Sada je: pon tra 29, 2024 12:58 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S60 2.4, 02g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: S60 2.5T AWD
PostPostano: uto vel 16, 2016 5:45 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
Pošto mi je ispred nosa otišao V70 2.5T AWD išao sam gledati S60 2.5T awd sa ručnim menjačem i plinom Zavoli. Ima par sitnih čukanja limarije što nije strašno. AWD radi kao sat, isprobano na livadi[FACE WITH TEARS OF JOY], jedino što me brine, video sam sa gornje strane menjača tragove ulja, kao da izbija na prekidaču rikverca, sitno slinjenje na dekli motora. Sad, interesuje me da li taj motor pri radnoj temperaturi sme imati ikakve uljne pare na šipki za merenje ulja? Tek, tek, se vidi da para lagano izlazi. Motor je nečujan, po meni savršeno radi, nema nikavih grešaka na dijagnostici sem petljanja manipulated sa km što mi je sumnjivo, a kad uđem u DIM modul izbacuje km koja je na satu. Da li se može proveriti nekako prava km. Auto ima 151tkm, zadnje dve godine stoji neregistrovan. Plin je ugrađen 2013 i na njega je kratko vožen. Drži na putu kao zalepljen, zadnji amortizeri su nivomati. Da i kvačilo mi je nekako tvrđe nego na mom D5.


Vrh
   
PostPostano: uto vel 16, 2016 7:22 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
Za 3300€ ga dobijam, sa tim da plin nema atest. Par sitnica oko limarije, plastika više. Da li uzrok male pare na šipku može biti začepljen PCV zbog lošeg ulja, jer sam video da na čepu ima onu naslagu kao slinci i da zbog toga može da stvara pritisak, zbog čega i ulje slini na dekli?


Vrh
   
PostPostano: sri vel 17, 2016 12:44 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Dobra cijena

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: sri vel 17, 2016 2:10 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
Ha, kad mi je onaj bruka zlatni V70 2.5T awd 2007 pobegao ispred nosa za istu cenu, bez prepisa, auto kao nov iz salona bio. Jbga :angry-banghead:


Vrh
   
PostPostano: sri vel 17, 2016 2:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 12, 2007 12:03 pm
Postovi: 2022
Vozi: XC90 2.5T
Lokacija: Jaska
PCV je lagano ispitati, ako usisava zrak na čepu onda je pcv dobar, ako izbacuje zrak pvc je zaštopan.
Odvrneš čep od ulja i staviš ga nazad na ležište, ako poskakuje nije dobro, ako bude kao usisavan onda bi pcv trebao biti dobar.
Što se tiče uljnih para na šipki, mislim da je mala količina uobičajena pojava. Probaj zagrijati dobro taj motor pa onda provjeri jer obično izbacuje puno više kad je motor zagrijan.


Vrh
   
PostPostano: sri vel 17, 2016 3:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet kol 28, 2009 1:36 pm
Postovi: 666
Vozi: V70 D5
Lokacija: Sombor
Bio je dobro zagrijan driftovanjem po livadi (radna temp), pare se tek pojave kao dim cigare kad lagano gori, ne duva ih prema napolje. Brine me to što ima ulja na spoju ventil dekle i po menjaču i vidim dole da je masan. nisam imao kanal da ga bolje pogledam. Auto ide kao strela i nema nikakvog dima na auspuhu bez obzira koliko stiskao po gasu. Gledao sam diskove i pločice Volvo originalni diskovi, prednji potrošeni nekih 1-1.5mm, a zadnji kao novi, samo malo korodirali od stajanja. Ne verujem da su menjani, što bi odgovarali toj km od 151tkm, jer ne verujem da ovde kod nas neko ugrađuje originalne Volvo delove prilikom zamene. Moji su na D5 posle 225tkm bili na minimumu, originalni diskovi, a "mesa" pločicama skoro nije ni bilo. Cena je dobra, samo da ne bude "skuplja tepsija od pite".


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan