Sada je: sri svi 08, 2024 4:40 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Veselje
PostPostano: sri lip 03, 2009 10:07 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Mercedes Sprinter 312D iz 1997., 250000 km, stvarnih tko zna, kupio sam ga sa 185000.
slika

slika

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
 Naslov: Re: Veselje
PostPostano: sri lip 03, 2009 10:11 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Kad kupuješ polovne stvari 8) Zezam se, al ovo bome ne zgleda lijepo. Novi motor ili ideš na generalnku ovoga ?

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 Naslov: Re: Veselje
PostPostano: sri lip 03, 2009 11:09 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
To je od onda kad si rekal da su ga dečki dopeljali da nekaj lupa u njemu :?: Bome dobro lupa ili je lupalo :wink:

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov: Re: Veselje
PostPostano: sri lip 03, 2009 12:01 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
To je od onda kad si rekal da su ga dečki dopeljali da nekaj lupa u njemu :?: Bome dobro lupa ili je lupalo :wink:
2 Nenad: Da, to je to. U tom trenu je vozač bio vlasnik susjedne firme, vozio si je dvije palete kartonske ambalaže iz Samobora. Inače ja imam kamion a on viljuškar pa se međusobno dopunjavamo. Veli da je počelo lupati kad je skrenuo u ulicu, na zalet se dopeljao ispred svoje radione (cca 150 metara). kad je istovario ja sam ga upalio da čujem i odvezao ga još 100 metara u svoje dvorište na minimalnom gasu.

2 Dgovorčin: Važem obje varijante. Za sad još ne znam da li ima kakvih dodatnih veselja na klipnjači i letećem ležaju, to budu raskopali danas. Imam ponudu na 2000 eura za generalno reparirani motor ili 500 eura samo za glavu, koju vjerojatno još treba urediti. Sami kamion nije u nekakvom ne znam kakvom stanju da bih puno ulagao u njega, a s druge strane se pitam a kaj drugo mogu kupiti. Ovo je najduža varijanta, 4 m dugački tovarni prostor sa ceradom (16 kubika prostora) a sve to unutar 3500 kg, namučili smo se dok smo ga pronašli. Za novog nemam novce.

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
 Naslov: Re: Veselje
PostPostano: sri lip 03, 2009 1:12 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 15, 2008 9:41 pm
Postovi: 972
Vozi: Mercedes e550
Lokacija: Schwäbisch Gmünd
S obzirom na stanje i cijene na tržištu, te prodaja bez ikakve odgovornosti(vraćanje kilometara i sl) mislim da ti je najbolje uzet taj reparirani (ako je od provjerenog meštra) i onda znaš šta imaš a posao će ti opet minimalno trpit. Mislim da ako popraviš jedno a ne drugo opet ostaješ bez kamiona i imaš problem.
Kad smo već kod kamiona, meni je kiša (ne znam kuda) nalila u filter od zraka. Bio je pun vode i kad je upalio počeo je dimit i bacat vodu na auspuh. Da li je moguće da je kroz auspuh sve to nalilo jer mi nema logike kuda drugo. Sve isušeno opet radi normalno, a koliko je motor oštećen ne znam a vjerovatno je.


Vrh
   
 Naslov: Re: Veselje
PostPostano: sri lip 03, 2009 10:03 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Imam ponudu na 2000 eura za generalno reparirani motor ili 500 eura samo za glavu, koju vjerojatno još treba urediti. Sami kamion nije u nekakvom ne znam kakvom stanju da bih puno ulagao u njega, a s druge strane se pitam a kaj drugo mogu kupiti. Ovo je najduža varijanta, 4 m dugački tovarni prostor sa ceradom (16 kubika prostora) a sve to unutar 3500 kg, namučili smo se dok smo ga pronašli. Za novog nemam novce.
ovih 2000€ mi se čini ok cijena ako je repariran motor. Da sam na tvom mjestu išao bih u tom smjeru. Tu buš uz glavu moral još klip bar jedan pa ležajevi pa predihtavanje pa posel i penješ se već na pristojnu svotu a neznaš kakav je ostatak. Ili ak buš saznal kakav je ostatak ne ginu ti svi ležajevi radilice i karike barem ako imaš malo sreće u nesreći i nije stradal cilindar pa da moraš i specijalu radit. Onda si taman tu negdje koliko bude i taj motor a izgubil si vrijeme.
Znaš i sam da godine ne igraju neku ulogu na teretnim autima ako je mehanički ispravan, hrđa po kabini je minorna stvar, za takav neki noviji bi se moral istovarit poprilično, a ovaj bu služil još dugo kad ga izliječiš.
Takav ko tvoj motor ima moj susjed tu, koju godinu stariji al nije furgon, ima sad oko 800000km. Još uvijek je dobar.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan