Sada je: ned tra 28, 2024 7:41 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned tra 13, 2008 1:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
DAkle, na veliko hvaljeni S80 2.5 TDI sa cca 425tkm, ostao na pumpi Brinje, u povratku iz Splita. Stari je vozio, i kaže počeo gubiti snagu, oće neće, pa nešto lupa, i kad je stao na pumpu da vidi šta je, nešto se zapalilo iza motora. To su ugasili aparatom, a na čep je izbio ulje, i više nepali. Vergla, ali nemože sastaviti. Baš neki dan sam mjerio kompresiju i loša je- 21,22, ali kako do sada turbina nije bila dirana, bojim se da se ona razletila. Vidjet ćemo sutra. Nekužim zašto je izbio ulje na čep, ako je do turba. Ono čega se najviše bojim, je to da je motor usisao djelove turbine, pa se zbog toga lagano pripremam na traženje motora. Bio je jedan austrijski S80 razbijen kod Udina, njega sam već gledao i motor je palio, navodno samo 150 tkm. Dali netko zna što je s njim bilo, prodan ili ne?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned tra 13, 2008 1:51 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Pa ti koliko ja znam možeš uredno potražiti i audijev motor zar ne :?:

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned tra 13, 2008 1:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
Ma je al ima valjda nekih razlika, a ja bih najradio kupi motor, samo da ga izadim i stavim umjesto ovog. Mislim, u audiju je ugrađen uzdužno, i mislim da ima periferne stvari drugačije.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned tra 13, 2008 1:58 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Neču tvrditi ali kaj se tiće kod 850-ke i v(s) 70 prve generacije razlika je samo u nosačima i nekim sitnicama koje lako možeš iskoristiti od starog motora.Čak i komp uzmeš od starog motora sve je to u pravilu isi bog.Nije volvo razvio nikakvi nikakvi novi software za taj motor već je uzeo postojeći i upakirao ga u novo kučište da odgovara volvu.Mislim da češ nači povoljnije motor za audija nego za S80,a ionak ga moraš vaditi van pa nije neki problem pogledati gdje su razlike i to zamjeniti

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto tra 15, 2008 2:43 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
Evo sam se vratio od mehaničara, i situacija je sljedeća: popustila je brtva glave, a kako vozač nije zaustavio automobil, voda je uništila jedan klip, jedna karika se razletila i završila na čelima ostalih klipova. Najtragičnije je to što su stubline na tri cilindra bez ikakvih risova, i motor je mogao napraviti još puno kilometara da brtva nije popustila. Valjda je u pitanju 400 tkm sa veoma visokim postotkom vožnje 200-220. Turbina je OK. I eto, sad dali reparirati ovaj motor, ili tražiti drugi? Postavit ću u rubriku kupujem oglas pa ako šta imate, javite!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto tra 15, 2008 3:00 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
jedna karika se razletila i završila na čelima ostalih klipova.
sve ok, al ovo ne bi islo.
slozi ga, zamjenski Bus puno platil.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto tra 15, 2008 3:33 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
Šta da ti kažem za kariku, na stradalom klipu je nema, a na čelima klipova se vide tragovi metala, tj. urezani komadići.
Teško da ću ga slagati, motor ima već 425tkm, i to vremenski traje trebaju mi hitna rješenja, evo već sam našao cijeli auto u Njemačkoj za 3150€. Potpuno je isti, čak razmišljam da metnem tablice pod ruku i odem po njega.
Usput jel zna tko dali se eventualno 99' može homologirati (S80 2.5 TDI)?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto tra 15, 2008 3:45 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Šta da ti kažem za kariku, na stradalom klipu je nema, a na čelima klipova se vide tragovi metala, tj. urezani komadići.
Teško da ću ga slagati, motor ima već 425tkm, i to vremenski traje trebaju mi hitna rješenja, evo već sam našao cijeli auto u Njemačkoj za 3150?. Potpuno je isti, čak razmišljam da metnem tablice pod ruku i odem po njega.
Usput jel zna tko dali se eventualno 99' može homologirati (S80 2.5 TDI)?
to na klipovima ti je od vode.
Ovo s tablicama...ne bi ja, radije platis privremene I jednog svabu ili jugosvabu da ti ga dopelja. A kakav je taj gore? Mozes bit ziher u njega?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto tra 15, 2008 3:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
A nemam pojma, prodaje ga neka Julijana, i stricu sam dao zadatak da ju nazove, da uopće vidi dali auto stvarno postoji, ili je neka podvaljotka, i sad se nitko ne javlja na telefon, a ja ovdje čekam i cupkam. Navodno ima 178tkm.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto tra 15, 2008 10:57 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Usput jel zna tko dali se eventualno 99' može homologirati (S80 2.5 TDI)?
Nemože


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri tra 16, 2008 12:40 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
Pitanje za Kikija i Antonija: novi motor, gdje i pošto, ili reparirani sa garancijom? (godište 00').


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri tra 16, 2008 9:13 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
jebote Vili, od petka do danas si mogo već imat motor vani i napravljenu specijalu. Djelova za to imaš na svakom kiosku, to je vw, nema što nema za njih i po dobrim cijenama. Ovak buš potrošil još tjedan dana minimalno da nađeš motor i još par dana ta to pretumbaš sve. Motor ti bu skup zamjenski, novi bu ko suho zlato, rabljeni opet lutrija i niš nisi dobil s tim, evo pitaj RunMe-a da ti opiše križni put sa sličnim motorom. Kak buš našel auto s takvim motorom tih godina, nebitno jel je audi ili volvo s malo kilometri? Takva kolica kupuju oni koji se imaju potrebe puno vozit a ne čuvat ga u garaži, a ak ga i čuvaju u garaži onda ti ga ni nebuju jeftino dali.
Just my 5 cents...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri tra 16, 2008 9:43 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
Jebi ga, tek jučer sam saznao da mi treba novi motor. Sve što si rekao stoji, već sam kupovao rabljene auto zbog zamjene motora, i znam odprilike što se sve može desiti, ali sam radio i generalke pa znam i kako one mogu ispasti i sa kakvim rezultatima i u uspjelim slučajevima, a znam da će me popravak ovoga koštat brat bratu 2-2,5k€. I što onda kad netko u procesu nešto sfuša? Nemam namjeru prodavat taj auto, a možeš i sam zaključiti da auto 425tkm u 7,5 god. nije napravio stojeći pred kućom. Ostatak auto je u vrlo dobrom stanju i služit će još godinama, a meni stvarno ne pada na pamet za dvije godine prolazit novu generalku. Pitanje je koliko ovaj motor, kako god dobro složen, može izdržati stil vožnje kojim je do sada vožen.
Na kraju krajeva, samo pokušavam saznati što više informacija. Možda mi je bolje dati 4k€ za novi motor, nego dati sad 2, pa za 2-3 godine još 2.
Znam da je strikan za VW T4, za isti takav novi motor samo sa 110 kw prije par godina dao 5k€.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri tra 16, 2008 9:54 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Pošto sam prije vozio wv imao sam čovjeka za polovne dijelove.Upravo sam ga zvao i kaže da polovni takav motor oko 2 kile ojra.Fora je u tome da taj motor paše u puno vozila(takoreči cijeli teretni i osobni program vw) pa je vrlo tražen.A ono što je traženo je skupo

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri tra 16, 2008 9:57 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
vidiš. vani ima kuća koje se bave isključivo reparacijama motora, i onda dobiješ na takav motor popriličnu garanciju. Kod nas su samo mit takvi ljudi, generalke se primaju kojekakvi likovi bez tehničke kulture i zato sad i ti pušeš na hladno. Ako se stvar korektno napravi ( tu prvenstveno mislim na strojnu obradu, ona je ključna u svemu) onda će i motor trajati, a netraju oni koji idu na obradu sa strojevima s luftovima na špindlama po pol milimetra kakvi su uobičajeni tu na našim prostorima. Ja bi ti mogo preporučit jednog čovjeka za to, koji barata sa cjelim strojnim parkom i radi baš reparature motora, ali preferira kamionski program, međutim u subotu ga je srce malo klepilo i sad leži u bolnici i čeka bajpas. Drugoga koji tako nešto radi na tom nivou ne poznam.....


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan