Sada je: pon tra 29, 2024 12:17 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub stu 07, 2009 3:08 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Tražim program za navigaciju za Sony Ericsson P1i (Symbian).
Znam da ovaj mobi vrti TomTom 6, ne znam vrti li Garmin. GPS prijemnik je vanjski Wayfinder (bluetooth).

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: sub stu 07, 2009 10:51 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: sub stu 29, 2008 6:50 pm
Postovi: 317
Vozi: s60 2.4D
Lokacija: Bjelovar
imam Nokiu 5800 XM sa symbian s60 OS, stavio sam Garmina na nju i fercera bez problema.
možda ti pomogne i ovaj post jednog lika sa bugovog foruma:

Sony Ericsson P1i
Ja ga kupio prije evo sad će skoro 2 godine... iskreno, ne znam kad sam tako dugo imao neki mobitel.

Sve je na njemu super samo me već polako počelo živcirati to što je povremeno spor i tu i tamo se zblesira (tipični SE - imao ih nekoliko i uvijek ista priča)... anyhow...već sam počeo razmišljati o novom mobu... XPERIA ili iPhone 3GS, kad ono stigla mailom obavijest o novom Software Updateu za moj SE P1i.
E ljudi... pa to je sad novi mobitel... dva puta brži, veća tipkovnica kod korištenja stylusa, neke promjene u kalendaru ali onu najveću nisu ispravili u njemu - a to je da se blesavi kalendar ne da namjestiti da kreće od ponedjeljka već uvijek starta od nedjelje - totalna glupost i najviše me nervira na mobitelu.

Uglavnom, mobom sam trenutno više nego zadovoljan... imam i instaliran na 4GB karticu i GARMIN XT... sve radi odlično nakon updatea.

Dakle, radi pa se onda obavezno naviri ovdje: http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=60969" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
do not repair something if it is not broken


Vrh
   
PostPostano: ned stu 08, 2009 7:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
@damir b
Ono plavo je tvoj tekst ili copy&paste? Hoću reći, je li to tvoje osobno iskustvo sa P1?
Pronjuškao sam malo po webu, našao TomTom 6 i instalirao ga, za sada radi bez greške.
Međutim, na većini foruma može se pročitati da TomTom 6 radi besprijekorno na Sony Ericsson mobitelima, a Garmin XT na Nokia mobitelima. Također se može pročitati i da Sony Ericsson ima problema s instalacijom Garmina, a ukoliko se uspije instalirati onda ima nekakve bugove - u prvom redu je nestabilan i ruši se.
Zato i pitam je li ono plavo tvoje iskustvo ili...
Što se Garmina tiče, zanima me koliko memorije traži, koliko je brz i user-friendly i kakve su karte.

@administrator
Sorry, ovo sad više ne spada u oglasnik, pa molim da se premjesti. Možda bi npr. tema "GPS navigacija na PDA - iskustva" bila od šireg interesa?

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: ned stu 08, 2009 7:55 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: sub stu 29, 2008 6:50 pm
Postovi: 317
Vozi: s60 2.4D
Lokacija: Bjelovar
I plavo i crveno je copy&paste i dio je istog posta samo sam ja zadnju rečenicu označio crveno gdje lik veli da mu garmin XT radi bez problema. Pa ne vidim razloga zašto ne bi i tebi, ništa te ne košta da ga probaš instalirat. E sad što se tiče koliko je user friendly, Nokia OVI maps mi je puno brže legla nego garmin (pregled i pretraga karti mi je nekako jednostavnija) ali nekon 7 dana besplatne licence za OVI odlučio sam se za garmin jer me niš ne košta. E da, i garmin mi još nikada nije "pomiješao lončiće" tijekom vožnje po zadanoj ruti dok se OVI znao zblesirat i ponekad izvršavat neka bezvezna preračunavanja rute koji baš nisu bili previše logični. Pošto sam si ja za garmin skinuo samo Hrvatsku,Bosnu i Sloveniju jer mi trenutno više ne treba, zauzeće memorije mi je nekih 120MB. Imam karticu od 8GB pa me memorija ne brine. Što nam je još ostalo, brzina? mislim da to ipak ovisi o stroju na kojem se stvar vrti, ja sa nokijicom full zadovoljan.............

_________________
do not repair something if it is not broken


Vrh
   
PostPostano: pet stu 13, 2009 11:26 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: sub stu 29, 2008 6:50 pm
Postovi: 317
Vozi: s60 2.4D
Lokacija: Bjelovar
jesi radio šta po pitanju garmina?

_________________
do not repair something if it is not broken


Vrh
   
PostPostano: pet stu 13, 2009 12:41 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Za sada ne.
Na svim forumima koje sam čitao piše da SE P1 ima problema s Garminom XT - ruši se, ima problema s prepoznavanjem GPS prijemnika koji nije Garmin, sporo daje lokaciju, radi "na trzaje", spor je u "re-routingu", itd.
A kako TomTom 6 radi besprijekorno (jedino me malo zeza TomTom Home), nekako mi se čini da nema smisla niti gubiti vrijeme na to.

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan