Sada je: ned tra 28, 2024 2:27 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 28 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri vel 27, 2008 9:22 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Svi servisi su dobili obavjest mailom da se na svim aut. mjenjačima ulje mjenja svakih 80000km ( preporuka iz tvornice koja nam je bila rečena na prošlom seminaru u Švedskoj ) sad si ti odluči kome budeš vjeroval..........Nekome se izgleda to baš nije primilo u glavi.....


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet vel 28, 2008 12:00 am 
Offline

Pridružen/a: pet kol 03, 2007 10:32 pm
Postovi: 82
Lokacija: Zagreb
Mjenjam ulje sigurno. Hvala.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet vel 28, 2008 10:48 am 
Offline

Pridružen/a: pon stu 05, 2007 7:32 pm
Postovi: 16
Lokacija: Helsinki
Citat:
Citat:
U ovlastenom servisu na pitanje zamjene ulja dobio sam sljedeci odgovor.Na modelima serije40 na 80000 a na serijama 60-70- 80 -90 ulje se ne mijenja po potrebi samo dosuti.Bio sam sumnjicav i otisao do drugog servisa i informacija je identicna .Tek tada sam razumio izvjestaj po kojem se tvrdi da u volvu nema serije 40 da bi bio bez premca a radilo se o pouzdanosti i sigurnosti koja je vodena cini mi se u Njemackoj.Ovime ne potcjenjujem 40-ke samo iznosim ono sto sam procitao.Dakle momci bez brige ako i ne zamijenite,Na zadnjem servisu ja sam iskreno receno ZAHTIJEVAO zamjenu istog sto je i uradeno sa ispiranjem.Dakle sto je sigurno sigurno sa malo para manje i glava boli.
Pozdrav
Nakon koliko predjenih kilometara si to uradio i jesi li osjetio ikakvu razliku nakon toga? Tu prvenstveno mislim na "mekše" prebacivanje brzina.


Nikakve razlike nisam primijetio,a zamjenu sam izvrsio cisto iz razloga sto sam bio sumnjicav i da se ne bih sa tim zamarao ja sam zamijenio.Vec sam naglasio da zivim vani zemlja gdje je Volvo nro.1 ,primjera radi da taxi sluzbe najvise imaju volva ,tako da operisu sa sigurnim informacijama.
Pozdrav


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri ruj 10, 2008 4:53 pm 
Offline

Pridružen/a: sri ruj 10, 2008 4:38 pm
Postovi: 6
da izvucem iz naftalina topic....

ako pricamo o Aisin AW50 ili Aisin AW55 getribi, ulje mora zadovoljavati JWS3309 specifikaciju.
Na zalost Mobil JWS3309 ulje ne mogu nabaviti u Europi (Mobil ga ne prodaje) a u USA je turbo jeftino .
Ja osobno umjesto Renault, Vovlo ili Toyota ulja sam uzeo Ravenol T-IV ulje...i uspio sam "isprati" getribu sa 10 litara ulja....
Na svome autu (Vel Satis) imam nesto drugacije izvedeno hladjenje ulja, ali sve o poptpunoj izmjeni ulja sam uspio saznati na USA volvo forumu http://www.volvoxc.com/forums/showthrea ... ge&page=18 i svakome mogu preporuciti zamjenu ulja...

Ako nekoga zanimaju podaci i cinjenice oko toga mjenjaca otvorit cemo novi topic :shock:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri ruj 10, 2008 6:10 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
Jel postoji koje drugo ulje za automatsku getribu na S60 a da nije Volvo origgi, jebote ulje i ruke soma kuna, radi se o S60 2.4T 147 kw, obični matik??


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 11, 2008 11:20 am 
Offline

Pridružen/a: sri ruj 10, 2008 4:38 pm
Postovi: 6
Kak sam rekao ako se radi o Aisin AW50 ili AW55 getribi mogu ti dati infose (rekao bih o gotovo) svim uljima za tu getribu....

Toyota T-IV, Renault CLIP, Volvo (ne znam broj ali mogu iskopati), Mobil JWS 3309, a evo ja sam uspio iskopati jos Ravenol T-IV koji sam stavio u getribu, tj uspio sam isprati sa 10 litara novog ulja


Par slika ovdje


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 11, 2008 6:56 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Citat:
Svi servisi su dobili obavjest mailom da se na svim aut. mjenjačima ulje mjenja svakih 80000km ( preporuka iz tvornice koja nam je bila rečena na prošlom seminaru u Švedskoj ) sad si ti odluči kome budeš vjeroval..........Nekome se izgleda to baš nije primilo u glavi.....
Prije nekoliko dana dođem u ovlašteni servis zbog unapređenja software-a i da usput zamijenim ulje u mjenjaču. O software-u opet ista priča (to se automatski downloaduje čim se auto spoji na dijagnostiku bla bla...). Srećom potražim momka kojeg si mi rekao da tražim, pa je on to uradio. Razlika je drastična. Mjenjač se ponaša puno "logičnije" i nekako mi djeluje mekši. A o ulju...
Kada sam spomenuo izmjenu ulja, momak sa recepcije: "A zašto želite da mijenjate ulje, gospodine?" Pa rekoh, zato što je auto prešao 95000 km, a trebelo ga je promijeniti na 80000. Njegov izraz lica je bio nešto kao: "U zabludi si jadniče, ali hajde, neka ti bude." Međutim, ipak sam odustao od mijenjanja jer mi je jedan od majstora u servisu (nije zadužen za mehaniku) rekao da nema potrebe da to radim. Kao, on je to uradio na svom volvu i mjenjač mu se uskoro sjebao. On to objašnjava prljavštinom koja se, prilikom ispuštanja ulja, slila u nekakav mikro filter koji se ne može promijeniti, začepila ga i time je mjenjač otišao u k. Njegov stav je: Ne diraj ako dobro radi. Također mi je rekao da će se na kompu ispisati poruka nešto kao GEARBOX SERVICE REQUIRED ili slično.

Sada ne znam šta da mislim. Da čekam tu poruku ili da ipak zamijenim ulje? Je li komplicirano da kupim original volvo ATF ulje i sam ga zamijenim?

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 11, 2008 8:44 pm 
Offline

Pridružen/a: sri ruj 10, 2008 4:38 pm
Postovi: 6
Citat:
Citat:
Svi servisi su dobili obavjest mailom da se na svim aut. mjenjačima ulje mjenja svakih 80000km ( preporuka iz tvornice koja nam je bila rečena na prošlom seminaru u Švedskoj ) sad si ti odluči kome budeš vjeroval..........Nekome se izgleda to baš nije primilo u glavi.....
Prije nekoliko dana dođem u ovlašteni servis zbog unapređenja software-a i da usput zamijenim ulje u mjenjaču. O software-u opet ista priča (to se automatski downloaduje čim se auto spoji na dijagnostiku bla bla...). Srećom potražim momka kojeg si mi rekao da tražim, pa je on to uradio. Razlika je drastična. Mjenjač se ponaša puno "logičnije" i nekako mi djeluje mekši. A o ulju...
Kada sam spomenuo izmjenu ulja, momak sa recepcije: "A zašto želite da mijenjate ulje, gospodine?" Pa rekoh, zato što je auto prešao 95000 km, a trebelo ga je promijeniti na 80000. Njegov izraz lica je bio nešto kao: "U zabludi si jadniče, ali hajde, neka ti bude." Međutim, ipak sam odustao od mijenjanja jer mi je jedan od majstora u servisu (nije zadužen za mehaniku) rekao da nema potrebe da to radim. Kao, on je to uradio na svom volvu i mjenjač mu se uskoro sjebao. On to objašnjava prljavštinom koja se, prilikom ispuštanja ulja, slila u nekakav mikro filter koji se ne može promijeniti, začepila ga i time je mjenjač otišao u k. Njegov stav je: Ne diraj ako dobro radi. Također mi je rekao da će se na kompu ispisati poruka nešto kao GEARBOX SERVICE REQUIRED ili slično.

Sada ne znam šta da mislim. Da čekam tu poruku ili da ipak zamijenim ulje? Je li komplicirano da kupim original volvo ATF ulje i sam ga zamijenim?
Da samo znas kolko sam se takvih servisera naslusao!??? Specijalisti nema sta :cry: :cry:

Baci oko ovdje
viewtopic.php?t=2385

Da se ne raspisujem, reci sto te tocno zanima, a inace ja cu mijnejati svakih 40 tkm ulje, jeftinije mi je od nove getribe. Tek da vidis svoje ulje kada izadje van, pa onda upitaj tog specijalistu kako moze to radti.
Inace novije AT NEMAJU filtere...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 12, 2008 1:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
Citat:
Svi servisi su dobili obavjest mailom da se na svim aut. mjenjačima ulje mjenja svakih 80000km ( preporuka iz tvornice koja nam je bila rečena na prošlom seminaru u Švedskoj ) sad si ti odluči kome budeš vjeroval..........Nekome se izgleda to baš nije primilo u glavi.....
@armin
očito taj mail treba jako dugo dok stigne do susjedne nam republike. :lol: :lol:

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 12, 2008 4:41 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Citat:
Citat:
Svi servisi su dobili obavjest mailom da se na svim aut. mjenjačima ulje mjenja svakih 80000km ( preporuka iz tvornice koja nam je bila rečena na prošlom seminaru u Švedskoj ) sad si ti odluči kome budeš vjeroval..........Nekome se izgleda to baš nije primilo u glavi.....
@armin
očito taj mail treba jako dugo dok stigne do susjedne nam republike. :lol: :lol:
Nije mi jasno, odlaze li ti ljudi i na kakve seminare, obuke, doškolovanja i sl? Da li oni uopšte znaju uraditi to što se traži od njih? Kada bih bio siguran da oni to znaju uraditi i da će to biti OK, ubijedio bih ja njih da mi promijene ulje u mjenjaču.

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 12, 2008 4:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
sjedi u auto i dođi u Hr u ovlašteni servis i promjeni ulje u getribi. :lol:

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 12, 2008 5:06 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: pon tra 16, 2007 7:52 pm
Postovi: 203
Lokacija: Mostar
Citat:
sjedi u auto i dođi u Hr u ovlašteni servis i promjeni ulje u getribi. :lol:
He he, pa nije baš dotle došlo. Mada, kada bih se zadesio u Varaždinu i kada bi me primili bez prethodne najave, uradio bih to bez razmišljanja.

_________________
S60, 2,4l, 140 KS, 2002. automatik


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ruj 12, 2008 7:25 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
trebaš se samo nikoli javi i reći koji dan dolaziš i nema frke sigurno,jer imaju i oni ponekad posla pa da nedođeš džabe :wink:
poz..

_________________
Essixtypowa
slika
MOJ AUTO JE ALKOHOLIČAR!!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 28 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan