Sada je: ned tra 28, 2024 10:28 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 850 2.4, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned sij 31, 2010 7:29 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
slika

slika
Problemčić na ovom autu se pokazuje prilikom šaltanja i to uglavnom 2. i 3. gang. Naime prilikom otpuštanja pedale kuplunga, osjeti se udarac kao da lamela "primi" prebrzo / odjednom. Mijenjao sam lamelu, košaru i druk lager, međutim problem je ostao prisutan i dalje. Nažalost, Nenad tada nije mogao to napraviti pa sam dao jednom frendu u rad i naravno požalio jer je sve to bilo uzalud, naime i košara i lamela i druk lager su mogli držati vjerovatno još jedno 100tkm. Problem je kao i gotovo uvijek u šlampavim nadrimajstorima (pa bili oni i frendovi) koji nemaju pojma pa se i sad pokazalo da naprosto nedostaje jedan mali plastični, ali vrlo važan dio vrijednosti 20-tak kn - tko ima sličan problem neka se javi Nenadu. Osim tog "detalja" koji će vjerujem riješiti problem (naime motor i getriba su još vani pa ne mogu provjeriti) ima još bisera kao npr. postolje motora koje naliježe na zadnji nosač motora ima 3 šarafa od kojih je jedan bio uredno zašarafljen, drugi je bio priheftan rukom i trebalo je našarafiti još jedno 10-tak navoja, a trećeg uopće nije bilo :o. Pa onda, crijeva naštukana iz 2-3 komada - pa kak bi motor mogel radit normalno :?: , neugrađen štitnik na španeru zupčastog remena, nepromijenjeni semering na bregastoj i slični egzemplari. Lijeva poluosovina je skidana na način da je zagrijavana brenerom :o :!: :?: s obrazloženjem da je zapečena / zahrđana pa drukčije ne ide iako je desnu Nenad odšarafio na najjednostavniji i jedini mogući način - polugom od 1,5 metar :clap: .
Dakle, ak nemate nedjeljom kaj pametno delat, a neposredno prije toga ste bili u npr. ovlaštenom Volvo, Fiat ili nekom drugom servisu gdje vas uvjeravaju da auto mora delat baš tak i nikak drukčije i da je sve kaj vi vidite i čujete kao neobično zapravo samo vaša fikcija i uobrazlija, iako se to protivi zdravom (vašem) razumu koji vam nalaže da nekaj ipak nije O.K. - put pod noge u Jasku. Ima tam jedan meštar kaj zna i hoće.

_________________
850 T-5


Zadnja izmjena: olle, dana/u sri vel 24, 2010 7:38 pm, ukupno mijenjano 2 puta.

Vrh
   
PostPostano: pon vel 01, 2010 9:26 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet srp 16, 2009 9:13 pm
Postovi: 1443
Vozi: 960 aka Plavi Grom
Lokacija: Mala buna
OOOOOOOO da znam kako vam je i ja sam sve to odradil kod Doktora
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

_________________
850 2.0 karavankoSold
850 2.3 T-5 sedankoSold
740 2.3 Brick-RWD
940 2.0 Turbać
960 3.0 Šalta sam :-))
Martiauto2017 j.d.o.o
Automehanika-Autoplin


Vrh
   
PostPostano: uto vel 02, 2010 2:01 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: ned stu 04, 2007 9:03 am
Postovi: 299
Lokacija: VD-misto moje malo
Odličan post,..nažalost svi mi imamo nekakve "frendove"(iako ih jako teško nazvati tim imenom)koji su "uvijek spremni pomoći drugu u nevolji :doh: "...znaš kako kažu:Put u pakao je popločan dobrim namjerama :wink: ..isto tako postoje i druga vrsta ljudi,koji iako nas do tada nisu poznavali,pomognu rješiti problem na jedan jedini način,onaj PRAVI :clap:

_________________
S40-1.8-ide ka ZMAJ...hm.....od 4000rpm :obscene-moneypiss:


Vrh
   
PostPostano: sri vel 03, 2010 2:28 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
a neposredno prije toga ste bili u npr. ovlaštenom Volvo servisu gdje vas uvjeravaju da auto mora delat baš tak i nikak drukčije i da je sve kaj vi vidite i čujete kao neobično zapravo samo vaša fikcija i uobrazlija
Pa daj napiši u kojem si to ovlaštenom servisu bio i di su ti to rekli nakon kaj su ti provjerili auto. Zanima me onak, čisto informativno, za ubuduće.


Vrh
   
PostPostano: sri vel 03, 2010 4:16 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
a neposredno prije toga ste bili u npr. ovlaštenom Volvo servisu gdje vas uvjeravaju da auto mora delat baš tak i nikak drukčije i da je sve kaj vi vidite i čujete kao neobično zapravo samo vaša fikcija i uobrazlija
Pa daj napiši u kojem si to ovlaštenom servisu bio i di su ti to rekli nakon kaj su ti provjerili auto. Zanima me onak, čisto informativno, za ubuduće.
U ovom konkretnom slučaju nije riječ o ovlaštenom servisu, a to nisam niti napisao. Napisao sam da mi je to radio frend. Ali nedavno je baš u ovlaštenom Volvo servisu u 2,3R ugrađena lamela od 2,0 i trajala je jedno 2-3 mjeseca. A svojedobno su u Autoprofiju, koji je, ako me sjećanje dobro služi nekad također bio ovlašteni Volvo servis, zaista radili svašta. To znam iz vlastitog iskustva jer sam vozio auto na kojem su oni '94. radili generalku koja je plaćena gotovo 4.000 DEM. To je otprilike bila vrijednost cijelog auta nakon te iste generalke.

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: čet vel 04, 2010 10:29 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
neposredno prije toga ste bili u npr. ovlaštenom Volvo servisu
Vidiš da si napisao, iako stoji u tekstu gore da ti je frend slagao, po ovom netko može zaključiti da ti je frend zaposlen u ovlaštenom servisu. Pošto nisi bio niti blizu ovlaštenog servisa malo je nespretno da uvlačiš ovlaštene servise u kontekst tvoje pričice. Oni znaju a ponekad i hoće. Samo moraš pokazat novce :wink:


Vrh
   
PostPostano: čet vel 04, 2010 12:33 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet svi 08, 2008 4:32 pm
Postovi: 291
Vozi: volvo 850- S 80
Lokacija: Poreč
Niti moja iskustva sa ovlaštenim servisima nisu baš neka iako u volvo ovlaštenim servisima nisam bio, a bio sam u audi ovlaštenom servisu više puta i neke stvari ti nisu nisu baš drage kad vidiš da ti oko agregata prčka neki školarac koji tu pohađa praksu.Sin mi momentalno pohađa praksu u ovlaštenom servisu renault idaju mu neke poslove da radi iako nije nikada to radio.Par puta nikako da diagnosticiraju kvar dok moj kum koji ima privatnu radionicu to jako brzo riješi.Vjerovatno oni malo otežu sa dijagnozom pa te tako kasnije opale po računu kad plačaš kao da su radili bog zna šta. :evil:


Vrh
   
PostPostano: čet vel 04, 2010 6:44 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
neposredno prije toga ste bili u npr. ovlaštenom Volvo servisu
Vidiš da si napisao, iako stoji u tekstu gore da ti je frend slagao, po ovom netko može zaključiti da ti je frend zaposlen u ovlaštenom servisu. Pošto nisi bio niti blizu ovlaštenog servisa malo je nespretno da uvlačiš ovlaštene servise u kontekst tvoje pričice. Oni znaju a ponekad i hoće. Samo moraš pokazat novce :wink:
Gle, nisam napisao da sam ja bio u ovlaštenom servisu sada u ovom slučaju. I u naslovu sam napisao "kod mehaničara", a ne "u Volvo servisu" i napisao sam da mi je to radio frend pa si izvukao pogrešan zaključak :naughty: . A da je ova kriva lamela ugrađena u ovlaštenom Volvo servisu, to je točno baš kako sam napisao :wink: . U kojem, neću reći jer nisam vlasnik auta pa neka napiše on ako hoće. Također sam bio i u ovlaštenom Volvo servisu, a napisao sam i kada i u kojem. Pročitaj ponovo / ponavljanje je majka znanja / repetitio est mater studiorum :lol: 850 - ke su dakle auti stari 13 i više godina koje uglavnom voze funovi što podrazumijeva određenu dozu odanosti određenoj marki / tipu vozila za što svatko ima svoj motiv. Takvi auti nemaju veliku financijsku vrijednost što isto tako podrazumijeva i da vlasnici uglavnom nisu baš "pernati" likovi jer bi inače vozili nešto novije, "bolje", skuplje pa me ovo tvoje mahanje s novcima baš i ne zanima previše. Dakle, nemam baš novi Volvo pa gledam da i servise, popravke i sl. ne plaćam skupo nego upravo suprotno, a po mogućnosti da sve što mogu napravim sam.

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: pet vel 05, 2010 10:22 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Kad te ne zanima platiti za popravak onda ne vidim smisla što spočitavaš nekome aljkav i nemaran rad, pa makar to bili i frendovi/poznanici/šupa majstori/ovlašteni servisi. Na kraju se sve svede da na to da bar dvaputa platiš malo/radiš puno istu stvar :wink:


Vrh
   
PostPostano: pet vel 05, 2010 1:44 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Kad te ne zanima platiti za popravak onda ne vidim smisla što spočitavaš nekome aljkav i nemaran rad, pa makar to bili i frendovi/poznanici/šupa majstori/ovlašteni servisi. Na kraju se sve svede da na to da bar dvaputa platiš malo/radiš puno istu stvar :wink:
Ako sam dao frendu koji je btw automehaničar i ima urednu radionicu opremljenu dizalicama i svim alatima da mi radi to ne znači da mu nisam platio kao niti da me on mora zaj....i. Platio sam pa bi bilo korektno da se posao napravi kak spada, ali uzalud jer nije pa moram raditi ponovo i platiti ponovo. Zato i jesam pristalica vlastitih ruku kad je god moguće :wink: . Uostalom, kaj si se nakačio :?: Meteoropat :?:
A kaj se tiče ovlaštenih servisa, kaj to zapravo znači npr. kod čisto mehaničarskih radova kao npr. promjena kuplunga, kočnica, amortizera i sl. Baš ništa. Ovlašteni s lošim majstorom ili dobar meštar koji radi u šupi. Biram šupu. Uostalom, žena mi je u auto branši i to poprilično dugo pri ovlaštenom distributeru i serviseru, mnoge ljude iz firme i servisa znam osobno pa znam i kakve imaju majstore. Kao i svugdje, ima dobrih i loših.

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: pet vel 19, 2010 1:31 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon lis 19, 2009 9:26 am
Postovi: 103
Lokacija: Oreškovićeva 3b, ZGB
Citat:
A svojedobno su u Autoprofiju, koji je, ako me sjećanje dobro služi nekad također bio ovlašteni Volvo servis, zaista radili svašta. To znam iz vlastitog iskustva jer sam vozio auto na kojem su oni '94. radili generalku koja je plaćena gotovo 4.000 DEM. To je otprilike bila vrijednost cijelog auta nakon te iste generalke.
Auto profi nikad nije bio ovlašteni Volvo servis ... već je bilo tema o tome...

_________________
MOTO-RIS d.o.o.
Oreškovićeva 3b,ZGB
Dijelovi-01/3821-580 Servis-01/3821-570
darija@moto-ris.hr
info@moto-ris.hr


Vrh
   
PostPostano: pon vel 22, 2010 10:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Stvarno mi je žao što sam spomenuo "ovlašteni Volvo servis". Isprika svima koje sam doveo u zabludu jer mi to nije bila namjera. Isto tako sam mogao napisati i "ovlašteni Fiat servis", ali ne bi bilo prikladno na Volvo forumu. Što se tiče Auto profija, oni su se "prodavali" pod ovlašteni servis. Ako je o tome i bilo tema, nisam ih pročitao, ali hvala na informaciji.

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: uto vel 23, 2010 3:59 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Citat:
Što se tiče Auto profija, oni su se "prodavali" pod ovlašteni servis.
Koliko se ja sjecam, "prodavali" su se pod specijalizirani a ne ovlasteni servis.

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
PostPostano: uto vel 23, 2010 10:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Whatever :wink:

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: sri vel 24, 2010 7:20 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Back to topic: krajnje je vrijeme da Nenad nabavi kakav kombi i počne ordinirat diljem lijepe naše. Onako kao što smo prije pedesetak godina imali ambulanta-bus, biblioteka-bus i kino-bus koji su u sela donosili dašak civilizacije :idea:

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan