Sada je: čet ožu 28, 2024 10:59 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Napokon moj S60
PostPostano: pon ožu 20, 2023 8:59 am 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 16, 2023 11:41 pm
Postovi: 14
Vozi: Renault 4 GTL 1990 - Volvo S60 2.4 D5 2005
Evo dragi moji,
Vratio sam se jučer sa svojim S60.
Slike stavim negdje dolje, za sada samo tekst, i prvi dojmovi..

Počevši od samog kretanja iz Zagreba.
Tankao sam na benzinskoj na autocesti, krenuo, i odjednom ne želi preko sto, guši se, kick Down ne radi ništa, upali se Engine Service Needed..mislim si, sigurno je tempomat, kliknem na cruise, i onda ubrza. Od tog trenutka, ide bez problema, ubrzava i piči. 120-150/160 bez zadrške.

Da li je moguće da sam aktivirao W, i vozio manual, pa u panici to zaboravio, klikao cruise i W i prebacio na automatic..ali to ne bi objasnilo Engine Service Needed poruku..ili bi?

Također, Headlight Failure poruka, a svjetla rade.

Ne radi radio, tu i tamo se oglasi ali ne radi.

Ne rade parking senzori, kliknem na prekidač i ne pali se lampica. Možda radim nešto krivo? Tip kaže da su njemu radili ali tu i tamo zaštekali.

Čuju se balinjere, ne znam od kojeg kotača.

Limarija je u redu, osim onih kromiranih dijelova koji malo strše vani, te malo ispucali lak kod gepeka. One gume oko vjetrobrana su popucale (ali to sam mislio sa sikaflexom popuniti, dobra ideja ili?), na zadnjem staklu su dobre.

Sa potrošnjom sam zadovoljan, po putnom računalu je 5,3 average, za 220 km je potrosio 14 i nešto sitno litara.

Sve u svemu, auto ide lijepo.
Tip je skinuo lonac(uzeo sam ga sa sobom u slučaju da me zezaju na idućem tehničkom, tu u Istri su malo zeznuti po tom pitanju, lako ga sam vratim nazad), te auto ima dobar zvuk.

Prekidač za spuštanje zadnjih naslona radi, za sklapanje retrovizora također. Dugme za deadlock ne radi ništa.

Žmigavci imaju mali lag kada ih upalim ali rade.

Ručica mjenjača je malo klimava ali nema problema osim toga. Mijenja brzine dobro.

Svakako idem na pregled u Volvo u Pulu, pa da mi kažu da li treba što servisirati. Osim balinjera, nema nikakvih zvukova koji me zabrinjavaju, eventualno škripucanje kad krecem.

I da, gume su malo pre velike pa prilikom skretanja na uskom prostoru malo ribaju po plastici..


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 20, 2023 9:22 am 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 16, 2023 11:41 pm
Postovi: 14
Vozi: Renault 4 GTL 1990 - Volvo S60 2.4 D5 2005
Radio na AM radi, odnosno proizvodi zvukove, odmah pri paljenju radija, FM tuner ocito ima nekakvu grešku, ili je možda do signala, jer radi u prekidima.

Navigacija izlazi van, ekran radi, ali nema map disc, gdje bih to mogao nabaviti? Na njuškalu ima ali nigdje nisam našao za Volvo konkretno.

Kako mogu namjestiti da mi se unutarnja svijetla ne pale svaki put kada otvorim vrata?

Grijanje siceva radi, kao i električno namjestavanje vozačevog sica, klima također.


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 20, 2023 1:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Odi bolje kod dečki u Matulje (Velta In ) , jel ovi u Kmagu u Puli kolko čujem pojma nemaju , a posto si kupio stari auto Trebat ce ti meštri od znanja i povjerenja


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 20, 2023 5:22 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 16, 2023 11:41 pm
Postovi: 14
Vozi: Renault 4 GTL 1990 - Volvo S60 2.4 D5 2005
Mislio sam baš u Volvo u Pulu..

Ovi u Matuljima su baš dobri dobri?


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 20, 2023 5:28 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Kako sam gore napisao ,a sad ti odluci


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 20, 2023 5:44 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 16, 2023 11:41 pm
Postovi: 14
Vozi: Renault 4 GTL 1990 - Volvo S60 2.4 D5 2005
Hvala na info.


Vrh
   
PostPostano: pon ožu 20, 2023 6:04 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
ako ti gubi FM i zadnje senzore povremeno, provjeri zadnji branik i ožičenje. Imaš 1xFM antenu u braniku..
Sretno s autom, ali imam osječaj da te ćeka dosta iznenađenja.
Koliko si siguran u njegove Km?


Vrh
   
 Naslov: Napokon moj S60
PostPostano: uto ožu 21, 2023 9:03 am 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 16, 2023 11:41 pm
Postovi: 14
Vozi: Renault 4 GTL 1990 - Volvo S60 2.4 D5 2005
Jao..imam i ja taj osjecaj..čini se kao da bi mogla elektronika biti u banani, malo i klima šteka, pali se povremeno i nije jako responzivna.

Poprilično sam siguran u km. Provjeriti ću na tehničkom. Nadam se samo da nisam kupio smeće..to bi me uništilo.

Provjeriti ću za antenu i senzore.

Hvala.


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 21, 2023 9:33 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Također, Headlight Failure poruka, a svjetla rade.
Provjeri i one male narancase pozicijske zarulje da li rade.

A sve ostalo mi zvuci kao problem sa strujom (npr. masom).


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 21, 2023 11:23 am 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 16, 2023 11:41 pm
Postovi: 14
Vozi: Renault 4 GTL 1990 - Volvo S60 2.4 D5 2005
Evo, zvao sam Velta In, trebao bih u utorak kod njih. Javio se gospodin i fino odvojio malo vremena za dogovor. Pristojan i susretljiv.
Javim se kada odem i obavimo provjeru/servis.

Nadam se da mi neće nabiti neku cifru..iskeširao sam i previše za auto..valjda će me poslužiti koju godinu..a taj lik koji mi ga je prodao, može zahrđalo veslo sisat. Ja sam pao na štos, ali baš taj model me zanimao i nekako, koliko mi je žao sada, toliko i nije.

Hvala svima koji su komentirali i pomogli sa savjetima.


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 21, 2023 5:46 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
Engine Service Needed - iz nekog razloga ti je bio u safe modu (dijagnostika će pomoći) može bit groo stvari, nebih nagađao, (nosači, VNT, Swirl.... bla bla)

5,3 average, za 220 km je potrosio 14 i nešto sitno litara. - i to ti je minimum što će potrošiti, u gradu se mjenja situacija drastično, i bord ti u pravilu laže 0,5-1l u njegovu korist naravno

Headlight Failure - ako je xenon, probaj blicnuti, ako poruka nestane u tom trenutku, vjv su nivelatori u faru.. da se spasiti, kažeš da si DIY orjentiran, možeš sam.. Sijalica kad odapne, baci ti Bulb Failure, tako da bih tu opciju isključio

Za senzore i radio, sačekaj dijagnostiku.

Žmigavci kad se nekada pale s odgodom a nekada ne.. obićno su znakovi CEM-a, možda te vara osječaj jer to nije čista struja, rade preko CAN mreže, možda nisi navikao

Pokušaj si što prije provjeriti km, ako si prevaren, dobar je indikator da je u skladu s tim i ne održavan.. ne održavan Volvo je rupa bez dna.

Sretno i javi se nakon pregleda, baš me zanima.
Do tada, nabaci koju sliku


Vrh
   
PostPostano: sri ožu 22, 2023 6:46 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6554
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Moj iskreni savjet je da se javiš Nenadu iz Jaske za kontrolu i servis.. znam da je daleko ali nekad i najdalja lokacija može biti najbolja i najjeftinija lokacija..

Nemam ništa protiv Nene s Matulja, dečki su inače super i susretljivi, ali ako želiš sve u cijelosti riješiti i da ti se netko posveti autu a i da ima dijelova odmah za riješiti problem onda definitivno Jaska.. (pod dijelove mislim na stavke koje ne možeš kupiti u Intercarsu, Ciaku ili Tokiću)
Lp

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
 Naslov: Napokon moj S60
PostPostano: sri ožu 29, 2023 3:44 pm 
Offline

Pridružen/a: čet ožu 16, 2023 11:41 pm
Postovi: 14
Vozi: Renault 4 GTL 1990 - Volvo S60 2.4 D5 2005
Evo..bio sam jučer kod Nena u Matuljima..
Cekam ponudu..
Anamneza ne zvuci najbolje..nije nepopravljivo ali imam osjecaj da će me koštati..a prakticki sam svu lovu sto sam imao dao za auto..

Donji lijevi nosač motora..
Jedan ležaj sigurno..
Pušta glava..
Turbina malo pati..i još par stvari..nije da se sjećam previše, sve mi je u nekakvoj magli..


Vrh
   
PostPostano: sri ožu 29, 2023 6:01 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Želim ti sve najbolje s tim autom ali ovo zvuči kao, potencijalno, vrlo skupa kupovina jeftinog auta. Jednom sam kupio e46 i izuo me više puta, izuvao me redovno ustvari dok nisam pregrizao i prodao, za kikiriki. Sve ovo kaj si napisao je mehanika a elektrika?


Vrh
   
PostPostano: sri ožu 29, 2023 7:33 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
Mene S60 raskućio s tim da sam ga popravljao sam, s debelim rabatima na dijelove. Priznam, bio sam zelen, bio mi je prvi volvo i učio sam se na svom autu, neke stvari sam putem/učenjem dodatno zeznio, ali jbg, bolje na svom nego tuđem...
Ali sada, takav auto nema šanse da bi kupio bez dijagnostike, dizalice, i bar pola sata prave vožnje. Po tvojim postovima, rekao bih da si ti kupio srcem.

Sretno ti dalje, a savjetovat ću ti kao što sam i još nekima, prodaj na vrijeme..ako si picajzla i hoćeš pic pic, pogotovo ako ćeš plaćati nekome da ga šarafi.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk



Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan