Sada je: pet svi 03, 2024 1:23 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon sij 30, 2017 11:58 pm 
Offline

Pridružen/a: sub lis 17, 2009 1:54 pm
Postovi: 61
Bok,
Zna li netko koje ulje ide u servo? Počeo mi je servo "čuti" pa otvorim poklopac rezervoara i vidim da fali ulja. Kupim kod Baotića litar (nema manjih pakiranja) nekog zelenog (veli trgovac da ide u Volvo S80, no nije CHF 202 koje na webu vele da treba točiti). Kao "ne smije se miješati crveno i zeleno" (nešto mi ta priča vuče na priču oko antifriza).
Problem je u tome što ulje koje je unutra nema nikakvu posebnu boju. Više je prozirno ili možda malo smeđkasto. Na bijelom papiru ne ostavlja ni crveni niti zeleni trag.
Sad, koji vrag se tu toči?

Hvala!

Btw, auto je S80 y2000.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 31, 2017 9:54 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto lip 04, 2013 11:30 pm
Postovi: 289
Vozi: Toyota RAV4 2,0 vvt-i 2008g, plin, automatik; Volvo XC70 2005g, D5, Automatik
Hmm, ne znam kako je kod Volva ali znam da u servo inače ide atf ulje odnosno ulje za mjenjač. Ono je, barem ono koje ja imam tamno crvene boje. Ako je tvoje smeđkasto, preporučam zamjenu ulja u servu, mislim da to nije neki problem. Iako, ako ga fali vjerojatno negdje curi a ako je smeđkasto nadaj se da nije pumpa nastradala. Makar opet i to ne mora biti jer....imao sam jednom Fiat Tipo nepoznate servisne povijesti (čitaj neodržavan) i servo pumpa se čula nenormalno a ulje u servu je bilo crno. To je toliko zavijalo da sam ja prerezao remen i vozio se bez serva jer su mi rekli pumpa je banana, nova je valjda bila skupa, polovna tko zna kakva je...Ali uskoro sam prodavao auto, i kaj sad, kak da ga prodam bez serva??? Kupio sam novi remen, meho mi je zamijenio ulje u servu po sistemu "što bude, bude" i pumpa je utihnula, kao da ništa nije bilo. Auto je otišao u dovoljno kratkom roku da ne znam koliko je to držalo vodu. Ali po meni i to je moje osobno mišljenje bez obzira što kažu proizvođači vozila.....sve tekučine u vozilu se trebaju obnavljati/mijenjati, kako ulje u motoru tako i kočiona tekučina, rashladna tekučina, ulje u mjenjaču, ulje servo pumpe, jer......nije skupa investicija a može samo pomoći, naravno da nije isto mijenjati ulje u servu na 50tkm na vozilu koje se koristi u gradu i na onome koji piči po autocesti, ali to je opet do pojedinca.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 31, 2017 10:39 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Stavi ga na papir i ako je vise prozirno i braonsko onda ti je ulje za hidrauliku ima u intercarsu mvchf comma pogledaj i na cepu kakve je boje gumica navodno da od 99 godine ne stavljaju vise atf u servo. Ako skroz nisi siguran uzmes 2 litre ispres celi sustav. Ja sam radio reparaciju pumpe izaslo me 650kn

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: uto sij 31, 2017 10:40 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ide ti to zelenkasto,vuče na prozirno ,mislim da se zove chf

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto sij 31, 2017 1:03 pm 
Offline

Pridružen/a: sub lis 17, 2009 1:54 pm
Postovi: 61
Citat:
sve tekučine u vozilu se trebaju obnavljati/mijenjati, kako ulje u motoru tako i kočiona tekučina, rashladna tekučina, ulje u mjenjaču, ulje servo pumpe, jer......nije skupa investicija a može samo pomoći, naravno da nije isto mijenjati ulje u servu na 50tkm na vozilu koje se koristi u gradu i na onome koji piči po autocesti, ali to je opet do pojedinca.
Ma i ja sam to mislio zamijeniti, tj. "isprati", no vidim da proizvođač to ne predviđa. Kad malo razmislim, nema niti potrebe za time ako ulje ne uzima vlagu iz zraka i korisiti se kao medij a ne za podmazivanje. Inače, vrlo vjerojatno negdje "pušta" na nekoj brtvi no nema nikakvih značajnih (barem ih nisma vidio) curenja ili vlaženja. A s godinama sigurno se nešto i provuče pored brtvi.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 31, 2017 1:05 pm 
Offline

Pridružen/a: sub lis 17, 2009 1:54 pm
Postovi: 61
Citat:
Stavi ga na papir i ako je vise prozirno i braonsko onda ti je ulje za hidrauliku ima u intercarsu mvchf comma pogledaj i na cepu kakve je boje gumica navodno da od 99 godine ne stavljaju vise atf u servo. Ako skroz nisi siguran uzmes 2 litre ispres celi sustav. Ja sam radio reparaciju pumpe izaslo me 650kn
Sinoć sam ugurao bijeli papir u rezervoar da ispitam boju i ulje je najbliže prozirnom. Možda malo vuče na smeđe (valjda zbog instalacija). Ovo što sam kupi je zeleno i ne piše na njemu da je CHF kompatibilno, ali piše da je za hidrauliku, amortizere i slično.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 31, 2017 1:16 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Gledaj jel ima negde oznaku chf 202 chf11s to ide u servo vidi da ne curi na donjem crijevu na posudi tj dal vlazi. Ili na cepu da pusta meni je pustalo pa sam gumicu okrenuo i drzi.

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: sri vel 01, 2017 3:59 pm 
Offline

Pridružen/a: sub lis 17, 2009 1:54 pm
Postovi: 61
Citat:
Gledaj jel ima negde oznaku chf 202 chf11s to ide u servo
O tome sa i radi. Nema.
Zato i pitam.


Vrh
   
PostPostano: sri vel 01, 2017 4:01 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Ja ne bi stavio da ne bude joj ja mislim da sam oko 70kn litru platio a sad dal se isplati reskirat ne znam

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: pon vel 13, 2017 10:33 am 
Offline

Pridružen/a: sub lis 17, 2009 1:54 pm
Postovi: 61
Samo za info:
Nadotočio to zeleno Tokićevo. Ako bude "štete" - javim!


Vrh
   
PostPostano: sri vel 15, 2017 9:54 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Citat:
Citat:
... sve tekučine u vozilu se trebaju obnavljati/mijenjati, kako ulje u motoru tako i kočiona tekučina... nije skupa investicija a može samo pomoći, naravno da nije isto mijenjati ulje u servu na 50tkm na vozilu koje se koristi u gradu i na onome koji piči po autocesti...
Ma i ja sam to mislio zamijeniti, tj. "isprati", no vidim da proizvođač to ne predviđa
Postoji li neki interval zamjene... barem iz prakse, ako ga proizvođač ne predviđa? Je li to onih gore spomenutih 50 tkm?

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
PostPostano: sri vel 15, 2017 11:13 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Pa ubiti ne

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sri vel 15, 2017 10:17 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Do 2005. ide ATF, mozete staviti 3309 koji ide u AW automatike. Nakon toga zelena s tim da kod auta kraj 2004. pocetak 2005. provjerite boju tekucine (dihtung na posudici). Ak je smeckasta, atf.

Kazu da svakako ne treba mijesati te dvije tekucine

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: čet vel 16, 2017 9:27 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
:-) moj je 2003 godiste model 2004 i unutra je bilo prozirno sa primesama smedjeg neceg kao rdja u vidi mi izbaci onaj broj koji odgovara chf202. Kad sam menjao bilo je tamnije uzeo litru izvukao iz sistema oko 8 deci koristio spricu i tanki jednokratni kateter tako da sam mogao uci skroz do pumpe skoro. Menjanja tekucine volan je olaksao malo nije nesto puno ali se oseti mislim jos jednom izmenit ulje nije skupo ako uzmemo promenu jednom u recimo 5 godina. Uzmete 2 litre i izmenite sve i to je to.

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan