Sada je: pon svi 06, 2024 3:38 am.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 110 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 4 5 6 7 8 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub svi 17, 2008 11:56 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Novi S60 ( nešto se kuha za 2011 ) nije još 100%

C30 samo nebo zna isto kao i V50 ( 30-40-50) a svi na istom podvozju.

Volvo nije premium klasa zbog veličine ( nego zbog drugih stvari ).

Meni je S60 taman po mjeri ( 98% se vozim sam pa me ne mući da li bude netko iza mene imal mjesta ) meni je bitno da se ja vozim u sigurnom autu i jaaako udobnom :idea: meni je zbog toga premium a mislim da i ovima koji su ga stavili u premium segment.

A to kaj nam Ford uvaljuje svakakve gov...rije , jebi ga nemožemo si pomoći tak dugo dok nas netko normalan ne kupi.

Nemojte uspoređivati sigurnost Volva sa nekim autima koji su dobili isti broj zvijezdica ( sve se danas može kupiti )


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned svi 18, 2008 8:40 am 
Jeste dobro si to opisao, da nije ni Volvo to što je nekada bio.
Ali vijeruj mi, da niko sigurnost niti ne spominje iako mogu
biti siguran da u tim novim S40 sa tim plastikama i limovima
neče nikada biti ni blizu onim starim. Pusti ti sad imamo nove
materijale, tehnologiju itd...kad se ti zabiješ u zid tek onda vidiš
u realnosti šta je stari Volvo a šta novi.

S40 niti meni se nije dopao iako smo za bejbo tražili neki manji autić
i šta onda da ja sjednem unutra i nemogu u miru, da vozim jer
ovo sa glavom je veoma ozbiljna stvar koja je žao projektantima velika greška,
nisam ja stručnjak nego zadnji korisnik. Ako je radjeno za jug Italije gdje su svi mali i
Italiju gdje Volvo puno prodaje ili za neke liliputance onda ...
U vožnji ako samo malo jače skočiš na nekom prelazu možeš vrat slomiti
kako je glava nisko 2 cm od tog ruba.

2 mijeseca sam prije nego sam uzeo CLK 240 MB vozio
i MB Cabrio i vratio im ga odmah, dok nije bilo krova ok.
Čim si dao krov isto tako si do krova imao 2 cm i nisi mogao normalno
da voziš, a što je najgore sic nisi mogao nagnuti niti malo zbog zadnjeg fiksnog
dijela. :roll: Hoču da kažem, da nije samo Volvo S40 mali
i u Audiju malom A4 imaš prozor na lijevo 5 cm od glave, strop 3 cm
a prednje staklo kao da ti je na koljenima.
S40, C30, Audi A4 i Hyundai I3 smo probali i niti za jednog se nismo
odlučili. Kupičemo malu Toyotu Iygo ili Yaris u kojoj i ona i ja sjedimo
vjerovao ili ne veoma komotno i udobno. Za po gradu i koliko
se ona vozi (par sto km na mijesec) sasvim solidan autek.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon svi 19, 2008 10:20 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet lis 19, 2007 1:41 pm
Postovi: 127
ma slažem se ja s tobom Kiki..S60 je poslovni auto......idealan za vozača..bez daljnjeg..tu i tamo za nekoga prevest na zadnjoj klupi....i ako ikad budem u prilici da kupujem poslovni auto za sebe....to će biti jedan od prvih izbora....

ali...čini mi se da Volvo postaje sve manje obiteljski auto....ili da preformuliram...postaje auto za sve..."manje" (mislim centimetarske obitelji)..ili ako je za velike obitelji....tada su velike..i vrlooo imućne (tu mislim na V70,Xc90)

a premium segment....hmmmm tema za sebe...u svakom segmentu postoje premium proizvođači...počevši sa Minijem..pa nadalje...tak da je veličina zaista nebitna.....ali postoji x drugih faktora...gdje je Volvo često u tom pri vrhu segmentu..ali nažalost..gdje baš i nije...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon svi 19, 2008 10:36 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
tom, jel tebi šteka tastatura pa okidaš brdo točkica?
Ljudi, pomirite se s činjenicom da su drugi stigli i neki čak i prestigli volvo i da je to tako. Tko želi davat novce za brand nek daje, tko ne želi ima forda za kupit, isti drek u drugom celofanu, samo na cjelogodišnjem sniženju.
Sjebali su švedi sve kad su se prodali....


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon svi 19, 2008 11:00 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet lis 19, 2007 1:41 pm
Postovi: 127
ma ne šteka......ali volim ih "okidat"...

ma ruka...nažalost....djelomično se moram složit s tobom....čitakla sam baš jučer o Tati...koji je preuzeo Jag i LandRover..nekak se boji da bu i Volvo u tu ergelu...

ono kaj je sigurno...dok Volvo ne bu samostalan..ne bu se znalo kakve oni aute zaista rade..(i za koga)..čini mi se da politika Volva ovisi o trenutnoj inspiraciji ..nekoga...tko je tamo....možda slučajno...i sigurno nema više od 1.75cm...(bez uvrede)...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon svi 19, 2008 2:17 pm 
Dajmo nešto konkretno pokazati gdje sve je Volvo popustio kod izrade i
unutrašnjosti.
Mogu odmah, da dam par slika pa Vi dodajte svoje i komentara neče faliti.
Počinjemo sa glavnim tepihom i obradom. Onda Vi koji imate malo starije
kvalitetnije izrade slikajte tepih po rubu.
Uskoro dajem slike.
Pozdrav.
Jedino tako čemo svi koji čitamo ovu temu vidjeti realne razlike.
Jel može?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon svi 19, 2008 3:31 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet lis 19, 2007 1:41 pm
Postovi: 127
slažem se..ja nažalost više nisam u vlasništvu Volva...ali ideja nije loša...

iako teško da se fotografijom može dočarat kvaliteta plastike u S/V 40 50...:-)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 20, 2008 10:33 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 3:19 pm
Postovi: 271
Lokacija: zagreb
Moj V40 1.6 2003. ni po čemu, a najmanje po kvaliteti ne zaostaje za tastovim Mercedesom c220, koji vrijedi x puta više. By the way, servis za taj Merc je pravi luksuz, te 6 litara nekakvog specijalnog turbo skupog ulja, jedna svjećica košta ko sve moje zajedno, itd.

No moj V40 ima čak i bolju opremu od njega, inovativnija rješenja, ljepši je, skladniji. Švedi su mislili na skoro sve i sve im svoje zašto: jedan mali, naoko nevažan detalj- npr. remenčić kojim se osigurava prtljaga u prtljažnom prostoru ima svoj posebni utor da ne pleše i lupka u vožnji. Možeš ga vezati na masu načina. Pa onda kak je riješen čep - poklopac za gorivo, sa spiralnom plastičnom trakom, da ne moraš čep držati u ruci ili ga stavljati na krov dok tankaš. Takve pametne detalje nisam imao niti na jednom autu do sada.
Plastika unutrašnjosti mi je super, tamnosiva, dakle ne skužiš kad "apšisa" jer nije crna. Ima lijepi uzorak, nije glatka tako da se i eventualne ogrebotine ne vide koliko bi se vidjele da je glatka. Na dodir je čvrsta ali opet i mekana i podatna.

Jedine zamjerke koje imam su premali prostor za noge za putnike na stražnjim sjedalima, te malo premali prtljažni prostor (blatobrani ulaze u prostor za prtljagu čineći prepreku za prevoženje širih stvari), što nema kod Mondea karavana, Astre karavan ili pravih Volvo karavana.
Zapravo V40 niti nije zamišljen kao veliki obiteljski karavan poput V70, već je to SPORT WAGON. To znači da si švedski yuppie odozada hiti reket za tenis ili si dofura svakih par tjedana neki manji, lijepi i jeftini komad namještaja iz IKEE, o čemu mi još uvijek možemo sanjati. Ili penzići hite odozada dva kofera pa odu na Mediteran. Nije baš za prevoženje frižidera ili bicikala.

Još jedna zamjerka: nemogućnost reguliranja intervala brisača, što imaju puno jednostavniji auti. A da, i razmak od zemlje do šasije bi mogao biti malo viši.

No sve u svemu: volim svoj V40, trajan je, pouzdan, osim izmjene airbag-senzora i akumulatora (što je moglo riknut na bilo kojem autu bilo kada) u ovih godinu i pol koliko ga vozim, promijenio sam dvije žaruljice. I that's it. Moj kolega s posla je u novoj Vectri u zadnjih godinu dana nabio 30.000 kuna popravaka, već se preselio u AutoWill.

Potpisujem vjernost Volvu iako pomno pratim što se događa sa drugim proizvođačima, svi su mi ti drugi auti isti. Svi imaju isti nepregledni polujajasti oblik, svi imaju iste lampe, više ne razlikuješ Citroena, Renaulta, Forda, Opela..... Ako mi ikad ovaj V40 rikne, kupujem drugi, a u obzir dolaze bogami i starije osmače, S70, V70 itd. To su pile.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 20, 2008 10:51 am 
Evo svaka ovakva priča ima nešto svojega i naravno budite čim više detaljniji
a slika kaže ipak mnogo više.
Danas pada kiša pa mi se neda slikati ali uskoro...

Ja počinjem sa tepsima i kablovima koji se vide i izvana i iznutra.
Mislim, da ču nabaviti onu crnu spiralnu cijev več prerezanu po dužini
i sve fino zaštiti da to na nešto liči.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 20, 2008 11:57 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
850 95. vs S40 96. vs S80 00.:

- 850 ima najlosiju plastiku, izrada li-la, styling zastario, al ima ono nesto ("industrijski" gumbi i prekidaci, ti ce i mene nadzivit hehe)
- S40 je imao osjetno bolju i izdrzljiviju unutrasnjost, nikakvog skripanja, uvijanja plastike. Sama plastika nije nesto posebno fina na dodir, ali je zato i nakon 11 godina izgledala skoro kao i prvi dan. Jedina zamjerka ona neka folija sa kojom su "oblacili" gumbe i prekidace, i koja se pocela gulit u roku odmah
- S80 sama izrada tu negdje kao i S40, no kvalitetnija i meksa plastika, gumbi na centralnoj konzoli odaju dojam vece izdrzljivosti nego na S40

To je kaj se tice unutrasnjosti. Kaj se tice opcenito kvalitete, o tome je nezahvalno pricat jer je 850tka kupljena u dosta zapustenom stanju. No...

- 850 mehanicki djeluje bolje od S40 (onak po seljacki - cijeli paket djeluje solidniji), "tenkovskiji" dojam u voznji
- S40 je u 11 godina imao samo pumpu goriva problematicnu, sve ostalo je ili krivnja vozaca ili sitnice koje smatram normalnima
- S80 u 8 godina nikakav kvar vrijedan spomena, dojam solidnosti u rangu 850tke, no osjetno udobniji (takodjer i u usporedbi sa "civilnim" 850tkama), idealan gutac kilometara

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 20, 2008 12:28 pm 
Grimy super članak samo tako naprijed sa ovakvim
direktnim razlikama možeš barem malo "osjetiti" razlike
u modelima i izradama koje su se i na moje razočaranje
povečale. Nedopustno je, da kontrola propusti nezaljepljene
rubove tepiha i to prodje iz tvornice. Odmah otkaz tim
kontrolerima ili disciplinska, kist i neostik pa ljepi... :lol:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 20, 2008 1:39 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 15, 2008 9:41 pm
Postovi: 972
Vozi: Mercedes e550
Lokacija: Schwäbisch Gmünd
A mislim da je sada sve postalo isto, bitno je maximizirati profit a samim tim cijenu proizvodnje spustiti na najnižu moguću razinu a HKong mislim da kontrolora i nema ili je ostao samo jedan koji jadan trči za autima na traci pa jadan ne stigne sve i to je danas vrlo popularno a pogotovo kod novih "menadjera" prvo po ljudima smanji sve ili seli tvornicu u Kinu ili neznam di pa ustedi na materijalima a ime koje je stvarano se teško uništi. A da to potvrdim poznato mi je za Merceds da su vrata katastrofalnog lima pa već nakon godinu dana S klasa korodira a kad dodu nova da zamjene ona su već dobro načeta korozijom. U firmi imamo dva passata, jedan je 2003, a drugi 2006, i svi materijali koji su korišteni u starom su a po mojoj procjeni kvalitetniji bar duplo, i to ima samo jedan zaključak zgrabi danas a za sutra ce mo vec nesto smisliti.

I da kažem nešto za kraj ja ću voziti volvo sve dok netko drugi ne proizvede auto koje ce mi dati toliko gušta koliko imam u svojoj staroj S40 t4, jednostavnost, posebnost, sigurnost i izdržljivost.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 20, 2008 2:23 pm 
Da to sam ja i rekao kad sam imao 1985 BMW 315 ako ga se sjećate koji je to bio lim
a ne danas susjed ima BMW doletila mu lopta na haubu ja sam se smijao do bola
popucao mu je lak i još je htio vaditi sam udubljenje a tek onda da vidiš rupe.

Evo samo da prestane kiša slikam puno grešaka koje nebi smijele biti barem
ne na mojem modelu XC90 ali niti na bilo kojem drugom novom Volvu.
Ak je Kia kako kaže moj prijatelj pa ajde ali ne na Volvu.
O MB neću komentirati jer sam ih imao nekoliko sve novi niti jedan stari
pa bolje da šutim...od 2 g. 8 mijeseci servisa...bljak. :roll:

Sansi iako otvoreno da ti kažem, da kupujem opet novi auto to ne bi bio
Volvo 100 % nego neka košta 120 K eura Lexus 600 Hibrid.
Iako kakav sam ja priznam našao bi ja i Lexusu mane. :twisted: :twisted: :twisted:
Iako mislim, da če XC90 da me služi još dosta godina. Inshala bi rekli Arapi.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 20, 2008 3:10 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 15, 2008 9:41 pm
Postovi: 972
Vozi: Mercedes e550
Lokacija: Schwäbisch Gmünd
A sad mi padaju na pamet oni japanski kontrolori iz jedne od tvojih priča :D

A Lexus sam imao priliku voziti u CH i to je ipak klasa auta sa kojom se po meni ne može mjeriti niti jedno EU vozilo a za ove Hybrid nemam apsolutno nikakvo iskustvo ali mislim da je cijena kod njega svakako opravdana.

Što se tiče Mercedesa ja još uvijek imam jednog kojeg žena neda prodati i ide sa njim na posao i to 190 2.5turbo diesel a sad ima negdi oko 400.000km i samo pohvale za izdržljivost tog auta i naravno za materijale koji su korišteni, dok ovi novi :cry: :cry:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 20, 2008 3:47 pm 
Offline

Pridružen/a: uto sij 29, 2008 7:40 pm
Postovi: 10
Lokacija: Baška
ja imam 850tku 1995 godište.
jedino što na tome autu ne radi je brojač kilometara koji se nedavno zaustavio na 189900 i podizač vozačevog prozora koji malo šteka.
na tom autu nema ni trunka hrđe.
čim sam kupio auto promijenio sam ulje, 15000km poslije toga ulje je imalo istu boju.
klima hladi.
sicevi su kao novi.
ništa ne škripi, ne lupka.
uglavnom teško je povjerovati da se radi o 13 godina starom autu.
ne znam za novije volve, ali 850 je iznimno kvalitetan auto.
trenutno na tržištu polovnih auti mislim da ne postoji bolji omjer cijene i kvalitete.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 110 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 4 5 6 7 8 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan