Sada je: ned tra 28, 2024 7:45 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned svi 27, 2007 12:28 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
Citat:
Bas vam hvala,ljepo sam popljuvan!Ja sam samo predlozio tu marku jer sam ja jako zadovoljan,i da vozim bilo koji drugi model opet bi stavio tu marku jer meni ime nista ne znaci.Ja nisam osoba koja ima dosta novaca za skuplje marke,a to je za tu cijenu najbolja guma.Htio sam kupiti UNIROYAL rain tyer ali je nisam mogao naci bas nigdje cak niti u guma centru koji su bili uvoznici tih guma jer sam te gume dobio sa autom i bio sam prezadovoljan u voznim osobinama na mokrom
Sorry Neno nisam mislil niš zlonamjerno :oops: :oops: :oops:

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned svi 27, 2007 6:28 pm 
Online

Pridružen/a: pet tra 13, 2007 1:31 pm
Postovi: 137
Citat:
Bas vam hvala,ljepo sam popljuvan!Ja sam samo predlozio tu marku jer sam ja jako zadovoljan,i da vozim bilo koji drugi model opet bi stavio tu marku jer meni ime nista ne znaci.Ja nisam osoba koja ima dosta novaca za skuplje marke,a to je za tu cijenu najbolja guma.Htio sam kupiti UNIROYAL rain tyer ali je nisam mogao naci bas nigdje cak niti u guma centru koji su bili uvoznici tih guma jer sam te gume dobio sa autom i bio sam prezadovoljan u voznim osobinama na mokrom
Daj molim te! Pa kaj si se ti našao uvrijeđen. Kaj se moramo s tobom razgovarati "u rukavicama" da se ti ne bi uvrijedio? I onda mi je najbolje kak se ljudi idu ispričavati! A zakaj??
Ovo je internet forum, a ne akademski okrugli stol. Tu se priča otvoreno, neformalno, zajebantski, podjebantski itd. Zato se i koriste često smajlići, ne zato da grafički bolje izgleda, nego da se probaju prenijeti emocije. Tako da prema smajliću shvatiš šta je zapravo autor htio reći...
Ja ne znam kaj ti je bilo uvredljivo u mojoj rečenici? Ja sam htio reći da nema smisla na skupi, sportivo auto staviti gume koje si predložio. Jer ponovimo- ti si predložio da se na C-70 stavi KLEBER gume. :?: :!: Daj napiši tako nešto na hr.rec.automobili, pa da vidiš odgovora i sprdnje.
Te gume s razlogom dođu koliko dođu. A to da li si neko može priuštiti više ili manje nema veze s tobom i niko nije komentirao tvoj izbor (i kaj si ti možeš priuštiti) nego prijedlog za C-70...
Isto tako, ISTA guma u različitim dimenzijama nema iste preformanse. Jer ako je nešto dizajnirano za 225/45/17, onda to isto, ali smanjeno ne valja (i obrnuto).
Tako tvoja Kleberica može biti ok za 185/65/15, ali vjerojatno ni ne postoji u 225/45/17.

Živio i ne ljuti se...
:wink:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned svi 27, 2007 7:00 pm 
Online

Pridružen/a: pet tra 13, 2007 1:31 pm
Postovi: 137
Citat:
ja bi se slozio s ovim gore, I iako nemam bas neko pretjerano dobro misljenje o kleberu podrzat cu nenu, je bo su te dobre I to jako dobre na svim normalnim autima sa normalnim ovjesom I ubrzanjima I za normalnu voznju, I takve su cca oko 20000km, onda stvrdnu I pocnu bucit malo I mzlo zajebavat po kisi. Ova f1, ta je odlicna tih prvih 15000, onda postaje katastrofa, I stoji da buci I lupa I klize. Pomorce nas, ako ih minjas na tom intervalu onda ti imas ono sto hoces, super bumu za malo novaca. Ja bi interval bar od 40000km, da ih ne bacam dvaput godisnje pa sam primoran trazit I do sada sto sam imo pri vrhu su mi toyo 600 serije I miselin pilot, uz prednost toyi. ja trazim za normalnu voznju udobnost I drzanje, dakle ne nista ekstremno.
Ruka- slažem se s tobom- ja trenutno imam na autu 3 Pirelli P6000 i jednu Michelin Energy :lol: i prešo bez problema 3000 km. Prva lijeva je krivo potrošena, jer je špur u komi, a zadnja desna (Michelin je starija i puno potrošenija). Eto ti primjer iz prakse.
Ali tko će ti reći da je to ok i da se tako i dalje vozim? Svi će reći da nisam normalan. Zapravo stalno odgađam kupnju novih felgi i guma, pa je to zato tako. Inače-nama šanse. Budući da ja dosta "osjećam" auto- razlika u vožni se tu i tamo osjeti. Malo tko bi to osjetio i primjetio razliku.
Za normalnu vožnju je 80% guma dobro, ako se paze i održavaju.
A sada dolazimo da vrlo bitnog. NIJEDNA guma nema svoje performanse sa testa, ako nije pravilno napumpana. Što misliš koliko ljudi diže/spušta tlak ovisno o opterećenju i brzini vožnje. Ja znam masu ljudi koji skoro nikad ne provjeravaju tlak, a da bi se trebale napumpati zbog toga jer idu na put sa 3 ljudi i vozit će autoputom- to vjerojatno većina NIKAD nije napravila, a razlika u vožnji je velika i osjetna.

A ovo kaj ti tražiš gumu da izdrži 40.000 km je nemoguće zbog gume kao materijala... Ako toliko puno radiš kilometara, onda ti i gume ulaze u predviđeni trošak.

Bok, bok :mrgreen:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned svi 27, 2007 7:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
A ovo kaj ti tražiš gumu da izdrži 40.000 km je nemoguće zbog gume kao materijala... Ako toliko puno radiš kilometara, onda ti i gume ulaze u predviđeni trošak.

Bok, bok :mrgreen:
Ma ja sam uvjek takav, tražim nekaj kaj ne postoji ;) Do sada sam uspio napraviti tih 40000 da guma drži kako treba i ponaša se kako treba sa tim toyo, mislim da je bio model 610, bilo je to prije par godina. Sad ih više nema ali vjerojatno postoji nasljednik, pa kad zderem ove mišelinke onda ću vrlo vjerojatno opet na toyo jer sam zbilja prešarao svašta i mislim da su mi te nekak najtiše i najudobnije i duugo traju. Meni guma treba da me nosi autocestama ili magistralama udobno i tiho, ne divljam i jedino tražim da mi je ok na nekih 150-160 koliko uobičajeno jezdim.
Ja bi opet pripomenuo, c70, baci oko na te toyice, autohrvatska je uvoznik, nisu skupe a zbilja nisu loše, za tebe neka proxes varijanta mora bit ok. E da, ja kod vulkala ne bi hvala, skoro su mi razvalili zadnju vilicu i felgu na motoru kad su pokušavali skinut kotač mulci, kad sam vidio majstora da nosi dva pajsera za odvajanje felge od kardana...presjeklo me u križima :shock:
Lucas, aj me zvrcni sutra ili pošalji sms, da se dogovorimo oko pregleda..sad sam tu ovaj tjedan. Da ne bi mislio da sam zaboravio, nije me bilo u zg zadnjih dana.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned svi 27, 2007 9:01 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned ožu 18, 2007 8:58 pm
Postovi: 1793
Vozi: V40 1.9 DI
Lokacija: Strmec,Sv.Nedelja
Ma ne ljutim se,LUCAS ima pravo vjerovatno da i nema tog profila u toj marci a da vam iskreno kazem nisam niti imao cast iz bliza vidjeti tu makinu od auta pa niti neznam koji profil gume ima.Ali taj profil se moze naci sigurno u par marki.Ja sam imao problema sa nabavkom guma za svoj bivsi automobil (ASTRU) jer je gore bila 225/35/17,mislim ....... ima ih puno u toj mjeri ali je cijena veeeeeeeeelika,pa sam onda prodao te felge i kupio 15" i stavio 205/50/15 barem nije tako jako lupao kao na 17"icama,a sto se tice voznih osobina nisam primjetio neku veliku razliku.I na volva sam mislio stavit 17" ali kad am vidio na gonzovom kako je mali razmak između kotaca i blatobrana predomislio sam se i uzet cu 16" jer ja ipak svoj auto koristim za fuš i ponekad ga i natovarim pa to sa 17" icama nebi hodalo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned svi 27, 2007 9:06 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Citat:
I na volva sam mislio stavit 17" ali kad am vidio na gonzovom kako je mali razmak između kotaca i blatobrana predomislio sam se i uzet cu 16" jer ja ipak svoj auto koristim za fuš i ponekad ga i natovarim pa to sa 17" icama nebi hodalo
Nije razmak mali zbog kotaca nego su auti spusteni. BTW, opseg kotaca se ne mijenja, koliko je felga veca toliko je guma niza. A sad ako auto koristis i za fus, onda jasno da neces stavljat 17ice na njega. Osim ako nemas kamenac na bubregu koji treba smrvit...

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned svi 27, 2007 10:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
gonzin auto je spušten 60mm te je jako često natovaren i nigdje ništa ne zapinje :wink:
za informaciju ove gume koje imam su čak nešto manje od serijskih 16"


Vrh
   
 Naslov: Stigle gume
PostPostano: čet svi 31, 2007 10:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Kako i sami vidite odluka je bila konačna za GY F1 GS-D3. Ipak bilo je presudno iskustvo i zapažanje koje sam iskusio koristeči ih prije. Trenutno se hlade, još su vruče, a felge dolaze u srijedu.
slika

_________________
DS


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan