Sada je: pon svi 06, 2024 1:20 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri svi 30, 2007 6:56 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 05, 2007 8:04 am
Postovi: 514
Vozi: S40 phI-LPG
Lokacija: štefanec - međimurje
ej pozdrav ekipo....
imam problem....jučer je sve počelo fenomenalno...vozim se gradom a ono iza mene se pojavi lađa švicarskih reg. VOLVO 900?tak nekak,crn,ogroman,i još mi je k tome mahnul :-),ono kao daj se makni s tim malenim s40(96.,1.8,115)...
no problem je....

KUPLUNG MI JE PREPAL!!!!ne vraća se natrag.... :(
valjda je neki celindar u pitanju...neznam,vanjski ili unutarnji???dal je sam to????koliko to dođe???
otvorim haubu ono sve puno ulja ( nadam se da je od toga ) tek onda me šlagiralo!!!!
pomognite ljudi,molim vas!!!!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 8:12 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
teško je reć od kud ulje svud uokolo možda ti je otišao cilindar ili lajtung od kuplunga, mislim da si zreo za posjet AK BIŠKUP gdje će ti sigurno riješit sve tvoje probleme, zamjenski sacsov kuplung ti je oko 250 eur možda manje ak dobiješ popust, i potisni ležaj ti je čini mi se oko 1100 kn samo oriđiđi volvo, kiki će ti to točno provjerit, e sad moli boga da ti nije riknuo cijeli kuplung jer će to malo da te boli, ak je neki lajtungi ili slično bit će to puno jeftinije, u svakom slučaju javi se kikiju možda ti čovijek nekako pomogne :D

pozdrav


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 9:48 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 05, 2007 8:04 am
Postovi: 514
Vozi: S40 phI-LPG
Lokacija: štefanec - međimurje
koliko??? € su u pitanju??? već mi je ve muka....ma čekam dok dojdem doma da to restepem i poglednem koji k...
i ja bi htel da su lajtonzi....
da,kaj se tiče AK Biškup,htel sam otići i uložiti oko 1000 € u auto,al nikak da odem....


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 10:17 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Ako je izbacilo ulje onda treba promjeniti set gumica na kuplung cilindru i to je to, cca 200 kn, ruke, gumice i ulje...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 10:20 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Samo polako, bez panike. Kad se samo sjetim da me skoro infarkt opalio kad sam vidio svoj auto kad smo ga digli. Motor mokar na sve strane, tekucine su pokrivale sve boje spektra. Da bi na kraju ispalo da su 2 crijeva pustala...

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
PostPostano: čet svi 31, 2007 12:59 am 
Offline

Pridružen/a: pet tra 13, 2007 1:31 pm
Postovi: 137
Dakle- na svim modelima iz firme iz te serije (znači V40 19 d, 2004. god) ponekad škripi kuplung prilikom startanja, odnosno dok se lagano otpušta, a dodaje gas... To je boljka na svima i u Baotiću to nisu znali riješiti- tj kad bi se njima auto doveo-nikad se to nije desilo. Uglavnom se dešava kada je auto hladan, tj. u vožnji skoro nikad.

Kiki imaš rješenje?

:?: :idea: :?:


Vrh
   
PostPostano: čet svi 31, 2007 9:22 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Dakle- na svim modelima iz firme iz te serije (znači V40 19 d, 2004. god) ponekad škripi kuplung prilikom startanja, odnosno dok se lagano otpušta, a dodaje gas... To je boljka na svima i u Baotiću to nisu znali riješiti- tj kad bi se njima auto doveo-nikad se to nije desilo. Uglavnom se dešava kada je auto hladan, tj. u vožnji skoro nikad.

Kiki imaš rješenje?

:?: :idea: :?:
Evo ovo bi trebalo biti riješenje za tvoj auto
Squeak from release bearing at cold cold start M56, S/V40

Squeak noise from Concentric Slave Cylinder (CSC), release bearing
after cold start. The noise disappears after a couple of minutes or
if the clutch is slightly depressed.


PRODUCT MODIFICATION:
New Concentric Slave Cylinder (CSC), P/N 9463525, with increased
spring force and less grease.
In production from ch.no. 362000

Znači ako je opisani problem kod tebe trebalo bi promjeniti potisni ležaj... :idea:


Vrh
   
PostPostano: čet svi 31, 2007 9:21 pm 
Offline

Pridružen/a: pet tra 13, 2007 1:31 pm
Postovi: 137
Citat:

Znači ako je opisani problem kod tebe trebalo bi promjeniti potisni ležaj... :idea:
Koliko me dođe taj "sport", budući da me to ne brine previše, ako nije opasno u smislu otkazivanja, oštećenja ili slično...
U sljedećih dva tjedna ću uhvatiti neki termin, pa se zaletim na dogovoreni veliki servis...

Hvala, Pozdrav


Vrh
   
PostPostano: čet svi 31, 2007 9:52 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Citat:

Znači ako je opisani problem kod tebe trebalo bi promjeniti potisni ležaj... :idea:
Koliko me dođe taj "sport", budući da me to ne brine previše, ako nije opasno u smislu otkazivanja, oštećenja ili slično...
U sljedećih dva tjedna ću uhvatiti neki termin, pa se zaletim na dogovoreni veliki servis...

Hvala, Pozdrav
Neznam napamet daj pošalji PP na "Toni" sa brojem šasije pa ti bude on poslal cijenu, jer sad on to radi umjesto mene, jer ja od sutra počinjem raditi u ZG..

A zbog toga ti se nemože ništa dogoditi jer funkcionalnost ležaja je normalna,samo što proizvodi taj čudan zvuk, inače to je ležaj u kompletu sa cilindrom kuplunga.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet lip 01, 2007 8:52 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 05, 2007 8:04 am
Postovi: 514
Vozi: S40 phI-LPG
Lokacija: štefanec - međimurje
dobro je....skinul sam ga dolje i baš se vidi da je gumica sjebana....
evo jučer sam cjeli dan proveo v čakovcu po dućanim,niko nema pojima,još su srali,kao da nebreš kupiti nigde gumice bla,bla....da treba čekati,samo komplet cilindar...za popizdit!!!! :( :twisted:
evo sad sam na poslu,u 8:15 sam nazval v AK BIŠKUP i zamislite,gospodin mi je ljepo rekel da naravno da imaju set gumica i još k tome na zalihi...mislim stvarno...svaka čast...
pitam za cijenu,ono bagatela....100 - 150 kn :lol:
svaka čast,odma bum se dogovoril za pregled auta,ono kaj bi moral zamjeniti....super!!!!!!
odma mi je bolje!!!!danas bum opet juril ko raketa!!!!
pozdrav ljudi i thanks!!!!!!


Vrh
   
PostPostano: sub lip 02, 2007 12:54 pm 
Offline

Pridružen/a: pet tra 13, 2007 1:31 pm
Postovi: 137
Citat:
Citat:
Citat:

Znači ako je opisani problem kod tebe trebalo bi promjeniti potisni ležaj... :idea:
Koliko me dođe taj "sport", budući da me to ne brine previše, ako nije opasno u smislu otkazivanja, oštećenja ili slično...
U sljedećih dva tjedna ću uhvatiti neki termin, pa se zaletim na dogovoreni veliki servis...

Hvala, Pozdrav
Neznam napamet daj pošalji PP na "Toni" sa brojem šasije pa ti bude on poslal cijenu, jer sad on to radi umjesto mene, jer ja od sutra počinjem raditi u ZG..

A zbog toga ti se nemože ništa dogoditi jer funkcionalnost ležaja je normalna,samo što proizvodi taj čudan zvuk, inače to je ležaj u kompletu sa cilindrom kuplunga.
Ma dobro, jer od početka se javlja taj zvuk, a auto je prešo 95.000 km... Možda to ide pod garanciju? E da, kako tretirate zahtjeve za popravak "pod garanciju" ako je garancija friško izašla (vrijedila do 4 mj.) ???

Kaj to znači da radiš u Zagrebu? Nema te više gore ili?


Vrh
   
PostPostano: sub lip 02, 2007 10:13 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Citat:
Citat:
Koliko me dođe taj "sport", budući da me to ne brine previše, ako nije opasno u smislu otkazivanja, oštećenja ili slično...
U sljedećih dva tjedna ću uhvatiti neki termin, pa se zaletim na dogovoreni veliki servis...

Hvala, Pozdrav
Neznam napamet daj pošalji PP na "Toni" sa brojem šasije pa ti bude on poslal cijenu, jer sad on to radi umjesto mene, jer ja od sutra počinjem raditi u ZG..

A zbog toga ti se nemože ništa dogoditi jer funkcionalnost ležaja je normalna,samo što proizvodi taj čudan zvuk, inače to je ležaj u kompletu sa cilindrom kuplunga.
Ma dobro, jer od početka se javlja taj zvuk, a auto je prešo 95.000 km... Možda to ide pod garanciju? E da, kako tretirate zahtjeve za popravak "pod garanciju" ako je garancija friško izašla (vrijedila do 4 mj.) ???

Kaj to znači da radiš u Zagrebu? Nema te više gore ili?

Postoji sistem u kojem se može priznati još garancija , molim te da mi pošalješ broj šasije na PP pa ću ti u ponedjeljak odgovoriti dali to prolazi.

Ne radim više kod Biškupa, sad sam u Volvo Car Austria GmbH; Podružnica u Zagrebu.


Vrh
   
PostPostano: ned lip 03, 2007 6:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Ne radim više kod Biškupa, sad sam u Volvo Car Austria GmbH; Podružnica u Zagrebu.
Zavrtnica 17?


Vrh
   
PostPostano: ned lip 03, 2007 10:02 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Citat:
Ne radim više kod Biškupa, sad sam u Volvo Car Austria GmbH; Podružnica u Zagrebu.
Zavrtnica 17?
Točno :!:


Vrh
   
PostPostano: uto lip 05, 2007 8:44 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Dakle- na svim modelima iz firme iz te serije (znači V40 19 d, 2004. god) ponekad škripi kuplung prilikom startanja, odnosno dok se lagano otpušta, a dodaje gas... To je boljka na svima i u Baotiću to nisu znali riješiti- tj kad bi se njima auto doveo-nikad se to nije desilo. Uglavnom se dešava kada je auto hladan, tj. u vožnji skoro nikad.

Kiki imaš rješenje?

:?: :idea: :?:
To ti samo prestane na otprilike 150000km


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Semrush [Bot] i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan