Sada je: sri svi 08, 2024 10:07 am.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Guma
PostPostano: pet svi 25, 2007 7:06 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
High performance guma. Bez ikakvih predrasuda trenutno jedna od najboljih. Moj osobni winner. Po drugi put je kupujem. Več sam prije naveo u nekoj od rubrika da sam čitav život na Michelinu. To nije više ono šta je bilo. B.Potenca E50 i Kumho su blizu. Pa tek onda M.Pilot.
Kakav grip :shock: , pa na koncu stavljaju je Porche i Ferari mislim da vam to sve govori. I još nešto. Iako je proizvedena mislim 2003, po testovima u nekim zemljama još uvjek je pobjednik za 2007 god. Proizvedena je i nova GSD - 3 asimetric, ne mogu komentirat, nisam probao. Ja idem na sigurno.

slika

Držanje suho : 5
Držanje mokro: 4
Trošenje: 4
Upravljivost: 4/5
Šum: 4
Cijena: 3

_________________
DS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet svi 25, 2007 8:53 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Nisam siguran koja je to,GY Eagle F1, jel je?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet svi 25, 2007 9:19 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
stavi bilo koju samo da nije asimetrico ili V profil jer sve takve gume pjevaju pogotovo brze vožnje po autoputu
da imam viška love i takav auto poput tvoga stavio bi conti sport bez razmišljanja 8)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet svi 25, 2007 9:54 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Citat:
stavi bilo koju samo da nije asimetrico ili V profil jer sve takve gume pjevaju pogotovo brze vožnje po autoputu
da imam viška love i takav auto poput tvoga stavio bi conti sport bez razmišljanja 8)
potpisujem, ja osobno vizim pirelli zero-nero i do sada jedna od ako i ne naj bolja guma koju sam vozio, osim gonzinih slickova na suhom :twisted: (KUMHO) ali to je neš drugo, imao sam priliku vozit i f1 ali nisam bio baš pretjerano zadovoljan, dosta klizanja s tom gumom, otvrdne nakon nekog vremena i dosta bučna zbog v profila ,to su moja osobna opažanja,, ali sve su to nijanse koje neznam c70 da li ćeš osjetit jer svaka od prve četiri firme, bridstone,goodyear......, radi sigurno vrhunske gume e sad jedan test ovakav drugi onakav ako imaš dobra iskustva s navedenom nemoj razmišljat to je sigurno vrhunski proizvod i bitno da je nova, osobno ja preferiram mekane gume jer ak se guma topi onda i drži cestu 8)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet svi 25, 2007 10:05 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Interesantno, od vise ljudi sam cuo da F1 relativno brzo stvrdne, a onda postaje "zabavno".

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet svi 25, 2007 10:15 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Interesantno, od vise ljudi sam cuo da F1 relativno brzo stvrdne, a onda postaje "zabavno".

Potpisujem

Imao sam slučajeva sa tim gumama da nakon nekog vremena otvrdne pa onda imaš osječaj da se voziš na drvenim kotačima-koliku buku stvaraju, čuje se kao da je otišao ležaj kotača...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet svi 25, 2007 11:58 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Ne želim pisat hvalospjeve. Apsolutno poštujem svako mišljenje. Kako sam naveo to če mi bit drugi set. Pa pomalo sam i iznenađen da otrdne. Osobno nisam osjetio, a vjerovatno i radi naših izvaredno bumpy roads. Kažem idem na sigurno, za mene ta guma zavrijeđuje pažnju nakon svega. Omjer novca i kvalitete i feedbecka je OK. I možda ne toliko bitna stvar, šara gume je atraktivna. Za mene te gume če trajat 15-17K i onda kupujem nove. Tako je bilo i sa prvim setom. Godišnje u prosjeku radim oko 7-8K Km, isključivo po asfaltu. I još mala stvarčica imaju izrazito naglašen rub, ispupčenje,koje ipak kako tako štiti felgu kod parkiranja uz rub kolnika. Zlaya apsolutno stoje tvoja razmišljanja. Kako si i sam rekao guma se mora topit...

_________________
DS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet svi 25, 2007 8:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned ožu 18, 2007 8:58 pm
Postovi: 1793
Vozi: V40 1.9 DI
Lokacija: Strmec,Sv.Nedelja
Ja bih ti preporucio KLEBER DINAXER HP, ja ih imam vec cetvrtu sezonu i jako sam zadovoljan,a MICHELLIN nikako nemoj uzimat jer je guma koma (ima cak jedni zvjezdicu manje nego SAVA INTENZA)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet svi 25, 2007 11:15 pm 
Offline

Pridružen/a: pet tra 13, 2007 1:31 pm
Postovi: 137
Citat:
Ja bih ti preporucio KLEBER DINAXER HP, ja ih imam vec cetvrtu sezonu i jako sam zadovoljan,a MICHELLIN nikako nemoj uzimat jer je guma koma (ima cak jedni zvjezdicu manje nego SAVA INTENZA)
Da, da... I ja bi Kleber stavio na C-70 (!?!!?!?) :roll:
Inače i ja sad razmišljam o F1, jer su u Furlanu jako povoljne, a evo kaj veli test...(jedan od)
http://www.adac.de/Tests/Reifentests/So ... ageID=8772


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub svi 26, 2007 9:28 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
:twisted: :twisted: :twisted:

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub svi 26, 2007 10:54 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned ožu 18, 2007 8:58 pm
Postovi: 1793
Vozi: V40 1.9 DI
Lokacija: Strmec,Sv.Nedelja
Bas vam hvala,ljepo sam popljuvan!Ja sam samo predlozio tu marku jer sam ja jako zadovoljan,i da vozim bilo koji drugi model opet bi stavio tu marku jer meni ime nista ne znaci.Ja nisam osoba koja ima dosta novaca za skuplje marke,a to je za tu cijenu najbolja guma.Htio sam kupiti UNIROYAL rain tyer ali je nisam mogao naci bas nigdje cak niti u guma centru koji su bili uvoznici tih guma jer sam te gume dobio sa autom i bio sam prezadovoljan u voznim osobinama na mokrom


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned svi 27, 2007 2:08 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Neno...buddy :D

Pa nisi valjda...znam da tvoja primjedba nije upučena meni. Moje subjektivno mišljenje o navedenoj gumi želio sam rasplamsat među nama forumašima. Šta je i očito. Pristupio sam temi maxi ozbiljno. A čuj nekad ljudi nesvjesno učinu grešku u koracima ali to nas neče spriječit da mi ne nastavimo raspravljat o gumama pa i svemu ostalome što se nađe na forumu.
Ma znaš šta mene čudi, kako ovi naši dečki nađu računicu i idu u tog Furlana u SLO, a ja je ne vidim. Vidim je... međutim ja odem do Vulkala u ZG evo uskoro če bit 2x i isplati mi se više... uključujući i troškove puta nego da je kupim u ST-u a ujedno obavim i privatne poslove. Razlika u cjeni po gumi u VULKAL - ZG i AutoAntonijo-ST koji figurira kao No.1 je...pričamo o istoj gumi :shock: čak 250kn...pa sad ti vidi. Pričamo o gotovinskom plačanju. U Vulkalu daju 20% popusta za gotovinsko plačanje. To sam imao i prvom prilikom a i rečeno mi je u nedavnom tel. razgovoru. Osobno ne volim da me neki papak na granici turpija...jer eto nove su...pa možda prođe možda ne.
Apsolutno se slažem sa tojim mišljenjem, kod mene se ne radi o TRADE MARK nego o dobroj gumi sa dorim omjerom uloženo -dobiveno. Ja sam spreman stavit i TIGAR ako je guma dobra A NIJE...Nisam baš siguran da je Kleber baš znatno jeftiniji od Eagla...hmmm ja bi ipak provjerio...pa evo koliko mi je poznato u Vulkala GY Eagle F1 195 x 15 x 50 košta 500kn (gotovina). Ja pričam o gumi koja je na tržištu više od 5 god. i neče tek tako bit izbačena iz proizvodnje baš radi svojih osobina. Izašla je i nova F1 ali 35 možda i više Eura skuplja pa zašto ne iskoristit staru dobru vrijednost.
Evo reč ču ti jedan podatak. Nekadašnji trostruki (YU) prvak iz ST-a (Damir Katunarić) u klasi 1100 ccm (ja bio svjedok) :) samo je vozio na KLEBER slickovima a i čitava tadašnja svita... pa zašto ond podcjenjivat i Kleber. Zar ne! 8) Znam za UNIROYAL RAIN jer ih još imam, odlična guma ali samo za MOKRO. Vjerovatno se sječaš još svojih i profila šare na gumi...kad ih usporediš sa F1 veoma blizak zajednički otisak gume. Samo šta je GS-D3 napravljen kao ljetna guma mokro - suho tako da objedinjava namjenu i uvjete Dalmatinskog vrelog asfata pa čak i zimi. :roll: Ako se ne ide na Kupres radit snješka... a ja ne idem jer je zima....

_________________
DS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned svi 27, 2007 8:01 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
ja bi se slozio s ovim gore, I iako nemam bas neko pretjerano dobro misljenje o kleberu podrzat cu nenu, je bo su te dobre I to jako dobre na svim normalnim autima sa normalnim ovjesom I ubrzanjima I za normalnu voznju, I takve su cca oko 20000km, onda stvrdnu I pocnu bucit malo I mzlo zajebavat po kisi. Ova f1, ta je odlicna tih prvih 15000, onda postaje katastrofa, I stoji da buci I lupa I klize. Pomorce nas, ako ih minjas na tom intervalu onda ti imas ono sto hoces, super bumu za malo novaca. Ja bi interval bar od 40000km, da ih ne bacam dvaput godisnje pa sam primoran trazit I do sada sto sam imo pri vrhu su mi toyo 600 serije I miselin pilot, uz prednost toyi. ja trazim za normalnu voznju udobnost I drzanje, dakle ne nista ekstremno.
A ti bi mogo bacit oko na toyo proxes jedan model, slican f1, slicnih karakteristika al bi mogo bit zeru jeftiniji. Ne znam napamet koji je, rano mi je jos a s puta sam ;)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned svi 27, 2007 11:54 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Ja imam Bt Potenzu re 050 A 2006 god. u dim. 225*35*19, ne znam el kaj valja el auto ima samo 105 ks ali svakak ne proklizi ni milimetra kad se tu pri sebi po ovim zavojima malo brže popeljam, a uostalom to je bila i jednia guma za koju sam cekal samo 2 tj. za sve drugo sam moral čekati prek mj. dana - govorim o RH, tak da nisam imal izbora, komad košta sa pdv-om 2920,00 kn, zato sam vec i kotace i sve stavil u oglasnik da se cim prije rjesim toga, jer istina i bog, je sve to lijepo vidjeti, ali za voziti nije, pazi ovde, onde ... a jebote ko da se po jajci vozis, se bum to prodal i del 15'' i 195-65-15 i AMEN tetec.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned svi 27, 2007 11:57 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Bela, hebaga ti. Prodas pilu i onda pola te love sprdis u kotace s kojima se ne mozes vozit :lol:

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan