Sada je: pon tra 29, 2024 9:32 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub lis 31, 2009 2:49 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Na slijedećem servisu moram mijenjati vilice, zajedno sa selenima. Možda još nešto od elemenata ovjesa. Da li je možda netko to mijenjao na S40, koja bi bila cijena zahvata? Da se znam psihološki pripremiti :)

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: sub lis 31, 2009 4:00 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Kad prije pobogu :?. Koliko km je sa autom napravljeno?

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: pet stu 06, 2009 9:49 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: čet lis 11, 2007 11:03 am
Postovi: 208
Lokacija: Slovenija
Problem je u vilicama ili u selenima? Možeš samo dat popravit selene...puno jeftinije. ;)

_________________
ALJAŽ
VOLVO
V50


Vrh
   
PostPostano: sub stu 07, 2009 11:07 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Rečeno mi je da selene treba mijenjati zajedno sa vilicama. A sad ja neznam kako je taj sklop napravljen. Da li su seleni posebno ili mora ići sve zajedno.

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: pon stu 09, 2009 2:14 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Citat:
Kad prije pobogu :?. Koliko km je sa autom napravljeno?
Auto ima 152000 km. No ceste u gradu su loše. Sigurno svoj danak imaju i 17 cola felge. No pošto ne mislimo skoro prodavati ovaj auto planiram staviti 18 cola gore. Nadam se da će do mog konačnog preuzimanja auta :) ceste popraviti u gradu.

P.S. Ponovno sam napisao odgovor jer vidim da je nestao uslijed hakerskog napada prije par dana.

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: pon stu 09, 2009 2:27 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Uh, sa 18" će biti i gore, osim ako ne kupiš neku stvarno laganu felgu.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: pon stu 09, 2009 2:37 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Citat:
Uh, sa 18" će biti i gore, osim ako ne kupiš neku stvarno laganu felgu.
Nemam u planu još mijenjati felge na 18 cola, no to bi htio svakako napraviti kroz koju godinu. Prije toga svakako bi provjerio u servisu da li mogu na ovaj ovjes i motor ići felge 18 cola, čisto sigurnosti radi i ugradio bi tvorničku dimenziju guma. Ovo se slažem da bi ovjes mogao više trpjeti, no izgled je izgled :) A naravno i bolje ležanje na cesti.

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: pon stu 09, 2009 3:03 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
U pravilu uvijek možeš namontirati veću felgu od tvorničke, a najčešće ne možeš manju (zbog promjera diskova i čeljusti).
No, da bi zadržao isti opseg kotača (i promjer), potrebno je ići na niži profil gume. A to nikako ne vodi prema udobnosti, na 18" je guma već jako "tanka", pa puno manje amortizira, a i moraš ju jače pumpati kako ne bi slomio felgu na nekoj žeščoj rupi.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: uto stu 10, 2009 7:36 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
tcode ,hvala na savjetima. Svakako ću to imati na umu :)

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: sri pro 30, 2009 2:12 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Citat:
Na slijedećem servisu moram mijenjati vilice, zajedno sa selenima. Možda još nešto od elemenata ovjesa. Da li je možda netko to mijenjao na S40, koja bi bila cijena zahvata? Da se znam psihološki pripremiti :)
Ako već nisi zamijenio vilice ispričam ti ja svoje iskustvo pa da budeš pametniji od mene.
Kupio sam Volvo V50 2005 godina, i jedini problem koji je trebalo riješiti je zadnji selen na prednjoj desnoj vilici.
Nakon malo proučavanja i zvanja saznao sam da se ne može samo selen zamijeniti nego cijela vilica sa dva selena i kuglom.
Cijene su 1600kn u Baotiću i Ris-u, 1850kn u AK Biškup i 140 EUR u Mariboru.
Išao sam u Sloveniju za gume pa sam usput kupio u Mariboru tu vilicu, nisam tamo montirao na auto jer se nisam naručio za servis.
Doma kod frenda idemo mi staviti tu vilicu, kad ono ne paše, kugla je drugačija nego na mojoj (koja je originalna na autu).
Nakon 20-tak poziva i uvjeravanja Slovenaca da oni tu ne mogu ništa jer njima prema broju šasije odgovara vilica saznao sam (u Baotiću) da je u programu pogrešno naveden model vilice i da se treba naručiti druga vilica, a ne ona koja piše u Volvo programu.
Sad me u Mariboru čeka druga vilica i moram još jednom gore (srećom ću usput pokupiti DDV pa nemam dodatnog troška, ali sve to skupa me dosta naživciralo, a najviše odnos tamo gdje sam vilicu kupio koji se nisu potrudili istražiti problem i dok im ja nisam javio koji je broj vilice za moj auto oni su me ignorirali).

P.S.
Kažu u servisu da je potrebno sat i pol za zamjenu vilice, mi smo to napravili za 20-30 minuta, tako da i tu na satnici nisu baš korektni.

Pozdrav,
Tomislav

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: sub ožu 20, 2010 3:00 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Citat:
Citat:
Na slijedećem servisu moram mijenjati vilice, zajedno sa selenima. Možda još nešto od elemenata ovjesa. Da li je možda netko to mijenjao na S40, koja bi bila cijena zahvata? Da se znam psihološki pripremiti :)
Ako već nisi zamijenio vilice ispričam ti ja svoje iskustvo pa da budeš pametniji od mene.
Kupio sam Volvo V50 2005 godina, i jedini problem koji je trebalo riješiti je zadnji selen na prednjoj desnoj vilici.
Nakon malo proučavanja i zvanja saznao sam da se ne može samo selen zamijeniti nego cijela vilica sa dva selena i kuglom.
Cijene su 1600kn u Baotiću i Ris-u, 1850kn u AK Biškup i 140 EUR u Mariboru.
Išao sam u Sloveniju za gume pa sam usput kupio u Mariboru tu vilicu, nisam tamo montirao na auto jer se nisam naručio za servis.
Doma kod frenda idemo mi staviti tu vilicu, kad ono ne paše, kugla je drugačija nego na mojoj (koja je originalna na autu).
Nakon 20-tak poziva i uvjeravanja Slovenaca da oni tu ne mogu ništa jer njima prema broju šasije odgovara vilica saznao sam (u Baotiću) da je u programu pogrešno naveden model vilice i da se treba naručiti druga vilica, a ne ona koja piše u Volvo programu.
Sad me u Mariboru čeka druga vilica i moram još jednom gore (srećom ću usput pokupiti DDV pa nemam dodatnog troška, ali sve to skupa me dosta naživciralo, a najviše odnos tamo gdje sam vilicu kupio koji se nisu potrudili istražiti problem i dok im ja nisam javio koji je broj vilice za moj auto oni su me ignorirali).

P.S.
Kažu u servisu da je potrebno sat i pol za zamjenu vilice, mi smo to napravili za 20-30 minuta, tako da i tu na satnici nisu baš korektni.

Pozdrav,
Tomislav
Zamijenio sam vilice prošli tjedan na servisu. !500 kn komad. Na cesti ,drugi auto :)

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: uto tra 20, 2010 10:31 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto tra 20, 2010 9:59 am
Postovi: 178
Vozi: V50 2.0D 2004g.
Lokacija: Moslavina
Da li je znak za zamjenu vilice tupi udarac kad malo naglije kod kretanja dodam gas, pa mi se učini kao da cijeli motor poskoči i udati u nešto? Ako je tako, i ja imam isti problem! Negdje sam pročitao da su to olabavile gumice na balans-štangi, pa sam se zavukao pod auto, no na prednjem ovjesu nema nikakve balans-štange?!? Molim Vas, pomozite! Kako kavlitetno defektirati taj problem? Da li u stanju ležanja auta na kotačima (ovjes opterećen) ili je bolje na dizalici kad su kotači u zraku?
Ili je možda problem u zadnjem trapu, što baš i ne vjerujem. Inače se dosta kužim u mehaniku, elektroniku i td., međutim praksa i iskustvo na konkretnim modelima automobila su ipak puno više pomoći.


Vrh
   
PostPostano: uto tra 20, 2010 1:14 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Vilica na sebi ima 3 dijela koji se mogu pokvariti..kugla, te prednji i zadnji selen.

Zadnji veliki selen kad ode kod naglog starta i kočenja čuje se tupi udarac....auto treba podiići na dizalicu i vrlo je jednostavno za pogledati.

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: sri tra 21, 2010 7:36 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Citat:
Da li je znak za zamjenu vilice tupi udarac kad malo naglije kod kretanja dodam gas, pa mi se učini kao da cijeli motor poskoči i udati u nešto? Ako je tako, i ja imam isti problem! Negdje sam pročitao da su to olabavile gumice na balans-štangi, pa sam se zavukao pod auto, no na prednjem ovjesu nema nikakve balans-štange?!? Molim Vas, pomozite! Kako kavlitetno defektirati taj problem? Da li u stanju ležanja auta na kotačima (ovjes opterećen) ili je bolje na dizalici kad su kotači u zraku?
Ili je možda problem u zadnjem trapu, što baš i ne vjerujem. Inače se dosta kužim u mehaniku, elektroniku i td., međutim praksa i iskustvo na konkretnim modelima automobila su ipak puno više pomoći.

Kod mene se nije čulo lupanje kod kretanja ,nego kad sam prelazio preko ležećih policajaca ili preko šine od dvorišnih vrata.
Jednostavno sam se zavukao ispod auta i vidio da su gumice na seleln blokovima stvrdnute i lupa metal na metal. Pogledaj si nosače motora, možda koji ima lufta.

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
PostPostano: sri tra 21, 2010 7:40 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
Nakon što sam promijenio vilice ,sad mi se kod skretanja javlja pucketanje iz prednjeg lijevog kotača. Bojim se da je kugla. A i opet je počelo lagano lupkanje kod prelaska preko rupa. To kad krene ,nezaustavljivo je :)

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan