Sada je: sri svi 15, 2024 2:12 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub ruj 06, 2008 6:32 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Na žalost, vratili smo se u svakodnevnicu, ostale su nam samo uspomene na jedan uspješan godišnji odmor. Ajde da ih podijelim sa Vama :wink:
I Rudolf se odmorio, napravio je samo 600 km u 10 dana :D .

slika

Bili smo na Rabu, u prvom mjestu od trajekta, Barbatu. Guba, kad dolaziš na otok, misliš da si na mjesecu kako je sve golo.

slika

Ali druga strana otoka je raj na zemlji, baš sam se iznenadio koliko zelenila.


Za one koji ga nisu vidjeli, evo par slikica preljepog grada Raba.





slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika



Išli smo brodom na izlet oko otoka, posjetili smo i otoke Sv. Grgur i Goli otok, zastrašujući ženski i muški zatvor bivšeg sistema (nije da i u ovom nebi bilo kandidata, ali nećemo o politici :wink: ).

slika

Ovaj bambi je valjda jedini stanovnik na Grguru :D

slika

Evo i par mojih umjetničkih sa Grgura. Bio sam očaran morem, takve boje, čisto ali i iznimno hladna voda.

slika

slika

slika


A evo i zlokobnog Golog. Fakat je goli, ovo malo raslinja desno su sami zatvorenici pošumili. Strašno :shock: .
Na otoku je sve devastirano, oronulo, ruševno i prljavo (osim jedinog restorana u lučici. Ove kamene zgrade (upravna i prijemna) su ručni rad nadarenijih
zatvorenika. Tucali su. :wink: Osim što su se bavili građevinom i hortikulturom, ubijali su vrijeme i izradom namještaja i nekih metalnih stvarčica za strojarstvo.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Poslije smo išli na kupanje u jednu uvalu na rabu koja ima pristup samo sa morske strane. Skakanje s broda, kupanac, plažica puna ludih švaba :shock: , svi su pjevali i plesali nešto tipa naše "kad si sretan ...". Smijeh :lol:
Onda smo išli u fjord Zavratnica, pored Jablanca, gledati njemački brod potopljen od stane britanskog RAF-a. Stoji dosta plitko na dnu tog klanca od 1944. Kapetan broda mi je rekao da su godinu kasnije izvadili brodski motor mercedes, koji je poslije vjerno služio sljedećih tridesetak godina.

slika

slika

slika



Inače smo vrijeme provodili na jednoj jako mirnoj plažici u Barbatu, sa grobljem iznad glave. :D


slika

slika

Sve u svemu, bilo je super, svi smo si našli prijatelje, ljenčarili smo, pijuckali ladno pivce ...

slika

slika

slika


Da ne zahrđamo na odmoru, malo smo se igrali.

slika

slika

i to je to ... fali mi pijuckanje bilo čega na terasi uz ovaj pogled. Dobrodošli u stvarnost.

slika

Hvala na pažnji. :wink: :D , nadam se da Vas nisam udavio.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan