tek za koji dan kad uhvati vremena, renovira garažu. Ako sam ga dobro shvatio, rekao mi je da uopće nema dihtunga nego samo diht masa, a na prvi pogled mu se čini da čak kroz šaraf pušta. Vidjet ćemo.
kaj :?: :?: :?:

400 kn za rabljenu posudu :shock: taj čika veljo ga stvarno ser...

ja sam posudu za vodu platio NOVU oko 275 kn za S80 :?:

daj pitaj koliko te košta kod biškupa :!:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 01, 2007 10:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Danas sam bio kod Velje i frajer traži 400 kn za rabljenu posudu :!: :shock: Sad ću malo pogledati po oglasima, a ako ništa, jebi ga. MIslim da će dan dva izdržati, ako ga pažljivo vozim ne curi.
Što se tiče curenja ulja, majstor će mi se javiti tek za koji dan kad uhvati vremena, renovira garažu. Ako sam ga dobro shvatio, rekao mi je da uopće nema dihtunga nego samo diht masa, a na prvi pogled mu se čini da čak kroz šaraf pušta. Vidjet ćemo.
kaj :?: :?: :?:

400 kn za rabljenu posudu :shock: taj čika veljo ga stvarno ser...

ja sam posudu za vodu platio NOVU oko 275 kn za S80 :?:

daj pitaj koliko te košta kod biškupa :!:
Budem sutra zvao Biškupa. Veljo kaže da je u austriji 160 eura (frajer sve kao zna napamet).


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 01, 2007 10:51 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Citat:
Danas sam bio kod Velje i frajer traži 400 kn za rabljenu posudu :!: :shock: Sad ću malo pogledati po oglasima, a ako ništa, jebi ga. MIslim da će dan dva izdržati, ako ga pažljivo vozim ne curi.
Što se tiče curenja ulja, majstor će mi se javiti tek za koji dan kad uhvati vremena, renovira garažu. Ako sam ga dobro shvatio, rekao mi je da uopće nema dihtunga nego samo diht masa, a na prvi pogled mu se čini da čak kroz šaraf pušta. Vidjet ćemo.
kaj :?: :?: :?:

400 kn za rabljenu posudu :shock: taj čika veljo ga stvarno ser...

ja sam posudu za vodu platio NOVU oko 275 kn za S80 :?:

daj pitaj koliko te košta kod biškupa :!:
Budem sutra zvao Biškupa. Veljo kaže da je u austriji 160 eura (frajer sve kao zna napamet).
Nisam baš puno tražio po netu ali u Googolja sam učukao "Volvo V40 expansion tank prise", stisnuo enter i ispao je ovaj link
http://www.fcpgroton.com/sv40/sv40cooling.htm#radiators
Dobro, je to Amerika, ali taj komad plastike dođe 42,50$ iliti cca 220 kn. Ja bum ak bog da u Vraždin u petak pa ti mogu dofurati posudu od Biškupa ak ju fletno naručiš. A strica Velju upitaj za secound opinion glede expanzijskog mede i njegove cijene. Imam osječaj da taj sipa cijene iz rukava odokativnom metodom u kombinaciji s APP metodom. :-)

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet kol 02, 2007 10:30 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
iggy, iz tvoje slike čini mi se da je posuda mehanički oštećena, nije procurila sama od sebe niti od pritiska, moj topli savjet je da si ne kupuješ drugu nego odi nekom da ti to pretopi i mirna bosna. Nemaš nutra takav tlak da bude opet pustila, bacil buš parsto kuna bezveze a to ti bu plastičar napravil za 50kn maksimalno.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet kol 02, 2007 1:15 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: čet svi 31, 2007 8:32 pm
Postovi: 482
Lokacija: Zagreb
2 ruka: kako to misliš da unutra nema nikakav tlak?!

_________________
V70 T5 ph2
Cover me, I'm changing lanes...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet kol 02, 2007 1:19 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: ned srp 01, 2007 5:33 pm
Postovi: 234
Lokacija: Zagreb
veli čovjek "takav tlak" misleći da će vjerojatno var držati bez problema..


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet kol 02, 2007 3:59 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: čet svi 31, 2007 8:32 pm
Postovi: 482
Lokacija: Zagreb
sorry, my bad....
nisam pozorno čitao....

_________________
V70 T5 ph2
Cover me, I'm changing lanes...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet kol 02, 2007 7:26 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub vel 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 839
Lokacija: Zagreb
Citat:
Nisam baš puno tražio po netu ali u Googolja sam učukao "Volvo V40 expansion tank prise", stisnuo enter i ispao je ovaj link
http://www.fcpgroton.com/sv40/sv40cooling.htm#radiators
Dobro, je to Amerika, ali taj komad plastike dođe 42,50$ iliti cca 220 kn. Ja bum ak bog da u Vraždin u petak pa ti mogu dofurati posudu od Biškupa ak ju fletno naručiš. A strica Velju upitaj za secound opinion glede expanzijskog mede i njegove cijene. Imam osječaj da taj sipa cijene iz rukava odokativnom metodom u kombinaciji s APP metodom. :-)

Evo, otprije mi je poznat ovaj web-shop u Engleskoj. Cijene su takve da se lagane stvari do 1 kg isplate naruciti i platiti PDV, jedino ne znam koliko je carina.
Troskovi postarine do mase 1 kg su mali. Na zalost izgleda da nemaju posudu za S/V40 - evo primjera ukupne cijene s postarinom za Hrvatsku. Web cak podrzava da se valuta izrazava u kunama :-) a onda je cijena bez VAT-a (PDV-a)...

Evo:

http://www.partsforvolvosonline.com/def ... th=608_615


850, S/V/C70 to 98', Expansion Tank
-------------------------------------------
Item: 1 - Weight: 0.4 Kgs
Sub-Total: GB £21.62
HR 197,42
Euro/Int Delivery: 5-9 working days (Ship to Croatia : 0.4 Kg): HR 81,44
Total amount due: £29.21
-------------------------------------------

Znaci sve skupa 300 kn !!!


BTW, jel' zna netko koliko davanja bi bila kod nas? Carina + PDV ili...?

_________________
[1981...244gld6] - 1992. > 2004.
[1997 ... 855tdi] - 2004. > danas.
[2013 ... V70d3] - 2022. > danas.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet kol 02, 2007 8:37 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Evo novi momenti u svezi posude. Zvao sam u Biškup i nova posuda košta 325 kn :D (brijem bez popusta), a čep je 190 kn. Ponovo sam zvao Velju i ovaj put je rekao 200 kn :? , kao mislio je da se radi o posudi vode koja češće odlazi pa je automatski i skuplja. Sad trenutno nisam pametan, nova se čeka 2 radna dana i moram ići u Vž ili ovom dati 200kn sutra. Mislim da bi onako radije imao novu, ali mi je malo problem ići do Vž zbog posla, jedino ako netko ide sljedeći tjedan da mi to kupi :wink: .
No to mi je manji problem. Danas sam imao malo lufta na poslu (sram me bilo) i skinuo plastični poklopac motora. Sve oko bobinai svjećicaa je bilo potopljeno u ulje :shock: . Sve sam detaljno očistio i pustio auto daradi u nadi da ču skužiti od kud curi. U leru nisam ništa vidio, neko kada sam se malo provozao sve je opet bilo u ulju. Između dvije bobine je jedna rupa iz koje izlazi ulje :!: :?: . Evo stavljam i sliku pa ako netko zna jel to normalno ili u toj rupi nešto fali.
Još mi se čini (nezgodno je gurnuti glavu iza motora) da ipak pušta na dihtungu sa zadnje strane motora iznad zaštitnog lima turbine i kad je motor radio u leru sa te strane se dimilo.

slika
Evo slikica i strelicom označena crna rupa iz koje izlazi ulje. Ako netko nešto zna o tome, please.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 138 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan