Sada je: pon svi 06, 2024 11:12 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. XC90 D5, 05g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 28 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet lis 10, 2008 4:34 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
slikaslikaslika

XC60 je prvi Volvo u "Cross Over" segmentu i najsigurniji je Volvo ikad prizveden.

Trenutno je dostupan sa tri varijante motora :
T6 3,0 turbo sa 285 KS
D5 2,4 sa 185 KS
2,4D sa 163 KS

Sigurnost

Najnovija sigurnosna pomoć vozaču je "City Safety"

slika

Po statistikama najviše sudara oko 75% se događa pri brzinama ispod 30Km/h ( a moguće da je i više jer se mnoge manje materijalne štete ne prijavljuju osiguravajućim društvima ) .

City Safety te sudare sprečava ili ih ublažuje.

CS je standardna opcija na XC60.
CS koristi laser za detekciju mogućeg sudara te u takvim slučajevima automatski aktivira kočnice i to 50% kočione sile.


CMS- sistem za pomoč pri sprečavanju sudara i upozoravanje vozača o mogućem sudaru
Sistem je aktivan od 7 Km/h

CMS- se brine za funkcije: aktivni tempomat, upozorenje o premalenom razmaku do vozila ispred i upozorenje o mogučem sudaru sa automatskim kočenjem.

Aktivni tempomat
slika

Radi od 30 Km/h te pomaže vozaču pri održavanju zadanog razmaka do vozila ispred ( ako imamo vozilo ispred sebe koje vozi sporije od naše zadane brzine ) na principu automatskog kočenja odnosno ubrzavanja vozila.

Sistem možemo namjestiti na 5 vremenskih razmaka do vozila ispred sebe od 1-2,6 sec.

Upozorenje o premalenom razmaku
slika
Radi od 65 Km/h i upozorava vozača da je razmak između njega i vozila ispred premalen tako da nam svijetle 4 diode na displeju koji emitira svijetlo na vjetrobransko staklo.
Može se podesiti kao i aktivni tempomat na 5 različitih vremenskih razmaka.


Upozorenje o mogućem sudaru sa automatskim kočenjem
slika

Radi od 7Km/h te se sastoji iz tri dijela.

Prvi dio: ako vozač ne reagira na vozilo ispred sebe koje se vozi sporije ili stoji sistem ga upozorava sa zvučnim signalom i 12 dioda na displeju koji emitira svijetlo na vjetrobransko staklo.

Drugi dio: ako vozač ne poduzima ništa nakon upozorenja sistem priprema kočnice tako da približi disk pločice do diska i spreman je za 100% kočenje.

Treči dio: ako vozač i dalje ne reagira sistem počinje automatsko kočenje i time ublažava udarac u vozilo ispred.

Sistem upozoravanja vozača

Sastoji se iz dva dijela: Kontrola vožnje i upozorenje o napuštanju putanje
Radi od 65 Km/h

Kontrola vožnje: Kamera montirana sa unutarnje strane vjetrobranskog stakla stalno snima cestu i linije iscrtane na cesti ako vozač vozi neravnomjerno između crta na cesti ( primjer-ako je umoran ) vozilo ga obavještava zvučnim signalom i porukom.
slika

Status sistema se može vidjeti na displeju gdje 5 crtica znači dobra vožnja a 1 crtica loša vožnja, kad crtice padnu ispod jedne onda dobivamo gore spomenutu poruku.
slika


Upozorenje o napuštanju putanje:
slika

Ako prođemo jednu od crta na cesti sistem nas o tome obavještava zvučno.
Sistem nas ne obavještava ako je upaljen žmigavac ili ako naglo ubrzavamo ( znači kod preticanja ) .



XC60 može biti opremljen i sistemom za otkrivanje vozila u mrtvom kutu " BLIS "

Ugradnjom vučne kuke spušta se software koji brine o stabilnosti prikolice i ako se prikolica počinje zanositi automobil kočenjem jednog ili više kotača smiruje prikolicu.

Kao opciju možemo imati i sistem za kontrolu pritiska u gumama. Ako u nekoj gumi padne pritisak sistem nam šalje poruku.

Vozilo je standardno opremljeno sa pomoći pri spuštanju nizbrdo. Kad je aktiviran sistem automatski usporava vozilo do 10Km/h ako vozimo unaprijed a ako vozimo unazad onda je zadana brzina 7Km/h.
Taj sistem nam pomaže da prilikom spuštanja nizbrdo imamo jednaku i malu brzinu te se možemo bolje fokusirati na volan.
Isto tako nam pomaže i kod kretanja uzbrdo po skliskim podlogama jer smanjuje okretni moment motora i samim time vozilo lakše krene uzbrdo.

Nova opcija za naše tržište je "Home link" sistem sa kojim možemo kontrolirati do 3 daljinski upravljane komponente, npr. vrata garaže, ograda.......

Što se tiče telefona možemo imati tri opcije:
Bluetooth- uparujemo ga sa vlastitim GSM uređejem
Klasičan telefon za koji je poterbna SIM kartica
Klasičan telefon+ Volvo On Call

Navigacijski sistem+ parking kamera ( ona je dodatna oprema i može se ugraditi samo ako imamo navigacijski sistem )

slikaslika

Audio sistem
Imamo tri vrste sistema:
Performance
High Performance
Premium Sound

Druga dva mogu biti i opremljena sa 260W subwoofer-om i USB portom ( standard za HP i PS ) koji podržava spajanje memori sticka, laptopa, MP3 plajera i novije tipove iPod plajera.
Kao opciju možemo imati i DAB-radio ( Digital Audio Broadacasting )


Panoramski krov
slikaslika
slikaslika

Panoramski krov: Sastoji se iz dva dijela zadnji dio je nepomičan a predni dio se može podići u zadnjem dijelu ili kompletno otvoriti tako da prolazi sa gornje strane zadnjeg dijela.
Za smanjenu buku kod potpuno otvorenog krova se brine zaštitna mrežica u prednjem dijelu krova.
Kad je krov zatvoren ili dignut u zadnjem dijelu možemo imati zatvorenu zavjesu koja je djelomočno prozirna da nas zaštiti od prevelikog grijanja i svijetljena od sunca.


Za našu sigurnost brine se više od trideset komponenti SRS sistema. ( više informacija o SRS sistemu nesmijem opisati jer je to povjerljiva info. )


Nadam se da sam dobro opisao novi XC, ako budete imali dodatnih pitanja---- samo pucajte :idea:
Ovo je skračena verzija , jer da sam sve pisal nebi bio gotov tri dana :wink:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet lis 17, 2008 3:06 pm 
Veoma dobar opis i pohvalno.

Od nedelje sam u Hong Kongu nekoliko dana
i vec sam bukirao testnu voznju sa XC60 benzinac
naravno. Yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
http://www.volvocars.com/hk/Pages/default.aspx

Slikam i opisem osjecaje motora.
Posto nemam jos Kinesku vozacku pitao sam dali
mogu sa Evropskom ili Medjunarodnom i kao nebi
smio ali bice samnom neko iz salona pa cemo van
grada je rekao tamo nema blema.
Juhuhuhuhu


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet lis 17, 2008 3:17 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Vozio sam i D5 i Benzinera i mogu vam reći da moj plus ide benzincu ali ako bi to gledao sa novčane strane ( znači kupovao taj auto ) ipak bi odabrao D5.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet lis 17, 2008 4:19 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Premium sound je sa Dynaudio zvucnicima, right?
Nisam se bas odusevio sistemom na sajmu u Zagrebu. Ustvari da budem iskren, onaj Volvo Test CD je smece. Neznam tko je to pobacao gore ali nisam nikako zadovoljan odabirom muzike. U svakom slucaju tesko da ce netko sa takvim CDom uociti dobre ili lose strane sistema.

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet lis 17, 2008 4:56 pm 
Ako mislis na CD onog strasnog Jazz Hr. muzicara to je Bajo uvalio kao sredstva
od Volva Austria da se malo potrose brat bratu malo meni malo tebi jer ko god da slusa
taj stil muzike ne vozi Volvo a jos manje pozna tog tipsona. To je moj pogled na CD. Sorry.
Probao sam XC90 2.5T evo vise od dvije godine pa V8 u Qatru a zanima me taj motor u XC60.
Ipak, zao istina ja vise nikada nebi kupovao Volvo ali to je jedna druga tema...Lexus Love.
:twisted: :wink:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet lis 17, 2008 5:11 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pon lip 16, 2008 12:22 pm
Postovi: 1358
Vozi: V90 1997. opet i još uvijek
Lokacija: rotterdam
wow kolko elektronike..a kaj ak se neki bugovi pocnu javljat pa krene kocit ko sumanut na autoputu ili nekaj takvog??
tu je napisano brdo toga a jos je spomenuto kak ostale sisteme ne smijes opisivat jel je top secret..
nekak mi se cini da elektronika nije mehanika i puno manje mozemo kontrolirati kad bi se kaj nepredvidenoga moglo dogodit..a sto vise elektronike to vise sanse da nekaj posandrca.. :?
al ok zvuci impresivno sve to kaj ima..ja bi najradije imal tak neki aftek sa miljon gumbica pa da se igram ko malo dijete.. :lol: :lol: :lol: hebes cestu parkirat u garazu i udri po gumbicima..ko klinci na ps3 haha..zombieeeeeeeee..

mozda sad zvuci malo zbunjujuce kak prvo kakam po elektronici a onda velim kak bi ja to imal..
imal bi..al bi non stop gledal kad bu mi kaj otislo..

_________________
Nosonja...964...2.5...170KS...1995...šalto sam...
Crni đek...V90...3.0...204KS...1997... šalto sam...
Kumpić ...V90...3.0...180KS...1997...šaltam ja...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet lis 17, 2008 9:05 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Hong Kong / teško da budeš probal T5 u XC60, jedino T6 :idea:



Željko_M/ Premium sound= Dynaudio
Testni CD, neznam kojeg si ti to probao, ja imam baš za isprobavanje Dolby Pro Logic sistema i CD je vrhunski ima gore svašta od helića, vlaka, nekakvih je... bubnjeva itd., fakat je prva liga kome sam god pustio bio je oduševljen i onda je nadobudno htel isprobati u svom autu a efekt je bio nula bodova prema mom...... tak da su svi rekli da imam vrhunsku mjuzu ( a probali su u malo boljim i skupljim autima od mog )

Elektronika--- nebuš vjeroval ali sa tim je najmanje problema.....


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet lis 17, 2008 9:24 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
Citat:
Hong Kong / teško da budeš probal T5 u XC60, jedino T6 :idea:



Željko_M/ Premium sound= Dynaudio
Testni CD, neznam kojeg si ti to probao, ja imam baš za isprobavanje Dolby Pro Logic sistema i CD je vrhunski ima gore svašta od helića, vlaka, nekakvih je... bubnjeva itd., fakat je prva liga kome sam god pustio bio je oduševljen i onda je nadobudno htel isprobati u svom autu a efekt je bio nula bodova prema mom...... tak da su svi rekli da imam vrhunsku mjuzu ( a probali su u malo boljim i skupljim autima od mog )

Elektronika--- nebuš vjeroval ali sa tim je najmanje problema.....
kak bi ja mogel nabaviti taj cd??? :D

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet lis 17, 2008 9:27 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Mogu ti ga spržiti ali ako nemaš DPL sistem onda ti je uzalud.....


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub lis 18, 2008 3:49 am 
Citat:
Hong Kong / teško da budeš probal T5 u XC60, jedino T6 :idea:
Ma to znam nisi me dobro razumio. Naravno T6 hocu da probam jos nisam.
Evo danas idem za Wuhan i sutra rano ujutro let za HK. Prekosutra
cemo probati i sound u XC60. Javim. Lijep pozdrav svima.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub lis 18, 2008 2:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
Citat:
Mogu ti ga spržiti ali ako nemaš DPL sistem onda ti je uzalud.....
isprobal bi ga doma na kucnom kinu...
ajde sprzi... budes mi ga dal jednom...kad se vidimo

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub lis 18, 2008 6:47 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
KIKIR6/Ako bude kakav meet u studenom onda cu se zaletit da poslusam tvoj sistem sa nekim svojim CDima. More?
U svakom slucaju taj CD o kojemu ti pricas nije bio na sajmu. Uglavnom interesira me kako radi sistem u stereu.

Da ne ostanes na cesti ti mores poslusat moj sistem :)

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub lis 18, 2008 9:39 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
KIKIR6/Ako bude kakav meet u studenom onda cu se zaletit da poslusam tvoj sistem sa nekim svojim CDima. More?
U svakom slucaju taj CD o kojemu ti pricas nije bio na sajmu. Uglavnom interesira me kako radi sistem u stereu.

Da ne ostanes na cesti ti mores poslusat moj sistem :)
OK 8)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon lis 20, 2008 1:40 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: sub lis 20, 2007 12:52 pm
Postovi: 435
Vozi: XC60
Lokacija: Zagreb
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
ostadoh bez zraka i srce mi stalo dok sam čital kaj sve ima :shock:

ovaj auto bi trebao postati BEST BUY ženama koje imaju problema sa: vožnjom po svojoj traci, šminkanjem u autu, parkiranjem, zaletavanjem i sl. :lol:

auto je MRAK nego kad će doći neko testno vozilo pa da mi to malo probamo :?:

_________________
740 td - vozio godinu dana
S80 2.4i - vozio skoro 7 godina
XC60 D3 - stigao je :))))))))))


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub stu 01, 2008 8:29 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
Baš sam malo gledal listu dodatne opreme :shock: ,ajme meni pa koliko bi koštal najopremljeniji model s najjačim motorom :?:

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 28 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan