Sada je: sub tra 27, 2024 5:24 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 440 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned tra 13, 2008 2:01 pm 
Offline

Pridružen/a: ned tra 13, 2008 1:52 pm
Postovi: 4
Prvo svima pozdrav!!

Imam pitanje jer se zbilja ne razumijem u automobile.
Htjela bih supruga iznenaditi za godišnjicu braka sa autom za naravno ne previše novaca.
Našla sam slijedeče: 1991 godina, 300 000 km, benzin+plin, ručna klima, cent.zaključavanje, auto radio/cd,limarija solidna,neregistriran.

Cijena je 8000 kn,ali spustio bi mi gospodin na 7500 :D

DAli se to isplati,dragi mi je zaluđen sa Volvom ali nikad dovoljno novaca za takav auto.I sad sam skupila 10 000 kn pa sam ovo slučajno našla a auto nam treba.Kakva su vam iskustva sa tim modelom??

Hvala


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned tra 13, 2008 2:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned ožu 18, 2007 8:58 pm
Postovi: 1793
Vozi: V40 1.9 DI
Lokacija: Strmec,Sv.Nedelja
Pozdrav!

ja posjedujem V40,o 460.etki nemam pojma ali bi bilo dobro da postaviš pitanje u rubrici 400.

_________________
S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku sa iskustvom!


Iznajmljujem razglas,rasvijetu,pozornicu,krov i ostalu prateću opremu za razne evente
http://www.alibi-sound.com


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned tra 13, 2008 4:12 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sub pro 01, 2007 3:15 pm
Postovi: 387
pozz :!: Već ako voli Volvo,mislim da je to odlična prilika za iznenađenje.Nemam pojma o tom modelu,ali znam općenito o kupnji/prodaji.Vjerovatno znaš da treba gledati što novije godište,što manje kilometara... :roll: Možda pri kupnji treba povesti nekog mehaničara(koji zna čuvati tajne :wink: ) da provjeri stanje auta i da stručan savjet i procjeni stanje samog vozila,mada kod auta tog godišta nije nešto previše za očekivati,jer to se može od oka primjetit eventualna oštećenja,hrđa(korozija).Eto ako sam pomogao drago mi je,mislim da ima stručnijih ljudi od mene!

PS:Briši history redovito,da muž ne vidi da surfaš po Volvo klubu 8) :lol:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned tra 13, 2008 4:58 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
Čuj ovo limarija solidna ne zvući mi dobro jer na Volvu limarija mora bit odlična ,a kako se radi o modelu serije 400 ja nisam oduševljen jer naš šef ima 400-tku i to im je rana. Moj prijedlog bi bio možda nać neku 2 ili 7 tih godina i malo bolje potražit jer zbilja ima jako dobrih i sa puno opreme. To je naravno pod pretpostavkom da muž nema niš protiv auta od 5 metara :D

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned tra 13, 2008 5:54 pm 
Offline

Pridružen/a: ned tra 13, 2008 1:52 pm
Postovi: 4
Hvala na odgovorima!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon tra 14, 2008 12:57 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 12:43 am
Postovi: 913
Vozi: XC70
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Kako osobno imam 440, mislim da 8 tisućica (7500) i nije baš previsoka cijena. Da se naći i jeftinije, ali... Mislim da je najmanje pitanje limarije.
1. Kakav je motor i u kojem stanju?
2. Plin ima atest? (zna se desiti da nema- jer skoro ja nagrabusih)
3. Možda prvo na tehnički sa njim pa da se vidi da li prolazi.... inače zna koštat....

_________________
I'm not crazy! My reality is just different than yours...
XC70 AWD automatic u garaži.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon tra 14, 2008 10:06 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Ja bi prvo čestital tebi. Žena koja kupuje auto mužu jer dotični voli baš tu marku (Volvo) i to od love koju je uspjela staviti na stranu. Svaka čast. To je ljubav. I ja bi si poželil takvu ženu :lol:
Kaj se auta tiće, svakako otići s njime prije kupnje u neki ovlašteni servis ili kod Velje (to bumo ti objasnili tko je i gdje je) i dati ga na pregled. Bolje na to potrošiti par sto kuna nego kupiti vreću buha. Mehaničke kvarove je u pravilu lakše složiti nego limariju. Jednom kad je načeta širi se ko kuga.
S druge strane ako želiš da ti muž ima hobi koji bu ga držal u garaži tebi na oku slobodno mu kupi nekaj u ne baš najboljem stanju :lol: :lol:
Ja vozim V40 tak da s autom nisam baš upoznat. Imam frenda koji ima 460 turbo i znam da ga je jednom zafrknul mjenjač (inaće od renaulta, kao i motor) i to na putu. Tak da na to treba pripaziti. Motori su pouzdani. Inaće moraš znati da ti auti u najboljem slučaju imaju 13 godina. dakle nisu baš malađahni i normalno je da treba očekivati da ak ga kupi trebalo bu i nekaj popravljati. Nije da te plašim. s druge strane ta vozila kupuju ljudi koji su recimo to tako smireniji vozaći i koji obično brinu o svojim automobilima, tako da bi se moglo naći i očuvanih i lijepih primjeraka za male pare.
Probaj isto malo pogledati i po oglasima na auti.hr, vidio sam par lijepih primjeraka. Trebalo bi se moć naći auti (440/460) koji barem na oko izledaju sjedi i vozi. Nemoj samo kupiti odmah prvoga na kojeg naletiš. To ti je isto ko i s biranjem muža, nemoj odmah za prvog koji te zaprosi :lol: :lol: :lol:

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Zadnja izmjena: dgovorcin, dana/u pon tra 14, 2008 10:09 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon tra 14, 2008 6:11 pm 
Offline

Pridružen/a: ned tra 13, 2008 1:52 pm
Postovi: 4
E puno vam hvala,sutra idem sa frendom pogledati auto.
dgovorcin,baš si me nasmijao :lol:

pozdrav


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon tra 14, 2008 8:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Citat:
Ja bi prvo čestital tebi. Žena koja kupuje auto mužu jer dotični voli baš tu marku (Volvo) i to od love koju je uspjela staviti na stranu. Svaka čast. To je ljubav. I ja bi si poželil takvu ženu :lol: Kaj se auta tiće, svakako otići s njime prije kupnje u neki ovlašteni servis ili kod Velje (to bumo ti objasnili tko je i gdje je) i dati ga na pregled. Bolje na to potrošiti par sto kuna nego kupiti vreću buha. Mehaničke kvarove je u pravilu lakše složiti nego limariju. Jednom kad je načeta širi se ko kuga.
S druge strane ako želiš da ti muž ima hobi koji bu ga držal u garaži tebi na oku slobodno mu kupi nekaj u ne baš najboljem stanju :lol: :lol:
Ja vozim V40 tak da s autom nisam baš upoznat. Imam frenda koji ima 460 turbo i znam da ga je jednom zafrknul mjenjač (inaće od renaulta, kao i motor) i to na putu. Tak da na to treba pripaziti. Motori su pouzdani. Inaće moraš znati da ti auti u najboljem slučaju imaju 13 godina. dakle nisu baš malađahni i normalno je da treba očekivati da ak ga kupi trebalo bu i nekaj popravljati. Nije da te plašim. s druge strane ta vozila kupuju ljudi koji su recimo to tako smireniji vozaći i koji obično brinu o svojim automobilima, tako da bi se moglo naći i očuvanih i lijepih primjeraka za male pare.
Probaj isto malo pogledati i po oglasima na auti.hr, vidio sam par lijepih primjeraka. Trebalo bi se moć naći auti (440/460) koji barem na oko izledaju sjedi i vozi. Nemoj samo kupiti odmah prvoga na kojeg naletiš. To ti je isto ko i s biranjem muža, neomj odmah za prvog koji te zaprosi :lol: :lol: :lol:
Slažem se sa kolegom :D :D :D .
Koliko ti imaš vremena na raspolaganju do godišnjice? Pa kakav bi mi klub bili kad nebismo takvoj ženi pomogli? Aj, za početak, slikni taj koji ideš gledati i nabaci par informacija na forum, pa pošto ima nas par koji imamo iskustva sa serijom 400, znamo bar kako auto nebi trebao :wink: izgledati za te novce.
Inače je moguće naletiti i na jako dobre primjerke, a onda se možete kvalitetno voziti još par godina. Dosta ćeš o stanju saznati i iz pogleda na unutrašnjost. Može sa 300.000 još biti i dobar, a možeš i bankrotirati u nastojanju da ga održiš u voznom stanju. NE kupuj na prvu. :wink:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon tra 14, 2008 9:31 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sub pro 01, 2007 3:15 pm
Postovi: 387
tako je iggy 8)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto tra 15, 2008 10:42 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Čuj,
našao sam nešto što barem na slici izgleda manje-više pristojno http://www.njuskalo.hr/oglas87956 nadam se da nije prodano pa u skladu s mojim mudrim savjetom o proscima probaj vidjeti o čemu se radi i dal je već prodano. Nego da onaj s plinom nije slučajno ovaj slučaj ? http://www.auti.hr/automobili/showAdver ... ,12,1.html Prema opisu bi mogao biti. Nije mi baš nešto primamljiv. Ak je, traži dalje, možeš ti i bolje. Naći :wink:

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Zadnja izmjena: dgovorcin, dana/u uto tra 15, 2008 12:54 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto tra 15, 2008 11:58 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
ovaj iz osjeka djeluje solidno, ovaj iz kozari boka je na slici katastrofa, znači da je uživo još gori. Za to ne bi dal ni 200 eura.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto tra 15, 2008 1:47 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sub pro 01, 2007 3:15 pm
Postovi: 387
onaj prvi je sasvim ok 8)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto tra 15, 2008 7:21 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon lip 04, 2007 10:27 pm
Postovi: 249
Lokacija: Zagreb
Prvi je bomba :wink: a vidim i on ima plin :lol:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan