Sada je: pon tra 29, 2024 4:13 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 44 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri pro 23, 2009 5:12 pm 
Offline

Pridružen/a: čet vel 12, 2009 9:35 am
Postovi: 33
Lokacija: Zagreb
Kako uopce komentirati/gledati na ovo!?

Meni se nekako ne svidja... ali... nadam se da nisam u pravu...!

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=466682


Vrh
   
PostPostano: sri pro 23, 2009 5:27 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned stu 15, 2009 10:40 pm
Postovi: 165
Lokacija: okolica Samobora
Pa ne može biti dobro... :think:
Možda ako pojeftine, a to će se odraziti na kvalitetu. Koma! :pray:

_________________
Špica


Vrh
   
PostPostano: sri pro 23, 2009 5:33 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Kao što sam bio postao prije 4-5 mjeseci, Geely kupio Volvo: http://www.prnewswire.com/news-releases ... 71347.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Znate li da će jedan model ipak ostati u Evropskom vlasništvu? Naime, većinski vlasnik tvornice u Uddevalli (Švedska), u kojoj se proizvodi model C70, je Pininfarina.. :)


Vrh
   
PostPostano: sri pro 23, 2009 5:42 pm 
Offline

Pridružen/a: čet vel 12, 2009 9:35 am
Postovi: 33
Lokacija: Zagreb
U isto vrijeme Kova i ja otvorili gotovo istu temu....! Ajmo je ujediniti....! :)

Mod... ucini nesto...! :)


Vrh
   
PostPostano: sri pro 23, 2009 5:43 pm 
Offline

Pridružen/a: čet vel 12, 2009 9:35 am
Postovi: 33
Lokacija: Zagreb
Citat:
Pa ne može biti dobro... :think:
Možda ako pojeftine, a to će se odraziti na kvalitetu. Koma! :pray:
Mislim da to nije dobar smjer... :pray:

Ja ostajem i dalje.... bitna je kvaliteta....


Vrh
   
PostPostano: sri pro 23, 2009 9:37 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
U isto vrijeme Kova i ja otvorili gotovo istu temu....! Ajmo je ujediniti....! :)

Mod... ucini nesto...! :)
Riješeno


Vrh
   
PostPostano: sri pro 23, 2009 9:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Pola mog Volva ima kineske dijelove i vid' kak juri. Zamisli kako će tek ići ovi koji budu cijeli od kineskih dijelova :lol:.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: sri pro 23, 2009 10:26 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
A zato svi novi volvovi izgledaju ko kinezi :mrgreen: :mrgreen:

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
PostPostano: čet pro 24, 2009 10:52 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Citat:
Pola mog Volva ima kineske dijelove i vid' kak juri. Zamisli kako će tek ići ovi koji budu cijeli od kineskih dijelova :lol:.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa kineska roba valja čika ... :!: :!: :!: :!: :!: :!:

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet pro 24, 2009 7:56 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet srp 16, 2009 9:13 pm
Postovi: 1443
Vozi: 960 aka Plavi Grom
Lokacija: Mala buna
Citat:
Citat:
Pola mog Volva ima kineske dijelove i vid' kak juri. Zamisli kako će tek ići ovi koji budu cijeli od kineskih dijelova :lol:.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa kineska roba valja čika ... :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Dečki pa kaj danas nije iz kine,naručim prek bay-a kina,odeš u importane kina :violin:
Moramo im dati šansu,kinezi su pametni ali mali pa brijem da bi novi recimo rang xc-a mogao biti veličine smarta :lol: :lol:

_________________
850 2.0 karavankoSold
850 2.3 T-5 sedankoSold
740 2.3 Brick-RWD
940 2.0 Turbać
960 3.0 Šalta sam :-))
Martiauto2017 j.d.o.o
Automehanika-Autoplin


Vrh
   
PostPostano: pet pro 25, 2009 8:11 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Pola mog Volva ima kineske dijelove i vid' kak juri. Zamisli kako će tek ići ovi koji budu cijeli od kineskih dijelova :lol:.
Ne zaboravite da Kinezi imaju space technology, prema tome, kad treba, oni mogu i znaju napraviti nešto dovoljno kvalitetno da se otisnu u svemir.

Isto tako, Jaguar je već jedno vrijeme u vlasništvu Indijaca, pa nikom ništa. To znači da sve ovisi o tome kaj piše u ugovoru: ako razvoj i proizvodnja ostaju u Švedskim rukama praktički ništa se neće promijeniti osim što će profit odlaziti na drugi žiro račun. Koliko ja znam Kinezi će ostvariti pravo na proizvodnju prethodne generacije Volva pod svojim brandom, novi Volvači i dalje ostaju pod Švedskim nadzorom, ali vidjećemo.

U svakom slučaju, ovak na prvu, ne bih prejudicirao stvari..


Zadnja izmjena: Kova, dana/u pet pro 25, 2009 10:14 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: pet pro 25, 2009 8:12 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
A zato svi novi volvovi izgledaju ko kinezi :mrgreen: :mrgreen:
Nikad o ukusima, ali svejedno moram reći - kaj god..


Vrh
   
PostPostano: pon pro 28, 2009 10:23 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Citat:
Citat:
Pola mog Volva ima kineske dijelove i vid' kak juri. Zamisli kako će tek ići ovi koji budu cijeli od kineskih dijelova :lol:.
Ne zaboravite da Kinezi imaju space technology, prema tome, kad treba, oni mogu i znaju napraviti nešto dovoljno kvalitetno da se otisnu u svemir.

Isto tako, Jaguar je već jedno vrijeme u vlasništvu Indijaca, pa nikom ništa. To znači da sve ovisi o tome kaj piše u ugovoru: ako razvoj i proizvodnja ostaju u Švedskim rukama praktički ništa se neće promijeniti osim što će profit odlaziti na drugi žiro račun. Koliko ja znam Kinezi će ostvariti pravo na proizvodnju prethodne generacije Volva pod svojim brandom, novi Volvači i dalje ostaju pod Švedskim nadzorom, ali vidjećemo.

U svakom slučaju, ovak na prvu, ne bih prejudicirao stvari..
Slažem se. Ne treba unaprijed govoriti. Ali ja imam drukčije mišljenje. Ford prodaje Volvo Cars Geelyju za 2 miljarde dolara.
!999. Ford ga je platio 6 milijardi. Tokom godina Volvo se je razvijao (koliko toliko) ,posebno sigurnosne sustave. Pa zar nije onda čudno da ga prodaju za 2 milijarde dolara ,a zna se da Volvo ima sigurnosnu tehniku na visokom nivou. Ugovor još nije potpisan i mišljenja sam da će ipak zadnju riječ imati šveđani. No ukoliko se i proda Geelyju, samo neka daju pare. I Volvo će raditi dobre aute :)

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: pon pro 28, 2009 11:19 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Tokom godina Volvo se je razvijao (koliko toliko) ,posebno sigurnosne sustave.
Te godine su davno prošle. Sigurnosni sistemi su implementirani kod svih proizvođača. Volvo nema nikakve revolucije trenutno u tome. Međutim ovo s kinezim možda i neće biti tako loše, nisu kinezi budale, znaju i oni štošta, a najbolji su u krađi/kopiranju tehnologije i onda daljnjem razvoju iste, to rade najbolje od svih, u svim granama industrije. To što mi imamo predrasude o njihovoj kvaliteti su krivi trgovci koji tamo kupuju najjeftinije smeće i prodaju ga nama. Tamo se može kupiti jako jeftino smeće ali i jako kvalitetan proizvod koji će i koštati nešto.


Vrh
   
PostPostano: pon pro 28, 2009 3:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Citat:
Pola mog Volva ima kineske dijelove i vid' kak juri. Zamisli kako će tek ići ovi koji budu cijeli od kineskih dijelova :lol:.
Ne zaboravite da Kinezi imaju space technology, prema tome, kad treba, oni mogu i znaju napraviti nešto dovoljno kvalitetno da se otisnu u svemir.

Isto tako, Jaguar je već jedno vrijeme u vlasništvu Indijaca, pa nikom ništa. To znači da sve ovisi o tome kaj piše u ugovoru: ako razvoj i proizvodnja ostaju u Švedskim rukama praktički ništa se neće promijeniti osim što će profit odlaziti na drugi žiro račun. Koliko ja znam Kinezi će ostvariti pravo na proizvodnju prethodne generacije Volva pod svojim brandom, novi Volvači i dalje ostaju pod Švedskim nadzorom, ali vidjećemo.

U svakom slučaju, ovak na prvu, ne bih prejudicirao stvari..
Slažem se. Ne treba unaprijed govoriti. Ali ja imam drukčije mišljenje. Ford prodaje Volvo Cars Geelyju za 2 miljarde dolara.
!999. Ford ga je platio 6 milijardi. Tokom godina Volvo se je razvijao (koliko toliko) ,posebno sigurnosne sustave. Pa zar nije onda čudno da ga prodaju za 2 milijarde dolara ,a zna se da Volvo ima sigurnosnu tehniku na visokom nivou. Ugovor još nije potpisan i mišljenja sam da će ipak zadnju riječ imati šveđani. No ukoliko se i proda Geelyju, samo neka daju pare. I Volvo će raditi dobre aute :)
Zadnju riječ ima vlasnik firme, a to Šveđani nisu, već jedno duže vrijeme. Cijena od 2 mlrd $ je sigurno realna jer Volvo radi kvalitetne aute ali su jeftiniji od konkurencije pa radi toga i nisu nešto naročito profitabilni za vlasnika firme. A i kriza je, pa je teško naći kupca, pogotovo s lovom ili onog koji bez problema može dobiti lovu od banaka.

Kakve će aute Volvo raditi nakon prodaje Geelyu ovisi o terminima ugovora: tko će određivati razvojnu i prodajnu strategiju firme, gdje će se raditi razvoj, gdje će biti proizvodnja itd..


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 44 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan