Sada je: ned tra 28, 2024 1:41 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto srp 08, 2008 7:16 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Je li se ovo ikome dešavalo?
Dogodilo se već dva puta. Prvi puta ove zime. Vanjska temperatura između -2 i 0 Celzijevih. Vozio sam dugim (5-7 km) pravim usponom, brzinom 70-80 km/h. Mjenjač je automatski pa je prešaltavao između 3. i 4. stepena a motor se vrtio u rasponu 3000-35000 o/min. Nakon tog pravca dolazi veći uspon sa jako oštrim zavojem. Puštam gas da usporim (ne diram kočnicu) i pred samim zavojem dodam malo gasa - auto se ugasi. Iz čista mira. Pretpostavio sam da je kriv mjenjač (odavno tražim vremena da odem promijeniti ulje u mjenjaču) jer nije na vrijeme "prešaltao" u niži stepen pa se motor ugasio. Motor sam upalio bez ikakvih problema.
Drugi put desilo se u subotu. Također je prethodilo par kilometara uzbrdo (3000-3500 o/min). Vanjska temperatura oko 35. Nakon toga slijedi spuštanje. Prebacim mjenjač u 3. stepen kako bih kočio motorom. Pred jednim zavojem malo zakočim a potom dodam gas. Auto se ugasi. Dakle, nije do mjenjača. Motor se u tom momentu vrtio oko 2000 o/min (barem pretpostavljam, ne gledam stalno u obrtomjer). Ovaj put motor nije htio upaliti iz prvog pokušaja.
Nikakvih poruka ni signalnih lampica nije bilo. Ima li ko kakvu ideju?

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet srp 10, 2008 6:09 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sub sij 12, 2008 4:38 pm
Postovi: 100
Lokacija: zagreb
treba počistiti filter ler gasa(trotl) i updejtati novi softer

evo kaj sam našao na yahoo:
2001 VOLVO S60 Recall ID from NHTSA: 06V441000
Auto Recall Date: NOV 15, 2006
Vehicle Component: VEHICLE SPEED CONTROL
Model Affected S60
Estimated Vehicles Affected: 170099 Recall Details
Auto Recall Date:
NOV 15, 2006

Vehicle Component: VEHICLE SPEED CONTROL
Estimated Vehicles Affected: 170099
Model Affected
2001 VOLVO S60

2001 Volvo S60 Defect Summary:
ON CERTAIN PASSENGER VEHICLES, A COMBINATION OF THROTTLE POSITIONING SENSOR IRREGULARITIES, A DIRTY THROTTLE HOUSING, AND/OR INEFFICIENT SOFTWARE CALIBRATION MAY CAUSE A WARNING LAMP TO LIGHT AND THE SUBSEQUENT ONSET OF LIMP HOME MODES.

Defect Consequence:
THIS RESULTED IN A HIGH NUMBER OF VEHICLES GOING INTO THE LIMP HOME MODE WITHOUT NEED.

Remedy:
DEALERS WILL INSTALL THE CURRENT SOFTWARE UPGRADE ONTO THE INVOLVED VEHICLES. THE RECALL BEGAN ON DECEMBER 29, 2006. OWNERS MAY CONTACT VOLVO AT 1-800-458-1552.

Estimated Vehicles Affected:
170099

Notes:
VOLVO CARS OF N.A. LLC. R155

_________________
www.ostrman-art.com


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet srp 10, 2008 10:51 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Tomislave, hvala na odgovoru. Zar postoji filter ler-gasa? Je li to filter goriva ili filter zraka? I druga stvar, kada sam god bio na redovnom servisu (u ovlaštenom servisu) pitao sam da li je software unaprijeđen u noviju verziju. Kao odgovor bih dobio tup pogled u mom pravcu i odgovor da se software automatski downloaduje za vrijeme dijagnostike (???). Ima li ikakav način da ja sam utvrdim koja je verzija software-a u mom autu i koja je zapravo najnovija (nešto tipa 1.02 ili 3.05 i sl.).
Možda bi to bilo i dobro pitanje za neku novu temu: Koje sve verzije software-a postoje i koje probleme rješavaju?

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet srp 10, 2008 11:10 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
(u ovlaštenom servisu) pitao sam da li je software unaprijeđen u noviju verziju. Kao odgovor bih dobio tup pogled u mom pravcu i odgovor da se software automatski downloaduje za vrijeme dijagnostike (???).
Na tvojem treba napraviti ETM upgrade.
U VIDI postoji alat koji detektira da li vozilo ima zadnji SW za ETM i zove se "ETM test"

Daj mi molim te na PM ime servisa i ime osobe koja ti je to rekla ,,,,,, ako nije problem..


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet srp 11, 2008 11:52 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sub sij 12, 2008 4:38 pm
Postovi: 100
Lokacija: zagreb
ja sam taj softver rješio kod risa i naplatili su mi 13o kn

_________________
www.ostrman-art.com


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan