VOLVO KLUB HRVATSKA
http://www.vkh.hr/forum/

S40 2.4 2005.god. Mjerač vanjske temperature
http://www.vkh.hr/forum/viewtopic.php?t=3979
Stranica: 1/1.

Autor/ica:  zvr [ uto ruj 08, 2009 9:59 am ]
Naslov:  S40 2.4 2005.god. Mjerač vanjske temperature

Bliži se redoviti servis na mojem volvanu ,a počeo mi je divljati mjerač vanjske temperature. Kada je ujutro ugodnih 20 stupnjeva bilo ,on je pokazivao 0 stupnjeva :D . A kada je vani oko 30 stupnjeva zna pokazati 15, pa čak i 43 stupnjeva Celzijusevih. Kao što rekoh bliži se servis pa me zanima da li ću morati puno inkasirati u novi ili ima drugo riješenje osim zamjene

Autor/ica:  zvr [ sub ruj 12, 2009 3:20 pm ]
Naslov:  Re: S40 2.4 2005.god. Mjerač vanjske temperature

Riješeno reprogramiranjem software-a.

Autor/ica:  Ante Knj [ pet ruj 10, 2010 8:33 am ]
Naslov:  Re: S40 2.4 2005.god. Mjerač vanjske temperature

Zvr, molim Te napiši gdje (kod koga) si to riješio, jer imam isti problem na V50 2.0D 2004. Probao sam mrdati kontakte konektora kabela između vozačevih vrata i karoserije, ali nije pomoglo. Senzor bi trebao biti u vozačevu retrovizoru, pa mi se isti ne rastavlja, ako je kvar software-ski. Koliko je koštao zahvat, i gdje?

Autor/ica:  zvr [ pet ruj 10, 2010 9:21 am ]
Naslov:  Re: S40 2.4 2005.god. Mjerač vanjske temperature

Zapravo nije riješeno :) Neispravan rad mjerača vanjske temperature je posljedica neispravnih kontakata u lijevim i desnim vratima. Opisano je ovdje :

http://vkh.hr/forum/viewtopic.php?f=4&t=3354&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Kad ću ići na slijedeći redovni servis moram mijenjati kontakte i puknuti novi software. Tad bi trebalo biti ok.
A što se tiče ovoga što sam napisao da je riješeno reprogramiranjem softwarea ,bilo je samo privremeno.
Inače auto servisiram kod Baotića i ok su stvarno.

Autor/ica:  Ante Knj [ pet ruj 10, 2010 10:15 am ]
Naslov:  Re: S40 2.4 2005.god. Mjerač vanjske temperature

Po Vadisu bi senzor trebao biti samo jedan, ovisi gdje ti je volan. Kod nas desnomjenjača-lijevovolanača, u retrovizoru vozačeve strane. Morat ću još malo pročačkati. Svako drugo-treće paljenje motora pokazuje netočno, razlika uglavnom od 10 do 20 stupnjeva celz. manje. Čudno mi je da, kad upalim auto, i dok ga ne ugasim, pokazuje dobro, bez obzira da li ja mrdao po vratima, prozoru, konektoru... Vodi me na zaključak da problem nije u kontaktu konektora vrata-karoserija.

Što konkretno dobiješ novijom revizijom software-a, za razliku od prvougrađene?
Moji je "jelenko" proizveden na samom kraju 2004.

Autor/ica:  zvr [ pet ruj 10, 2010 6:34 pm ]
Naslov:  Re: S40 2.4 2005.god. Mjerač vanjske temperature

Vezano za software ti ne bih znao mnogo objasniti. Znam od hardwarea ponešto.
A trebalo bi biti tipa nešto da se stari software skine i novi stavi ,ali za tu godinu auta.
To valjda znači kao neki refresh svih parametara u upravljačkoj jedinici motora.

Stranica: 1/1. Vremenska zona: UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/