Sada je: ned tra 28, 2024 6:16 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 43 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon sij 11, 2010 8:19 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
@Kova: ovo sa Volvo sjedalicom nije loša ideja, posebice kad sam sad pročitao ovo :
Citat:
Naime, svaki roditelj koji je birao sjedalicu za bebu složit će se da to nije lak zadatak. Volvo je jedan od rijetkih proizvođača automobila koji oblikuje sjedalice za bebe i djecu, izrađuje ih za vlastita vozila i testira u svojim automobilima. Većinu drugih sjedalica oblikuju proizvođači dječjih sjedalica. One će odgovarati nekim, ali ne svim automobilima. Metode učvršćivanja sjedalica se također razlikuju. Posljedica svega toga može biti da roditelji kupe krivu vrstu sjedalice u odnosu na svoj automobil. Ili da naknadno ustanove kako je vrlo teško ispravno postaviti sjedalicu koju su već kupili. Industrija automobila je već dugo svjesna tog problema i shvaća da je potrebna jedinstvena norma koja bi osigurala da sve vrste sjedalica mogu biti korištene u bilo kojem automobilu.

http://www.moto-ris.hr/datoteke/press/2 ... DALICA.doc" onclick="window.open(this.href);return false;

:dance:

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: pon sij 11, 2010 8:32 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
@Kova: ovo sa Volvo sjedalicom nije loša ideja, posebice kad sam sad pročitao ovo :
Citat:
Naime, svaki roditelj koji je birao sjedalicu za bebu složit će se da to nije lak zadatak. Volvo je jedan od rijetkih proizvođača automobila koji oblikuje sjedalice za bebe i djecu, izrađuje ih za vlastita vozila i testira u svojim automobilima. Većinu drugih sjedalica oblikuju proizvođači dječjih sjedalica. One će odgovarati nekim, ali ne svim automobilima. Metode učvršćivanja sjedalica se također razlikuju. Posljedica svega toga može biti da roditelji kupe krivu vrstu sjedalice u odnosu na svoj automobil. Ili da naknadno ustanove kako je vrlo teško ispravno postaviti sjedalicu koju su već kupili. Industrija automobila je već dugo svjesna tog problema i shvaća da je potrebna jedinstvena norma koja bi osigurala da sve vrste sjedalica mogu biti korištene u bilo kojem automobilu.

http://www.moto-ris.hr/datoteke/press/2 ... DALICA.doc" onclick="window.open(this.href);return false;

:dance:
Pa da, zato sam ti to i stavio.. :)


Vrh
   
PostPostano: pon sij 11, 2010 9:17 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet lip 15, 2007 12:19 am
Postovi: 413
Vozi: S60 D5, 2002.
Lokacija: Zagreb, Maksimir
ajde baš ću jedan dan stavit ovu svoju u jednom i u drugom položaju i slikat da vidiš kak stoji.

ovo za volvo sjedalice je super ali isto tako ja kod sebe nemogu sjedalicu stavit napred jer nemogu isključit airbag.
naravno samo kod volva je taj prokleti prekidač dodatna oprema.

probaj montirat sjedalicu tak da u rupu sjedala kod naslona staviš recimo ručnik za plažu smotan tako da dobiješ ravnu podlogu.
i kad stavljaš pojas probaj stavit koljeno u sjedalicu i tak ju pritisnut kolko ide u sic, i tek onda zahaklat pojas, naravno da si ga prije malo odmjerio kolko ga treba dok se ne zakoči.

_________________
slika

VOLVO swinger/sfinger


Vrh
   
PostPostano: pon sij 11, 2010 10:00 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
ajde baš ću jedan dan stavit ovu svoju u jednom i u drugom položaju i slikat da vidiš kak stoji.

ovo za volvo sjedalice je super ali isto tako ja kod sebe nemogu sjedalicu stavit napred jer nemogu isključit airbag.
naravno samo kod volva je taj prokleti prekidač dodatna oprema.

probaj montirat sjedalicu tak da u rupu sjedala kod naslona staviš recimo ručnik za plažu smotan tako da dobiješ ravnu podlogu.
i kad stavljaš pojas probaj stavit koljeno u sjedalicu i tak ju pritisnut kolko ide u sic, i tek onda zahaklat pojas, naravno da si ga prije malo odmjerio kolko ga treba dok se ne zakoči.
Ja izbjegavam voziti klince naprijed, najsigurnije mjesto u većini auta i u većini scenarija nesreće je ono iza suvozača (pa onda iza vozača, suvozačevo mjesto i na kraju naravno vozačevo). To potvrđuju i statistike..


Vrh
   
PostPostano: pon sij 11, 2010 11:18 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet lip 15, 2007 12:19 am
Postovi: 413
Vozi: S60 D5, 2002.
Lokacija: Zagreb, Maksimir
pa niti ja ne vozim dete napred

nego to sam napisao zato jer je na slikama sa linka koji si stavio (srednja slika) dete napred (a ima ziher nekih 5 godina) i to još u kontra smjeru.

kolko sam ja upoznat sa sigurnošću , najsigurnije mjesto (ako to može zbog sjedala u autu) je ono na sredini stražnjeg sica. jel ako sagledaš mogućnosti svakakvih sudara, to mjesto je jedino koje je najteže dostupno bilo kakvoj jačini udarca. naravno pričamo o tome da je djete u pravilno svezanoj autosjedalici i naravno da je dijete dobro svezano u sjedalici.

2 BELA: evo žena našla da je ovu subotu 16.01. od 10-12 kod mup-a heinzelova taj rodin pregled sjedalica. veli da bumo i mi išli.
pogledaj si ovaj model baš za volvo BRITAX FIXWAY ISOFIX

_________________
slika

VOLVO swinger/sfinger


Vrh
   
PostPostano: uto sij 12, 2010 8:17 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
pa niti ja ne vozim dete napred

nego to sam napisao zato jer je na slikama sa linka koji si stavio (srednja slika) dete napred (a ima ziher nekih 5 godina) i to još u kontra smjeru.

kolko sam ja upoznat sa sigurnošću , najsigurnije mjesto (ako to može zbog sjedala u autu) je ono na sredini stražnjeg sica. jel ako sagledaš mogućnosti svakakvih sudara, to mjesto je jedino koje je najteže dostupno bilo kakvoj jačini udarca. naravno pričamo o tome da je djete u pravilno svezanoj autosjedalici i naravno da je dijete dobro svezano u sjedalici.

2 BELA: evo žena našla da je ovu subotu 16.01. od 10-12 kod mup-a heinzelova taj rodin pregled sjedalica. veli da bumo i mi išli.
pogledaj si ovaj model baš za volvo BRITAX FIXWAY ISOFIX
To sa sredinom je točno, međutim srednji pojas nije mogao dovoljno dobro učvrstiti tu našu sjedalicu. A i imamo dvoje djece, koja se i sad često prepiru koji bi sjedio u sredini - ne zato kaj je to najsigurnije nego zato da vide kroz šoferšajbu. :D


Vrh
   
PostPostano: uto sij 12, 2010 8:57 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: čet svi 31, 2007 8:32 pm
Postovi: 482
Lokacija: Zagreb
Citat:
2 izy: "na oko malo visoka" sam mislio da je dosta višlja od normalnog jajeta na isofix ili easybase bazi. znači nije onako kak sam navikao u ovih 9 mjeseci.

A što se tiče tvog dodatnog stiskanja sjedalice sa suvozačevim sjedalom ti je jedna velika velika greška. vidim da nisi upoznat sa svim "pravilima" vezanja sjedalice u auto, koja skoro svugdje i za svaku sjedalicu koja je okrenuta u suprotnom od smjera vožnje, jasno kaže da se to ne smije raditi.
Kod volva je toj još katastrofalnije jer kod udara drugog vozila u stražnji kraj volva, jasno piše u uputama da se sjedalo naginje prema nazad zbog manjih ozljeda vrata za vozača i suvozača.
nhf ali trebao bi malo proučiti upute od svojeg vozila.

isto tako dosta ljudi, kada dijete vozi u jajetu, ne podigne onu ručku jer misli da je to samo kada nosiš dijete, a da kad je u autu da to treba biti preklopljeno.

moja žena je uglavnom proučila sve propise koji se tiču prevoza djeteta u autu, pa meni pokazala da sve to proučim i ja, tak da mislim da je moj izbor sjedalice dobar, iako je od 0-18 kg. i nema isofix.
a ako već idem vozit svoje dijete ili nečije sigurno neću samo reda radi svezat sjedalicu, već ću ju ići montirat u auto barem pola sata ili sat prije da se uvjerim da nikud ne mrda.

Vidiš baš ta preporuka o stiskanju suvozačkim sjedalom je bila na instalacijskoj brošuri original sjedalice Volvo koju sam svojedobno proučavao kod Biškupa u nekom Volvo katalogu... Tko je sad tu lud stvarno neznam.

inače poražavajuća činjenica je da gotovo niti jedan proizvođač vozila ne radi crash testove za osobe niskog rasta i djecu. U tu svrhu je uspostavljena organizacija u USA koja radi te testove i vrši promidžbu među proizvođačima vozila i u javnosti kako bi skrenula pozornost na to. Kaj mislite da je volvo iz čista mira uveo child-boostere u svoja vozila?

Apropos visine: misliš na gornju visinu sjedala ili na visinu baze do sjedala? Jer ako misliš na gornju visinu pa ona je normalna jer grupa 0 dijete sjedi u poluležećem položaju a kod grupe 1 već sjedi gotovo uspravno, a i veće je na kraju krajeva.

_________________
V70 T5 ph2
Cover me, I'm changing lanes...


Zadnja izmjena: Izy, dana/u uto sij 12, 2010 9:16 am, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: uto sij 12, 2010 9:12 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: čet svi 31, 2007 8:32 pm
Postovi: 482
Lokacija: Zagreb
Citat:
Evo i ako netko kupuje Recaro, ovo je c/p sa myhraweb foruma ponuda istih:

Evo da se i ja javim

Imamo na lageru:
- Young Sport - sve boje
- Young Profi plus - 4 boje
- Young Expert plus - 5 boja
- Young Expert - 1 boja
- Monza - sve boje
- Monza seatfix - 7 boja
- Polaric - 2 boje
- Start - 5 boja
- Isofix baze
- hrpu dodatne opreme (zamjenske navlake, navlake za pojaseve, jastučići za glavu,....)

Cjenik --> http://www.speedyshare.com/844901546.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Katalog --> http://www.recaro.com/index.php?id=1030&region=0&L=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Do sad se nitko nije požalio ništa u vezi Recara
I mislim da su među najboljima, a i mi možemo ponuditi najbolje cijene u hr
Dodjite vidjeti kod nas u dućan, imamo ih sve izložene
__________________
http://www.amoc-hr.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Automotorsport & Oldtimer centar




Evo da ti ja dam malo štofa, nije ni Recaro bezgrešan mogao bih ti nabrojati barem 3 stvari s kojima nisam baš zadovoljan, počev od nefutranih obloga za glavu preko relativno tvrdih čepova u plastici oko glave do najkatastrofalnijeg dizajna isofix baze koji sam do sada vidio.

Ravne linije klupe mislim da više nitko danas ne radi pa čak ni kinezi. to je bilo u doba stojadina i fićeka.
A iskreno mislim da ti nitko od trgovaca neće dozvoliti da isprobavaš montažu sjedala u auto prije kupnje. Meni je osobno bitnije prije kupnje provjeriti kako mi dijete sjedi u dotičnoj sjedalici.

Baš sam jučer malo gledao za grupu 2 i nekako najviše trenutno naginjem Concordici iako ni Cybex nije loša, ali kad mali sjedne u Concordicu imaš feeling da je rađena baš po mjeri za njega. trenutno moj favorit do daljnjega.

_________________
V70 T5 ph2
Cover me, I'm changing lanes...


Vrh
   
PostPostano: uto sij 12, 2010 12:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
2 izy: "na oko malo visoka" sam mislio da je dosta višlja od normalnog jajeta na isofix ili easybase bazi. znači nije onako kak sam navikao u ovih 9 mjeseci.

A što se tiče tvog dodatnog stiskanja sjedalice sa suvozačevim sjedalom ti je jedna velika velika greška. vidim da nisi upoznat sa svim "pravilima" vezanja sjedalice u auto, koja skoro svugdje i za svaku sjedalicu koja je okrenuta u suprotnom od smjera vožnje, jasno kaže da se to ne smije raditi.
Kod volva je toj još katastrofalnije jer kod udara drugog vozila u stražnji kraj volva, jasno piše u uputama da se sjedalo naginje prema nazad zbog manjih ozljeda vrata za vozača i suvozača.
nhf ali trebao bi malo proučiti upute od svojeg vozila.

isto tako dosta ljudi, kada dijete vozi u jajetu, ne podigne onu ručku jer misli da je to samo kada nosiš dijete, a da kad je u autu da to treba biti preklopljeno.

moja žena je uglavnom proučila sve propise koji se tiču prevoza djeteta u autu, pa meni pokazala da sve to proučim i ja, tak da mislim da je moj izbor sjedalice dobar, iako je od 0-18 kg. i nema isofix.
a ako već idem vozit svoje dijete ili nečije sigurno neću samo reda radi svezat sjedalicu, već ću ju ići montirat u auto barem pola sata ili sat prije da se uvjerim da nikud ne mrda.

Vidiš baš ta preporuka o stiskanju suvozačkim sjedalom je bila na instalacijskoj brošuri original sjedalice Volvo koju sam svojedobno proučavao kod Biškupa u nekom Volvo katalogu... Tko je sad tu lud stvarno neznam.

inače poražavajuća činjenica je da gotovo niti jedan proizvođač vozila ne radi crash testove za osobe niskog rasta i djecu. U tu svrhu je uspostavljena organizacija u USA koja radi te testove i vrši promidžbu među proizvođačima vozila i u javnosti kako bi skrenula pozornost na to. Kaj mislite da je volvo iz čista mira uveo child-boostere u svoja vozila?

Apropos visine: misliš na gornju visinu sjedala ili na visinu baze do sjedala? Jer ako misliš na gornju visinu pa ona je normalna jer grupa 0 dijete sjedi u poluležećem položaju a kod grupe 1 već sjedi gotovo uspravno, a i veće je na kraju krajeva.
Volvo radi testove s malim lutkama i u sjedalici i bez, vidio sam na telki u jednoj emisiji.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 12, 2010 10:01 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet lip 15, 2007 12:19 am
Postovi: 413
Vozi: S60 D5, 2002.
Lokacija: Zagreb, Maksimir
evo da ne bude ko kaj radi, a ko ne radi.

ja jučer sve pogledao.
http://www.volvocars.com/intl/sales-ser ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

evo moje sjedalice u volvu.

slika


slika

_________________
slika

VOLVO swinger/sfinger


Vrh
   
PostPostano: sri sij 13, 2010 9:18 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Evo i ja sam svoju jučer navečer sa frendom stegnuo da fakat više nikuda ne mrda. Poleđinu baze i podnicu sa stavio 2 tanke dekice, i frend je svom snagom napeo pojas koliko je god najače mogao, a ja sam u tom trenutku na 2 predviđena mjesta na sjedalici stisnuo isti nategnuti pojas tim ''zubima'' koje ima sjedalica i sad je to to. :wink:

Ipak je ovaj sjedalica ocjenjenja sa 5 zvijezdica, mali se osječa u njoj super i voli sjediti u miru, tako da ipak ta sjedalica opravdava i svoju cijenu, samo je bio problem što je nisam dovoljno jako pričvrstio. Materijali su kvalitetni i nisu grubi/iritantni, svi parametri podešenja sjedalice su vrlo jednostavni, a najbolje je bar meni to što kad stavim maloga unutra, kad mu stavim pojaseve, samo jednim potezom glavnog pojasa, učvrste se sve 3 točka pojasa, i na taj način je klinac full osiguran u sjedalici.

http://www.babyworld.co.uk/information/ ... asp?id=189" onclick="window.open(this.href);return false;

Ipak je sjedalica sad odlična i ne mrda pod milim bogom nikam, ali je činjenica da za pravilnu montažu je potrebno dvoje ljudi, eto, my problem solved. :!:


slika

slika

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sri sij 13, 2010 9:20 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
http://www.youtube.com/watch?v=Wl_xNbrLTnU" onclick="window.open(this.href);return false; :wink: :wink: :wink:

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sri sij 13, 2010 11:05 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Evo i ja sam svoju jučer navečer sa frendom stegnuo da fakat više nikuda ne mrda. Poleđinu baze i podnicu sa stavio 2 tanke dekice, i frend je svom snagom napeo pojas koliko je god najače mogao, a ja sam u tom trenutku na 2 predviđena mjesta na sjedalici stisnuo isti nategnuti pojas tim ''zubima'' koje ima sjedalica i sad je to to. :wink:

Ipak je ovaj sjedalica ocjenjenja sa 5 zvijezdica, mali se osječa u njoj super i voli sjediti u miru, tako da ipak ta sjedalica opravdava i svoju cijenu, samo je bio problem što je nisam dovoljno jako pričvrstio. Materijali su kvalitetni i nisu grubi/iritantni, svi parametri podešenja sjedalice su vrlo jednostavni, a najbolje je bar meni to što kad stavim maloga unutra, kad mu stavim pojaseve, samo jednim potezom glavnog pojasa, učvrste se sve 3 točka pojasa, i na taj način je klinac full osiguran u sjedalici.

http://www.babyworld.co.uk/information/ ... asp?id=189" onclick="window.open(this.href);return false;

Ipak je sjedalica sad odlična i ne mrda pod milim bogom nikam, ali je činjenica da za pravilnu montažu je potrebno dvoje ljudi, eto, my problem solved. :!:
Pošto ja nemam pojma kak se koja zove nit me to ne interesira, moram ti reći da sam ja prošle godine kupio sličnu takvu, ali ova koju sam ja uzeo ima uz te zube još dodatne španere za pojas tak da ju možeš sam montirat i ne ziba se nigdje niti ju treba podlagati, uz to ima stepless regulaciju nagiba tak da niti jedan profil sica ne predstavlja problem.
Uz kvalitetu tapecirunga i tif oznaku, ovo kak se postavlja sjedalica mi je bio glavni kriterij. Pošto mi je ovo treće dijete već sam prije svašta naučio. Isto vrijedi i za kolica. Glavni uvjet je da se sklapaju i rasklapaju jednom rukom u jednom potezu. Sve ostalo nije bitno što god rode govorile ;)


Vrh
   
PostPostano: sri sij 13, 2010 6:37 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Ja sam se odlučio za Recaro Young Sport na akciji, cijena je dobra i nemam šta razmišljati. Ipak je to, koliko mi se čini, u višoj klasi sjedalica i mislim da nema greške. Pa nemrem ja sad napravit 5 djece, kupit 5 auta i sjedalica pa ih sve skršit i gledati koja je dobra a koja ne.
http://www.amoc-hr.com/index.php?option ... Itemid=140

BTW kako sam danas bio tamo u dućanu, usput sam pitao postoji li možda mogućnost "poslovne" suradnje sa klubom. Reklu su mi da nema problema, tebali bi ih kontaktirati i probati nešto dogovoriti, pa eto, ako mislite da ima smisla ...
Inače, kao što se vidi na njihovoj stranici, imaju Recaro program sjedal i sjedalica, te opremu za tuning i styling, itd. .... tako da ja vjerujem da bi u klubu i bilo nekakvih interesenata. Predsjedništvo (vijeće staraca), šta mislite?

_________________
Nike patike


Vrh
   
PostPostano: sri sij 13, 2010 9:37 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: čet svi 31, 2007 8:32 pm
Postovi: 482
Lokacija: Zagreb
Citat:
... a najbolje je bar meni to što kad stavim maloga unutra, kad mu stavim pojaseve, samo jednim potezom glavnog pojasa, učvrste se sve 3 točka pojasa, i na taj način je klinac full osiguran u sjedalici.
Čekaj malo zar nema Priori XP učvrščenje pojasa u 5 točaka?
Inače je adac tu sjedalicu testirao 2003 i AFAIR slabije je zadovoljila kod frontalnog sudara. Sve ostalo OK.

A netko je spomenuo i Volvo sjedalice ali koliko me pamčenje služi njih radi Britax pod imenom Fixway a dotična isto nije baš dobila neke lude ocjene na crash testu. Prošla je sa ocjenom zadovoljavajuće.

_________________
V70 T5 ph2
Cover me, I'm changing lanes...


Zadnja izmjena: Izy, dana/u sri sij 13, 2010 9:50 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 43 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan