Sada je: ned tra 28, 2024 11:56 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 17 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon lip 25, 2007 11:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Pozdrav svima,
evo moj Rudolf se pobrinuo da mi malo zagorča ovaj produženi vikend. Naime, danas se vraćamo sa Krka i iznad Križišća tik prije onog pružnog prijelaza, pogledam instrument ploči i šok :shock: , kazaljka temperature u crvenom! Ma nemoj me j.... , baš frendovi hvale auto, kako je udoban, kako ide , bla bla bla i sad ti meni tako. Ništa, stanemo malo dalje, hauba gore, pustim ga da malo radi u leru dok se nije kazaljka vratila u normalu i nastavim dalje. Par minuta kasnije, kazaljka opet gore :( . Onda smo našli neko ugibalište u hladu, pustio ga da odradi 10-15 minuta i ugasio ga na nekih 20-tak minuta ( taman da popušim pola kutije). Dalje je sve bilo ok kad smo se prestali penjati, kazaljka je bila na sredini, samo se mrvicu digla na auto cesti pri nekih 160-170 kmh.
Uvjeti jesu bili katastrofa, jak uspon, vani + beskonačno, klima, 4 osobe u autu a brzina cca 40-50 km, ali svejedno mislim da to nije baš normalno. Antifriza imam malo preko max, pa sam malo ispuštao, ulja ima, ventilatori rade ko blesavi. Jedino me tješilo to što je jako puno auta bilo pored ceste sa dignutim haubama :twisted:
Za tri tjedna opet idem na more pa bih se htio osigurati protiv takvih neugodnjaka (tako lijepi autek, a stoji na cesti dignute haube), pa bih molio ako mi netko može reći na šta da obratim pozornost, indikator, termostat ili šta već. Mislim da ću obnoviti i članstvo u Hak-u, jer kad god sam bio član, nikad me auto nije ostavio.


slika

Naraavno, na sve to su tu bile i dvije žene sa svojim pametnim pitanjima, savjetima i komentarima :D , ne želim više tooo!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon lip 25, 2007 11:43 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Promijeni termostat. Čak i ako je ispravan, nije loše promijeniti ga s vremena na vrijeme. Ne vjerujem da je problem u indikatoru, kada je moj bio loš, manifestiralo se na način da mi kazaljka trenutno odplovi u crveno, pa se popale ventilatori, pa za par trenutaka padne na normalu i tak. Kod tebe mi se čini da je u pitanju baš pregrijavanje motora i iskreno se nadam da je zbog termostata koji zašteka i/ili ne otvori do kraja.
Druga, bitno ružnija varijanta je da se nešto događa sa dihtungom glave, ispušnim ventilima..

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon lip 25, 2007 11:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Citat:
Promijeni termostat. Čak i ako je ispravan, nije loše promijeniti ga s vremena na vrijeme. Ne vjerujem da je problem u indikatoru, kada je moj bio loš, manifestiralo se na način da mi kazaljka trenutno odplovi u crveno, pa se popale ventilatori, pa za par trenutaka padne na normalu i tak. Kod tebe mi se čini da je u pitanju baš pregrijavanje motora i iskreno se nadam da je zbog termostata koji zašteka i/ili ne otvori do kraja.
Druga, bitno ružnija varijanta je da se nešto događa sa dihtungom glave, ispušnim ventilima..
Ajde, budem probao sa termostatom. Ova ružnija varijanta znači skidanje glave i puno eura, zar ne. Postoji li način da se to nekako dijagnosticira, ili ga opet moram isprobati u ekstremnim uvjetima. Sad me to malo plaši, ne znam ima li to veze s onim što mi troši ulje i tu i tamo se zdimi (nikako da skužim koje boje je dim, mislim da je svjetlije boje :cry: )


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 26, 2007 12:16 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Da onaj dio u kojem kažeš da je bilo antifriza preko maximuma ne zvući baš dobro. Pogledaj dal u kompresionoj posudi na rubu oko otvra za čep ima kakvih masnih naslaga. Gurni prst i napravi krug po donjem rubu otvora. Naravno kad je motor hladan!!!!!!!
Daj bože da ti je samo termostat.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 26, 2007 5:56 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Citat:
Da onaj dio u kojem kažeš da je bilo antifriza preko maximuma ne zvući baš dobro. Pogledaj dal u kompresionoj posudi na rubu oko otvra za čep ima kakvih masnih naslaga. Gurni prst i napravi krug po donjem rubu otvora. Naravno kad je motor hladan!!!!!!!
Daj bože da ti je samo termostat.
Masne naslage bi bile rezultat puštanja dihtunga, odnosno prolaska ulja u antifriz, zar ne? Baš ću probati sad prije posla.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 26, 2007 9:03 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
mislim da se ne trebaš uzbuđivati oko toga jel ti dihtung zgoril. Prije ti je zaštekal termostat jer to je i inače tak, te stvari treba mjenjati, nisu skupe a kad zaštekaju naprave sranje. Meni se slično desilo prije par godina na mom V-u, s tim da nije zakuhal neg se samo temperatura digla na dvije trećine, taj jedan jedini put. Na penjanju od grobnika prema gore u smjeru zagreba, ljeto, vani 30 i nešto, klima, 4 osobe u autu, 150 u petoj uz onaj brijeg, a to se nebi ni desilo vjerojatno da sam skinuo onaj poklopac na prednjem braniku od ispod. To je nestandardno kod nas al ja to imam jer je auto odozgora pa je došlo s njim. Znači, po meni, mjenjaj termostat i uživaj. Eventualno operi kilere s nekakvom tekućinom koja otapa muhe i ostalo smeće uz pomoć miniwash-a ( bez prevelikog približavanja kilerima)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 26, 2007 9:20 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Mislim da je problem samo u zaštopanim sačama hladnjaka ( i daj provjeri ne vidim po slikama dali imaš onu plastiku ispod tablice u rupi koja je samo za hladnija tržišta, ako je gore skini ju, jer sam imao dosta slučajeva da je to problem pregrijavanja)

I obavezno isprati hladnjake kao što je ruka opisao.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 26, 2007 10:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Vidiš, vidiš :? . Ma nisu mi se te plastike nikad ni sviđale, sutra lete dole :evil: . Hvala na savjetu :wink:
A jel moram čekati dugo da se hladi :? kada perem kiler? :?:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 26, 2007 11:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Vidiš, vidiš :? . Ma nisu mi se te plastike nikad ni sviđale, sutra lete dole :evil: . Hvala na savjetu :wink:
A jel moram čekati dugo da se hladi :? kada perem kiler? :?:
gradjevinar a? Iggy, funkcija kilera je da hladi jako vrucu tekucinu, dakle navikao je I predvidjen je za temperaturne shokove I zato nemas straha, peri dok je topli, bolje ti I sredstvo radi na vecoj temperaturi. A sad moje pitanje za tebe, malo ot al jebi ga. Dobar, ne skup, pametan I pouzdan majstor za napraviti malu preinaku na krovu-sindra je u igri. jel ima gdje takav?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lip 26, 2007 11:54 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Ej ej ovo je forum o autima a ne o građevini,JEL TO JASNO :!: :D

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri lip 27, 2007 12:21 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Da onaj dio u kojem kažeš da je bilo antifriza preko maximuma ne zvući baš dobro. Pogledaj dal u kompresionoj posudi na rubu oko otvra za čep ima kakvih masnih naslaga. Gurni prst i napravi krug po donjem rubu otvora. Naravno kad je motor hladan!!!!!!!
Daj bože da ti je samo termostat.
Masne naslage bi bile rezultat puštanja dihtunga, odnosno prolaska ulja u antifriz, zar ne? Baš ću probati sad prije posla.
Masne naslage bi bile od smjese benzina iz komore za sagorjevanje koje idu u kanal od vode pod pritiskom kompresije kroz rupu u dihtungu. E sad, kak ti je Kiki rekal skini plastike, ali i pripazi malo na kompesionu posudicu i razinu rashladne tekučine u njoj za svaki slučaj. pogledaj gdje ti je nivo kad je auto hladan a gdje kad je vruć. Rekao si da je rashladne tekučine u sistemu bilo preko maximima to bi moglo biti zato jer je kompresija natiskala smjesu u rashladni sistem. Ako je dihtung puknuo.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri lip 27, 2007 6:18 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Citat:
Da onaj dio u kojem kažeš da je bilo antifriza preko maximuma ne zvući baš dobro. Pogledaj dal u kompresionoj posudi na rubu oko otvra za čep ima kakvih masnih naslaga. Gurni prst i napravi krug po donjem rubu otvora. Naravno kad je motor hladan!!!!!!!
Daj bože da ti je samo termostat.
Masne naslage bi bile rezultat puštanja dihtunga, odnosno prolaska ulja u antifriz, zar ne? Baš ću probati sad prije posla.
Masne naslage bi bile od smjese benzina iz komore za sagorjevanje koje idu u kanal od vode pod pritiskom kompresije kroz rupu u dihtungu. E sad, kak ti je Kiki rekal skini plastike, ali i pripazi malo na kompesionu posudicu i razinu rashladne tekučine u njoj za svaki slučaj. pogledaj gdje ti je nivo kad je auto hladan a gdje kad je vruć. Rekao si da je rashladne tekučine u sistemu bilo preko maximima to bi moglo biti zato jer je kompresija natiskala smjesu u rashladni sistem. Ako je dihtung puknuo.
Gurao sam prst i nije ništa masno, (mislim u posudici :wink: ). Mislim da je bilo malo previše nasuto antifriza, ja sam malo izvukao i sad je malo ispod crtice.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri lip 27, 2007 6:20 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
A sad moje pitanje za tebe, malo ot al jebi ga. Dobar, ne skup, pametan I pouzdan majstor za napraviti malu preinaku na krovu-sindra je u igri. jel ima gdje takav?[/quote]

Kod mene u firmi baš i ne, ali ću probati nešto saznati. :wink:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri lip 27, 2007 12:28 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Ej ej ovo je forum o autima a ne o građevini,JEL TO JASNO :!: :D
hehe, ma ja vozim auto po krovu ;)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri lip 27, 2007 12:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Masne naslage bi bile od smjese benzina iz komore za sagorjevanje koje idu u kanal od vode pod pritiskom kompresije kroz rupu u dihtungu. E sad, kak ti je Kiki rekal skini plastike, ali i pripazi malo na kompesionu posudicu i razinu rashladne tekučine u njoj za svaki slučaj. pogledaj gdje ti je nivo kad je auto hladan a gdje kad je vruć. Rekao si da je rashladne tekučine u sistemu bilo preko maximima to bi moglo biti zato jer je kompresija natiskala smjesu u rashladni sistem. Ako je dihtung puknuo.
To vidiš po crevima, ostanu tvrda dugo nakon je auto ugašen, u slučaju da nabija kompresiju u sistem hlađenja. Rashladna tekućina preko maksimuma je apsolutno normalna stvar ukoliko se auto pregrije, voda i antifriz nisu ulje koje nema temperaturne anomalije i ne širi se pod utjecajem topline. Ajde nemojte strašit čovjeka bezveze, da nabija kompresiju u sistem vode osjetio bi to prije i poslije, ne bi auto normalno radio ni na leru, a ne bi se pregrijavao od toga ukoliko nije začepljen kiler,zaštekan termostat ili neispravan termoelement koji uključuje ventilator(e). Meni se motor( honda) prošle godine pregrijao na samom ulasku u tunel Sv. Rok, a imao je samo 7000km, također je bilo u tom momentu viška tekućine. Uzrok je bio pregoreni osigurač ventilatora i ogromna gužva zbog kojeg sam išao jako sporo po zaustavnoj traci pa nije bilo dovoljno strujanja zraka. Kad se ohladio tekućina se vratila na normalu. Eto.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 17 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Lucas i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan