Sada je: pon tra 29, 2024 12:22 am.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 43 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned sij 10, 2010 12:32 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Pozz svima.

Volio bih da napišete i po mogućnosti dokumentirate slikom kako postavljate dj. sjedalicu/ce u vaš Volvo.

Moje iskustvo, kao roditelj 15mjesečnog klinca, je bilo super sve do prije nekih mj. dana kada sam montirao veču sjedalcu.
Prva sjedalica bila je tj. još je imamo jer je ko nova Maxi cosi cabriofix u kombinaciji sa bazom sa istu sjedalicu, montirana je bila na zadnjoj klupi iza suvozačevog sjedala kontra okrenuta (tako barem treba biti em po zakonu em po sigurnosti malih beba/dojenčadi), baza je fixirana pojasom, a sjedalica se samo spusti u bazu i zakači, i na isti način se vadi van što je stavrno super, nije potrebno samu sjedalicu svaki put fixirati pojasom, kad funkciju fixacije odrađuje baza. a kombinacija je gotovo savršena i mogu ju preporučiti.

http://www.media-commerce.com.hr/admin/ ... __50__.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.media-commerce.com.hr/proizv ... 99&id2=685" onclick="window.open(this.href);return false;


Priča se mijenja sve do prije nekih cca mj. i pol dana, dok je ova prva bila premala sjedalica, i nabavljamo veču, od istog proizvođača Maxi cosi, no model Priori XP, super sjedalica, 3 položaja, klinac zadovoljan, sve super, normalno okrenuta da klinac gleda kao i putnici dakle prema naprijed tj. ima pregled na ekran montiran na naslon suvozačveog sjedala, no problem je u tome, što iako pravilno postavljena, fixirana i zategnuta sjedalica jako pleše po zavojima, da....pleše, naginje se lijevo i desno, probao sam to rješiti podmetanjem nekih dekica ispod same sjedalice, pa ček i tvrde podloge (lesonita, iverica) no isti vrag, dal je stvar u sjedalu u XC-u ili ne znam čemu, ali nije dobro. Kako dok smo kupovali nije bilo modela za isporuku odmah PrioriFIX-a, uzeli smo Priori XP i sad nam je u neku ruku žao. Ne znam da li da kupujemo i 3 sjedalicu ili ima kakvo obrazloženje zašto ta sjedalice pleše po autu lijevo desno ? Ne znam više što napraviti da bude OK.


Priori XP http://www.media-commerce.com.hr/proizv ... 98&id2=681" onclick="window.open(this.href);return false;
PrioriFIX http://www.media-commerce.com.hr/proizv ... 98&id2=682" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: ned sij 10, 2010 12:41 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
1 sjedalica Cabriofix

slika

slika

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: ned sij 10, 2010 4:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
ja sam imal slicni problem sa sjedalicom, prva placena 1800kn je imala pomak napred natrag, i nikak ju ucvrstiti, ali se nisam ni trudil. premda je sjedalica za mojeg malog nećaka, pa se djete vozi u njoj dvaput tjedno po 2 minute, i dosadno je bilo premjestati sjedalicu iz sogorovog auta u mojeg puga ili volva, sestra i sogi su kupili nekakvu "srot" za 350kn... ista stvar, kad su montirali sve se klimalo, al rekli da nema veze jer udaljenost di se vozimo je maks 1km, od vrtica do njih doma. al sam si ja dal truda i uspel ucvrstiti sjedalicu ;)
prva stvar, nemoj gledati uputstva za koristenje, :D po tome se bude uvek klimala ;)
ja sam provukel pojas kroz sve rupe i vodilice, ali nisam zakočil pojas s onim kopčama, nego samo provukel
kad je skroz bil provucen, vratil sam pojas maksimalno natrag u rupu di se namotava, naglo ga trznul da se zakoči i onda nategnul i zastekal u utikac. tu je malo sranje dok uspijes nategnuti, al ak ti neko pridrzi sjedalicu, nategnul si prva liga kak. i tek onda zakočil sa onim kopčama. sjedalica nejde nikud nikam ni cm
malo se smica ak bas vuces al to je zbog podloge, kozni sic i glatka plastika... jos kad spustis onu pregradu za putnike odotraga, nema sanse da se pomakne.

slikaslikaslikaslika

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: ned sij 10, 2010 6:17 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet lip 15, 2007 12:19 am
Postovi: 413
Vozi: S60 D5, 2002.
Lokacija: Zagreb, Maksimir
evo da ti i ja neš to napišem.

kaj se tiše maxi cosi cabriofix: imam ju i ja i vežem ju u volvu na zadnji sic sa pojasom. kod žene u c3 je baza. vezanje u volvu bez baze je malo na knap , jer je pojas na prvi pogled prekratak, no kad to sve lepo staviš nasloniš se na ručku od sjedalice, stisneš svojom težinom prema doljepojas ulazi u kopču bez frke i sjedalic ne mrda nikud. bebač sad ima 9 mj.

već smo kupili sjedalicu Britax Roemer koja ide od 0-18kg, i može se djete od 13 kg vozit u smjeru suprotnom od smjera vožnje.
mi smo ju vozili iz slovenije do doma u kontra smjeru i jedino kaj ne valja je da je sjedalica na oko mali previsoka za kontra smjer vožnje. ali barem je malička gledala kroz prozor dok nije zaspala.

jedno kaj ti nitko baš i ne veli je da prije kupnje, isprobaš sjedalicu u autu, i uvjeriš se kak paše na sic i kak se veže. mislim da u turbo limaču to ne dopuštaju.
evo ti link na moju sjedalicu:
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=194023" onclick="window.open(this.href);return false;

ajde držim fige da češ naći neki način da se sve drži u zavojima.

veli mi žena da svaki mjesec kod murje na heinzelovoj imaš pregled autosjedalica koji organizira ona udruga "roda". pogledaj na njihovoj stranici roda.hr

_________________
slika

VOLVO swinger/sfinger


Vrh
   
PostPostano: ned sij 10, 2010 7:06 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Još nemam iskustva sa drugim modelima, tako da za Belu nemam niš pametno za reći, ali sam u laganoj potrazi za sjedalicom, pa me zanimaju neke stvari.
Mi, za sada, koristimo školjkastu sjedalicu Chicco koja se montira i na kolica i pošto je mali još mali, ta nam je ok. Veže se pojasom i čini mi se dovoljno čvrsta.

Zanima me ima li netko iskustvo sa sjedalicom Recaro Young Sport grupa 123.
Piše da se koristi za dob od 9mj do 12god, odnosno 9-36kg. Ima umetak koji se makne kad dijete naraste preko 15kg.
http://www.turbolimac.com/Products/Turb ... 90302.aspx

Radi se o tome da su inače sjedalice po težini složene za cca 9-18kg , pa onda 15-36kg tako da ih moraš kupovati više puta, tako da se po tome ova Recaro definitivno isplati.

Eh sad, drugo pitanje: može li uopće sjedalica koja se učestalo koristi izdržati 10-tak godina.

_________________
Nike patike


Vrh
   
PostPostano: ned sij 10, 2010 7:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
po meni kupovati sjedalicu za dijete od npr 30kg je malo bedasto ak se radi o ovakvoj sjedalici (ova recaro). To su kilaže normalnog djeteta cca 2 razred škole, i ne znam bas da i djete hoce sjediti u ovakvoj školjki s tolko godina ;) a opet su tjelesno dovoljno veliki da sjede na onim pometačima jastucima, tj. ono kaj volvo ugrađuje u siceve pa se preklapa ;) http://www.shopwiki.co.uk/BOOSTER+CUSHION" onclick="window.open(this.href);return false;
http://reviews.carreview.com/files/2007 ... dseat2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: ned sij 10, 2010 9:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Citat:
Još nemam iskustva sa drugim modelima, tako da za Belu nemam niš pametno za reći, ali sam u laganoj potrazi za sjedalicom, pa me zanimaju neke stvari.
Mi, za sada, koristimo školjkastu sjedalicu Chicco koja se montira i na kolica i pošto je mali još mali, ta nam je ok. Veže se pojasom i čini mi se dovoljno čvrsta.

Zanima me ima li netko iskustvo sa sjedalicom Recaro Young Sport grupa 123.
Piše da se koristi za dob od 9mj do 12god, odnosno 9-36kg. Ima umetak koji se makne kad dijete naraste preko 15kg.
http://www.turbolimac.com/Products/Turb ... 90302.aspx

Radi se o tome da su inače sjedalice po težini složene za cca 9-18kg , pa onda 15-36kg tako da ih moraš kupovati više puta, tako da se po tome ova Recaro definitivno isplati.

Eh sad, drugo pitanje: može li uopće sjedalica koja se učestalo koristi izdržati 10-tak godina.
Takvu ja imam več cca 4 god, thx Gonzo, mala sad ima preko 4 i pol godine cca 22+ kg i udobno sjedi u njoj, lako ju montiram i samo pohvale za istu, materijali odlični nema tragova korištenja fakat mi se čini jako sigurnom pogotovo ovi štitnici za glavu,a i izgleda naspram ostalih kao tuning dodatak u kabini lol , Recaro rula:mrgreen:

_________________
VOLVO S40 T4 Ph II-"silver bullet"


Vrh
   
PostPostano: ned sij 10, 2010 10:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
po meni kupovati sjedalicu za dijete od npr 30kg je malo bedasto ak se radi o ovakvoj sjedalici (ova recaro). To su kilaže normalnog djeteta cca 2 razred škole, i ne znam bas da i djete hoce sjediti u ovakvoj školjki s tolko godina ;) a opet su tjelesno dovoljno veliki da sjede na onim pometačima jastucima, tj. ono kaj volvo ugrađuje u siceve pa se preklapa ;) http://www.shopwiki.co.uk/BOOSTER+CUSHION" onclick="window.open(this.href);return false;
http://reviews.carreview.com/files/2007 ... dseat2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Mi smo prestali koristiti sjedalice kad su klinci imali 18Kg. Na nesreću neki tip nas je puknuo s oko 50km/h dok smo stajali na semaforu (u Peugeotu 406 coupe, šteta je bila 25K kuna) i sve je prošlo ok - klinci nisu ni zaplakali, jedino je žena 2 tjedna imala bolove u vratu jer je u trenutku sudara bila okrenuta prema meni. Svi četvero smo bili vezani. Manji klinac je tada imao 6g i ne puno preko 18kg.

@Bela: ne sjećam se više koju smo sjedalicu koristili (bila je neka Njemačka), ali vrlo sam siguran da se nikakvo micanje i naginjanje sjedalice ne bi smjelo dešavati. Sjećam se da se sjedalica jedva rukom dala micati par centimetara (kad sam isprobavao koliko je čvrsta). Bila je pričvršćena samo pojasom. Sjećam se da je bila vrlo "školjkasta" i da je imala pojas koji se zakopčavao otprilike po sredini djetetovog torza - remen je išao preko djetetovog ramena i preko kuka, tako s lijeve i desne strane. Odličan proizvod, poslije smo ga dali prijateljima i još ga koriste (dakle trajnost je ziher 10g). Imala je TUV approval.


Vrh
   
PostPostano: ned sij 10, 2010 10:33 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet lip 15, 2007 12:19 am
Postovi: 413
Vozi: S60 D5, 2002.
Lokacija: Zagreb, Maksimir
pa po svim pravilima najbolje je da se dijete što duže vozi suprotno smjeru vožnje. zato smo mi uzeli britax.

iggy: kad ti mali kiki bude za dva prsta (cca 3-4cm) do vrha tzv. jajeta onda već počni razmišljati o nekoj većoj sjedalici ili ako pređe 9kg.
djeca do 5 godina moraju biti u auto sjedalici po zakonu.
kad je djete veće lako se kupi neki booster koji i nije nešto skup jer utječe samo na to da dijetetu pojas kojim je vezan ne ide preko vrata.

i navodno da autosjedalica traje oko 6 godina. moja ženka ti je stručnjak u svemu tome. tak je bar ona pročitala na nekoliko mjesta.

nemojte me pitat kaj može otići na plastici i remenima.

_________________
slika

VOLVO swinger/sfinger


Vrh
   
PostPostano: ned sij 10, 2010 10:39 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: čet svi 31, 2007 8:32 pm
Postovi: 482
Lokacija: Zagreb
Sto ljudi sto čudi...
Meni moja čud kaže da želim najsigurnije za svoje djete i tako postupam prilikom promišljanja o sjedalici koja mu može značiti razliku između života i ...

grupa 0: imao neku od Graco-a koja je imala i bazu ali na varijantu kao Belina, znači bez isofix-a. Tu sam spoznao sve probleme i propuste koji se vežu uz taj način montaže. Jedini ispravan način montaže takvih sistema je sa zategnutim pojasom kao što je robert pojasnio(odmjeriti potrebnu dužinu, cuknuti jako pojas da se aktivira sigurnosna kočnica, i onda vezati sjedalicu). Dodatna sigurnost se može postići i pomicanjem suvozačkog sjedala unazad i spuštanjem naslona kako bi pritisnuo sjedalicu s prednje strane.
Nakon toga sam rekao da slijedeća MORA imati isofix sistem. S obzirom da sada čekam drugo dijete, a dosadašnju Graco stolicu sam poklonio zajedno s autom i kolicima kumovima, nabavka je unatoč aspiracijama prema Roemer-u otišla u smjeru Recara Young profi plus s isofix bazom zbog kompromisa da ženi paše sjedalica na kolica (MacLaren) jer su Jane kolica koja ja koristim prevelika za spremiti u njenog Yarisa.

Grupa 1: nakon podužeg kopanja po netu, pregledavanja raznih modela i varijanti po dučanima i kod poznatih, odlučili smo se na Britax Roemer Safefix i nisam požalio niti trenutka jer ima isofix. Iako moj V70 nije po defaultu imao isofix ugrađen Toni iz Biškupa mi je nabavio oba isofixa i to preporučam svakome tko to nema, a čak je i cijena neka sića bila.
Montaža je vrlo jednostavna a po želji može se koristiti i dodatno učvršćenje pojasom.
Po pitanju zadovoljstva navedenom sjedalicom napominjem da posjedujem 2 kako nebih stalno morao seljakati sjedalicu iz auta u auto. U prilog sjedalici govore i rezultati crash-testova gdje je stalno u samom vrhu.

Grupa 2: Trenutno sam u potrazi za time ali još nisam našao nešto što bi me u potpunosti zadovoljilo jer bih preferirao varijantu sjedalice sa vlastitim pojasom učvršćenim u barem 4 točke i isofixom ali tu kombinaciju još nisam pronašao, a bojim se da i neću pa ću morati opet neki kompromis.

Po pitanju grupa ja osobno nikada nebih kupio mješane grupe jer je kod takvih sjedalica previše kompromisa napravljeno da bi ona mogla s jednakom kvalitetom zadovoljiti obje grupe.

2 Messiah: Nije mi jasno tvoja izjava da je "sjedalica na oko mali previsoka za kontra smjer vožnje". Što si time mislio reći? Naime, poanta sjedalice i je da dijete između ostalog podigne iznad zone udara i postavi u zonu djelovanja zračnih jastuka.

_________________
V70 T5 ph2
Cover me, I'm changing lanes...


Vrh
   
PostPostano: pon sij 11, 2010 7:51 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Dečki, pa sprobao sam sve moguče kombinacije, to je sjedalica koja ima u poleđni fixator i dotezač pojasa, i to fercera, nije stvar u pojasu niti dotezanju, to je zategnuto ko puška jer sjedalica ima tzv usta - zube s kojima uhvati pojas u 2 točke i onda je to fixno ko beton. Stvar je u podnici sjedalice i kožnom sjedalu zadnje klupe u xc-u, sjedalo nije ravno i pod pravim kutem (kao drvena klupa) već ima profilirano da bude čim udobnije za putnike, zbog toga sam već svašta podmetao pod samu sjedalicu ali ne, Cabriofix je imao bazu sa onim fixatorom (rukom) da onda nejde ljevo desno, ali ova toga nema. :doh:

Sa Cabriofix sjedalicom sa bazom smo bili prezadovoljni, to sam već napomenuo, iz tog razloga samo se odlučili i na ovaj jači model, tj. za veče bebe/djecu. :roll:

Sjedalicu nismo mogli nigdje isprobati, pa tako niti prvi model cabriofix-a, no kako smo članovi na trudnoča.net forumu, svi su je toplo preporučili. Bilo smo, nekod mup-a, već jednom kod K. Cross-a, kad su Rode organizirale (čitaj u sprezi sa trgovcima da ostvare čim veči promet) testiranje sjedalica, i općenito testove koliko su roditelji upoznati sa zakonom i sa pravilnim postavljam autosjedalice, i vezanjem dijeteta u istim -Ne pitajte kakvi su rezultati - sramota, od 10 parova, možda su 2 točno znali postupak i zakon, što je definitivno alarmantno stanje za naše buduče naraštaje. :idea: :idea:
No te su sjedlice bile tad dobro se sječam Graco i BUBU i Jane, usput smo se baš tada našli tamo kad je to bilo, i ok, vidjeli jesmo, ali ono uvijek je strka zbrka, da čekaš na red da to sprobaju kod tebe trebaš pol dana ...i tako smo opet kupili M Cosi Priori XP. :wink:

Probat ču još za vikend se malo poigrat s time, no ako ne bude napredka ide van i na prodaju, a ja ču kupiti novu uz obavezno predhodno postavljanje u xc, tako da se uvjerim da bude dobra i fixna autosjedalica, jer ipak, sigurnost prije svega za našu djecu. :!: :!: :!: :!: :!:

A vi koji te krenuli u dublje rasprave, sigurnost, kako postaviti sjedalicu shodno godinama, visini i sl... zakon, atestirane sjedalice ...što-gdje-kako ...eto :

http://autosjedalice.info/cms/index.php ... 5&Itemid=6" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pon sij 11, 2010 8:02 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet lip 15, 2007 12:19 am
Postovi: 413
Vozi: S60 D5, 2002.
Lokacija: Zagreb, Maksimir
2 izy: "na oko malo visoka" sam mislio da je dosta višlja od normalnog jajeta na isofix ili easybase bazi. znači nije onako kak sam navikao u ovih 9 mjeseci.

A što se tiče tvog dodatnog stiskanja sjedalice sa suvozačevim sjedalom ti je jedna velika velika greška. vidim da nisi upoznat sa svim "pravilima" vezanja sjedalice u auto, koja skoro svugdje i za svaku sjedalicu koja je okrenuta u suprotnom od smjera vožnje, jasno kaže da se to ne smije raditi.
Kod volva je toj još katastrofalnije jer kod udara drugog vozila u stražnji kraj volva, jasno piše u uputama da se sjedalo naginje prema nazad zbog manjih ozljeda vrata za vozača i suvozača.
nhf ali trebao bi malo proučiti upute od svojeg vozila.

isto tako dosta ljudi, kada dijete vozi u jajetu, ne podigne onu ručku jer misli da je to samo kada nosiš dijete, a da kad je u autu da to treba biti preklopljeno.

moja žena je uglavnom proučila sve propise koji se tiču prevoza djeteta u autu, pa meni pokazala da sve to proučim i ja, tak da mislim da je moj izbor sjedalice dobar, iako je od 0-18 kg. i nema isofix.
a ako već idem vozit svoje dijete ili nečije sigurno neću samo reda radi svezat sjedalicu, već ću ju ići montirat u auto barem pola sata ili sat prije da se uvjerim da nikud ne mrda.

_________________
slika

VOLVO swinger/sfinger


Vrh
   
PostPostano: pon sij 11, 2010 8:05 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Dečki, pa sprobao sam sve moguče kombinacije, to je sjedalica koja ima u poleđni fixator i dotezač pojasa, i to fercera, nije stvar u pojasu niti dotezanju, to je zategnuto ko puška jer sjedalica ima tzv usta - zube s kojima uhvati pojas u 2 točke i onda je to fixno ko beton. Stvar je u podnici sjedalice i kožnom sjedalu zadnje klupe u xc-u, sjedalo nije ravno i pod pravim kutem (kao drvena klupa) već ima profilirano da bude čim udobnije za putnike, zbog toga sam već svašta podmetao pod samu sjedalicu ali ne, Cabriofix je imao bazu sa onim fixatorom (rukom) da onda nejde ljevo desno, ali ova toga nema. :doh:

Sa Cabriofix sjedalicom sa bazom smo bili prezadovoljni, to sam već napomenuo, iz tog razloga samo se odlučili i na ovaj jači model, tj. za veče bebe/djecu. :roll:

Sjedalicu nismo mogli nigdje isprobati, pa tako niti prvi model cabriofix-a, no kako smo članovi na trudnoča.net forumu, svi su je toplo preporučili. Bilo smo, nekod mup-a, već jednom kod K. Cross-a, kad su Rode organizirale (čitaj u sprezi sa trgovcima da ostvare čim veči promet) testiranje sjedalica, i općenito testove koliko su roditelji upoznati sa zakonom i sa pravilnim postavljam autosjedalice, i vezanjem dijeteta u istim -Ne pitajte kakvi su rezultati - sramota, od 10 parova, možda su 2 točno znali postupak i zakon, što je definitivno alarmantno stanje za naše buduče naraštaje. :idea: :idea:
No te su sjedlice bile tad dobro se sječam Graco i BUBU i Jane, usput smo se baš tada našli tamo kad je to bilo, i ok, vidjeli jesmo, ali ono uvijek je strka zbrka, da čekaš na red da to sprobaju kod tebe trebaš pol dana ...i tako smo opet kupili M Cosi Priori XP. :wink:

Probat ču još za vikend se malo poigrat s time, no ako ne bude napredka ide van i na prodaju, a ja ču kupiti novu uz obavezno predhodno postavljanje u xc, tako da se uvjerim da bude dobra i fixna autosjedalica, jer ipak, sigurnost prije svega za našu djecu. :!: :!: :!: :!: :!:

A vi koji te krenuli u dublje rasprave, sigurnost, kako postaviti sjedalicu shodno godinama, visini i sl... zakon, atestirane sjedalice ...što-gdje-kako ...eto :

http://autosjedalice.info/cms/index.php ... 5&Itemid=6" onclick="window.open(this.href);return false;
"Školjkasta" stražnja sjedala su ok za djecu preko 6g starosti , eventualno treba kupiti onaj podložak na koji sjednu tako da im remen dođe na pravo mjesto tj. da ne bude previsoko. Nažalost takva sjedala nisu idealna podloga za sjedalicu , V50 ima relativno ravna stražnja sjedala pa nismo s tim imali problema..

Jesi pogledao ovo?

VOLVO DJEČJA SJEDALICA ZA AUTOMOBIL:

http://www2.autoportal.hr/200905065756/ ... id-63.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: pon sij 11, 2010 8:09 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Evo i ako netko kupuje Recaro, ovo je c/p sa myhraweb foruma ponuda istih:

Evo da se i ja javim

Imamo na lageru:
- Young Sport - sve boje
- Young Profi plus - 4 boje
- Young Expert plus - 5 boja
- Young Expert - 1 boja
- Monza - sve boje
- Monza seatfix - 7 boja
- Polaric - 2 boje
- Start - 5 boja
- Isofix baze
- hrpu dodatne opreme (zamjenske navlake, navlake za pojaseve, jastučići za glavu,....)

Cjenik --> http://www.speedyshare.com/844901546.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Katalog --> http://www.recaro.com/index.php?id=1030&region=0&L=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Do sad se nitko nije požalio ništa u vezi Recara
I mislim da su među najboljima, a i mi možemo ponuditi najbolje cijene u hr
Dodjite vidjeti kod nas u dućan, imamo ih sve izložene
__________________
http://www.amoc-hr.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Automotorsport & Oldtimer centar

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pon sij 11, 2010 8:15 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Citat:
A što se tiče tvog dodatnog stiskanja sjedalice sa suvozačevim sjedalom ti je jedna velika velika greška. vidim da nisi upoznat sa svim "pravilima" vezanja sjedalice u auto, koja skoro svugdje i za svaku sjedalicu koja je okrenuta u suprotnom od smjera vožnje, jasno kaže da se to ne smije raditi.
Točno i živa istina.
Citat:
Jesi pogledao ovo?

VOLVO DJEČJA SJEDALICA ZA AUTOMOBIL:

http://www2.autoportal.hr/200905065756/" onclick="window.open(this.href);return false; ... id-63.html
Baš sam danas bio na servisu kod RIS-a i gledam malo unutra imaju jednu sjedalicu kao izl. model, ali ono, ne ulijeva mi povjerenje (čitaj - ne da nije dobra već mi je ono crna boja -koma, a dobro ima valjda i drugih boja, no nisam previše se raspitivao oko toga) Kažem, još budem ovu probao složiti, ako ne ne, idem po novu koji prije kupnje montiram, tko od trgovaca hoče prodati, ja je moram prije montirati, ako neče neče, kupit ču auto sa ravnim linijama zadnje klupe :lol:

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 43 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan