Sada je: sub tra 27, 2024 9:29 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: DSTC off ili on
PostPostano: pon vel 25, 2008 1:06 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
Iako je auto već dobrih 7 mj kod mene, do sada jednostavno nije bilo prilike da ga potjeram po iole zavojitijoj cesti, jer se većinu vremena vozim ili u gradu ili na autocesti. KAd sam se u petak vraćao iz Virovitice, konačno se i zato pokazala prilika. E sad, tom prilikom me strašno iznenadio način rada DSTC-a, koji snažno lupa, čje se metalni zvuk, bar je to moj dojam, čak i kad ne sjetim neko klizanje. Recimo, puno je liberalniji kad je u pitanju proklizavanje pogonskih kotača prilikom kretanja.
Već sam ranije primjetio da mi se pali kontrolna lampica recimo na auto putu, pri većim brzinama u krivinama, ali tada nisam osjetio nikakve korekcije, niti čuo da DSTC stvarno radi, pa sam mislio da on to sve odradi u tišini, ali prilikom ove vožnje, konkretno cesta Našice - Pleternica, toliko me izludio da sam ga isključio, i dok nisam stigao u Brod, nisam ga ni palio.
Kako vi stojite s tim?
Dali s mojim nešto nije u redu?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon vel 25, 2008 4:50 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Prilično često mi se desi da samo vidim (naglasak na "samo") da kontrolna lampica DSTC-a blinka, što znači da tada nešto radi. To je najčešće pri bržoj vožnji snježnom zavojitom cestom ili kod naglog polaska pri zaokrenutim točkovima (brzo uključivanje u raskrsnicu). Nikada nisam čuo nikakvo lupanje.

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon vel 25, 2008 9:57 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
DSTC sistem se sastoji od sistema koji smanjuje gas i preko ABS-a koči jedan ili više kotača po potrebi, samim time ako dolazi do proklizavanja kotača ali da se ne gubi smjer kretanja radi samo smanjivanje gasa ali ako žiroskopski modul skuži da auto gubi smjer kretanja onda pali ABS te se čuje to lupanje.

Sad ako se tebi to prečesto palilo moguće je: da si vozio sa zimskim gumama po toplom asvaltu, da ti je optika na vozilu kojim slučajem krivo podešena......... da ne duljim i zamaram to bi bilo otprilike to... :idea:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto vel 26, 2008 12:08 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 21, 2008 2:21 am
Postovi: 875
Lokacija: SlBrod
Bit će ovo prvo, jer sam nedavno radio optiku, a vozio sam na zimskim gumama.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan